Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Bloguri


  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#26 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 29 august 2010 - 08:52

Sa va lasam singuri? :( :(

e ok. poti sa participi si tu daca vrei.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#27 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 29 august 2010 - 09:13

:( :( :( :D ;)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#28 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 30 august 2010 - 03:58

aviz amatorilor (si profesionistilor) - calare pe melc
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#29 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 30 august 2010 - 04:25

Si apropo de peste, norvegienii au boala pe nemti. In afara de faptul ca au casapit totul in urma lor cand s-au retras din Norvegia pe vremea aluia slab ca Stan si cu mustata de Bran, vin o gramada de turisti in rulote asezonate cu lazi frigorifice, pescuiesc ca spartii, le umplu si pleaca inapoi in tara, unde… vand pestele si scot o gramada de bani, fara a da un eurocent statului norvegian. Ia te uita ce face neamtul pe care noi il tot laudam prin tara! Fura si el ca tot omul, de unde se vede ca hotia n-are tara! Sa nu mai aud expresia “neamtul e neamt”, mult mai corect e “neamtul e si el roman”.

lol
ma intreb de ce nu face norvegianul asta ??
:lol:
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#30 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 august 2010 - 04:37

Am o singură remarcă, nu că nu aş mai fi făcut-o, nu cred că se mai înţelege acum cine e neamţ şi cine e "neamţ", chiar dacă măcar aspectul fizic ar trebui să trădeze puţin adevărul, cum vorba nu e un indiciu suficient de bun pt. un nevorbitor de germană, ba mai corect, un necunoascător de germană. S-ar putea foarte bine ca "neamţul să fie român", la propriu.

În rest lumea e lume, cu bune şi cu rele. Eu văd binele de afară şi răul de aici pt. a-l aduce şi la noi. Alţii văd răul de afară şi binele de aici. Pt. a-l duce acolo?!? Unde s-o califica asta pe axa WIN-WIN/WIN-LOSE/LOSE-LOSE?

Delicat de spus. Îi apreciez curajul. Avem nevoie de modele cât mai variate. Poate mai puţin extreme, dar astea au impactul cel mai mare, deci nu mă plâng, ba chiar mă bucur.

Cum aş putea încheia? HAI ROMÂNIA? Până la urmă doar e în puterea nostră să transformăm lucrurile.


Imagine amplasata

Si apropo de peste, norvegienii au boala pe nemti. In afara de faptul ca au casapit totul in urma lor cand s-au retras din Norvegia pe vremea aluia slab ca Stan si cu mustata de Bran, vin o gramada de turisti in rulote asezonate cu lazi frigorifice, pescuiesc ca spartii, le umplu si pleaca inapoi in tara, unde… vand pestele si scot o gramada de bani, fara a da un eurocent statului norvegian. Ia te uita ce face neamtul pe care noi il tot laudam prin tara! Fura si el ca tot omul, de unde se vede ca hotia n-are tara! Sa nu mai aud expresia “neamtul e neamt”, mult mai corect e “neamtul e si el roman”.

lol
ma intreb de ce nu face norvegianul asta ??
:lol:



Şi să furi e o muncă grea :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#31 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 30 august 2010 - 05:14

În rest lumea e lume, cu bune şi cu rele. Eu văd binele de afară şi răul de aici pt. a-l aduce şi la noi. Alţii văd răul de afară şi binele de aici. Pt. a-l duce acolo?!? Unde s-o califica asta pe axa WIN-WIN/WIN-LOSE/LOSE-LOSE?

obiectiv, cat mai obiectiv cu putinta.

sa ne uitam la altii ca sa le evitam greselile si sa le imprumutam/adaptam reusitele
sa ne uitam la noi, sa ne cunoastem si evidentiem atuurile si sa ne cunoastem si reparam greselile
cu obiectivitate sa ne evaluam pe noi insine, sa ne prezentam in lume si sa chemam lumea la noi, pentru ca avem ce le arata
fara adulatie pentru altii, fara sa ne lasam prostiti de marketing si ghiduri, de sclipiciuri si indicatoare
numai cunoscandu-ne tara, locurile, neamul, oamenii si realizarile lor vom iesi din indolenta in care ne zbatem, numai asa nu vom mai fi o trestie in bataia oricarui vant, numai asa nu vom mai fi fraieriti de oricine incearca asta si numai asa vom putea fi obiectivi. si s-ar putea sa avem niste surprize placute

Si apropo de peste, norvegienii au boala pe nemti. In afara de faptul ca au casapit totul in urma lor cand s-au retras din Norvegia pe vremea aluia slab ca Stan si cu mustata de Bran, vin o gramada de turisti in rulote asezonate cu lazi frigorifice, pescuiesc ca spartii, le umplu si pleaca inapoi in tara, unde… vand pestele si scot o gramada de bani, fara a da un eurocent statului norvegian. Ia te uita ce face neamtul pe care noi il tot laudam prin tara! Fura si el ca tot omul, de unde se vede ca hotia n-are tara! Sa nu mai aud expresia “neamtul e neamt”, mult mai corect e “neamtul e si el roman”.

lol
ma intreb de ce nu face norvegianul asta ??
:lol:

citeste blogul omului; asta i-a spus-o un norvegian in carui casa a stat cateva zile, nu e interpretarea lui...
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#32 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 august 2010 - 05:35

E, oare de ce sintagma "prin noi înşine" îmi spune ceva? :lol: E, unde-s "Brătienii" de altă dată? NU-S!

Întrebarea cu norvegianul rămâne în picioare, indiferent cine se vaită, român sau norvegian. HOPA!

Bun, nu vă place poza mea reciclată. :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#33 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 30 august 2010 - 08:44

Ruşii cumpără masiv rafinării în Germania

nu cred ca inseamna nimic, ca germania e singura pe crestere, dar zic asa, ca stire ...

  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#34 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 august 2010 - 09:06

Nici nu ştiu ce e mai interesant, că ruşii cumpără jumătate dintr-un sfert la care are dreptul o firmă cu ramificaţii pe tot globul sau că a fost deţinută de Venezuela, pardon, de către guvernul Venezuelei. Guvernul României ce deţine?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#35 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 30 august 2010 - 09:13

salesman, acuma serios, ai citit articolul ?
nu contest ca n-am date si e 100% posibil sa se intample ( la urma urmei oricine vinde daca primeste pretul corect, e logic)

da hai sa citem nitel din el "Rosneft vrea să cumpere", "este pe cale să cumpere", "Dacă se va finaliza", "au tot existat zvonuri în presa internaţională", "Informaţiile nu au primit până acum nicio confirmare oficială" si mai important, ce spunea cata "Acţiunile Ruhr Oel care sunt de vânzare aparţin în prezent companiei de stat venezuelene„Petroleos de Venezuela".Surse citate de „Wall Street Journal " susţin că preţul acţiunilor spre vânzare se ridică la aproximativ două miliarde de euro."

comprende ce vreu sa zic ?
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#36 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 30 august 2010 - 09:23

pai daca accepta, BP primeste drept de exploatare in Arctic. Tu ce zici, accepta? Ca sa nu mai zic ca o parte a presei spune ca a acceptat deja..

Cata, rusii cumpara 50% din Ruhr Oel. Restul de 50% apartine BP, Germania nu are nimic, numai ca Ruhr Oel controleaza un sfert din piata de exploatare din Germania.
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#37 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 august 2010 - 09:39

Nici nu mă interesează cine ce cumpără, că nu cumpără Germania. Poate e mai rentabil pt. ei externalizarea acestui serviciu, oricum nu-l aveau, în cel mai rău caz. Mi se pare mai interesant cine are aceste acţiuni. Ce ştii despre puterea economică e Venezuelei? Dar uite că nu s-au limitat la acţiona doar pe continentul sud-american. Acum nu ştiu unde exact exportă ei gaz, fiind principala (să nu zic singura) sursă de venit (împreună cu petrolul), dar bravo lor. Dar ăia nu privatizează, naţionalizează :lol:

Mi-e indiferent dacă ruşii cumpără sau nu, sunt jocuri economice globale. BP este o firmă planetară, să nu crezi că nu au interese şi influenţe peste tot.

Am o întrebare, de ce ţi-a stârnit interesul această ştire?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#38 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 30 august 2010 - 09:46

pentru ca rusia face (prea) multe achizitii in europa, unele strategice, altele logice

iar din pdv petrol o sa aiba un cuvant greu de spus. si cand alte puteri ale lumii (ca germania) lasa sa se intample anumite lucruri, ma gandesc ca poate nu au puterea sa intervina...

eu sunt adeptul echilibrului, cred ca el sta la baza vietii, iar acum imi pare ca lucrurile se dezechilibreaza ceea ce nu e bine...

Aceasta postare a fost editata de salesman: 30 august 2010 - 09:47

  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#39 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 august 2010 - 10:21

Păi nu se dezechilibrează nimic, se schimbă jucătorii. Până acum ce echilibru a fost şi s-ar putea pierde? Rusia şi SUA? Şi acum ce ar fi, Rusia şi China?

Achiziţii se fac de mulţi ani, mai mult sau mai puţin publice. Nu ştiam că Venezuela are interese în Europa de exemplu. Cum le-or fi obţinut, e altă poveste, dar au posesii. O fi fost ca la ruşi, prin naţionalizări, nu ştiu. Accesul la ştiri importante în România e foarte greoi pe canalele normale (radio-tv - ca o paranteză, absolut în toate ţările unde am fost m-am uitat la ştiri, unde nu pricep limba, văd imagini măcar. Ştirile lor NU AU NICI O LEGĂTURĂ cu ale noastre. Suntem grav rupţi de planetă, mă întreb dacă nu cumva voit. Era o campanie acum vreo 2 ani, în care românilor li se explica că e mai important ce se întâmplă la ei în cartier, decât în Europa). Mă gândesc la România că nu mai are mai nimic. Măcar atât.

Vezi că nemţii nu au avut control nici până acum, deci ei nu pierd nimic (dacă vindea statul german ceva, atunci poate ne putea pune semne de întrebare, dar nemţii nu-s proşti oricum). Mai prin nordul Europei se lucrează la autostrăzile hidrogenului de ceva vreme. BMW face reclamă indirectă în propriul sediu la maşinile pe hidrogen (poate merita să iau şi eu una, măcar ca idee, ca o parte din istorie, nişte maşinuţe care au şi staţie proprie de făcut hidrogen, lucru despre care am mai discutat). Aşa că nu-mi fac extrem de multe griji legate de momentul culminant când nu va mai exista petrol. Încă avem rezerve suficiente, preţul nu e influenţat de asta. Mai mult se bazează pe gaz şi petrol economiile Rusiei, Chinei, Statelor Unite, nu mai spun de arabi, care fără petrol rămân singuri în deşert.
Apoi discutăm despre o jumătate ipotetică dintr-un sfert, nu e ca şi cum mâine toată distribuţia din Germania ar fi la mâna ruşilor. Aşa, ca idee.

Cum o fi mers economia germană fără să deţină distribuţia gazului (pe sfer de jumătate de ce o fi acolo sau deloc), o mai merge şi în viitor.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#40 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 septembrie 2010 - 01:09

Imi intrase un strop de frica in oase caci constientizam diferenta clara inte noi, atat din punct de vedere al bicicletelor (aeu m o Univega Alpina stock), dar si din cel al echipamentului (eram in pantaloni scurti si tricou, a si casca d-aia standard), insa m-am mai autoimbarbatat cu ideea ca la noi oricum e moda de a cheltui o gramada de bani pe echipament (fie biciclete, fie camere foto, fie masini puternice si asa mai departe) si doar o fractiune din buget pe imbunatatirea performantelor personale (ca se cere efort si asta nu se poate cumpara). Desigur, o sa fie o diferenta, dar eu o sa merg mai incet, o sa fiu mai atent si o sa vedem. Si asa am ajuns sus plin de indoieli, dar hotarat sa nu renunt.


I-am vazut si pe ei cum au trecut si intr-adevar parea natural. Mi-am luat inima in dinti, doar eram la a doua tura, si am inceput. Am coborat usor si la sant am lasat furca sa isi fac treaba. Rezultatul – m-am dat iar peste cap, de data asta pe pietrele din drum si cu bicla cazand peste mine. M-am lovit pe partea stanga, de sus pana jos, la umar, la cot, pe piept, la bazin, la picior, la genunchi si pana jos, pe gamba. Eram tot plin de zgarieturi, unele mai naspa, altele doar cu impact vizual, cert e ca ma durea de muream.

A lucrat furca, mi-au explicat ei, dar e prea scurta. Adica e de 100, in timp ce ei aveau de 200. “Pai bine, dar n-ati vazut asta de la inceput?!” imi venea sa le zic. “Da-te o tura cu a mea” zice unul “sa vezi cum treci”. Auzi, dupa ce cazusem de ma sparsesem, cand eram speriat si tremuram tot de durere, el voia sa ma mai dau o data. Am crezut ca glumeste! Numai ca nu glumeau si au insistat pana m-am mai dat o data. Si inca o data. Si inca o data si cu bicicleta altuia si asa mi-am dat seama ca echipamentul face diferenta.


Textul complet e aici.

Uite cum îşi mai schimbă omul oarece percepţii.

Frumos. Felicitări pt. curaj oricum şi pt. că îţi permiţi să faci aşa ceva.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#41 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 09 septembrie 2010 - 02:00

pai cum altfel?
trebuie incercate cat mai multe, cu riscuri cu tot. si daca s-a schimbat ceva (perceptie de exemplu), trebuie recunoscut. de ce nu?

imi pare rau ca n-am cum sa fac astfel de experiemente si cu masinile ...

multumesc pt felicitari. :(
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#42 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 septembrie 2010 - 03:51

Aici e o problemă şi o recunosc, dar nu i-am găsit soluţie. Există destul de des o diferenţă semnificativă între cum te aşteptai să fie ceva şi cum e după contactul direct.

Din nefericire nu poţi face trial&error cu absolut toate lucrurile şi ar trebui să ai pe ce te baza din partea specialiştilor care se exprimă prin acest genial canal de comunicare numit Internet. Din nefericire "specialiştii" sunt mai numeroşi decât specialiştii, apoi dintre cei din urmă, mai există destul de des oameni cu fixuri, care denaturează adevărul, lucrează cu jumătăţi de măsură, omit anumite lucruri, nu prezintă ambele sau toate posibilităţile etc etc etc şi de multe ori se descalifică după 2-3 experienţe.

Cu plăcere!
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#43 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 09 septembrie 2010 - 04:07

vezi bah ninja, ca nu-i ca-n filme? :(

serios acuma, cu sau fara "utilaj", echipamentul de protectie nu ar trebui sa fie "optional".
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#44 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 septembrie 2010 - 09:35

Băh băieţi, am încercat să fac ceva: http://textsunetimagine.blogspot.com/

Aştept reacţii la prima vedere. Va fi actualizat pe cât posibil zilnic, cel puţin o perioadă am şi cu ce. Din blog vă duce în Flickr, dar nu ştiu cum e mai bine, o poză pe Flickr şi restul galeriei pe blog, sau invers. Din Flickr pe blog mă va forţa să scriu şi în engleză, măcar o parte.

Am început cu blogspot pt. că mai târziu, dacă nu mă împac cu blogspot, pot importa totul în wordpress. Wordpress e mai stabil, dar mai complicat puţin. Blogspot e mai simplu, dar cu bug-uri. Simplu la modul general, pt. mine tot complicat e. Încă n-am găsit să văd numărul de vizitatori de exemplu.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#45 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 14 septembrie 2010 - 10:49

lasa tati, invatam din mers :lol:
tu baga acolo materiale, sa fie bine.

:rolleyes:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#46 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 14 septembrie 2010 - 11:47

@cata la wordpress e simplu sa vezi nr de vizitatori :lol: bafta cu blogu ;) vad ca nu m-ai bagat la blogroll :rolleyes:
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#47 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 septembrie 2010 - 08:41

Bafta iti zic si aici, poate asa ma pun si eu pe scris mai mult.

@Kinder: cei in varsta au prioritate :rolleyes:
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#48 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 15 septembrie 2010 - 11:54

:rolleyes:
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#49 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 15 septembrie 2010 - 09:56

Dacă-mi dai adresa, pun.

Imagine amplasata
France mountains by c6t9, on Flickr


O zonă superbă între Franţa şi Italia, la peste 2.000m altitudine. A fost inclusă de 3 ori în turul Franţei la ciclism.
Şi ca român înţelegeam greu cum numărul de biciclişti îl depăşea pe cel de maşini.

Nu tu grătare!

Nu tu gunoaie!

Nu tu manele sau orice altă muzică dată tare!

Multe biciclete, efort inuman, dăruire, perceperea vieţii la un alt nivel. Cum e posibil aşa ceva?
Destul de simplu. Rănile suferite în timp, influenţele permanente, stările de incertitudine, ploconirea ca normalitate, toate ne-au deteriorat în timp iremediabil poate. Şi acest "poate" e pus din optimism, singura noastră şansă la schimbare, la civilizaţie, la verticalitate ar fi putut să vină numai prin educaţie, prin modele.

Comuniştii au distrus intelectualul, Iliescu şi acoliţii lui l-au discreditat sistematic după lovitura de stat din 1989. Unde nu s-a putut face ceva (vezi cazul Raţiu), s-a apelat la forţă brută ... repetat. Minerii au venit să ne "educe".

Rezultatele erau greu de bănuit, dar se văd acum la cele mai mărunte lucruri, dar şi la cele mai profunde şi importante.

va urma ...


http://textsunetimag...lpi-franta.html
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#50 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 15 septembrie 2010 - 11:02

e la semnatura si ti-am dat si pe mess buey :D pun pe seama varstei :)
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi