Salt la continut


Fotografie
- - - - -

BMW 325 ti


  • Please log in to reply
905 replies to this topic

#176 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 06 iulie 2009 - 09:37

mda,multi pe folosesc la auto x in US,ca si procent numarul de masini afectate din cela fabricate dupa 2000 nu e foarte mare 0,1% zic ei acolo parca,vedem momentan eu nu am vazut probleme de genul asta la noi,vreau sa verific cat mai curand flansa de la cardan am impresia ca e pe moarte.A ca mi-am amintit am declarat la CASCO micile probleme care le-am avut pana in august tre sa gasesc service sa o bag la vopsit ,stie cineva ceva?:P

OFFFF
uituc sunt azi
cu dedicatie pt Cata

110.046.020H G-POWER Supercharger system SK Plus - plus 48 hp
Basis: 325i, 192 hp (141 kW) increased to 240 hp (176 kW)/285 Nm consisting of:
Forced induction: ASA T3-12 supercharger including overrunning clutch ASA K05; supercharger
lubrication through bypass from motor oil circuit; ultra stiff CNC shaped supercharger bracket system
made from aluminium including an extended support-aggregate belt-drive for the supercharger's drive;
flow optimized, large volumetric fresh air intake and boost pipe made from aluminium and stainless
steel; racing air filter. Boost level approx. 4 psi rel.
Electronics: Adaptation of the electronic engine control system using ASA-Tronic device (BMW OBD
remains fully preserved).
3.656,30 € 810,00 €
110.046.023H G-POWER Supercharger system upgrade to SK Plus NG - plus 15 hp
Basis: 325i SK Plus, 240 hp (176 kW) upgraded to 255 hp (188 kW)/290 Nm
in addition to the SK Plus kit consisting of:
Supercharger pulley for approx. 6 psi boost pressure; adjustment of the additional control unit ASATronic
to the boost increase; optimisation of the fuel supply. Installation only at G-POWER headquarter.
Price valid only in combination with the order of a SK Plus supercharger system.
419,33 €
Stand / Date : 23.02.2009
Seite / Page : 3 / 20

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 06 iulie 2009 - 09:46

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#177 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 06 iulie 2009 - 10:13

hai mah, nu gasesti tu ceva in SUA mai ieftin?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#178 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 06 iulie 2009 - 10:41

Eu as lasa-o asa cum e....
  • 0

#179 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 06 iulie 2009 - 11:08

hai mah, nu gasesti tu ceva in SUA mai ieftin?

nop :P

@Relu e o idee si ce zici tu mai ales ca ce investesc in compresor nu recuperez in veci,ar mai fi o alternativa cu soft+axe cu came schimbate (400 soft+1000 axe+vreo cateva sute manopera si ce o mai fi=2000)+ LSD aprox 1100 euro
later edit:momentan ma axez pe suspensie,as vrea sa mai schimb barele sabilizatoare+jante pe 17 (asta ca sa pot pune frane mai mari) apoi vad ce si cum

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 06 iulie 2009 - 11:12

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#180 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 06 iulie 2009 - 11:40

Dupa parerea mea, o crestere substantiala de putere va atrage in mod obligatoriu si modificarea altor parti ale masinii. Daca te decizi doar sa-i maresti puterea fara alte modificari, masina va merge foarte tare dar va fi foarte putin controlabila, chiar periculoasa.
  • 0

#181 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 06 iulie 2009 - 11:46

pai de aia ma gandesc sa incep cu suspensie si frane(franele stock sunt foarte ok) sa am o baza de plecare in cazul in care vreau sa urc mult puterea.Altfel gandul mai imi zboara la ce am zis mai sus 130i sau 123d ca tinuta de drum mi-a placut foarte mult seria 1 desi in Romania e un cosmar pe drumuri proaste
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#182 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 06 iulie 2009 - 12:12

Schimba brandul.. :P
  • 0

#183 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 06 iulie 2009 - 12:27

sau tara :P
ce recomanzi?
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#184 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 06 iulie 2009 - 12:38

Daca as avea virsta ta, amindoua.... :P
  • 0

#185 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 06 iulie 2009 - 01:00

brand: WRX STI :P
tara: orice e inspre vest :P

Tu cat ai dat pe 325? Mi-am adus aminte ca nu am apucat sa ma dau niciodata cu al tau :D Cand am venit eu la AMC n-ai venit tu si invers.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#186 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 06 iulie 2009 - 02:09

RWD e foarte misto in anumite situatii. suspensie ai, frane de asemenea, doar ca va trage ceva mai bine (55 de cai nu e prea mult, dar oricum, ii vei simti altfel). incontrolabila e oricum.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#187 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 06 iulie 2009 - 02:44

a fost 11.700euro inainte de criza ,pot spune ca m-am pacalit dar ce sa ai faci asta e :P
macar are km putini :P
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#188 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 06 iulie 2009 - 03:04

@Grinch in principiu sambata si duminica as putea sa ne intalnim sa vezi masina :P
@cata RWD e ok pe drumuri bune pe cele mai putin bune... cateodata ai inteleg pe cei de la BMW ca au pus DSC-ul ce nu inteleg e de ce nu au lasat LSD ca optiune

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 06 iulie 2009 - 03:14

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#189 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 06 iulie 2009 - 10:10

Weekend-ul urmator o sa fiu la mare. Poate urmatorul. Mai vorbim :D
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#190 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 august 2009 - 07:09

de vineri pana ieri am fost la mare,consum relativ ok cam 50 litri Bucuresti-Neptun si retur nu am prins foarte mare aglomeratie ,la dus am facut cam 2 ore si jumatate iar la intors cam 3 ore.In mare se merge ok regulamentar,mai apar 2-3 viteji dar rari in schimb la dus am prins un Clio Symbol cu un sofer sinucigas,undeva dupa iesirea de pe Cernavoda m-a depasit cand din fata ai venea masina,daca nu franam sa ai fac loc praf se facea,urmatoarea depasire a avut acelasi scenariu :huh: ma rog pe o urcare cu 2 benzi l-am depasit impreuna cu o coloana de vreo 8-9 masini ,apoi nu l-am mai vazut .
Una peste alta multumit,as mai avea nevoie de 2 gume pe fata si poate o geometrie am ceva vibratii in volan si aproape sigur e de la gume(deja au niste mici galme+un surub in ele)de altfel nu am trecut de 180 pe autostrada in general am mers 140-160.
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#191 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 26 august 2009 - 10:51

am mai bagat zilele trecute ceva km cu cazanul,merge bine trebuie sa caut service sa fac pe Casco ce am de facut pe acolo,am luat in considerare si sa il vand si sa iau un 130i momentan nu sunt destui bani si nu am chef sa fac imprumut pt masina.Altfel mai urmaresc piata m-ar tenta un urs in stare buna(lucru aproape de negasit la noi) beleaua e ca nu prea e de acord prietena zice ca e cam nesigur :)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#192 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 26 august 2009 - 10:56

De ce vrei tu neaparat bmw daca schimbi masina ?
  • 0

#193 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 26 august 2009 - 11:08

...nu prea e de acord prietena...

deci poti sa uiti de varianta asta! :)
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#194 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 26 august 2009 - 11:25

@Relu in principiu imi plac cazanele astea bemve acum daca imi gasesti o saracie japoneza la pret bun nu zic nu dar in mare tot ceva RWD as lua uite o idee:

http://www2.autovit...... Cauta !

e idee nu sari in cap stiu ca e omorat :)


@Salesman bre mata stii mai bine cum e cu vandutul produselor

http://cautare.mobil...amp;tabNumber=2

ceva de genul as vrea,beleaua e ca practic nu exista asa ceva prin Romania :) iar un M3 sare rau ca pret-am gasit unul pe la noi inmatriculat dar la 20.000 euro :)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#195 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 26 august 2009 - 11:38

Nu neaparat japoneza, dar sunt gramezi de masini excelente la pret corect, la care nu platesti cercul ala taiat in 4.... Ti-am zis ca am avut 2 beeeemveuri si m-am jurat ca nu mai iau in viata mea asa ceva, decit ( eventual ) noua. Dar la cit e una noua........ :)
  • 0

#196 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 26 august 2009 - 12:31

M3 E30? cred ca te bate prietena. nu pentru cat o sa dai pe ea (numai taxa de inmatriculare este cat costul masinii in afara) mai mult pentru cat o sa bagi in ea dupa :)
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#197 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 26 august 2009 - 12:53

de asta imi e si mie frica,pot sa incerc o varianta mai "ieftina" 320is oricum cam orice masina SH as lua o sa arunc bani in ea ma gandesc macar daca e sa bag bani sa bag in ceva mai "exotic"
@Relu-baga niste exemple de cazane SH ....am testat Honda Type R doar pana acum e ok dar nu ceva nemaipomenit Subaru mi-ar face cu ochiul dar nu stiu ce sa zic si poate ceva gen GTI :)
Pana la urma tin compactul si vad ce si cum mai incolo personal tot catre un E30 as merge,sau pot sa mai bag ceva bani in compact,oricum bicicleta de oras am :)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#198 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 26 august 2009 - 01:03

Nu cred ca un subaru ar fi o varianta buna, macar pentru faptul ca nu mai e ce a fost, iar unul vechi il iei foarte probabil hartanit la greu. Insa ai zis o vorba interesanta in postul tau dinainte: "GTI" :) Masina asta e numai un exemplu de masina care ( dupa parerea mea ) e de preferat oricind inaintea unui bimmer secondhanduit....

Honda Type R, in ciuda calitatii deosebite, nu mi-as lua in veci. Ma rog, e parerea mea personala.
  • 0

#199 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 26 august 2009 - 01:05

mda am mai zis-o in cazul achzitionarii unui auto nou probabil ca GTI mi-ar face nopti albe parerea mea e ca in momentul actual ofera cam cel mai bun raport pret/calitate/performante si de ce nu renume :)
si da intradevar problema bmw sh e ca majoritatea sunt alergate si cam neintretinute
EDIT:si totusi inca visez la un M3/320is E30 :)

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 26 august 2009 - 01:10

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#200 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 26 august 2009 - 01:14

Dupa parerea mea, BMW pe linga faptul ca nu mai e nici pe departe ce a fost odata dpdv calitate, sunt urite cu spume si ofera mult prea putin pentru pretul platit. Nemaivorbind de intretinerea exagerat de scumpa. Daca mai pui si stresul ca ramii fara oglinzi sau mai stiu eu ce cind o lasi pe strada, si ca esti confundat cu cocalarii, nu vad de ce asi mai da bani pe asa ceva...
  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi