Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Vand 2 faruri pentru Golf4 originale (valeo)


  • Topic inchis Acest topic e inchis
No replies to this topic

#1 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 21 octombrie 2006 - 06:19

cum sta treaba.
m-am pupat cu un logan la intoarcerea de la vwfest Sighisoara.
rupt de oboseala, bineinteles ca incidentul s-a petrecut la 10 km de casa. asta e.
pupatura a fost usoara, asa ca nu a prea lasat urme in afara de ornamentul spalator stanga si o julitura pe bara sloganului. cica ne intelegem, tipu chiar nu a vrut sa mergem la politie. n-am insistat.
a doua zi a venit cu pretentii absurde, asa ca am mers la agent. el pe asigurarea mea, eu pe casco meu.
30 ron amenda.

asaaa. a doua zi dupa incident, m-am dus la un amic ce are magazin de piese auto sa comand ornamentul pentru spalator far si a vazut ca nu-mi sta bine FARUL STANGA.
deschid capota : surpriza, chestiile alea 2 din plastic ce tin fix farul erau rupte. normal, s-a obtinut pe casco schimbarea, far original Valeo, reparat si vopsit bara si grila, totul arata acuma stock.
in afara de FARUL DREAPTA, care dupa aproape 6 ani de functionare nu are cum sa arate ca unul nou.
si m-am gandit ca l-as schimba cu unul nou.
(ma rog, am primit reprosuri vizavi de faptul ca nu am reusit sa 'accidentez' si celalt far. asta e)

asadar.
am de vanzare
1.una bucata far original G4 Valeo stanga fara cele 2 cleme de plastic care il tin fix. am inteles ca se poate improviza ceva care sa le tina fixate.
2.una bucata far original G4 Valeo dreapta, in stare perfecta de functionare.
de retinut
-ambele faruri au aproape 6 ani, deci e clar ca sint nitel matuite.
-au si faruri de ceata
-prezinta interior cromat, nu negru.
nu intentionez sa schimb farul decat la anul, asa ca anuntul este valabil pana prin primavara.

toata treba e negociabila. pretul pleaca de la considerentul ca un far nou Valeo costa aproximativ 6-7 milioane.

Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 21 octombrie 2006 - 06:19

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi