Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Calendar competitional 2008 la clasa 1/28 on road


  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Red Team

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 65 Mesaje:
Inregistrat: 17-mai 07
  • Marca:Nu am
  • Model:Nu am
  • Motorizare:Nu am

Scris 26 decembrie 2007 - 11:10

Va prezint calendarul competitiilor interne la clasa 1/28 on road, ce vor avea loc la Palatul National al Copiilor din Bucuresti, pe circuitul din sala cercului de automodelism, in prima jumatate a anului 2008.

Detaliile despre fiecare data din calendar, regulamentul si tot ce e nevoie sa stiti pentru o posibila participare la oricare din aceste competitii, vor aparea in scurt timp.

In acest moment avem confirmarea a 2 competitii majore ce vor avea loc pe circuitul nostru:

Campionatul 1/28 on road - 10 etape in care se acumuleaza puncte dupa un sistem asemanator cu cel din F1

Hurda Challange Series - 3 etape, competitie ce se desfasoara in paralel in diferite locatii din lume, urmand ca finalistii fiecarei etape sa primeasca invitatia de a participa la finala mondiala ce va avea loc la Istanbul, in luna Septembrie. Alaturi de Romania, s-a confirmat organizarea competitiei in Marea Britanie, Turcia si Suedia, urmand ca in scurt timp sa se confirme si alte locatii din USA, Franta, Spania si Africa de Sud

Pe parcurs, este posibil ca in acest calendar sa mai adaug si alte competitii, pe masura ce voi avea confirmarea organizarii lor.

25, 26, 27 Ianuarie - Prima etapa a Campionatului 1/28 on road
22. 23. 24 Februarie - A 2-a etapa a Campionatului 1/28 on road + prima etapa a Hurda Challenge Series
21, 22, 23 Martie - A 3- etapa a Campionatului 1/28 on road
25, 26, 27 Aprilie - A 4- etapa a Campionatului 1/28 on road + a 2-a etapa a Hurda Challenge Series
16, 17, 18 Mai - A 5- etapa a Campionatului 1/28 on road
6, 7, 8 Iunie - A 6-a etapa a Campionatului 1/28 on road + ultima etapa a competitiei Hurda Challenge Series

In a 2- a parte a anului 2008, incepand din Septembrie, vor mai fi inca 4 etape al Campionatului 1/28 on road, la date ce vor fi stabilite ulterior

Pentru oricare din aceste competitii asteptam concurenti, spectatori si sponsori.
  • 0
Blogul meu: Mini & Micro RC - ultimul post: 12 Februarie




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi