Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Automodele RC 1/28


  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 30 octombrie 2007 - 06:03

La invitatia lui Viper si a lui Mol, deschid acest topic, in speranta ca poate mai sunt si alti posibili pasionati pe aici.

Deci, dupa ce ani de zile am participat cu modele hand made, la concursurile pionieresti si ale FRMD, cu automodele RC 1/12 viteza si indemanare, iar in anii '90 am avut o scurta tentativa de a reveni la clasa 1/10 Track, si dupa ce acum un an / doi, fratele meu a adus din statele unite si prietene, 2 modele xmods Gen1 cu care am inceput sa ne jucam. am ajuns sa ma interesez mai indeaproape de posibilitatile pe care aceasta clasa nedezvoltata inca in RO, le poate oferi.
Datorita costurilor reduse, suprafetei mici pe care aceste modele se pot desfasura am ajuns la concluzia ca este cea mai buna solutie - pentru mine cel putin - in ceea ce priveste automodelismul.

Asa am inceput sa caut pe net si sa aflu detalii despre modelele existente pe piata la ora actuala.

Cel mai titrat este desigur Kyosho Mini Z.. La aceasta clasa se organizeaza in multe tari campionate si competitii de club, nationale sau chiar cupe mondiale � ultima cupa mondiala a avut loc chiar in wekendul trecut in Portugalia.

Reusind sa imi readuc fostii colegi sa vada aceste modele, incet � incet ne-am strans destui ca sa ne gandim sa organizam o mica competittie de club. Asa am achizitionat un sistem de cronometraj suficient de performant pentru ce ne trebuie noua si am amenajat un circuit pe mocheta in incinta Palatului Copiilor din Bucuresti, iar acum suntem aproape de finalizarea noului circuit, tot la Palat.

In scurt timp voi face public si regulamentul competitiei ce o vrem organizata pe mai multe etape, la care competitorii acumuleaza puncte, pe baza caruia se va intocmi un clasament final�ceva in genul F1, ca sa va dati mai bine seama. Regulamentul va contine si datele tehnice pe care modelele trebuie sa le intruneasca si toate datele necesare pentru concurenti. Ideea e ca modelele sa fie cat mai stock, adica � de serie � fara modificari majore ce le-ar putea imbunatati performantele in favoarea altor modele.

Vom avea taxa de participare la fiecare etapa din care se vor achizitiona premiile si cupele.

In rest, mai intrebati-ma si va raspund cu placere, insa o buna sursa de informare o constituie si Google si blogul meu, unde aveti link-urile de rigoare.

Oriucum, pe parcurs voi mai completa acest topic cu noi detalii.
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#2 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 30 octombrie 2007 - 07:50

Mi-am dorit din prima clipa de cand am vazut pe net, un MiniZ. Dar pretul era un pic cam mare pe vremea aia (nu eram in UE etc). Si atunci, facand eforturi, am trecut (si asa am inceput) direct la 1/10, cu un model electric 1/10 PRo si unul termic 1/10 4WD. Dar multumita lui Red Team aici de fata, anul trecut am intrat in posesia unui XMod Gen1. Super! De atunci o tin in birou si ma destind in momentele mai grele (si nu numai eu :D). Zilele astea insa cautam de zor pe net un MiniZ sau un XMod Evo. Vine o anumita zi din an si am zis ca "merit si eu una" :D Si oferta lui a picat la fix. Mai mult, avand 2, o re-pun in drepturi si pe soatza mea, automodelista si ea ( :D ).

Cu voia lui Red Team, o sa postez un link care ar trebui sa fie considerat Biblia (Coranul etc) in materie de automodele sub 1/18:

http://www.atomicmods.com

Aici veti gasi toate informatiile despre modele, despre upgrade-uri (un lucru extrem de important la aceste automodele este ca sunt extrem de upgradabile!!!), piese de schimb etc. Chiar si cu vanzare, la preturi foarte OK.

Si, ca sa va deschid apetitul, va pun si niste poze:

1. XMODS
Imagine amplasata Imagine amplasata
(ei bine, da, au bagat XMods Transformers :D)

Imagine amplasata Imagine amplasata
(prima e ultima achizitie, cealalta e cea Gen1)

Imagine amplasata Imagine amplasata
(stiu eu niscaiva amatori pe aici pe forum :D)

Imagine amplasata Imagine amplasata
Imagine amplasata Imagine amplasata

Deocamdata atat despre XMods. Urmeaza Kyosho Mini-Z...

Pentru Kyosho Mini-Z cel mai bine mergeti pe site-ul http://www.kyosho.co...s/rc/index.html si alegeti de sus linkurile cu MiniZ. De asemenea, pentru a vedea ce caroserii se fabrica si pot fi luate separat, aveti si http://www.kyosho.co..._index_id=50001

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 30 octombrie 2007 - 11:40

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#3 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 31 octombrie 2007 - 10:21

Si niste filmulete cu XMods:



Si cu Mini-Z:


(cursa de CM)


Aceasta postare a fost editata de VIPER: 31 octombrie 2007 - 10:23

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#4 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 31 octombrie 2007 - 01:44

Adaug aici un comentariu proaspat al lui Cristian Tabush - AtomicMods racing Team, care a castigat clasa 2wd stock la recent incheiata Cupa Mondiala din Portugalia:

In effect I did take 2wd stock. Anti-climactic again. I lapped the field in both of the first 2 mains and watched from the stands for the third one.

In modified I finished 7th after qualifying 2nd overall. I had really bad luck getting taken out in the first 2 mains on the first lap. None of the Americans had the right tires for the race. The track was set-up inside a tent outdoors and the track was very humid and cold. PN 8 degree tires had no grip and did not wear at all. Warfile was nice enough to give me a set of lazer-etched 20 degree Kyosho slicks which I ran in the third main of modified (which I led half of the time until one of my intellect cells went dead.)

Stock and F1 were run at the end of the day due to some scheduling conflict with the Barcelona drivers`flights. By then I had got the tire combination and set-up right for the MR02 and had a fairly easy time in the 2wd stock mains. Miguel Carvalho won 2wd modified in fairly easy fashion though, he had a very good pace all weekend and it all came together in the mains for him, he drove flawlessly and won the first 2 mains in convicing fashion.

Jacob took 3rd in pan car, with the TGR and crappy tires. The first main he dumped because they re-scheduled 10 minutes before the start of the race after Phillip decided to accomodate the Spanish TRP pilots. He did not have a full charge, as well as 4 others. VERY UNFAIR IF YOU ASK ME. They almost cancelled the triple A mains again this year, until I led a contingent of American and Portuguese pilots to Protest Philip`s decision to cancell the triple A-Mains because his TRP boys had to leave early...

In AWD modified my car was a bucket, but I had fairly good luck except for the second main when I passed Hugo for second place as he proceeded to ram into the rear end of my car, breaking my body and front gear diff. No penalties were assesed either. Hugo was clearly the quickest, but perhaps with a penalty he would not have won the second main and Noe M. might have taken the overall win.

The event was very well organized, best race, at any scale that I have ever attended. CPRMA secured very many corporate sponsors and the event was TOP NOTCH. THey had a crew of around 10 people running the event. Of course as it was a World Championship there was a bit of controversy, but overall it was a great weekend.

Aceasta postare a fost editata de Red Team: 31 octombrie 2007 - 01:46

  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#5 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 31 octombrie 2007 - 06:32

Interesant.
Unele modele par a sfida gravitatia.
As fi tentat sa spun ca-i un ,,surogat'' reusit dar,e o ,,industrie'' si-o placere aparte,de sinestatatoare.
E o lume aparte.
Va invidiez.
  • 0

#6 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 31 octombrie 2007 - 11:59

Lasa invidia si treci la pilotaj. O sa vezi ca merita!
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#7 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 02 noiembrie 2007 - 04:51

Interesant.
Unele modele par a sfida gravitatia.
As fi tentat sa spun ca-i un ,,surogat'' reusit dar,e o ,,industrie'' si-o placere aparte,de sinestatatoare.
E o lume aparte.
Va invidiez.


Poate urmatoarele poze va vor starni noi pasiuni. Sunt de la recent incheiata Cupa Mondiala Mini Z si cine stie..poate vom fi si noi intr-o zi intr-o competitie de asemenea anvergura.


Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#8 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 05 noiembrie 2007 - 03:31

Dupa ce ati vazut imagini de la CM, iata si imaginile pistei noastre asa cum arata acum...noi ne-am dat deja pe ea si va spun ca este foarte aderenta, asa ca e preferabil sa aveti cauciucuri mai moi, insa setarile corecte nu pot fi facute decat la fata locului. Pista are sistem de cronometraj electronic Robitronic LapCounter, deci posesorii de transpondere Robitronic, isi pot evalua indemanarea cu exactitate.

Orice posesor de automodele 1/28 on road, poata sa vina sa se dea in fiecare vineri seara, intre orele 19.00 - 21.00, precum si sambata si duminica dimineata de la 10.00 la 13.00, accesul fiind liber.
Sala se afla in Palatul Copiilor, in cercul de automodele de la demisol.

In weekend-urile in care va fi etapa de Campionat, antrenamentele sunt anulate.

In curand voi publica si regulamentul acestui Campionat, dar pana atunci, la aceasta sala recomandam cu insistenta aplicarea regulilor de buna cuviinta si buna crestere, cu amendamentul ca ne rezervam dreptul de a refuza accesul in sala a celor ce nu respecta aceasta cerinta.

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#9 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 05 noiembrie 2007 - 03:39

Imi pare sincer rau ca nu am mai ajuns.. Am plecat la 9 de acasa si am ajuns la 4 inapoi (16)... Sperasem ca se circula mai normal fiind sambata, dar cucu...

P.S. cat ar costa un transponder si de unde as putea lua?

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 05 noiembrie 2007 - 03:40

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#10 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 05 noiembrie 2007 - 04:50

Nu-i problema ca nu ai ajuns...de-acuma stii programu', asa ca poti sa vii oricand :)

In ceea ce priveste transponderul, teoretic ai mai multe optiuni:

http://www.garajul.r...showtopic=14886

sau

Tower Hobbies - insa momentan nu e pe stock

sau

http://shop.rcshop.a...ram/transponder

sau

http://motec-shop.de...ducts_id/104974

sau

http://www.mini-zsho...98890c89f10.php

sau

http://www.conceptrc...6da972223150769
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#11 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 10 noiembrie 2007 - 07:04

Astazi am fost iar la sala unde am avut parte de cateva curse grozave cu baietii...

Mini Z-urile si-au dovedit inca o data suprematia in fata xmod-urilor si drept urmare inca 2 posesori de xmods si-au anuntat intentia de a renunta la aceste modele in favoarea Mini Z, asa ca in curand nu o sa prea mai vedem urma de xmods pe acolo :D

Cel mai bun timp pe tur a fost 9,ceva secunde, la o lungime a traseului de vreo 53 de m.

In rest, am mai incercat cateva setari, am testat cateva anvelope...atmosfera degajata, de sambata ploioasa, in care nu prea ai alternative de petrecere a timpului liber automodelistic :D

Aceasta postare a fost editata de Red Team: 10 noiembrie 2007 - 07:05

  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#12 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 10 noiembrie 2007 - 09:01

Pai si io de ce mi-am mai luat 2 Xmods-uri? :D
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#13 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 11 noiembrie 2007 - 11:21

Poate reusesti sa le salvezi onoarea :D
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#14 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 12 noiembrie 2007 - 01:37

Cateva minute de imagini de la recent incheiata Cupa Mondiala la automodele RC - clasa 1/28, din Portugalia. Speram sa ajungem si noi intr-o buna zi la o astfel de competitite:

http://www.youtube.c...h?v=raZqaScoEwM
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#15 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 14 noiembrie 2007 - 11:10

Am schimbat kit-ul de caroserie (era prea NFS style :D), am pus niste stickere si am zis ca e momentul sa o scot la rampa (macar in poze, deocamdata). Deci, Xmods EVO (asa se cheama seria), scara 1:28:

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#16 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 15 noiembrie 2007 - 11:10

Frumos..acu' sa-ti vedem maiestria :huh:
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#17 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 noiembrie 2007 - 11:43

M-am jucat aseara un pic si am schimbat cate ceva pe la directie. Diametrul de bracaj a scazut foarte mult, ramane de vazut pe pista cum se comporta.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#18 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 15 noiembrie 2007 - 12:31

La Evo, oricum diametrul de bracaj e mai mic decat la Gen1...personal, nu imi place ca acest diametru sa fie foarte mic...la marimea masinii, tinde sa intoarca pe loc :huh:

Pentru cine doreste sa citeasca cronica recent incheiatei Cupe Mondiale la Automodele clasa 1/28 ce a avut loc in Portugalia, o poate accesa AICI

(am unit eu ultimele mesaje).

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 15 noiembrie 2007 - 01:37

  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#19 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 16 noiembrie 2007 - 11:28

Impresionant e un cuvant mic! Ar fi bine sa citeasca multa lume aceasta cronica! Sa se inteleaga odata pentru totdeauna ca automodelismul este cu totul altceva decat "niste oameni mari care se joaca cu masinute cu telecomanda"! Oricum, in RO nu vom vedea nici 10% din ce a fost acolo, si asta fix datorita mentalitatilor...

Revin un pic la Xmods: azi a venit pachetelul asa ca in w/e masina soatzei va deveni AWD cu rulmenti :) Pe langa aceste upgrade-uri mi-a venit si mie noua carapace (va fi folosita doar de show, e prea frumoasa!):

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#20 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 17 noiembrie 2007 - 06:08

Noi speram sa mai schimbam din mentalitati. :lol:

Sfat: nu pune niciodata aceasta caroserie pe model in timp ce il folosesti. Cristi a facut-o praf in numai 2 sambete. E drept, nu prea a crutat-o....da' prea s-a dus rpd.
Este lucru stiut - acum - ca aproape toate caroseriile din Auto Scale Collection, sunt foarte fragile cand e vorba de jucat cu ele. Sunt cateva exceptii, printre care si Ferrari-ul meu...thanks GOD !. Audi acela frumos din DTM, a ajuns o epava tot in 2 sambete.

Cate zile a facut comanda de la Atomic ?
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#21 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 17 noiembrie 2007 - 08:19

Pai cum ziceam, carapacea de Impreza o tin pentru show sau pentru mers incet, nu pentru curse. Am vazut ca e fragila... Am pe lista si cea de Audi DTM... Bine ca mi-ai zis.

Surprinzator, comanda a plecat pe 5.11 din USA si pe 14.11 era la posta aici! Mi s-a parut foarte putin. Si nici macar nu au desfacut pachetul, l-au trecut la "piese de schimb jucarii" sau "componente jucarii" si gata.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#22 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 17 noiembrie 2007 - 10:53

,,Si nici macar nu au desfacut pachetul, l-au trecut la "piese de schimb jucarii" sau "componente jucarii" si gata. '' VIPER

...asa se transporta iarba... :lol:

Viper,,,joaca'' asta e destul de costisitoare,desi nu pare...
  • 0

#23 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 18 noiembrie 2007 - 01:42

Am scris si pe pagina cealalta, in Romania in continuare automodelismul e privit ca o joaca cu masinute cu telecomanda... E greu de explicat ca e chiar un sport, ca avem Federatie de Automodelism, ca exista, uite, si Campionate Mondiale....
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#24 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 19 noiembrie 2007 - 12:58

Daca vreti sa vedeti ce s-a mai intamplat la Cupa Mondiala la automodele rc clasa 1/28 din Portugalia, apasati AICI

In alta ordine de idei, sambata a fost o alta zi frumoasa la pista noastra, desi xmod-urile nu prea au putut sa alerge odata cu Mini Z-urile noastre, datorita suprapunerii frecventelor. Cristi Ionescu a reusit sa mai regleze setarile AWD - ului lui si a inceput sa scoata timpi buni pe tura.

In legatura cu concursul, ne-am hotarat sa organizam o repetitie generala pentru Campionat, un concurs ce se va desfasura pe durata a 1 sau 2 weekend-uri in luna Decembrie, urmand ca startul Campionatului sa aiba loc in luna ianuarie si speram sa avem cat mai multi concurenti la start. Regulamentul acestui Campionat si implicit a concursului din Decembrie, va fi disponibil in scurt timp.
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie

#25 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 24 noiembrie 2007 - 04:29

Azi am ajuns in sfarsit la pista. Atmosfera extrem de degajata si prieteneasca, masini frumoase foc, intreceri "la sange". Am reusit sa pun in sfarsit la lucru Xmods-ul din dotare si sunt multumit de cum merge, mai am de lucrat mult la pilotaj (nu prea seamana cu ce stiam de la 1/10). Aveti mai jos filmarea unei curse de 8 minute, cursa ce a avut la start masini Kyosho Mini-Z si Iwaver:



sau varianta full (67MB): http://www.filebox.r...cdbbdbb69365f6d
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi