Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Credeti voi ca e ok sa iesi iarna cu 307?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 12 ianuarie 2003 - 09:16

Originally posted by spining
in momentul in care temperatura scade, gumele de vara ingheata; cele de vara, fiind gandite special pentsu temperaturi cu minus, nu patesc acelasi lucru...


Asa e Spining, vara nu-i ca vara. Noroc ca nici iarna nu e, ca altfel ne puneam cauciucuri de primavara!
:jumpingheads::jumpingheads::jumpingheads:

[Edited on 12-1-2003 by andrei041]
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#2 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 13 ianuarie 2003 - 01:15

Am pus la SNova vineri cauciucuri de iarna. Oricum alea anterioare erau Montana si patinau pe zapada si in a 3. Rezultatul s-a vazut duminica. Mi se pare o imensa imbunatatire. Cred ca in situati de genul asta (vezi viscolul de simbata) e bine sa le ai. Duminica dimineata am trecut de nametii din fata mea destul de usor si fara sa omor ambreiajul.

calimero, se vede ca nu ai mai fost pe aici. Cind vine iarna, ma gindesc ii invidiez la greu pa aia cu 4x4 (sau macar cauciucuri de iarna).
Faza aia cu Suv am patit-o si eu. Un CLK refuza sa se accelereze macar, pt ca computerul masini sesiza ca nu are aderenta deloc. Cu greu (si impinsa la greu)masina a trecut peste un dimb modest unde Daciile zburdau. Asta e o prostie majora. Ar trebui macar sa fie un buton de manual override la toate sistemele astea electronice de stabilitate.

Si ca sa nu fiu pe linga. Ce treaba are 307 cu iarna. Normal sint mai multe riscuri decit in mod normal dar daca e nevoie iesi cu masina. ABS, ESp o sa iti faca viata mai usoara. Nu am auzit sa se zica de 307 ca e o masina proasta pe zapada
http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/wtf.gif


[Edited on 13-1-2003 by EvilOne]
  • 0

#3 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 14 ianuarie 2003 - 01:28

Am gresit ceva spining?:question::sleep:
  • 0

#4 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 26 ianuarie 2003 - 11:15

Pai incearca sa iti reglezi farurile cu aparatul. Poate nu sint reglate bine. Sau poate sint ca la Matiz (alea orbesc indiferent de conditie).

Acum a cam trecut iarna, e cam tirziu pentru lanturi. Ia-ti la vara poate se mai ieftinesc. Le tii in portbagaj ca nu se stie cind iti trebuie.

Daca mergi cu ele puse corect si pe zapada, nu se strica nimic. Daca intri cu ele pe asfalt si mergi destul de mult ai sanse sa ramii fara cauciucuri bucse etc.
  • 0

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 februarie 2003 - 08:42

AVERTISMENT TITUS
http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/offtopic.gif
si te rog pune avatarul la dimensiunile propuse in FAQ de administratori sau va fi scos.

multumesc moderatorilor.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi