Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Concedii si vacante - Unde, cum, cat, cand ?


  • Please log in to reply
1249 replies to this topic

#1226 Extremero

    Hakuna Matata

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.399 Mesaje:
Inregistrat: 12-iunie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsu
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.2

Scris 14 aprilie 2018 - 11:19

In realitate nu gasesti nici afara apartamente cu 2 dormitoare pe plaja (beachfront) la 100-150Eur.

 

Exclud megahotelurile all inclusive cu 1000 de camere, dar si la alea studiourile din care vezi si auzi marea costa.

 

Evit plajele calculate matematic ca sa intre cat mai multe sezlonguri si nici nu vreau bilet/rezervare mai in fata sau mai in spate.

 

Si nici nu vreau sa ma duc la 5.30 sa pun prosoapele pe sezlong ca sa prind un loc langa apa.

 

Caut locuri mai linistite unde si cand e aglomerat raman macar 30% dintre spatii libere si unde daca ies pe plaja la 9.30 -10, gasesc loc macar in liniile 2-3.

Prefer sa merg 200-300m ca sa gasesc o inghetata/bere/cafea decat sa am 3 baruri in spate, fiecare cu alt playlist.

 

Asta e valabil pt vacantele in care mergem sa lenevim complet.

 

Cand mergem in locuri in care sunt multe de vizitat, nu prea mai conteaza unde stam pt ca oricum ajungem in camera doar ca sa dormim. Asa ca daca e curat si e liniste, e suficient. In rest tinem totul in masina, de la bocanci de munte geci si lanterne, pana la ochelari si labe de inot.

 

De exemplu anul trecut in Creta am stat la un hotel all inclusive. Cu toate astea, am mancat acolo un singur mic dejun si un singur pranz in 10 zile, iar in piscina am intrat o singura data, in ziua in care urma sa plecam si am predat masina inchiriata la pranz. Si in afara de o taverna pe maul marii unde am mancat in mai multe seri, in rest n-am fost de 2x in acelasi loc.

 

Casele / vilele alea din BG care sunt sus pe deal pot fi interesante doar ca "baza" in cazul in care vrei sa vizitezi diverse locuri, 

Alfel, mai bine stau acasa, umflu piscina gonflabila si plutesc ca o ratusca in ea.

 

Da, in general in afara gasesti oferte mai ok pt aceeasi suma de bani plus ca in general au o alta cultura a turismului.

Dar asta nu inseamna neaparat ca e si ce iti doresti.... vazusem o 'superoferta' in Thailanda si cand m-am uitat cu atentie, apartamentul (care arata bine de altfel) era deasupra unui coafor dintr-un stat oarecum in apropierea tarmului. Si cand am inceput sa calculez alte variante de cazare mai normale + masina de inchiriat am ajuns la 'superoferta x 2.5'. Adica aproape la sumele pe care le vezi pentru hotelurile care apar in pliantele de promovare ale tarii :)


  • 0

#1227 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 15 aprilie 2018 - 06:17

Fiecare are prioritatile si nevoile proprii, diferite de ale altora.

Ca fapt divers, o piscina ofera mult mai multe posibilitati de joaca pentru copii (topogan, trambulina, jocuri la comun) decat marea, cu exceptia situatiei in care apa se adanceste foarte treptat, vezi Bibione.

Pentru mine, concediul principal trebuie sa insemne relaxare, nicidecum calatorii. Eu din pacate nu imi permit prea multe zile libere asa ca nu am de ales.

La Bibione, ca tot am adus vorba, aveai locul asigurat la orice ora din zi pe plaja, ca era al tau. Si am luat randul 2 pentru a-i putea urmari pe copii in apa.

 

Exemplul Bulgariei mi-este la indemana. Evident ca nu am cum sa pun egal intre Turcia si Bulgaria sau Grecia si Bulgaria. dar niciodata nu voi plati 1000-1100 de euro in Gercia pentru un sejur de 8 zile la 4 stele all inclusive.

Dar nici in Romania nu se intampla asta si eu de asta ma legasem. In majoritatea cazurilor preturile sunt nesimtite. Doar nu credeti ca noi ne-am indragostiti de bulgari si trecem granita din pasiune pentru acest popor minunat.

Ca fapt divers, penultima data in Bulgaria am primit din greseala hotelului (dadusera camerele noastre altcuiva) un mega apartament la ultimul etaj al hotelului, cu 2 dormitoare, 2 bai, sufragerie si o terasa de 70 m2 (am masurat-o) ce asigura o panorama super plus tipicul all inclusiv bulgaresc (dar am mancat zilnic carne ok si cateodata chiar niste stridii) pentru care am platit 1100 euro. 8 nopti, 4 persoane (cel mic probabil ca nu a contat la pretul final).

Daca imi aratati ceva similar in Romania, ma fac client permanent.

 

Am cautat mult o casa pe plaja in Romania, dar ori preturile erau exagerate (asta fara mancare) ori practic nu prea gaseam oferte de genul.

Ce a pus Levi se apropie de adevar, dar inca cer mult pentru ceea ce ofera.

Anul acesta mergem in Turcia. Pentru noi toti un pic peste 2000 de euro, daca scot zborul cu avionul si taxele de aeroport (cat sa fie?? macar 150 euro de persoana) iesim pe la 1500 euro, mai ieftin decat in Romania doar cu demipensiune.

Cam exagerat, ORICUM ai privi-o.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1228 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 15 aprilie 2018 - 06:37

1. Buget.
2. Dorințe, astea facandu-ne diferiti, din fericire, zic unii. :)
3. Arta-i in a obține cat mai mult din ,,2" cu cât mai puțin din ,,1". :)

Va inteleg pe toți, chiar si pe oaspete. :)

Am un prieten care a plătit anul trecut(in gasca) la +all inclusiv, 5 stele, 5 zile,2 pers, 1800 euro la turci, cu avion inclus, bilete luate din anul anterior.
Ei, bărbații, cu copii mari care n-au vrut sa vina cu babacii, au tinut-o doar in baute la piscină. L-am întrebat dacă macar a avut curiozitatea sa vada plaja. Nu l-a interesat. :)

Pentru mine, statul cat mai aproape de mare, vederea catre mare conteaza foarte mult in alegerea hotelului.
Apoi conteaza diversitatea locurilor de distractie, a obiectivelor mai mult sau mai puțin culturale, chiar dacă le-am mai vizitat, unele fiind ,,altfel" la fiecare vizită( Delfinariu, muzee, parc acvatic...)
Ca boieru' pe sezlong/baldachin, cu berea rece in fata, nici o sansa, fiind cu ochii pe copii ca pe butelie, făcând activități alături de ei(ridicat zmee, alergat de-a lungul plajei...)
Deși în tinerete Mamaia mi se părea o tampenie, fiind fan Neptun-Olimp, în prezent sunt conștient că nu pot gasi in sud facilitatile din Mamaia, devenind fan Mamaia. :)
Bine, în tinerete eram fan coupe, break-urile parandu-mi hidosenii.
Deci, cu siguranta voi incerca in sudul litoralului, voi face o rezervare, iar daca copiilor nu le place, plec in Mamaia.
Sanatate, bani sa fie , ca apa găsim. :)
  • 0

#1229 rares_dan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 730 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 03
  • Location:Cluj-Napoca
  • Marca:RENAULT
  • Model:Koleos 2017
  • Motorizare:2.0dCi 175 CVT

Scris 15 aprilie 2018 - 06:56

In Turcia la 2 adulti + 2 copii te poti incadra pentru 7 nopti in 2000 euro la un family hotel ok care ofera adultilor un sejur tihnit si copiilor cea mai tare vacanta. Daca esti numai tu cu ei te incadrezi lejer in 1700-1800 euro. In banii astia intra totul, inclusiv zmeiele alea pe care vrei sa le ridici.
Pentru sfarsit de auguat inceput de septembrie ori iunie timpurie merge si Egipt. Aici minusul este lipsa unui entertaiment la nivelul celui din Turcia si faptul ca sunt mai murdare resorturile.

In Romania problema nu este pretul. Inteleg ca este mai mare datorita sezonului mai scurt. Calitatea serviciilor este la pamant ai ca mai peste tot la noi ramai la sfarsit cu impresia ca toti au vrut sa ti-o traga.
  • 0

#1230 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 16 aprilie 2018 - 08:00

nu cumva impresia ca toti vor sa ti-o traga e mai mult decit o impresie?


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#1231 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 16 aprilie 2018 - 08:54

 


In Romania problema nu este pretul. Inteleg ca este mai mare datorita sezonului mai scurt. Calitatea serviciilor este la pamant ai ca mai peste tot la noi ramai la sfarsit cu impresia ca toti au vrut sa ti-o traga.

 

Cum sa nu fie pretul?

Exact pretul ma deranjeaza.

Serviciile le iau ca atare, stiu la ce sa ma astept.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1232 rares_dan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 730 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 03
  • Location:Cluj-Napoca
  • Marca:RENAULT
  • Model:Koleos 2017
  • Motorizare:2.0dCi 175 CVT

Scris 16 aprilie 2018 - 05:22

Ideea este ca uneori e mai la indemana mai aproape chiar daca este mai scump. Justificarea cu sezonul scurt la mine tine(economic vorbind investitia in 4 pereti, o usa si un geam este aceiasi si in Romania si in Turcia - romanul are insa 3 luni de sezon estival iar turcul aproape dublu). Problema pentru mine eate la servicii in intreg ansamblul lor(de la cele oferite pe baza infrastructurii de catre autoritati pana la cele oferite de hotelier).
Eu ma plimb 2-3 luni pe an. Incep anul cu o tara asiatica ori caraibiana, continui primavara cu o saptamana de vizitat prin Europa, bag o Turcia la inceputul verii, undeva prin Europa pe la sfarsitul ei si un Egipt ori Orientul Mijlociu pe la mijloc de toamna). Unele locatii vizitate sunt praf economic, in unele oamenii sunt putori ordinare(africanii sunt fruntasi insa nici cu indienii/asiaticii nu mi-e rusine) insa peste tot vezi ca se chinuie si in priceperea lor turistul e no. 1. Senzatia asta nu o ai la noi desi nu suntem chiar cei mai proati de pe fata pamantului.
  • 0

#1233 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 16 aprilie 2018 - 06:12

1.Bulgaria - nesemnificativ mai departe

2.Turcia : 2 ore pana la aeroport, 2 ore zbor si maxin 2 pana in camera. Mai aproape decat litoralul romanesc pentru mine

3.Italia - am fost cu masina. Da, e mai departe,dar nu-mi pare rau.


p.s. mare domn, cu concediile tale...


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1234 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 16 aprilie 2018 - 06:53

incerc sa pricep cum se face ca la italieni iti place......sau poate eu ma pling de italieni si la voi e mult mai rau....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#1235 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 16 aprilie 2018 - 08:43

Eram curios sa vad cum e. A doua oara nu am mers atat de departe.

A treia oara nu va fi pentru litoral in primul rand.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1236 rares_dan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 730 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 03
  • Location:Cluj-Napoca
  • Marca:RENAULT
  • Model:Koleos 2017
  • Motorizare:2.0dCi 175 CVT

Scris 17 aprilie 2018 - 11:40

p.s. mare domn, cu concediile tale...

 

O viata avem! Mai am vreo 3 ani pana incepe cea mare scoala si atunci e "pa" viata buna. Va fi o fereastra mai lunga vara si una iarna care merge clar spre o destinatie pentru schi, sanius, bulgareala.


  • 0

#1237 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 17 aprilie 2018 - 06:22

Rareș sau Dan (care-ti este prenumele? ) :) , bravo tie!
Cu intelect, armonie in familie(bag samă ca esti însurat, ai copii) se pot obtine lejer cateva sute pe luna, adică se tot poate tine in plimbări mai mult sau mai puțin exotice.
Bine, a tinde catre Bugatti este altceva. :)
Deocamdată sunt interesat doar de litoralul românesc, deși la cat cheltuiesc in Mamaia, ma pot duce linistit in exterior. :)
  • 0

#1238 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 17 aprilie 2018 - 06:25

Oaspete,parca imi amintesc ca te-am avertizat sa nu vii la macaronari.Mol,cine (cuvant urat) e Bugatti?


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#1239 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 17 aprilie 2018 - 06:27

Nu regret.

Prima data a fost chiar super reusit concediul, desi la Udine am tras o pana si am venit cu rezerva cu 100 km/h pana la Riccione. Bine, am consumat 4,3%, dar totusi.

A doua oara, la Bibione, de vina a fost hotelierul italian care ne-a pus la dispozitie un jeg de apartament. Da s-a pus saraca sotie si la facut luna si bec.

Ca statiune Bibione e peste Riccione.

 

Eu cum lipsesc de la servici 2 zile am de reparat 3, asa ca...


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1240 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 17 aprilie 2018 - 07:04

Oaspete, ma ,,inervezi".
Deși ti-am supărat soata in trecut, pe tine ca apartinator, te admir.
Cam stiu cu ce se mănâncă farmacia, având nepoata ,,manager"( cica nu se mai cheamă diriginte) de farmacie in Bucuresti, care o tot tine lunar doar in excursii, recent mergând si-n Cuba.
Deci, deși este obligatorie prezența unui farmacist pe tura, cred ca se mai poate fenta cu asistentii, adică o poti lasa mai lejer cu prezența fizică și mai mult cu supervizarea.
DMihnea, daca n-ai auzit de Bugatti, n-ai ce cauta aici. :)
  • 0

#1241 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 17 aprilie 2018 - 10:16

din ce stiu e o masina faimoasa......dar nu vad ce legatura are aici unde vorbeai...


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#1242 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 17 aprilie 2018 - 10:29

Păi...e forum auto,si, desi-i topic de diverse, mai condimentam prin offtopic. :)
Mai ai rulota?
Văzusem niște masini din Italia, atrăgătoare prin pret, dar arată jalnic, neîngrijite...
Unele masini provenite de la nemti arată ca iesite din fabrica. Enormă diferenta intre Italia si Germania.
  • 0

#1243 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 18 aprilie 2018 - 12:59

In ultimii 2 ani, vacantele principale le-am facut doar in Italia. Anul asta, in luna de miere, la fel (Sicilia). Ne place mult. Stradutele, locurile, au un farmec aparte. Plus ca in fiecare an am legat concediul de cursa de la Monza, ceea ce l-a facut cu atat mai interesant.


  • 0

#1244 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 aprilie 2018 - 06:27

Cam stiu cu ce se mănâncă farmacia, având nepoata ,,manager"( cica nu se mai cheamă diriginte) de farmacie in Bucuresti, care o tot tine lunar doar in excursii, recent mergând si-n Cuba.
Deci, deși este obligatorie prezența unui farmacist pe tura, cred ca se mai poate fenta cu asistentii, adică o poti lasa mai lejer cu prezența fizică și mai mult cu supervizarea.
 

Auzi acolo, manager de farmacie.

Deaia merg lucrurile prost in Romania, ca-si dau toti neaventii cu parerea.

:)

Lasand gluma la o parte

1.Nu exista manager de farmacie. Dar intr-adevar, nu se mai numeste diriginte, ci farmacist sef.

2.Acuma una e ca lipsesti cateva minute din farmacie, alta e cateva zile. Sa nu exageram. Locul/rolul farmacistului e in farmacie.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1245 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 18 aprilie 2018 - 07:01

Oaspete, stiu c-o ironizam cu ,,dirigintă", si-mi spusese ca s-au schimbat denumirile...
Deci, legat de rolul farmaciștilor ai dreptate. Am alergie la asistenții de farmacie(n-am idee, erau si pe vremea lui Ceausescu?), mult prea multi dobitoci. Nici la barabule nu i-as pune pe unii, si nu ma leg de finețuri ca interacțiuni între medicamente, plaja de varsta, dozaj fără a se uita in prospect... Ah, sa nu mai zic ca-s asa de mândri unii, ca nici ecusoanele nu le mai poartă. Oricum 1se cred mai deștepți decât farmaciștii. :)
Te mai înțepam io cu ,,statul la tejghea", dar...cand vad un farmacist ,,in fata", la el ma duc. Probabil vouă nu va convine sa stati si-n fata, dar probabilitatea ca un asistent sa vada o greșeală ă doctorului pe rețeta este ca la 6/49, sa-i mai ceri o sugestie... :)
  • 0

#1246 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 aprilie 2018 - 07:09

1.in ultima vreme, s-au deschis sute de postliceale care scot asistenti pe banda rulanta. De aici si profesionalismul lor.

2.nu vad nimic grav ca te mai uiti pe prospect. Mai grav e sa nu stii dar dintr-o mandrie prosteasca sa nu te uiti.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1247 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 11 mai 2018 - 05:31

Insistat cu email-uri trei saptamani, totul era ocupat, 3*, la 50 m de mare... deși ii întrebasem de dubla superioara, garsoniera...allinclusiv...adica sa fie mulțumiți.
N-a plătit cineva avansul, l-am plătit, luat cu demipensiune, posibilitatea allinclusiv la receptie. Problema-i cu cina ca-ti impune orarul pe seara, altfel putând mânca la terase prin diferite stațiuni. Este un loc foarte lăudat pentru copii, cu piscină copii, plaja pentru copii, monitori, ateliere creative, zilnic piese de teatru, bla, bla...moca fata de Mamaia. :)
Au primat copiii, altfel ma tenta Hotelul Insula, 4 stele, cu cel mai tare restaurant din sud, cu prețuri sub Mamaia unde am tot fost, adică 380 dubla cu mic dejun.
Mi-a mai atras atenția Europa din Eforie, tot 4 *, dar mult mai scump, undeva la 150 euro dubla. Avantajul era poziționarea, chiar lângă Aqua Park.
Sper sa nu fi luat teapa, copiii fiind fani Mamaia, fiind foarte multe locuri de distractie. :)
  • 0

#1248 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 26 iunie 2018 - 09:26

Sa vezi comedie.Anul asta m-au sunat de la hotelul unde am tot stat in Mamaia, daca vreau camera. :)
  • 0

#1249 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 27 iunie 2018 - 07:55

 daca vreau camera. :)

si ce-ai facut ... le-ai spus ca ai trecut pe tubeless ?


  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#1250 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 27 iunie 2018 - 09:13

Exact.  :) 

Presupun c-a transformat din ,,cazare'' in ,,camera''. 

 

La ce preturi au, tot adaugand cate 100 de lei de la an la an... :) 

 

Ma cam indoiesc eu de sudul litoralului, dar, deh, sper sa le placa tancilor. Io mi-s fan Mamaia, imi este clar. :) 


  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi