Salt la continut


Fotografie
- - - - -

CAR PC - multe necunoscute


  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#26 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 08 ianuarie 2007 - 01:18

Asaaa...
merci ca ati postat, in 2 e mai greu sa te gandesti la toate. Le iau pe rand:
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#27 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 08 ianuarie 2007 - 01:24

Cred ca am gasit pe cineva care a facut deja vreo 2 sisteme "cica" performante. Ne vom vedea cu el sa ne prezinte macar unul.
Si hai sa-i rugam pe greuceanu, la scurt, jaffar, 1Q, ( si cine se mai pricepe ) sa ne spuna si parerea lor.
Foarte important e sa vezi care sunt partile rele ale unui astfel de sistem, pe care le poti evita greu sau deloc intr-o masina.


asta zic si eu, daca se implica si cei care se pricep sunt mai multe sanse sa facem ceva cum trebe.
cand ne vedem cu nenea de care spui? oricum maine sunt la tine...
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#28 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 08 ianuarie 2007 - 01:42

- NUMAI cu hard disk de laptop. cele de desktop nu au nici o sansa de supravietuire in masina
- ideea generala: fara elemente in miscare. vibratiile ucid orice.
- un soft cit se poate de periat, fara briz brizuri inutile. sint o gramada de distribuitii bazate pe linux pentru car pc, care fac mai mult decit tot ce trebuie, mult mai eficient decit un xp pentru acasa/la servici. exemple: http://www.dashpc.com/ , http://www.mp3car.co...ead.php?t=34218
- un sistem care sa mearga alimentat direct la 12v, cu o sursa interna desteapta. n-are nici un rost (dpdv financiar, termic, stabil etc) sa treci prin 110/220v ca sa te intorci la 12v. exista o gramada de surse deja pe piata.

spin, touchscreenurile au driver , se comporta ca un mouse. iti mai trebuie doar on-screen keyboard, care parca exista si in xp, deci nu e nici o problema. daca nu, uite una moca: http://www.lakefolks.org/cnt/

una peste alta, te duce cam la 800-1000 eur o solutie "de-a gata", la care doar customizezi putin software-ul dupa gust.



am notat partea cu HD de laptop. Pana la urma nu e nevoie de 200 de gigi, cred ca un 40 ajung. O sa vedem niste preturi.

daca avem sistemul asta nu avem probleme de sustinere a softului, ruleaza orice (orice-ul are evident limitele lui)


cred ca ai dreptate si cu alimentarea. O sa facem totusi un test sa vedem cum se comporta prin alimentarea normala, mai facem o economie de bani si asa. O sa ma interesez totusi (nu prea stiu unde) de o sursa pentru 12v.

la partea cu touch screen-ul... sa vedem daca gasi o varianta sa-l punem undeva prin masina.
Varianta 1 ar fi sa gasesc unul care sa fie in-dash. Daca nu, trantim unul aplicat pe bord (si blocam torpedo-ul). Si daca nu si nu, punem unul pasiv si aruncam un trackball pe care il combinam cu un screen keyboard (asa cum spuneai tu si cum are si tudor). O sa vedem, aici e problema de bani.


tu ce parere ai, putem sa facem asta din sistemul pe care il am deja? merci de sfaturi si idei, baga oricand orice gand.

Pai cred ca tre sa uite de amplasarea in habitaclu... Nu neaparat de boxe dar nu mai e loc decit sub scaune. Eu nu vad montat sistemul decit in portbagaj.



sefule, eu m-am gandit asa: punem statiile pe spatarele scaunelor si trantim sistemul in locul statiei din dreapta.
Daca nu putem urca statiile acolo, pe punem pe podea, la locurile din fata pe jos si le facem un case din plexiglass. Ce spui?

as prefera sa nu-l pun in portbagaj, si-asa nu mai am loc decat de o pereche de ciorapi...
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#29 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 08 ianuarie 2007 - 01:55

Sub scaun...... majoritatea masinilor au conducte de aer cald acolo pentru pasagerii din spate + daca iti mai sta cineva in spate ce faci?

Spin nu pot sa-ti dau poze pentru ca nu am facut :lol: dar iti spun de pe acuma, o sa ai foarte mari probleme cu parazitii care iti apar de te mai miri de unde.

@jaffar: pretul garantat o sa sara de 1000 euro. Eu avand laptopul si mai toate accesoriile inafara de lcd tot m-a mai costat diferse consumabile in jur de 600 euro


sub scaun sunt conducte. Dezafectate de mult pentru ca acum am in locurile alea 2 Audison si nici lor nu le place caldura. Iar locurile din spate... Nu mai exista, intra si tu la "masina mea" sa vezi cum arata acum masina.

da, de paraziti mi-e si mie frica. Dar in mare cred ca se poate rezolva problema protejand bie alimentarea, cu o sursa buna si niste condensatoare (zic eu acum optimist fiind)

voi la ce va ganditi cand spuneti de banii respectivi? Sistemul deja il am, toata problema o vad in implementare. Ok, mai trebuie luata sursa pe 12v si display. Dar si display-ul il am, am un dvd de masin (on-dah, nu in-dash) pe care oricum o sa-l folosesc pentru locul din spate, al fiica-mii.

La frecventele alea joase poate sa dea si cu pudra la hard ca-l face zdrente RPD...
Eu am mai vb si cu tudor si zicea ceva de paraziti pe usb care l-au dat peste cap rau. Eu cred ca ar trebui in primul rind luat un sistem deja existent cu orice configuratie, si facut niste teste IN masina. Cu fire intinse, nu conteaza. Daca nu sunt probleme mari, se poate face/comanda sistemul final.



ok, e clara problema asta, cum o rezolvam? Dupa cum spunea jaffar, poate unul de lap rezista... poate.
Ok, ca bine zici, maine sunt la tine si cu masina si cu sistemul. :D

Cu firele intinse chiar in format final si sincer chiar ar trebuii verificat pe vreo 2 masini diferite ca te poti trezi una sa mearga si alta sa nu mearga.



pana la urma ce ar trebui sa fac, pentru a proba?
iau sistemul si il pun in masina. Il alimentez de la convertor. Alimentez si display-ul de la convertor si... dau start. Ce sa-i mai fac? Ca ma duc maine la kroko (pardon, relu) si nu stiu ce sa-i zic si ma arunca afara pe trotuar cu toate acaretele.

So, per ansamblu, fac proba asta maine. Trebuie cautata o sursa pe 12v, display cu TS, (trackball am gasit). Credeti ca o retea wireless mere in masina?
Daca vrea maine cineva sa vina la relu intru de dimineata, inainte sa plec, sa vad ce se mai posteaza aici.
Bafta si merci mult!
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#30 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 08 ianuarie 2007 - 09:12

eu am avut in masina un laptop. ma rog, ce mai ramasese din el. hard diskul era din 1900 toamna. a rezistat cu brio fix 1 an, cit a mers taraboanta, si masina mea nu e tocmai user friendly la suspensii. de fapt hard diskul e intr-un sertar, e functional si acum, doar ca mi s-au ars toate alimentarile (laptop, display etc) si nu am mai revogirat sistemul.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#31 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 08 ianuarie 2007 - 09:52

uite aici ce-am avut: http://www.garajul.r...w...c=14078&hl=

evident, cerintele mele au fost mult mai simple: mp3. la fel si costurile.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#32 sixx

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 29 Mesaje:
Inregistrat: 15-august 05
  • Location:Romanica
  • Marca:BMW
  • Model:E28 528i '82
  • Motorizare:2.8 L6

Scris 08 ianuarie 2007 - 10:07

cum as face eu:
- un soft cit se poate de periat, fara briz brizuri inutile. sint o gramada de distribuitii bazate pe linux pentru car pc, care fac mai mult decit tot ce trebuie, mult mai eficient decit un xp pentru acasa/la servici. exemple: http://www.dashpc.com/ , http://www.mp3car.co...ead.php?t=34218

Si cu navigatia [in romania] ce te faci ?
  • 0

#33 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 08 ianuarie 2007 - 10:09

ce, nu exista emulator de pda pt. orice sistem de operare ?

mie nu-mi place sa omor musca cu tancul :)
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#34 sixx

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 29 Mesaje:
Inregistrat: 15-august 05
  • Location:Romanica
  • Marca:BMW
  • Model:E28 528i '82
  • Motorizare:2.8 L6

Scris 08 ianuarie 2007 - 10:16

Pai exista ? Eu nu-mi aduc aminte sa fi gasit cand am cautat.
  • 0

#35 turbo_tudor

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 Mesaje:
Inregistrat: 17-decembrie 06
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H 2006
  • Motorizare:1.3 CDTI 90CP

Scris 08 ianuarie 2007 - 10:21

Incercat. Apar foarte multe probleme. In primul rand am rulat emulatorul pe 4 configuratii separate. Intr-un fel sau altul poti zice ca iti gripeaza sistemul. Nu e o varianta recomandata "in the long run". Dupa ce micsorezi un desktop de 12" la 7" sa mai vezi si fereastra de la emulator care deja e mica de la bun inceput.... cat sa numai pomenim de diverse optiuni care nu prea merg. Cum ar fi sa intorci imaginea.....etc etc. Exista un singur soft de navigatie care ar merge pe pc fara emulator.
  • 0
Opel Astra 1.3 CDTI 90 HP, Chrysler Sebring 2.0 LX 140 HP, Albert Einstein: Everything is relative!

#36 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 08 ianuarie 2007 - 10:22

exista o groaza. exista si in java daca chiar vrei http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/cunaooooo.gif

in masina e esential sa reduci temperatura si consumul. si asa instalatia lui audio consuma cit un parc auto intreg :)
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#37 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 08 ianuarie 2007 - 10:46

da nene
am uitat sa iti spun nenea spining, dar ieri stand la stop in spatele tau am vazut ca iti palpaie rau de de tot uneori becurile spate in ritmul basilor. bine, stiu ca e normal intr-o oarecare masura la ce putere ai acolo, dar palpaiau sensibil rau
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#38 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 08 ianuarie 2007 - 12:31

da sefu, am 20 de dif dintre care 4 basi pe 15"+3 statii+head-unit+navi+car kit bluetooth+dvd in spate
e normal. asta e alta discutie si o alta problema pe care nu stiu cum s-o rezolv. Oricum in prima faza trebuie sa-i mai pun un kinetik. Sper ca se mai amelioreaza.
Dupa ce a spus jaffar e clar, numai cu hd de laptop.

nu inteleg treaba cu navi. Ce spuneti, astea din ro merg nuai pe pda? Dc? Banuiesc ca e treaba cu cardul, nu? Ca daca e asa punem un port exteror si bagam cardu' atolo... Asta nu e o mare problema, daca nu mere asta e, lasam navi pe pda la locul ei in brodit si cu asta-basta.
Plec spre relu.
Relu? Viiiineee neeeegruu!
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#39 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 08 ianuarie 2007 - 12:50

jaffare,
http://www.pc-cooler...odus.php?id=179
?

iam da mail lu' sefu relu pt topicul cu hertz. o sa vina, are grija de noi.
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#40 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 08 ianuarie 2007 - 01:00

poti sa-ti pui si mama fan controlului, e si cool asta de-l linkasi :)
dar eu as merge pe racire pasiva, ca sa nu ma doara capul. sau daca ai nevoie de racire activa, ai 2 solutii:

1. cumperi ventilatoare cu rulmenti, bune dar scumpe rau
2. tragi niste furtune si bagi racire cu apa :)
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#41 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 ianuarie 2007 - 02:30

Sunt la relu. E ocupat. :)
Spining
  • 0

#42 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 ianuarie 2007 - 05:41

Spining a stat de vorba cu tudor vreo 3 ore azi. L-am luat si eu in primire. A vorbit si cu greuceanu la tel. (a zis ca intra si Greuceanu). Rezultatul? Total dezamagit si descurajat.
A plecat acum 3 min bosumflat de zile mari...
Nu stiu daca are rost sa se apuce, problema cea mai mare vine de la alimentare si de la parazitii pe care ii aduce ea.
  • 0

#43 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 09 ianuarie 2007 - 02:10

Mda, am rascolit pana acum dupa o urma de speranta dar... nu prea.
Toti spun de problema parazitilor si de disfunctionalitatile aparute la diferitele tehnologii folosite in masina (bluetooth, wireless lan, etc).
Din cate se pare nu prea sunt sanse de reusita 100%, nici macar 60%. Sincer sa fiu imi pare tare rau, am stat de vorba si cu tudor azi (mai mult de 2 ore) si mi-a zis din experienta lui ce merge si ce nu, cati bani au intrat si ce-a iesit. Nu c-a iesit ceva rau dar... e loc de mai bine. Si el a plecat de la un lap si tot au intrat multi bani...
Ok, daca nu se poate dintr-una, o facem din bucati.
Pe alt topic ca sa nu amestecam merele cu... merele coapte.
Nu inchidem aici, poate-l mai apuca pe vreunu' chefu de mestereala...
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#44 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 09 ianuarie 2007 - 12:24

uite aici o instalare reusita:

http://users.skynet....ar/galerie.html

eu nu inteleg treaba cu parazitii... daca faci totul cum trebuie, n-ai de unde sa-i ai. poate sint alte cauze, eu de ex. am o placa audio pe laptop care biziie putin orice i-ai face.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#45 vane

    Academician d0ct0r ing.

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 629 Mesaje:
Inregistrat: 29-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ford
  • Model:Focus 2
  • Motorizare:1.6 TDCi 110CP

Scris 09 ianuarie 2007 - 12:59

@spining: de ce nu vb. cu omul meu ?
  • 0
A conduce sigur, nu inseamna a conduce incet !

#46 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 09 ianuarie 2007 - 02:01

Spining, citeste un fel de "review" facut in revista DTRN cam acum un an
Zic ca merita citit cat de cat, macar ca idee, chiar daca scoopul utilizarii e mai mult pt off-road
http://www.dtrn.ro/i...amp;article=426

Aceasta postare a fost editata de aztec: 09 ianuarie 2007 - 02:02

  • 0
calator prin timp si spatiu...

#47 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 10 ianuarie 2007 - 12:32

jaffar man, treaba e ca ai multe bucle de nul, ai multe curenturi parazite, ai fel de fel de du-te/vino de care poti scapa (oare) doar prin multe saptamani de teste si munca, fara nici o garantie ca le rezolvi. Speram sa se poata face un sistem in masina dar "ceva" pe care sa ma pot baza. Am tot avut fel de fel de tinichele pe masini si m-am saturat sa tot am ceva de surubarit la ele. La ce am acum pe masina n-am schimbat nici macar o siguranta (DOAMNE AJUTA IN CONTINUARE!). Cred ca, simplu spus, as vrea fiabilitate. Sistemul facut de francez e misto, choar foarte misto. Dar tu ai vazut cata vaca de cutie si-a pus omu' in portbagaj?! Pot rezolva aceleasi lucruri mult mai usor, pana la urma trebuie sa rezolvi problemele de pe lista, asta conteaza.

aztec, am citit si review-ul celor de la DTRN, oamenii si-au spus parerea subiectiva prin prisma lor. Dar si ei au subliniat un lucru: capacitatile limitate ale jucariei. Ca e jucarie, cpu la 1gig... ce sa fac cu el? Jocurile la care vreau sa ajung sunt departeee, codarea video este imposibila de facut (nu mai vorbim si de 2-3 surse).
Pe topicul celalalt (le unim?) am aratat ca le rezolv pe rand, cu mai putini bani si cu sanse de reusita mult mai mari. Intr-adevar, nu e un sistem integrat care sa le faca pe toate dar...

Navi deja exista in masina. Joacele le rezolvi cu un ps2 (6 mil). Odata cu ps rezolvi si play-ul de dvd/divx.
Ramane netul si arderea de cd-uri, astea le face lap-ul.
ramane video-rec-ul, asta nu stiu cum si ce sa-i fac. Inca.



vane, nu-l cunosc man, nu ma apuc sa stresez lumea.
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#48 dydycom

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 7 Mesaje:
Inregistrat: 10-ianuarie 07
  • Marca:rover
  • Model:214sli
  • Motorizare:1.4 75kw

Scris 10 ianuarie 2007 - 05:09

Salutare tuturor,
Eu sunt omul lu' vane.
parerea mea este ca nu hardware-ul e complicat( eu am cam terminat de surubarit) ci software. pe masura ce caut descopar. De ex o chestie interesanta: hands free din pc pentru tel mobil...adica in st-by pe bluetooth se comuica serial date...cand suna tel se intrerupe muzica, filumul, jocul ...etc si se trece conexiunea bluetooth in mod audio pc-ul se comporta ca un HF cu sunet in boxe etc....

Sunt multe astfel de aplicatii care dai de ele si vrei sa le inglobezi...inca un ex: controlul climatizarii din calculator...chiar daca nu ai clima pe masina, si exemplele pot continua.
Daca te rezumi la jocuri, filme, muzica....atunci cam arunci cu bani degeaba pe un pc....parerea mea

Aceasta postare a fost editata de dydycom: 10 ianuarie 2007 - 05:10

  • 0

#49 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 10 ianuarie 2007 - 09:28

Man, merci ca ai intrat si ai postat.
Da, ce zici tu este perfect adevarat. Mi-ar fi placut un sistem multimedia integrat dar deranjul e prea mare, avand totusi solutii alternative viabile si mai putin costisitoare.
S-au strans mai multe probleme si exact cum spui tu, pentru filme/jocuri nu merita investitia.
Sa-mi monitorizez motorul in real time nu ma intereseaza, clima am iar alte functii pe care le-ar putea prelua calculatorul nu ma intereseaza. So...
Oricum merci ca ai intrat. Poate mai ramai pe aici :P
Bafta!
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#50 dydycom

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 7 Mesaje:
Inregistrat: 10-ianuarie 07
  • Marca:rover
  • Model:214sli
  • Motorizare:1.4 75kw

Scris 11 ianuarie 2007 - 11:09

NP,

Poate cand va fi gata cu toate optiunile o sa ne vedem sa fac o prezentare...dar din experienta...nu se va intampla f curand...lipsa de timp.

Un sfat pentru doritori, nu apelati la firmele din Romania pt ca au niste preturi de dai pe spate...daca aveti drum in sua atunci s-ar merita....preturile pot fi chiar jumatate din ceea ce e la noi.
De asemenea nu incercati sa montati un sistem desktop pc... nu sunt facute sa reziste la socuri( drumuri deRomania)...etc, si bagati bani de pomana.
  • 0




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi