Salt la continut


Fotografie
- - - - -

trackday - zile de circuit in bucuresti


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 05 septembrie 2005 - 04:12

ce tot vreti voi sa organizati la tunari mai ? pista aia nu e deschisa automobilelor, punct. abia reusesc unele reviste cu greutate sa isi faca ceva teste p-acolo, dar atit.

e si normal, asfaltul ala nu e calculat pentru masini, si nu cred ca vrea nimeni sa-si reasfalteze pista pentru ca niste copii s-au gindit sa-si rupa masinile pe acolo. mai mult, o data pe luna, adica nu asa, oricum... ca doar li se cuvine, nu ? lasati atitudinea asta venita de pe alte forumuri, ca nu va sta bine. aveti rabdare, ca cei de la tunari au promis ca fac si circuit pentru masini alaturi.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#2 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 05 septembrie 2005 - 06:07

Mda, de acord cu Dani! 600k 10 minute... Si e 1.200.000 ora cu ATV-ul in alta parte...

Revenind: nenea Jaffar, da ce te suparasi asa bre? Esti actionar acolo? De ce nu, si eu m-as baga! Si nu ca sa ma fac de ras ca vin altii cu masini mai tari, ci ca sa vad ce si cat pot.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#3 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 06 septembrie 2005 - 10:10

Originally posted by VIPER
Mda, de acord cu Dani! 600k 10 minute... Si e 1.200.000 ora cu ATV-ul in alta parte...

Revenind: nenea Jaffar, da ce te suparasi asa bre? Esti actionar acolo? De ce nu, si eu m-as baga! Si nu ca sa ma fac de ras ca vin altii cu masini mai tari, ci ca sa vad ce si cat pot.


tu sa ma scoti la plimbare cu astra intii :D
ma supara atitudinea asta de "hai sa ne ducem si sa le zicem ca vrem sa ne dam"... cind s-a discutat si ras discutat ca nu se poate.

de bagat, si eu m-as baga, dar e destul de periculos cu o masina de strada si fara ceva pregatire. si pista despre care vorbim nu e suficient de lata.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#4 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 06 septembrie 2005 - 10:33

De plimbat te plimb cu placere da in dreapta ca stiu ca ai picioru' greu http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/thumb.gif

Despre pista din Tunari: da, e foarte ingusta si virajata si oamenii nu au cum sa-i cunoasca pe potentialii clienti cu auto... Se poate iesi repede in gard si nu e prea indicat... Trebuie pista mare... Dar cine sa finanteze asa ceva?
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#5 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 07 septembrie 2005 - 01:46

Originally posted by VIPER
De plimbat te plimb cu placere da in dreapta ca stiu ca ai picioru' greu http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/thumb.gif  

Despre pista din Tunari: da, e foarte ingusta si virajata si oamenii nu au cum sa-i cunoasca pe potentialii clienti cu auto... Se poate iesi repede in gard si nu e prea indicat... Trebuie pista mare... Dar cine sa finanteze asa ceva?


stau in spate nene :o

@lexus20: nu exista circuite pentru masini in romania. asa ca e destul de simplu de numarat cite exista in bucuresti :D

las' ca face nenea ala in jurul casei poporului, si poate il rugam sa ne lase si pe noi asa, de doua ori pe saptamina... simbata si duminica.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#6 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 14 septembrie 2005 - 10:27

Originally posted by Sandman_
una e sa iti doresti, alta e sa te gandesti daca e fezabil sau nu...


exact asta era ideea ! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/thumb.gif
ma bucur ca totusi cineva a inteles ce vroiam eu sa zic :)
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi