Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Concediu Bistrita-Nasaud.. in cautare de informatii..


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 26 august 2008 - 07:14

Am cam o saptamana de concediu.. si posibila destinatie este in zona Bistrita-Nasaud. dar cum am talentul de a pleca intr-o directie... si a ajunge in alta parte, fara a avea ceva planificat strict (ca in wekendu' asta.. plecat la Eforie, ajuns la Balcik).. daca are cineva vre-o idee de zona cam in aceasta arie.. sunt deschis la idei.. mai ales informatii din experiente privind cazarea in zona si tarifele.
Nu vreau 4* si 100 euro cazarea pe noapte....ca nu sunt nabab. Dar baia in camera e "must"...
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#2 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 26 august 2008 - 07:20

oaspete, sari cu propuneri :P
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#3 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 26 august 2008 - 08:11

hmm. BN e un judet destul de sarac in propuneri turistice gen pensiuni si hoteluri.
noteaza-ti niste nume, te mai interesezi tu si ma mai intrebi de una alta. eventual, ma vizitezi !
Lacul de acumulare de la Colibita
Piatra Fantanele - Hotel Dracula si in dreum spre, Valea Strajii
Sangeorz Bai
Pastravaria de la Cormaia
Poiana Zanelor
in Bistrita - Crama Veche si pizzeria Tonight
despre hotel Coroana de Aur iti poate spune mai multe Cata
"Actractii turistice in Bistrita-Nasaud
Muntilor Rodnei includ cateva pesteri de o mare valoare speologica: Pestera Zanelor, Pestera Izvorul Tausoarelor (cea mai adanca pestera din Romania), Pestera Jgheabul lui Zailan.

Puncte de interes turistic sunt, de asemenea: statiunea Sangeorz-Bai cu ape minerale medicinale si de masa, zona Piatra Fantanele, zona Colibila cu lacul artificial si barajul situat pe raul Bistrita, Valea Vinului, Parcul Dentrologic Arcalina cu numeroase plante autohtone si exotice si Iezerele Bumbaiescului, Lacurile Taul Petros, Taul Lala Mare.

In judet se gasesc, de asemenea, numeroase monumente istorice si arhitecturale. Interesante descoperiri arheologice pot fi vizitate la Ardan, Bistrila, Coldau, Dumitrita, Saratel, cat si ruinele cetatilor Ciceu si Rodna.

Printre monumentele arhitectonice ale judetului Bistrita Nasaud mentionam bisericile de lemn de la Sarata, Silivasu de Campie, Spermezeu, Salcuta, Tigau, Zagra, bisericile evanghelice de la Henna, Dipsa, Bistrita, dar si zona Sugalete, care dateaza din secolele XV-XVI."

o problema destul de mare o constituie drumurile, in minunatul judet BN.
cel mai bine, tragi in Bistrita o noapte si dezbatem la un pahar de vorba.

de aici poti pleca spre Borsa, Sapanta, sau daca te tine si il intrebi pe Mol cum mai e drumul, pana in Moldova.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#4 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 26 august 2008 - 09:01

Am gasit un site.. bistritza.ro
Util..
Cautand am gasit la un hotel anuntul " camera cu pat matrimonial o persoana".. cum o veni asta..?
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#5 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 26 august 2008 - 10:01

Ptr onanisti :P :tomato:
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#6 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 09 septembrie 2008 - 10:45

Concediu consumat..
Am fost cam in toata zona.. cu bune si rele..
Bistrita-vatra dornei-campulung mol.... in eterna reconstructie, mai ales vatra-campu'.
Insa pe bucatile asfaltate se merge bine si spectaculos.
Zone frumoase, prin pasul Tihuta si Prislop, cat si pasul Stref(asa cred ca se numeste).
In rest.. numai prin drumuri colinare si.. pt a fi mai frumos, pe ocolite.
Buc-Ploiesti-sinaia-bran-poiana marului-fagaras-agnita-medias-tarnaveni-tg mures-sovata-reghin-bistrita-vatra dornei-campulung-iliesti-campuluing-borsa-romulu-nasaud-sangeorz-bistrita-reghin-tg mures-praid-odorhei-baraolt-sf-gheor.-brasov-cheia-buc.
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#7 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 09 septembrie 2008 - 12:13

Ceva recomandari? Poze?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#8 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 09 septembrie 2008 - 01:32

poze.. hm.. cred ca am vre-o 3 in tot concediul. Cu telefonul. vechiul canon A80 a cam decedat. nu total, doar cat sa enerveze atunci cand faci poze, ca nu ies bine.

Recomandari?

De dormit
Pai.. la intrarea in bistrita un hotel de 3*, cazare cu meniu inclus 170 ron camera. Decent, cu sauna si sala fitnes la subsol.. apreciat foarte tare de amica. Hotelul ceva cu ..LUX in denumire. Merita.

In rest, in campulng cazare la hotel zimbrul.. 140 mic dejun inclus..100 fara. cica 3 *.. in realitate cam 2. In schimb camera aproape ok.. mare si cu geamuri largi si balcon.. iarasi amica apreciat pozitiv prezenta balconului. Altfel acceptabil.

De evitat inca Vatra Dornei.. statiune prafuita rau.. si se lucreaza inca.. cred ca multi ani la drumuri. Cand se va termina...poate merita vizitata.

Hotel HEBE din Sangeorz.
Comunist rau.. pt pensionari la tratament.. daca nu sunt pretentiosi.. merge.Altfel.. ca-n gara. Am fugit...

Sovata.. am stat la un motel(o sa-mi aduc aminte numele).. 100 ron camera, curatel insa fara mari pretenti.

Praid.. stat la pensiune.


Mancare.
Sovata.. acceptabil, in bazar la o terasa pastrav, iar o alta terasa langa lacul ursu ceva usor.
Popasul Iliesti. Ok, ca intodeauna. Si la pret, si la gust. Am mers din campulung pana acolo doar pt drum si mancare.
Campulung.. la pensiunea Ridana (in drum spre rarau?). Mancare ok. Mai ales ciupercile.
Ma mai gandesc cum si pe unde am mai mancat

Drumurile.
E.. aici sunt multe de povestit. De la drumuri ce apar pe harta si in realitate nu, (sau nu sunt practicabile) la drumuri ce par poteci pe harta dar sunt excelente, proaspat asfaltate. De la semafoare pe care nu le baga nimeni in seama si se intra pe rosu de zici ca nici nu sunt acolo.. la denivelarile din asfalt, gropi si altele... in episodul urmator.
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#9 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 09 septembrie 2008 - 02:08

n-ai dat un semn de viata...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#10 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 09 septembrie 2008 - 05:51

Daca as fi stiut traseul si orele.. cautam cunoscuti.. asa la mine concediul inseamna mers cu masina catre o directie..
Cum am plecat marti dimineata catre Bistrita si am ajuns la Sovata..pt ca se insera si am vazut un indicator "Sovata 40km" ....hai Sovata.
Apoi...ajung Bistrita, ma invart prin centru.. hai Vatra Dornei.. ok...ajuns Campulung, pt ca in V.D nu am gasit cazare si prea mult praf.
Apoi.. planuit dormit Sangeorz Bai.. dezastru.. ajuns GomarLux la 10 km de Bistrita( http://www.hotel-gom...t...e&Itemid=1) verificand si la Decebal parca plus inca unul.. Vizitat si casutele de la iesire din Bistrita catre Unirea cred.. plus un ipotetic camping ce aparea pe harta si nu l-am gasit.


Va urma
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#11 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 09 septembrie 2008 - 08:48

Casutele de la Unirea.. prea langa sosea, plus ca nu aratau ispititor, mai ales cand am aflat ca acolo mai este si un restaurant cu program de ..noapte.

O gramada de sate si orasele mici cu biserici fortificate, case cu arhitectura deosebita, .. peisaje pitoresti, multa verdeata.. si defrisari.

Din pacate revin la infrastructura. Drumuri si bune si mai putin bune.. si cu gropi ..
Se vede ca s-au mai bagat ceva bani de la diverse consilii judetene in drumuri ..(cu panourile de rigoare), ca se investeste in canalizare, apa.. si altele prin diverse programe SAPARD sau cum se numesc ele..
Drumuri unde portiunile bune alterneaza cu bucati valurite rau ce la 60km/h devine un balans tridimensional amuzant si distractiv daca nu ar fi pericolul aruncari de pe sosea sau pierderea aderentei.. gropi aparute din senin(cum sunt cele din apropiere de sovata venind de la tg mures.
Plus.. trepte de pana la 20 cm facute in asfalt de diverse alunecari de teren.. nococ ca acolo exista o umbra de marcaje si asfaltul are alta culoare de la frane si urme de scuturi.

Avem o tara frumoasa, ...si in afara drmurilor directe. Adica merita parcurs si alte trasee dintre A si B... De ex intre Sf. Gheorghe si Brasov am gasit 3 trasee. Plus ca nu trebuie sa trec neaparat prin Brasov daca vreau sa ajung la Fagaras. Sau ca exista mai multe variante intre Tg Mures si Sovata.. dintre care una doar pe harta, pt ca in realitate drumul se termina brusc si devine practicabil doar pt tractoare.
Cateodata mai important ca destinatia devine drumul pana acolo.. si a avea timp pt admirarea lui, decat ajungerea la destinatie rapid.

Din fericire.. pana ieri, in Brasov uitasem ce inseamna aglomeratia si nervi la volan... insa am revenit brusc la realitate in Bv , Ploiesti.. si durerosul Bucuresti.

Pacat ca se lucreaza greu, ca de acum 2 ani inca nu s-a terminat lucrarile in zona Vatra Dornei, Campulung si altele.
Pacat ca nu se pot vedea mai multe in atat de putin timp.

Veau rulota, sa nu mai am grija camerelor de hotel.
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#12 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 10 septembrie 2008 - 12:35

da dar cu rulota nu prea poti face viteza pe serpentine :P

interesanta zona bistrita, nu prea am ajuns pe acolo, poate o sa merg curind, am si niste rude la bistrita
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#13 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 10 septembrie 2008 - 07:18

Corect.. viteza trece pe locul 2.. castigi insa ceva mobilitate.

Oricum, ca alta observatie. In romania se construieste foarte mult (inobiliar).
Mult, urat si prost.
Cladiri urate.. cladiri inghesuite si fara noima.
Rar, cateva cladiri cu gust, in spiritul locului (vazut in zona bucovina).
Pacat.. mai ales ca se uratesc si satele cu ceva traditie arhitecturala deosebita... sau orasele...
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#14 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 septembrie 2008 - 08:09

frank, daca nici tu nu te opresti macar la o poveste pe la mine, o sa am eu grija sa nu mai intrati de loc pe aici...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#15 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 10 septembrie 2008 - 09:54

promit ca daca e sa vin, dau de veste si vin sa te vad....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#16 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 22 decembrie 2008 - 02:59

declar oficial municipiul Bistrita pseudoblocat.
daca in Bucuresti exista totusi cate o portiune doo unde sa-ti scoti masina din amortiala, Bistrita e o coada mare de la un capat la altul.
ca noroc ca in 4-5 km ai strabatut-o.
dizalurile efectiv nu au cand sa se "incalzeasca", asa ca mergi mai mereu cu apa pe la 60grade. adica consum.
pentru orase inghesuite probabil un 1,2 - 1,4 micut e cel mai indicat...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#17 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 22 decembrie 2008 - 04:48

stai linistit. si in oradea e la fel. unde in zilele foarte bune taiam orasul in 10min, zilele astea mi-au trebuit 55min...
inuman.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#18 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 decembrie 2008 - 05:00

chiar sunt masini asa de multe sau traficul e prost gestionat? de ex in bucuresti, pur si simplu totul e prost gandit, indiferent de unde incepi.

abia unde am vazut 2-3 politisti in intersectie (sa nu mai zic ca multi nici nu tin cont de ei si nici nu-i opreste nimeni ca nu au unde, asta e alta problema) se circula si se circula foarte fluid. inca un semn ca se poate.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#19 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 22 decembrie 2008 - 05:19

ska, Bistrita o traversezi cica zilele astea intr-o ora. si nu cred ca se compara cu oradea.

Aglomeratie de nedescris pe strazile Bistritei
de Cosmin BOTEZAT Bistriteanul.ro
22/12/2008 14:17:54
In preajma sarbatorilor de iarna, traficul din oras devine foarte agitat. Nervii soferilor sunt intinsi la maxim, pentru a strabate Bistrita fiind nevoie de aproape o ora.
Astazi, se inainteaza foarte greu pe arterele principale ale Bistritei, atat Bulevardul Republicii, cat si Bulevardul Decebal fiind foarte aglomerate. Se circula bara la bara si pe strada Dornei, fiind o zona cu multe magazine, de multe ori soferii stationand pe trotuare, in lipsa locurilor de parcare.

Se circula infernal si in zonele pietelor din Decebal sau spre �piata de la rusi� de pe Calea Moldovei.

In partea de jos a orasului este la fel de mare agitatia, multi oameni indreptandu-se spre Kaufland, pentru cumparaturile de Craciun. In graba lor, soferii prefera sa traverseze pietonalul Liviu Rebreanu, desi risca amenzi cu sume cuprinse intre 500 si 800 de lei din partea Politiei Comunitare.



cata, e vorba in primul rand de masini. orasul este foarte mic, prea mult nu se ma poate face. trebuie reinventat, pur si simplu.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#20 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 decembrie 2008 - 05:48

trebuie reinventat mersul pe jos si transportul in comun la voi. la cat de mic e, ar fi singura solutie reala. iar vorbim de unguri, austrici, adica nemti intr-un cuvant, unde eu am mers o saptamana pe jos, zilnic cativa km si nu aveam nici pe dracu, dar TOTI ceilalti aveau bicicleta, plus transportul in comun era ceva de speriat, daca iti potriveai ceasul dupa el nu greseai mai mult de 2-3 minute. efectele: lipsa de poluare, zgomot, aglomeratie, nervi.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#21 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 22 decembrie 2008 - 10:43

chiar sunt masini asa de multe sau traficul e prost gestionat? de ex in bucuresti, pur si simplu totul e prost gandit, indiferent de unde incepi.

abia unde am vazut 2-3 politisti in intersectie (sa nu mai zic ca multi nici nu tin cont de ei si nici nu-i opreste nimeni ca nu au unde, asta e alta problema) se circula si se circula foarte fluid. inca un semn ca se poate.


artera cea mai aglomerata are 2 benzi pe sens ( cap - coada ) . in unele locuri chiar 3.
sunt foarte FOARTE multe masini. nu stiu de unde
sunt si militieni. mai dirijeaza, dar ... e prea multi (masini) d-le ;)
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#22 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 decembrie 2008 - 10:51

da cu ce scop? unde se duc?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#23 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 22 decembrie 2008 - 11:18

exact aceeasi intrebare o am si eu in capatzana zilnic...
UNDE MERGETI FRATILOR?!?! ;)
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#24 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 22 decembrie 2008 - 11:26

Fostul primar al NY zicea ca daca se circula mult inseamna ca se munceste mult. Eu zic ca romanii sunt atit de haotici si ineficienti in afaceri, incit poentru 1 leu cistigat tre sa cheltuiasca si sa alerge ca chiorii pina le vine rau. D-aia ii vezi si vorbind mereu la celular.....

Si nu numai in afaceri......
  • 0

#25 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 decembrie 2008 - 11:35

multi vorbesc la celular singuri ;)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi