Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Opel Zafira 2006


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 12 iunie 2006 - 06:23

Originally posted by viorelluta
Chiar azi am trecut pe la dibas si am aruncat o privire in interiorul Zafirei; mi-a placut mult, cu exceptia materialului din care e facut bordul (partea superioara, de sub parbriz).


nu cred ca stai acolo
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#2 Liberta

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:
Inregistrat: 15-iunie 05

Scris 05 septembrie 2006 - 12:33

O am pe zafi de cam 3 saptamani:

Caracteristici: Dotare Cosmo, 1,9CDTI 150CP Albastru Metro M6, dealer Radacini Bd. timisoara

Km parcursi pana acum 1000.

Impresii : Motorul e super silentios si liniar pentru un diesel. Am mers la viata mea cu ceva dieseluri dar acesta m-a impresionat ..intradevar common rail e altceva!
  • 0

#3 Alllexandru

    Membru senior

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 792 Mesaje:
Inregistrat: 17-iunie 04
  • Marca:.....
  • Model:.....
  • Motorizare:....

Scris 06 septembrie 2006 - 07:45

Felicitari si sa te bucuri de ea la fel ca in prima zi, motorul este super reusit si pot iesi lucruri frumoase din el.
Sa ne mai spui dupa 5.000 - 8.000 km cand se mai lasa motorul ce parere ai dupa..:(
Poate faci si o descriere si poze la masinile membrilor
  • 0

#4 Liberta

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 2 Mesaje:
Inregistrat: 15-iunie 05

Scris 06 septembrie 2006 - 01:19

Pai ca descriere ce sa spun:
- in primul rand eu am ales masina dupa spatiu( fiind familist..carut...bagaje etc./design/motor diesel. Aveam in cap Passatul 2.0TDI 140CP, dar zafira mi-a placut datorita faptului ca este f utila...se misca excelent la drum lung dar nici in oras nu e problema.
- are un design cu un touch sportiv si nu are fata de masina de familist condamnat la vita de familist monoton!
- In interior finisajele sunt ok, poate ca Touran-ul era mai sus dar nu mi-a placut design-ul ..asta e.
- In interior dotarea cosmo are scaune tip sport pentru fata.
- In spate senzatia de spatiu si chiar spatiul e super suficient...fetita mea se joaca lejer daca dau scaunul din fata dreapta la maxim in fata e loc de o mica "curte" !
- Stabilitate pe drum f buna..plus ca am si ESP oricum pana acum nu am avut nevoie de el si nici el de mine!..hahah
- Sistem sunet de la bun spre f. bun- cu mp3
- La clima am luat o mare plasa datorita incompetentei celui care mi-a vandut masina ..pentru ca opel are 3 nivele de clime :1 manuala 2 semiautomata3 Climatronic ...iar el le-a incuracat si mi-a spus ca are climatronic dar de fapt era semiautomata...deh...are pozitia de auto -A la clima si se comporta ca un climatronic dar nu este dpv al display-ului etc!.
-Motorul in schimb parca mi-a spalat inimia de orice indoiala. Pana in 2000 de ture e cuminte ...dupa 2000 de ture ii ia lui Base si pojghita de asfalt ramasa dupa Buc-Ploiesti!...hahahah. Silentios si nu da senzatie de oboseala nici la 120-150-180.vit maxima cu care am mers pana acum!
-Sa vedem cu fiabiliatatea cum va sta in timp!
- Nu mai de bine
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi