Salt la continut


Fotografie

apa la servo frana


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 podutu

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:
Inregistrat: 14-decembrie 08
  • Marca:Volkswagen
  • Model:passat variant 2002
  • Motorizare:1,9tdi 101cp

Scris 14 decembrie 2008 - 01:12

am si eu un passat din 2002 1.9 tdi 101cp ssi de vreo doua saptamani au inceput problemele?!
a d-at inghetul si am ramas fara servo frana?! ba m-ai mult s-au blocat rotile?! trebuia sa astept pana se deblocau!
am fost cu el la service ,ca sa vezi ce era :apa in pompa de vacum de la servo?! ingheta-se si nu m-ai lucra!
buuuun!au scos apa care era totul Ok!
dupa o saptamana la fel?! alta tura de apa am uitat sa va spun ca in prima faza au scos aprox 500 ml.de apa chioara! a doua oara vre-o 300 ml.ca tot la fel s-a intamplat am ramas fara servo frana!
din nou buuuun! dar intr-o zi verific uleiul!!!! problem! cum zice neamtul,apa in ulei?! nivel ridicat ,spuma pe joja spuma pe capac!am intrat in panica ?! s-a dus garnitura de chiulasa?! nu! s-a deformat chiulasa ?!NU! apa din ulei este din pompa servo!!!
incontinuu apare apa in pompa si astazi de exemplu au scos ,dupa o saptamana 300ml de apa?!
intrebarea mea este: cine poate sa-mi spuna de unde provine apa asta?! din condens ca din motor nu e ca e chioara!
plus de asta nu pot inlocui uleiul ca se intampla la fel! poate ma ajuta cineva in DILEMA asta?! va multumesc!
  • 0

#2 BoNzO

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 9 Mesaje:
Inregistrat: 13-decembrie 14
  • Location:Timisoara
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Passat 2001
  • Motorizare:1.9 TDI 130CP

Scris 21 decembrie 2014 - 11:07

apa la tulumba de frana provine ca ai scurgerile infundate ,una de langa tulumba una din stanga de tulumba ,si apa in ulei ,nui din cauza tulumbei ,ii din cauza termoflotului adica acolo unde apa raceste uleiu.succes


  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi