Jump to content


Photo

AM O MICA PROBLEMA CU UN 156


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 sdtefanfan

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 2 posts
Joined: 19-November 08
  • Marca:alfa romeo
  • Model:156
  • Motorizare:1,9 jtd 115cp

Posted 19 November 2008 - 06:34 PM

SALUT
MASINA MEA A INCEPUT SA PIARDA MOTOTRINA DAR NU TOT TIMPU NUMAI CAND ESTE LASATA PESTE NOAPTE AFARA SI ESTE FRIG CINE MA POATE AJUTA SI IN PLUS NU SE VEDE PE UNDE AR CURGR VA ROG UN PIC DE AJUTOR FAC CINSTE DACA NU TRE SA MAI MERG LA SERVIS VA MULTUMESC.
IN REST MASINA MERGE PERFECT SI TRAGE BINE SI GOALA SI PLINA NU II PLACE MOTOTRINA PROASTA
  • 0

#2 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12,955 posts
Joined: 04-June 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Posted 19 November 2008 - 06:38 PM

o inteleg, cui ii place motorina proasta ??
lasand gluma la o parte, poate ne mai dai niste indicii, cum ar fi modalitatea prin care ai realizat ca motorina curge la frig, desi nu se vede...

Edited by oaspetele, 19 November 2008 - 06:39 PM.

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#3 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,082 posts
Joined: 10-May 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Posted 20 November 2008 - 11:14 AM

Cum ti-ai dat seama ca pierde? Ma gindesc asa: daca pierde evident, se si vede pe unde. Daca pierde cu picatura, nu rpea iti dai seama.

Te duci frumos unde e o groapa sau la un service cu elevator si vei observa pe unde pierde. Ca indicatii asa, furtunele de alimentare sunt pe partea pasagerului.

Daca nu vrei la service, verifica returul si mai ales cutiuta aia de plastic buclucasa unde intra mai multe furtune, de la retur, de la filtru etc. Daca nu e de aici, tot tre sa te bagi sub ea. Pune si tu o poza cu motorul mai ales in zona pompei/filtru de motorina si iti indic cam pe unde sa te uiti. In general e de la colierele alea cretine cu autostringere.
  • 0
CIOKY PERFORMANCE TEAM
ACrew style

#4 sdtefanfan

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 2 posts
Joined: 19-November 08
  • Marca:alfa romeo
  • Model:156
  • Motorizare:1,9 jtd 115cp

Posted 20 November 2008 - 11:45 PM

o inteleg, cui ii place motorina proasta ??
lasand gluma la o parte, poate ne mai dai niste indicii, cum ar fi modalitatea prin care ai realizat ca motorina curge la frig, desi nu se vede...

pai cand merg cu ia nu curge mam uitat cand am lasato sa mearga in fata bloculuiunde nu era nimic am verificat si era curat seara a 2 zi cand am plecat era motorina sub ia dar ciudat ca apare in dreapta mototrului unde nu pare sa fie nimic legat de mototrinadar ca si mai sus numai cand este rece afara
ca aseara nu a facut nimic nici macar o picatura

Cum ti-ai dat seama ca pierde? Ma gindesc asa: daca pierde evident, se si vede pe unde. Daca pierde cu picatura, nu rpea iti dai seama.

Te duci frumos unde e o groapa sau la un service cu elevator si vei observa pe unde pierde. Ca indicatii asa, furtunele de alimentare sunt pe partea pasagerului.

Daca nu vrei la service, verifica returul si mai ales cutiuta aia de plastic buclucasa unde intra mai multe furtune, de la retur, de la filtru etc. Daca nu e de aici, tot tre sa te bagi sub ea. Pune si tu o poza cu motorul mai ales in zona pompei/filtru de motorina si iti indic cam pe unde sa te uiti. In general e de la colierele alea cretine cu autostringere.

se poate sa se prelinga de la pompa si ajunga in cealalta parte pe langa cutie cam aclo se vede mereu pierdere mam bagat sub ia dar nu se vede de piapait am luato la man pe unde am putut si nu am vazut de unde dar cutia aceea nu am vazuto cam pe ce parte este pe parte cu soferu sau dincolo multumesc ca miati raspuns la intrebare cat despre poze cu ia nu am si nici cu mototrul mersi oricum
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users