Salt la continut


Fotografie

Pareri despre Ford Focus


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 31 mai 2002 - 09:02

focus asta e mai tare ca toate. dar are pret de ferrari.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#2 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 31 mai 2002 - 09:41

focus


da-i un click.

p.s. nu te mai lua de alti membrii. te rog frumos.
bafta cu focus...
uite date despre el
Ford revealed a heavily modified Focus that demonstrated the company's awareness of the compact performance car market, as well as hinting at what might be available at Ford dealerships in the near future.

At the 1999 SEMA show, Ford showed off a modified Mustang called the FR500. The FR500 was Ford Racing Technology's (FRT) take on what the ultimate Mustang would be if money and parts availability were no object. As the name similarity suggests, FRT had the same goals for the FR200.

This extensively modified ZX3 has more than enough guts to properly carry on the tradition of its big brother Mustang. The heart of the car is a turbocharged 2.0-liter Zetec engine. Most of the parts on it are custom, but it shows the potential of the basic Zetec engine. The turbo is sourced from turbo manufacturer IHI (the same company that built the turbos for the Ferrari F40), and it is bolted onto a custom turbo exhaust manifold and blows charged air into a prototype intercooler. Other changes include a Cobra air flow meter, a 70mm throttle body, a high-performance aluminum intake manifold and a high-flow cylinder head. The block, crankshaft and connecting rods are all stock, though forged aluminum pistons have been added to reduce the compression ratio to 8.0:1. The result is a monstrous 304 horsepower at 6,750 rpm and 285 foot-pounds of torque at 3,500 rpm. For comparison, the V8 in the Mustang GT makes 260 horsepower and 302 foot-pounds of torque.

The engine's power is routed through a European Focus' production MTX75 transmission equipped with a stronger Centerforce clutch, a Torsen limited-slip differential, a 3.82:1 final drive gear and FRT prototype half shafts. Once moving, the FR200 stays stuck to the ground thanks to three-way adjustable front and rear coil-over shocks, stronger front suspension A-arms, and larger front and rear antiroll bars. Overall ride height has been reduced by 1 inch. Other chassis mods include wider tracks, large front and rear disc brakes (from a '99 Mustang Cobra), FRT 18x8-inch wheels shod with 235/35ZR18 Michelin Pilot Sport tires, and quicker Euro-spec rack-and-pinion steering.

Visually, the FR200 apes professional rally cars with its carbon fiber hood, rocker panels, rear quarter panels, front fascia, rear valence, and rear wing. The taillights are from a European four-door Focus, and DuPont developed the unique silver exterior paint. Inside, the FR200 sports a two-tone leather steering wheel, 180-mph speedo, and numerous billet aluminum trim pieces. Of course, all those trick pieces take a backseat to the awesome JBL sound system. Using all currently available components, this 570-watt audio system delivers incredible sound, as well as Traffic Pro, JBL's satellite navigation system.

Right now, the FR200 is just a concept car. But you can reasonably expect two things to happen because of the FR200. First, Focus performance parts, many of them similar to those found on the FR200, will start becoming more prevalent in the Ford performance catalog. This means that if you own a Focus, you'll be able to buy performance parts for it directly from Ford. Second, it is becoming obvious that Ford is itching to make a production hopped-up Focus. In fact, Ford has already announced that the RS Focus, a ZX3 similar to the FR200, will be available for the European market in the spring of 2001. We would bet that a turbocharged Focus isn't that far off for the American market, perhaps selling under the SVT name. It will probably be a more cost-sensitive version of the FR200, having only 200 horsepower and minus the carbon fiber bodywork, 18-inch wheels and JBL sound system. But even a watered-down FR200 would be impressive, and it would be certainly fast enough to challenge cars like the Toyota Celica GT-S and 2002 Acura Integra. If our predictions come true, it looks like America's young hot-rodders will finally have something to get excited about from an American automaker!
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 iunie 2002 - 05:12

cu placere Yv@.

acum, fiecare sofer percepe o masina in mod diferit, deci in mod bun sau rau, in fundtie de ce asteapta el de la acea masina. va rog nu va certati si pe aceasta tema. daca considerati ca o masina ford are puncte slabe sau forte, spuneti care sunt si atat. se pot face si comparatii, de preferat din experianta macar ca pasager.
multumesc.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#4 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 iunie 2002 - 09:27

focus cam pe aceleasi considerente am fost eu de parere ca renault laguna2 este cea mai buna oferta din clasa ei. la fel si cu clio sport.
zici 100 de incercari???
acum sa stii ca exista best buy si recomandat, adica best buy e cea mai tare pt pret/performante, pe cand recomandat e mai buna, dar pretul e totusi prea mare pt performante.
asta nu se intelege la noi. mai e mult pana sa vedem intreaga imagine.
:hello:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 iunie 2002 - 09:39

parca la noi ford are 3 ani garantie fara limita de km.
depinde si cum si pe unde mergi cu masina. acum poate tu ii crezi pe cei ce sustin ca au un vw si nu l-au reparat in 400.000, dar eu am fost in service-uri si stiu. multi nu au idee ce inseamna reparat.
la noi nu rezista o masina 300.000, poate motorul, dar restul no way...
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#6 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 iunie 2002 - 10:04

fa-o frate cadou la o ruda mai saraca. oare suntem rude? :understand:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#7 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 02 iunie 2002 - 12:54

Originally posted by dixy2k
vreau sa stiu de un ford care a atins 300000km fara schimbat de motoro sau reparat sau schimbat de cutie de viteze sau reparata fara schimbat de amortizoare pivoti etc. daca stia asa ceva te rog srie. eu asta consider fiabilitate. daca e sa comparam cu multe marci germane vad de ce a iesit pe primul loc. alea germane se strica repede, mai incet totusi ca italienele e adevarat.
ai vrut sa afli pareri despre focus si asta am facut. tiam oferit o parere personala din experienta avuta nu din auzite.

daca nu vroiai pareri impotriva la focus trebuia sa pui titlul de pareri pro focus si nu ma bagam.

dupa cum am ami spuso mai demult cred ca pe forumul vechi nu eu conduc masinile astea si nu eu dau bani pe reparatii asa ca bucurativa de ele. daca vrei o opinie tio dau.

[Edited on 6-1-2002 by dixy2k]


Sint sigur ca VW este singura masina din lume la care nu ii schimbi pivotii si amortizoarele niciodata chiar daca mergi cu 200 prin Bucuresti....Nene, vezi ca te apropi periculos de mult de nea Danezu ala care parca are ochelari de cal.E bine sa vezi calitatile si defectele fiecarei firme, da' la voi e cam greu.Asa pentru informarea ta, la orice masina, este recomandata schimbarea amortizoarelor pe la 20000-30000 km pentru siguranta dar sint sigur ca VW are o solutie revolutionara care permite sa mergi cu aceleasi amortizoare 300000 si in plus acestea devin din ce in ce mai bune cu trecerea timpului (si a km)..... :tongue:
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#8 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 02 iunie 2002 - 04:42

evil e cel mai sigur om din forum.
impreuna cu tipul care era sigur ca passat e mai luxos decat clasa S.
deci si armata romana sa-si ia vw si gata. NATO venim...
http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/239.gif
http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/239.gif
http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/239.gif
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#9 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 04 iunie 2002 - 01:50

Originally posted by Bmw19
Cred ca o sa pun un Focus , poate o sa le mai schim parerea celor care sunt impotriva marcii FORD �.si poate crapa si vreun monitor (danezu :rolleyes: ))

Ford Focus �.Am condus una cu motor de 1.6 16V .
Ford face masini dupa acelasi �calapod� de multa vreme . Eu am un Ford Sierra model �86 . Il am din 1993 .
Defecte (ca la toate Ford-urile): pierde ulei , consuma destul de mult , probleme cu aprinderea .
Avantaje : nu se strica (asa cum se zica) , de aceea eu zica ca Ford-urile sunt printre cele mai fiabile masini, nu am avut probleme (majore , nici prea multe minore) , masini care poti sa le turezi fara probleme , sta foarte bine pe sosea .

Despre Focus ca vad ca e cel mai mediatizat . Masina cu motor foarte elastic , dar consumul e cam mare in comparati cu concurenta , suspensii super ( nu stiu de ce e asa de criticata) . In comparatie cu Golf 4 , care are amortizoare foarte tari , nu ce spune EvilOne �Sint sigur ca VW este singura masina din lume la care nu ii schimbi pivotii si amortizoarele niciodata chiar daca mergi cu 200 prin Bucuresti� �ce aberatie . In primul rand daca mergi prin Bucuresti (cu Golf si nu numai)cu 200 ai toate sansele sa mori .

dixy2k : cred ca tu ai scris la �ce masini detestati cele mai mult� :FORD FOCUS . Eu nu te inteleg de ce esti asa impotriva marcii Ford . Ai macar o parere pro !?
Ce masina ai ? De ce vrei sa iti �rupi� asa masina ?Vad ca ai un logo �POWER BY HONDA� .


Cineva sa ma traduca in romana!!!!!!Bai baieti, eu faceam o mica ironie la adresa unor persoane pentru care VW este idealul in lumea asta.Tot ce am scris e la caterinca.Oricind mi-as lua un Focus in fata la un Golf.

Pentru bogdan99: daca ti-a spus chestia aia vreunul care lucreaza la un service in Romania e total indoielnic intrucit un tovaras al meu a vazut cum scoteau aia de la Bavaria un spoiler: cu barosul.As vrea sa vad si eu un super mecanic d-ala care da sfaturi cum repara o distributie variabila.........
  • 0

#10 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 04 iunie 2002 - 10:13

am vazut la tele7 testul intre 307 si focus. cred ca-mi schimb parerea despre ei. AMS.
vezi focus:
-motor mai puternic si mai fiabil;
-cutie cu rapoarte foarte bine etajate;
-stabilitate si tinuta de drum foarte bune;
-frane net superioare- de fapt m-am ingrozit ce frane are 307.
-manevrabilitate mai buna;
-acum vine si interiorul: stiti ca focus are un interior aparte, deci e subiectiva parerea ca e urat. dotari mai reduse, dar calitate buna.
-pret mai mic decat cel al lui 307.
Acum 307:
-motor slab, motricitate scazuta;
-cutie cu rapoarte lungi, fara calitati sportive;
-stabiliate si tinuta de drum satisfacatoare-mult in urma lui focus.
-frane un dezastru.
-manevrabilitate buna;
-e, si interior: clasic dupa parerea mea, dupa a lor 307 mult superior la interior cu dotari multiple, calitate buna.
-pret ridicat.

Si ce credeti, in final 307 este declarat o masina net superioara lui focus. Poate in parcare... :jumpingheads:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#11 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 07 iunie 2002 - 01:46

Dupa o masina de 5 lei (206) trebuia sa vina si urmarea, 307.Am vazut si eu testul la "ams tv".Oricum poti sa iti dai seama ca 307 (ca si 206) e o masina de tot kktul dupa succesul incredibil care il are in Romania:shouting:
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#12 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 14 iunie 2002 - 06:24

vreau si eu poze cu SALEEN

Imagine amplasata
  • 0

#13 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 iunie 2002 - 08:56

motorul

detaliu roata

si masina

daca am timp ii fac un wall.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#14 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 iunie 2002 - 09:17

hai sa punem si ceva concurenti pt ea:
1.pagani zonda c12s
-350.000$
-V12 de 7l si 500cp
-200+mph
-0/60mph in 3.7s la 2.756lb (cam jumatate in kg).
2.Koenigsegg CC
-270.000$
-V8 de 4.6l si 654cp
-240+mph
-0/60pmh in 3.2s la 2425lb
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#15 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 iunie 2002 - 09:02

noul KA (streetKA) e interesant. la interior nu-mi place totusi asa de mult. prea au exagerat.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#16 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 19 iunie 2002 - 10:31

Parerea mea e ca e o compacta buna dar care place prin ce aduce nou (e ca Peugeot 307). Clasicii tot Golf, A3 . Mazda 323 or sa prefere. La golf se mai baga si tinerii datorita potentialului de tuning.

Daca e sa o spun clar parerea mea e ca nu merita FOCUS nici cea mai mica atentie. In 2000 cand mi-am luat Golf am discutata cu al meu parinte intre F(L)OCUS si Golf (eu initial as fi vrut golf 3 dar a dat norocul peste mine) Am ales Golf si nu regret decat un singur lucru minor. E de nota 10 masina din pacate (ca la orice firma straina) piesele te costa asa ca traiasca asigurarea pt ca un far, scut motor (am luat masina cu scutul spart si pana la urma m-am hotarat sa-l schimb si aici a intervenit asigurarea) toate astea costa o caruta de bani.



Originally posted by bav
dupa parerea mea ..... e cea mai buna compacta ..... cel putin in vest la nemti e bine vazuta ......
in raliuri face fata bine ... Mcrae ... le-a rupt gura in grecia la aia .....
si modelul RS s-a comportat excelent .. pacat de accident....


  • 0

#17 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 20 iunie 2002 - 12:09

Originally posted by voinea
Parerea mea e ca e o compacta buna dar care place prin ce aduce nou (e ca Peugeot 307). Clasicii tot Golf, A3 . Mazda 323 or sa prefere. La golf se mai baga si tinerii datorita potentialului de tuning.

Daca e sa o spun clar parerea mea e ca nu merita FOCUS nici cea mai mica atentie. In 2000 cand mi-am luat Golf am discutata cu al meu parinte intre F(L)OCUS si Golf (eu initial as fi vrut golf 3 dar a dat norocul peste mine) Am ales Golf si nu regret decat un singur lucru minor. E de nota 10 masina din pacate (ca la orice firma straina) piesele te costa asa ca traiasca asigurarea pt ca un far, scut motor (am luat masina cu scutul spart si pana la urma m-am hotarat sa-l schimb si aici a intervenit asigurarea) toate astea costa o caruta de bani.



Originally posted by bav
dupa parerea mea ..... e cea mai buna compacta ..... cel putin in vest la nemti e bine vazuta ......
in raliuri face fata bine ... Mcrae ... le-a rupt gura in grecia la aia .....
si modelul RS s-a comportat excelent .. pacat de accident....


Cumva consumul afisat este 16????Se vede ceva sub turometru.
Totdeauna mi-au placut persoanele care au o masina si deodata celelalte devin jeguri.Parerea mea este ca singurul lucru la care Golful este in fata este gama de motoare (numarul,nu calitatea lor).
Este TDi de 110 nu??Nu am o poza dar eu cu al meu Mondeo 18TD din 97 am 4400 (din 4750 ) la 200, aprox ca la tine...si am 400kg in plus...Asta nu inseamna ca al meu e mai bun....
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#18 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 20 iunie 2002 - 11:16

pot sa spun ca Mondeo al tau e mai bun la spatiu'picioarelor din spate. La mine e destul de neincapator pe partea mea pt ca sunt destul de lung in picioare. La mondeo e mai mult loc sigur.
Da am TDi de 110CP. Daca un motor TDI de pe un Golf II merge pe drumuri si are peste 300.000km de ce sa nu recunosc ca VW incearca si reuseste sa faca lucruri bune la pret mai mic decat BMW sau Merc. deci asa e parerea mea. La Ford urasc noul design NEW EDGE. Nu sunt adeptul. Prefer forma clasica.

Originally posted by EvilOne

Originally posted by voinea
Parerea mea e ca e o compacta buna dar care place prin ce aduce nou (e ca Peugeot 307). Clasicii tot Golf, A3 . Mazda 323 or sa prefere. La golf se mai baga si tinerii datorita potentialului de tuning.

Daca e sa o spun clar parerea mea e ca nu merita FOCUS nici cea mai mica atentie. In 2000 cand mi-am luat Golf am discutata cu al meu parinte intre F(L)OCUS si Golf (eu initial as fi vrut golf 3 dar a dat norocul peste mine) Am ales Golf si nu regret decat un singur lucru minor. E de nota 10 masina din pacate (ca la orice firma straina) piesele te costa asa ca traiasca asigurarea pt ca un far, scut motor (am luat masina cu scutul spart si pana la urma m-am hotarat sa-l schimb si aici a intervenit asigurarea) toate astea costa o caruta de bani.



Originally posted by bav
dupa parerea mea ..... e cea mai buna compacta ..... cel putin in vest la nemti e bine vazuta ......
in raliuri face fata bine ... Mcrae ... le-a rupt gura in grecia la aia .....
si modelul RS s-a comportat excelent .. pacat de accident....


Cumva consumul afisat este 16????Se vede ceva sub turometru.
Totdeauna mi-au placut persoanele care au o masina si deodata celelalte devin jeguri.Parerea mea este ca singurul lucru la care Golful este in fata este gama de motoare (numarul,nu calitatea lor).
Este TDi de 110 nu??Nu am o poza dar eu cu al meu Mondeo 18TD din 97 am 4400 (din 4750 ) la 200, aprox ca la tine...si am 400kg in plus...Asta nu inseamna ca al meu e mai bun....


  • 0

#19 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 20 iunie 2002 - 08:48

ultima poza de gen. am vazut ca unii sunt frustrati de aceste wall-uri. k!
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#20 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 23 iunie 2002 - 02:52

Originally posted by bogdan99
mondeo 1.8 td 90 cp. la 200 ?? poate arata eronat vitezometrul. mai mult de 180 nu putea teoretic sa mearga doar daca batea vantul din spate sau era soseaua in panta.
eu cu 110 nu trec de 190-195. la viteza asta am 4000-4200 de ture si consum sub 10, 8.7-9.5.


La ce masina???Evident ca exista eroare si la mine dar si la Golf deci mai scadem 20 km/h si obtinem 180 si la mine si la Golf.La mine a 5-a este foarte scurta, reduce doar 500 rpm din a 4 si cred ca d-aia se duce asa la turatie maxima.Nu e masina se autostrada, este ceva mai turata.....

Cum adica motor de golf II.Nu ai Golf 4 cu motor Golf 4 de 110CP.Ai tuning la el???Consumul era ala de 16???
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#21 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 26 iunie 2002 - 05:24

Originally posted by Maxy
hmmm nu mi se pare cine stie ce mult mai marfa e un peugeot 307,intr-un test facut de auto motor und sport 307 la facut pe focus....


La ams tv pe vox Focus a fost mai bun decit kktul de 307 ca sa nu mai spun ca 307 avea niste frine de nasol.Pe cine credm pina la urma ca tot ams sint??
  • 0

#22 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2002 - 08:46

am fost pasager in 307. e o barca. daca ai tendinte sportive si agresive de condus nu recomand. cu focus nu am mers, dar am intalnit acum un an pe pitesti-bucuresti un tip care a mers 160-180 cu mine pana la centura. si statea foarte bine pe drum, ca ne-am mami si depasit. era un model cu roti late, nu prea le cunosc, dar sunt si trotinete.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#23 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 11 iulie 2002 - 08:47

depinde cu ce este invatat si cum merge. la 1.6 si la dimensiunea destul de mare, nu vad sportivitate, desi putere ar fi din plin. sa incercam si intre curtea de arges si balea? sau mai bine sa incercati voi, eu nu mai vreau. in rest masina e super. cred ca isi merita banii, dar trebuie sa stii ce-ti doresti.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#24 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 iulie 2002 - 04:15

stilo s-ar putea sa fie salvarea fiat. are 4 stele, trebuie sa-si dovedeasca fiabilitatea. sper sa fie cel putin cat bravo.
pana atunci focus e o achizitie buna.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#25 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 05 iulie 2004 - 08:59

oz, motorul e super, are reprize de 330d. Chiar imi pare rau ca versiunea de 1,8 TDCi nu a mai avut un urmas, insa blocul era vechi si a aparut 1,6TDCi mai economic.

Consum mic, stabilitate super, motorul e foarte bun. Minusuri ar fi interiorul care isi arata virsta, nu e exemplar la nivel de finisari si materiale, unele optionale nu sint disponibile ceva fading la frinari repetate.

Pentru probleme aparute etc viziteaza si AICI
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi