Jump to content


Photo
- - - - -

noul cod rutier


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,207 posts
Joined: 09-May 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Posted 27 November 2002 - 08:48 PM

de unde se poate citi noul cod rutier ? are careva ? vreau sa vad eu unde scrie clar ca nu ai voie cu detector de radar.
la proTV in seara asta au zis ca nu e voie dar eu stiu de la AutoProFM SHOW cu D.Vardie de acum cateva saptamani ca a zis clar politistul ca scrie in codul cel nou "este interzis cu antiradarul" - unde intre anti radar si detector de radar e diferenta. ce stiti, cum e ?
e politia pe aici ?
  • 0

#2 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 27 November 2002 - 09:04 PM

:hammerkick: ca ai scris inaintea mea. cel putin am vazut la timp.
din pacate v-am avertizat cu mult timp in urma, deci si inainte aveau dreptul, dar nu scria clar, codul va fii publicat sa invete astia care dau de carnet dupa el, deci cauta-l la scoli auto.
a, si despre auto-colante scrie ca sunt interzise. hehehe, eu am unul pus chiar de renault si surpriza, nu se da jos, oare ce fac in cazul asta???
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,082 posts
Joined: 10-May 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Posted 28 November 2002 - 02:58 AM

Fratilor, pe Antena 1 au zis aia ca sint interzise si antiradarele si detectoarele de radar!!!!. Nu ma injurati pe mine, asa au zis aia. Posesorii sint pasibili de amenzi de 10 mil, "organu" poate sa iti confiste aparatul, talonul etc.
  • 0

#4 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,207 posts
Joined: 09-May 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Posted 28 November 2002 - 10:32 AM

da amice stiu care e diferenta intre Radar Detector si Radar Scrambler.
problema este ca la Profm cand era politistul invitat a zis clar ca antiradarele ara scrie in codul nou ce VA FI ADOPTAT.
hai sa nu mai ne invartim. Azi sau maine ma duc eu sa intreb la un politist de la circulatie.Il cunosc.

Originally posted by spining

voinea, diferenta intre antiradar si detector de radar este ca primul bruiaza semnalul radarului, si al doilea doar il sesizeaza...

din cate am vazut la stiri in seara asta, vor fi interzise amandoua...


  • 0

#5 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19,058 posts
Joined: 16-May 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Posted 28 November 2002 - 08:35 PM

Nu preai ai cum sa te pui cu Gracea decat daca ai timp(mult) de pierdut, si chiar si asa cel mai probabil e ca sa pierzi pana la urma. Acum cu autocolantele chiar nu stiu ce sa mai cred. Dca nu ma insel si in legea care e acum in vigoare se specifica facptul ca nu ai voie cu folie pe geamuri, cel mult cu geamuri fumurii, si alea puse din fabrica,nu afumate de la tigari:cub:
Eu stiu de un tip care pentru ca nu a vrut sa deschida portbagajul 'la control', a gasit gaboru ceva si i-a suspendat si permisul(pe bune), deci detectoarele ar fi bine sa fie cat mai ascunse, cai altfel ramai si fara el si fara niste bani.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#6 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19,058 posts
Joined: 16-May 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Posted 28 November 2002 - 09:17 PM

Pana la urma se pare ca s-a gasit solutia si la problema asta si ca detectoarele de radar vor functiona si in continuare.
Si daca nu merge, am auzit ca pe post de detector radar poti folosi si mobilul(Alcatel DB merge) si asa chiar nu mai are ce sa iti zica.
Om trai si om vedea (si detecta radarele !)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users