Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Opel Tigra sau Opel Astra GSI?


  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 13 decembrie 2002 - 03:13

eu as alege Astra GSI - e mai barbateasca - tigra e masina de neveste

Mai ai varianta si Calibra dar e cam dusa

Recomand Golf III VR6 http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/001.gif si daca e motor prea mare pt tine atunci ia un GTI de 2.0L
fuge bine si are personalitate.
  • 0

#2 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 13 decembrie 2002 - 04:49

la un VR6 ai avea avantajul pretului, e mai ieftin la achizitie dar intradevar consuma mai multisor. Am un amic care are dar nu l-am auzit sa se planga de consum. Daca tot ai fi vrut GSI cred ca si VR6-le te multumeste http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/001.gif
asta e partea buna cand cumperi, masinile puternice au pretul mult scazut deoarece proprietariilor le poti baga pe gat vai dar ce mult consuma :) mai astept si alte sugestii dar eu din astea nu as alege degat Golful si Astra. NIMIC altceva nu ma incanta din acea perioada (si pe deasupra sunt un tip care prefera masinile compacte) :evil:
  • 0

#3 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 13 decembrie 2002 - 10:13

Dragule Drag,

Dintre Astra GSi si Tigra clar as alege Astra GSi. Dar daca mai iei in calcul Golful VR6, atunci se complica treaba. Trebuie sa faci un compromis ... daca vrei putere accepta consumul.
Alegerea mea finala VR6 !

Numai Bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#4 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 18 decembrie 2002 - 10:44

bai nashu, pot sa zic si eu ca am intalnit un alt Roman fericit (celalat sunt eu si nu dau detalii aici)
Frumos dar chiar sunt curios cum face unchiul tau ? numai cu acte false se poate sau nu ? chiar sunt nerabdator si daca tot zici ca alegi de pe mobile.de te intreb daca-mi permiti sa-ti caut si eu variante si sa-ti pun aici ce am gasit (asta ca sa te ajut)

2. ce grad are unchiul ?
  • 0

#5 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 18 decembrie 2002 - 05:43

Originally posted by nashu
am un prieten in germania si imi aduce el masina eu doar o arat pe mobile.de :> iar inmatriculatu...il am pe unchiu la sri :D si o rezolva mocca deci...pretzu ar merge hai poate merge si un 4500 akolo sau nu stiu exact cat dar eu reau sa fac alegerea corecta...am 18 ani e prima masina...si sunt ca un copil mik in magazinu cu bomboane :rolleyes:..pls help :)


Din cate stiu eu pana acum puteau fi aduse si masini euro2 pt recarosare. Treaba mergea in felul urmator. Individul aducea masina pana la granita cu Romania, dar inainte sa o treca demonta 14 elemente de pe ea (usi, oglinzi, roti, etc) si le lasa la cineva. Punea masina dezmembrata pe un trailer si o aducea in tara pt recarosare. Apoi dupa vreo o saptamana mergea dupa piesele demontate si le asambla la loc !!! Treaba mergea asa. Dar mai nou, cei de la RAR s-au smecherit si chiar daca vrei sa o recarosezi trebuie sa aiba euro3 !

Pt 4500 euro stai linistit ca gasesti masini bunicele la nemti (dar fara euro3) ... vezi www.modile.de sau www.autoscout24.de

Numai Bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#6 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 24 ianuarie 2003 - 10:21

ce parere aveti de masina asta

http://www.mobile.de...76920&sprache=1

8.900euro
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi