Jump to content


Photo
- - - - -

TUNING CORNER


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,342 posts
Joined: 09-June 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Posted 11 June 2007 - 12:28 AM

TUNING CORNER � GATA CU JOACA! E usor sa incep textul asta... GATA CU JOACA!

In sfarsit s-a trezit cineva din tara asta sa creeze un concept auto complet: ciptuning, magazin de tuning, atelier de sound, service auto si moto cu inclinatie spre tuning, magazin moto...

Nu vorbim de un mare concern strain ci de colaborarea a mai multe firme romanesti sub umbrela TUNING CORNER.

Poate ca era momentul... Pentru ca atunci cand �te apucai� de masina trebuia sa ai in primul rand veleitati de taximetrist. Luai piesa dintr-un loc si taiai orasul in doua ca s-o montezi. Dupa ce-o montai alergai repede pe diagonala opusa ca sa-i rezolvi si resoftarea la motor. Faceai modificarile astea si vroiai sa vezi cati cai au mai crescut? Taie iar orasul in 4 si cotrobaie printre prieteni dupa un dyno-test.

Nu mai e cazul, niste iscusiti s-au hotarat sa creeze hot-spot-ul de tuning sub numele acesta, TUNING CORNER.

Cine sunt partenerii?

SKN ROMANIA � reprezentanta SKN in Romania. Resoftari de motor de inalta calitate si performanta . Cu siguranta ca cei care stiu ca tuning-ul adevarat se face cu know-how, cu specializare si profesionism stiu ce inseamna SKN... TUNING BY TECHNOLOGY. In sfarsit in Romania. Cu oameni specializati la firma mama, cu echipamente de ultima ora, cu dyno 4x4 de ultima generatie, SKN promite sa fie tunerul celor care vor calitate si performante. Sefii de la SKN sunt Andrei Tentean si Alexandru Gavrilut, daca "va dati" ii cunoasteti cu siguranta.

RACING NICK � exista in Romania mai multe firme de tuning. Dintre acestia s-au ridicat cativa care si-au facut un nume si sunt respectati. Printre premianti se afla si Racing Nick, un magazin de tuning care a inceput prin a se ocupa exclusiv de tehnologie si echipamente pentru masinile de raliu din Romania. Ulterior, la cererea multora gama s-a diversificat si astfel RACING NICK a ajuns sa fie in top drept unul dintre cele mai potente magazine de tuning, cu o oferta extrem de larga de piese si accesorii auto.

LOUD SOUND � in car sound.

X-MOTORS � Multi ar spune un service auto si moto dar nu-i asa... E mai mult, e o adunatura de apucati care stiu foarte bine sa creasca multi cai dintr-o herghelie mica, apucati care iubesc sa monteze compresoare, turbo-uri, nos-uri pe orice fel de utilaj cu roti! Sisteme de suspensie sport, frane racing, intercooler-e, ei stiu sa le monteze si sa le armonizeze cu masina. Sefu' de la X-motors este Gabriel Tiura, l-ati vazut cu siguranta la Vodafone Challenge Cup, in Cupa Logan, echipajul nr. 55.

BYKES.RO � aici treaba e cea mai simpla: SCUTERE! Piata este dinamica, traficul este infernal, oamenii vor doua roti, vor calitate, vor sa aiba de unde alege... Cu mai multe brand-uri in oferta (Kymco, Rieju, Hyosung, etc.) BYKES.RO ofera facilitati deosebite pentru cei pe care-i numeste prieteni si nu clienti (cadou o casca la fiecare scuter, livrare gratuita la domiciliu, sistem de cumparare in rate, accesorii). Daca ii intrebi cine sunt si ce fac ei iti vor raspunde: Suntem BYKES.RO, SCUTERIZAM TOT!

Poate acum imi intelegeti mai bine entuziasmul, in sfarsit exista un punct pe harta Bucurestiului unde un pasionat de auto sau moto poate gasi tot ce-si poate dori in materie de cumparaturi: ciptuning de calitate, piese de tuning de la brand-uri mari la pretul corect, in car entertainement, service auto si moto cu oameni bine pregatiti, o oferta bogata de scutere si accesorii moto...

Poate ar trebui zis, TUNING CORNER, Str. Nicolae Culea nr. 23.



Pentru moment, partea de sound nu este acoperita. Se pare ca in curand va fi activa.

In rest, toti ceilalti parteneri s-au apucat de treaba.
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#2 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13,684 posts
Joined: 05-December 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Posted 11 June 2007 - 06:46 AM

Inaugurarea cand o faci, sa si bem? :D
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#3 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,342 posts
Joined: 09-June 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Posted 11 June 2007 - 05:29 PM

pai nu noi trebe s-o facem...
se asteapta sa fie gata si cei cu sunetul si atunci ne dam in party.

O.T. spune-i lui cosmin sa il sune pe levi, repedissimo!
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#4 Alllexandru

    Membru senior

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 792 posts
Joined: 17-June 04
  • Marca:.....
  • Model:.....
  • Motorizare:....

Posted 11 June 2007 - 06:32 PM

Mi-a spus un amic care a ajuns pana acolo ca este f.frumos aranjat, mai greu cu drumul,dar totul f.frumos facut.
Bravo si bafta maxima la clienti si in afaceri!
  • 0

#5 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13,684 posts
Joined: 05-December 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Posted 11 June 2007 - 06:34 PM

Gata draga, are scuter, e happy :D
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#6 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,342 posts
Joined: 09-June 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Posted 12 June 2007 - 01:47 AM

Mi-a spus un amic care a ajuns pana acolo ca este f.frumos aranjat, mai greu cu drumul,dar totul f.frumos facut.
Bravo si bafta maxima la clienti si in afaceri!


msi man, DOAMNE AJUTA!

Viper, atunci e bine, de asta vroia sa il sune levi.

Daca nu i-a aratat accesoriile pe care le-am adus sa-i spui sa intre pe site pe la sfarsitul saptamanii...
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#7 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,082 posts
Joined: 10-May 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Posted 14 June 2007 - 04:00 PM

Sa intelegem ca a aparut un loc unde se aranjeaza masina cum trebuie, fara chip facut pe genunchi si asteptat sa vina piesele cu lunile :) ?
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#8 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6,444 posts
Joined: 17-August 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Posted 14 June 2007 - 04:40 PM

Mai,da' va up-ati nu gluma... :tomato:
  • 0

#9 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3,342 posts
Joined: 09-June 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Posted 14 June 2007 - 08:50 PM

o ho ho
salut evile!

eu pot sa-ti garantez ca daca-ti iei scuter din TUNING CORNER, de la BYKES.RO, vei fi multumit.

De ceilalti nu pot vorbi eu, viitorul ne va spune care va fi standardul de calitate a fiecaruia.

Welcome back!
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users