Jump to content


Photo
- - - - -

Etapa a-14-a Marele premiu al Turciei 21 August 2005


  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13,684 posts
Joined: 05-December 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Posted 21 August 2005 - 03:34 PM

Idiot Monteiro??? Idiot Montoya!!! Risca ca vaca cu 3 ture inainte de final, depaseste la limita si pune frana brutala in fata unei masini mai slabe, cu pilot mai slab, si cu gume Bridgestone! Si tot Monteiro e idiot? Hai sa nu dam vina la altii...

Per total cursa m-a tinut treaz si mi-a placut! Spectacolul din punctul meu de vedere (al unuia care nu tine cu nimeni, poate cu Coulthard care si-a facut treaba) a fost total.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,082 posts
Joined: 10-May 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Posted 21 August 2005 - 05:01 PM

Exact, BRAVO, Alonso sa fii, noroc sa ai. Montoya a dovedit a n-a oara ca e ultimul om.
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#3 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8,314 posts
Joined: 22-August 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Posted 23 August 2005 - 07:49 PM

in timpul cursei eram pe plaja in Grecia si trecand pe langa un bar am vazut ca e cursa....din pacate am prins doar ultimele 10 ture.
a fost sufcient sa imi pun mainile in cap cand montoya si-a dat in petec inca o data si a trantit frana aia ca bivolul (scuze de limbaj..)....pur si simplu nu se poate, cred ca si o chifla are IQul mai mare decat columbianul cu pricina. nu pot sa cred ca cineva poate fi atat de idiot incat sa depaseasca si sa tranteasca o frana in fata....ce era sa faca monteiro, sa zboare peste el?!?
nu e nici la prima abare, in 2001 verstappen l-a scos din cursa in timp ce conducea (!!!!) la o manevra similara. a adus dovezi (verstappen) prin telemetrie ca a franat mult mai devreme decat de obicei, dar degeaba, faptul ca montoya i-a luat "aerul" aripii din fata a facut ca frana sa fie ineficienta....

cand te gandesti ca il priveam sceptic pe Coulthard......pacat, McLaren alearga doar cu un pilot.


vazand doar ultimele ture nu stiu ce a fost MS-Webber, dar din ce am citit pe alte forumuri putea si MS sa il lase sa treaca. shit happens..
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#4 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8,314 posts
Joined: 22-August 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Posted 24 August 2005 - 08:07 PM

in CART nu a fost deloc rau...sa nu exageram, a castigat titlul in primul sezon.
pe vremea F3000 si CART imi placea pt ca avea ceea ce englezii numesc "raw speed". are viteza in sange, ce-i al lui e al lui.
insa la capitolul IQ sta prost si nu isi stie limitele...merge la 110%, nu intelege ca uneori 99% e mai bun. mereu dovedeste ca nu stie sa mearga altfel decat haotic.
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#5 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8,314 posts
Joined: 22-August 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Posted 28 August 2005 - 09:58 AM

Norocul tine cu cei buni :D
Din partea mea succes ambilor candidati.
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users