Salt la continut


Fotografie
- - - - -

BMW 325 ti


  • Please log in to reply
905 replies to this topic

#26 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 31 iulie 2008 - 06:45

raspuns de la http://www.phantomgrip.com/
We do have something that will work but we would need you to send us
the diff to make a custom application to suit your driving needs. Let us
know if this is of interest. The cost would be $499+shipping.
Thank you for your interest,
pentru inceput e promitator acum tre sa gasesc un diferential de E46 second hand la bani putini:),le-am propus sa cumpere ei unul din SUA si sa il "tuneze" acolo si sa platesc apoi eu totul sa vad ce raspund,sau macar sa vad daca trimit in Romania
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#27 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 august 2008 - 07:58

am mai bagat un drum Bucuresti-Predeal si retur consum cam 9-10 la dus destul de aglomerat pe Valea Prahovei,la intors undeva la 8 s-a mers ceva mai bine am avut cateva varfuri pe la 180. Sunt un pic suparat ca am fost nevoit sa "abandonez"masina in parcare cu 2 ocazii :1 am mers la 3 Brazi iar drumul e praf
2 am mers la Poiana Stana Regala-aceasi problema,probabil ca as fi putut urca in ambele cazuri dar cel mai probabil acum aveam niste tobe "sport"+ ca mai mult incurcam pe ceilanti participanti la trafic(si erau ceva,la Stana Regala cred ca vreo 20 masini ;) )
Ps:sa nu uit au raspuns cei de Phantom,
better you provide the diff of the model you are interested in.

acum caut difff de 325 sau asemanator

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 03 august 2008 - 07:59

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#28 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 03 august 2008 - 08:34

Acum vreo cativa ani eu am ajuns la Stana Regala cu o dacie 1300. Chiar asa rau a ajuns drumul sau ai tu garda la sol prea mica?
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#29 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 august 2008 - 08:35

suspensie sport,cum am scris pe aici nu am putut sa o bag in parcarea subterana de la munca,hai ca poate ne vedem odata sa o vezi si tu ;) tu mai ai ursul?ce mai face?
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#30 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 03 august 2008 - 09:19

Face ok insa i-ar prinde bine o revizie. Numai ca ma gandesc serios sa-mi iau alta si probabil o s-o vand. O sa fac un BMW club si poate facem niste intalniri .. sau le combinam cu alte comunicati de pe alte forumuri ;)
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#31 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 august 2008 - 09:26

e cam greu cu "alte comunitati".

momentan eu fac parte din atatea comunitati ca nu mai stiu de mine.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#32 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 03 august 2008 - 09:28

Comunitatea Garajul - subcomunitatea BMW Club. Iar de comunitatea asta chiar nu ai cum sa uiti ca doar faci parte din ea de pe vremea ASH ;)
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#33 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 august 2008 - 09:36

haha, cand eram noi flacai, mai grinch mai. e, ce vremuri.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#34 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 03 august 2008 - 11:13

Ar fi bine sa le spui ca nu vrei setare prea agresiva a LSD, sa permita ceva patinare (Porsche sustinea ca 30-35% blocare ar fi ideal), ca nu te duci pe circuit cu masina. In plus, sa iti recomande un ulei pentru diferential.
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#35 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 04 august 2008 - 07:54

undeva la 20-30% as vrea ,parca E30 are 25% cam pe acolo ma gandesc si eu sa fie
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#36 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 04 august 2008 - 09:08

daca e prea agresiva, distruge masina.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#37 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 14 august 2008 - 10:00

lista dotari

Vehicle information VIN long WBAAT31030FV36270 Type code AT31 Type 325TI (EUR) Dev. series E46 (5) Line 3 Body type COMP Steering LL Door count 3 Engine M54 Cubical capacity 2.50 Power 141 Transmision HECK Gearbox MECH Colour TITANSILBER METALLIC (354) Upholstery STOFF/KUNSTLEDER ASIA/ANTHRAZIT (H4AT) Prod. date 2001-06-25 Order optionsNo. Description 210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC) 249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL 262 HEAD AIRBAG 288 LT/ALY WHEELS 315 REAR WINDSCREEN WIPER 320 MODEL DESIGNATION, DELETION 403 GLAS ROOF, ELECTRIC 423 FLOOR MATS, VELOUR 428 WARNING TRIANGLE 431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE 441 SMOKERS PACKAGE 473 ARMREST, FRONT 481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER 493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE 494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER 502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM 508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC) 522 XENON LIGHT 534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING 661 RADIO BMW BUSINESS 672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS 801 GERMANY VERSION 818 MAIN BATTERY SWITCH 863 EUROPE/DEALER DIRECTORY 879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Series optionsNo. Description 226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS 255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL 321 EXTERIOR PARTS IN BODY347 TITAN. LINE EXTERIOR 520 FOGLIGHTS 548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING 550 ON-BOARD COMPUTER 832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT 851 LANGUAGE VERSION GERMAN
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#38 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 24 august 2008 - 08:22

are cineva un G tech de imprumut pt cateva zile?vreau sa fac niste teste:)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#39 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 29 august 2008 - 01:52

asa,saptamana viitoare sper sa schimb:amortizoarele fata+flanse,lichid servo,lichid frana si ulei cutie + diferential(aici e ceva ciudat ca BMW le da ca fiind lifetime),ma bate gandul sa ma bag si la un filtru k&n care sa vina in locul celui stock sau o admisie ceva,apoi poate o resoftare.
am gasit niste piese dragute la Dinan
http://www.dinancars...ome.php?cat=404

in principiu ma intereseza: K&N Free-Flow Replacement Air Filter Element (for stock air box) sau High Flow Intake System aici vad ca zic ei ca ar fi bine sa se ia si soft stage 2,are cineva idee cat de bine sunt vazuti in State Dinan?
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#40 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 29 august 2008 - 09:43

Sint vazuti foarte bine, desi sint foarte scumpi.
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#41 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 30 august 2008 - 08:23

mersi,sincer sunt oarecum dezorientat,filtrul K&N pentru stock airbox e mai ieftin ca la noi(probabil ma ruineaza transportul) vad ca acolo se castiga mai putin din resoftare 9 cai e putin cand majoritarea tunerilor din Europa pun 12-15 cai in plus(zic ei).La noi am gasit K&N pentru stock airbox la 85 euro resoftarea pleaca de la 220 euro si ajunge la 500 in Europa pe langa asta mai pun si cam 50-100 euro pt dyno test inainte si dupa resoftare sa vad clar daca am castigat ceva ,daca nu las masina cum a fost din fabrica si stau linistit(oricum majoritatea prietenilor mi-au zis sa stau linistit )

am gasit un link interesant:http://www.zeckhausen.com/CDV.htm#Theory%20of%20Operation si despre acelasi lucru
http://www.uucmotorw...check_valve.htm saptamana viitoare schimb uleiul de servo si cred ca o sa scot valva asta,am patit cam ce zic baietii astia pe acolo,initial chiar ma miram ca nu ma acomodez cu masina

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 30 august 2008 - 08:28

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#42 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 23 septembrie 2008 - 08:43

stie cineva un service cu vopsitor bun?am de vopsit cateva lucruri ,un spoiler posibil capota fata si o aripa spate(sun usor indoite posibil ca un tinichigiu bun sa le rezolve fara sa mai trebuiasca vopsite)daca are si decontare cu unita ar fi perfect.
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#43 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 07 noiembrie 2008 - 11:31

intr-un final am am schimbat lichid de servo+lichid frana+lichid racire,ocazie cu care s-a dat jos valva cdv

http://www.uucmotorw...check_valve.htm

se simte diferenta ,ambreiajul cupleaza mult mai bine acum si e mai usor de controlat in vitezele 1 si 2 :D
acum pregatesc o lista pentru la anu cu ce vreau sa mai fac la masina :D
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#44 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 18 noiembrie 2008 - 12:24

bun dupa ce a stat ceva timp in curte masina s-a apucat sa faca pe nebuna pe scurt fluctuatie de relanti la rece-30 sec 1 min apoi disparea(ma rog daca turam scurt pana in 2000 disparea mai repede) dupa indelungi cautari remediul a fost destul de simplu,cel putin pana acum:benzina OMV 100 mers la 2 zile cu masina schimbat mai des 5000-6000.Am facut o scanare cu carsoft iesit 2 erori-high voltage pe un senzor de oxigen si releul de benzina ramas pe deschis,le-am sters am bagat o tura nu au mai aparut ,verificam peste 1 luna sa vedem ce si cum.Momentan masina e la un pas de vanzare avand in vedere ca ma bantuie un vis mai vechi,deocamdata a scapat.PS:am rugat un prieten care a condus un compact asemanator sa mearga un pic si cu a mea,a fost impresionat si a zis ca ar trage mai bine ca cealanta masina desi diferenta intre ele e data doar de nr de km a mea 63mii cealanta 100 mii altfel sunt identice inclusiv an si luna de fabricatie :P
a din ce in ce mai surprins de stabilitatea masinii-ma rog am pus la lucru DSC de cateva ori dar oricum e destul de stabila ,initial se inclina un pic dar acolo ramane :D

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 18 noiembrie 2008 - 12:30

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#45 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 18 noiembrie 2008 - 01:19

cand ne vedem intro-o zi sa mi-o arati si mie?
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#46 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 18 noiembrie 2008 - 01:42

pai in principiu cam in orice seara dupa ora 6 -7 eu cam atunci ajung acasa
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#47 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 noiembrie 2008 - 01:44

da nu faci si tu un efort sa ajungi intr-o duminica?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#48 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 18 noiembrie 2008 - 01:47

off hai ca vin duminica atunci,promit solemn ,oricum nu pot sa te refuz pe tine :D
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#49 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 noiembrie 2008 - 01:58

in principiu acum duminica mi-e libera, daca e ceva anunt.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#50 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 18 noiembrie 2008 - 03:06

oricum daca nu duminica cu salesman ma vad intr-o zi sa vada si el jucaria :D
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi