Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Un freezone


  • Topic inchis Acest topic e inchis
4400 replies to this topic

#1476 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 04:08

cam pretentios esti nene
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1477 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 30 iunie 2009 - 04:16

Si probabil vrei sa si alegi ce culoare sa fie masina :D
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1478 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 30 iunie 2009 - 04:21

naaah sa fie cat de cat apropiat,am gasit unii mai aproape de mine(unde era fostul City Center pe Poligrafiei) ala de la asigurari ai tot ridica in slavi am vazt un Mert cupe pe acolo un Eos un Haudi.. da oha BMW :D mai apoi ala de la receptie ma intreba daca bara e din 2 bucati...oricum bara o dau eu jos si hayonul il dezechipez eu,scaunele imi pun eu huse pe ele,dracu cred ca ma apuc sa fac cursuri de vopsitorie pana la urma
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#1479 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 30 iunie 2009 - 04:27

Pai si ce e asa special, totusi, la vopseaua BMW? Retin ca a mai fost o discutie legata de sub asta, da nu'mi mai amintesc despre ce era vb ...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1480 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 30 iunie 2009 - 04:31

I-auzi ma, da ce nu e special la bemave ??
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1481 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 04:35

pai in primul rand ca nu e pe baza de apa.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1482 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 30 iunie 2009 - 04:41

iar toate vopselele noi e pe baza de apaaaaaa!!
acum vedem m-am apucat de dat mailuri telefoane etc,oricum cam 250 evro suporta mandea din buzunar
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#1483 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 30 iunie 2009 - 04:44

Pe cine ai lovit? :D
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#1484 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 30 iunie 2009 - 04:48

pe nimeni fransiza CASCO 100 evro domnu de la CASCO a dat doar hayon+bara spate +aripa stanga(care e un pic zgariata) aripa dreapta care e botita ceva mai bine(sarit vopseaua+o cuta vizibila din anumite unghiuri) nu s-a dat pe motiv ca se vede ca e mai veche asa ca mai bag eu max150 evro pentru vopsitul ei.Loviturile au fost colectionate prin parcare,as mai avea si capota fata+o aripa dreapta fata de unde a sarit vopseaua de curand dar nu am mai avut chef,next time poate
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#1485 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 30 iunie 2009 - 05:26

Nusht sigur cum sta treaba, insa retinusem ca odata cu intrarea in UE, toate vopselurile auto vor fi pe abza de apa. Deci, in principiu, chiar daca masina nu vine cu vopsea d'asta de la mama ei, reparatia se va face cu vopsea pe baza de apa.
Chiar as fi curios cum se procedeaza in reprez BMW
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1486 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 05:34

cert e ca la un service care foloseste vopsea pe baza de apa si codurile noi, bmw nu e trecut la producatorii care accepta aceste proceduri. si sunt trecuti multi producatori acolo, printre care si audi, porsche, mercedes parca. mare lucru nu mai ramane.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1487 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 05:58

o doza de realitate

Imagine amplasata

Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1488 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 30 iunie 2009 - 08:30

Va acuz! (de ce m-am saturat de Romania)
de Serban HUIDU


Am folosit in titlu doua sintagme: una este titlul celui mai cunoscut manifest al tuturor timpurilor semnat de Emile Zola,
iar cel de-al doilea e mult mai recent, a creat panic pe vremea lui Iliescu, cand un grup de intelectuali ardeleni, in frunte cu
Sabin Gherman, declarau tare si raspicat ca s-au saturat de patria muma!
Am sa dezvolt putin, chiar daca nu ma pot compara nici cu Zola si nici nu-mi iau campii sa ma retrag la Monaco , unde sa-mi
traiesc linistit viata, ingurgitand o renta viagera de urmas de la vreun sot miliardar!

Ma enerveaz in tara asta mizeria, mucurile de tigari aruncate pe geam la stop, rahatii si latraturile cainilor proprietate
personala sau vagabonzi, blocurile cu apartamente mici si inghesuite, cu masini mai scumpe decat apartamentul, parcate in fata lor.
Mai copleseste mirosul de ghena din verile fierbinti, casele care se invart dupa soare, dar care au niste desfundaturi de strazi in fata
si ostentatia cu care potentatii isi plimba masinile de sute de mii de euro pe strazile fara noima, dar cu borduri, ale patriei.

Ma exaspereaza ca nu avem autostrazi, drumuri, cai ferate, infrastructura in general, dar suntem plini de lucrari si pasaje inutile,
cu care baietii destepti gauresc bugetul.

Imi plesnesc venele in cap cand realizez ca ne-au mintit ani si ani, cu realizari marete, prunete si malaiete, iar in
realitate nimic din indolenta noastra milenara nu s-a schimbat. Ba mai mult, ne mint in continuare cu zambetul pe buze: nu e asa, domnule
Berceanu, ca faceti 832 de kilometri de autostrada pana in 2012? Hai sictir, ca ne insulti inteligenta!

Ma scoate din minti ca si-au facut un renume din spaga incasata, ca suntem o tara cu coruptie fara corupti, dar cu spectacol de circ la DNA , cu o
justitie fara scrupule, dar cu un sim tactil al dracului de dezvoltat. Simt ca am un Nagasaki in cap cand vad un ghiolban injurand o femeie, pentru
simplu motiv ca e la volan, sau cand baietii de baieti sparg in cluburi cu taraturi siliconate milioanele furate de tatii lor cu ajutorul sistemului ticalosit! La
munca, ma luzarilor, nu la tras pe nas praf cumparat, fireste, din milioanele facute pe mustata lu tata, ori din padurile exportate de guzganul rozaliu senior!

Imi vine sa urlu cand platesc impozitele ca boul, pentru a primi in schimb spitale infecte, unde in 2009 inca se face hepatita de la transfuzii sangvine si in care iti
platesti si simpla aspirin. Tot pentru impozite plaite suntem rasplatiti cu un invatamant in care ministrul garantat de un analfabet notoriu interzice sportul, miscarea si
teoria evolutiei pe motiv ca sunt inutile.

Ma uit cu greata la emisiunile politice, cu realizatori ciutaci, libidinosi si scelerati, care pupa in cur patronii tv si interesele lor fara pic de demnitate si moralitate.

Mi se face rau cand vad presedinti plangand la comand sau sefi de partide suferind langa pensionari, din varful piramidelor de bani pe care uita sa-i puna in declaratiile de avere! Ma
sufoc de indignare cand un cioban cu 2 clase si fara nici cea mai elementara notiune de bun simt roteste miliardele si grohaie grobian in fiecare seara la televizor ce salvator
al saivanului si ce buricul pamantului e el. Mars ma la parnaie de unde ai iesit, oligofren ce esti, si pe celalalt tribun trimite-l la balamuc, unde-i e locul!

Ma revolt cand vad pipte intretinute, pline de ifose, sugand banii miliardarilor de carton sau pitipoance pe post de noua clasa politica.
Imi fierbe sangele in vene cand impostura atinge cote maxime. Vreti un exemplu?
Veniti in Bucuresti sa vedeti cum a reusit chirurgul (care are mai nou ganduri sa devina presedinte) sa puna tot orasul pe butuci, cu concursul celorlalti primari, la
fel de priceputi ca el!
Ma satur de Romania imediat ce deschid televizorul si vad defiland in curul gol ciumace si naomi, sau cum cauta lobotomizatul de ogica ramsitele Elodiei.
De rostogolorile urduroase ale nichitei pe asfalt, in cautarea unei sinucideri nesigure nu mai spun nimic, ca si asa face domnul Dan banuti grup de
pe urma nefericitilor care inca-l cred amaratul de serviciu si patronul televiziunii poporului. Seful televiziunii popoului, ma nagat de Caracal, asta esti!
Imi provoaca repulsie sa vad la stiri cum Esca ii prezinta pe guta si adrian piticul minunat incasand bani fara numar pentru tanguirile jalnice. Bani pe care-i strang
cu sacii, si pe care nu platesc nici letcaie de impozit. Ca impozitele e pentru fraieri, nu pentru minoritatea discriminat supusa stereotipurilor, si pe care am exportat-o
cu succes in toata Europa, de ne spun aia Gipsyland, nu Romania!

Toate acestea ma distrug incet, si VA ACUZ PE VOI, cei care sunteti la fel de oripilati ca si mine de ceea ce se intampla, cei care ganditi ca maine copilul
vostru trebuie sa se mute in alta tara pentru o viata normala, VA ACUZ ca intoarceti capul si suportati cu stoicism toate porcariile astea care va omoara cate un
pic in fiecare zi. VA ACUZ ca va complaceti in mlastina asta, din care stim sigur ca nu avem scapare! Pentru ca vedeti voi, nimic nu e mai placut pentru scarbele
descrise mai sus decat nepasarea si indiferenta celor cu bun simt!

Ce ziceti?
Inventam partidul bunului simt?

Din pacate, ma uit la mine, ma uit la voi si tare mi-e teama ca nimeni nu o sa plateasca vreo cotizatie in partidul asta.

Trist, dar adevarat.

In Romania asta, eu nu ma mai regasesc demult, traiesc doar cu sperana, utopica evident, ca vom reusi sa facem o tara paralela in care laturile si ororile care
ne distrug sa dispara!

Noapte buna, Romania, oriunde te-ai afla!


  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1489 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 iunie 2009 - 08:43

Asa si ? Ce noutate vezi in asta ?
Poate doar -citez de mai sus-: VA ACUZ ca intoarceti capul si suportati cu stoicism toate porcariile astea care va omoara cate un pic in fiecare zi. VA ACUZ ca va complaceti in mlastina asta, din care stim sigur ca nu avem scapare!
Daca gindim asa, sigur nu avem scapare. Iar dupa o acuzatie ca cea dinainte, ar fi de bun simt sa se dea si solutia, pe care n-o vad in text ..... :D
Stiu, la criticat suntem tare buni.....

Ciprian, ma refer la cel care a scris textul.
  • 0

#1490 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 08:48

ce solutie nene. avea vadim una, dar il acuzau astia de extremism. alta nu exista.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1491 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 iunie 2009 - 08:50

Fara o solutie, textul e plins de baba pe prispa in fata casei....
  • 0

#1492 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 30 iunie 2009 - 08:52

Da, stiu /am inteles asta.
Solutia ar fi f simpla: sa luam atitudine, numai ca exista o problema mare, mare de tot: Romanul, in genere, este lenes si las, iar daca-i este cat de cat caldut (sau macar sa nu-i fie f rece) inghite.
Nu de altceva, dar daca ar fi altfel nu cred ca am fi stat 20 de ani in situatia pe care o cunoastem f bine.
1, 2 sau 3 pe ico colo nu vor reusii mare lucru sau chiar nimic, exceptand tocarea propriilor nervi, problema se pune la nivel de societate.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1493 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 iunie 2009 - 08:58

Ciprian, nu exista si nu a existat nicaieri pe glob "atitudine". Disciplina, si asa zisa civilizatie nu se poate face decit prin IMPUNERE ! Lemurianul, indiferent de natia lui NU are constiinta, ci stie exclusiv de FRICA. Ca tara se numeste Romania, Italia, SUA, tot aia e. Singura diferenta intre "noi" si "ei" sunt legile si modul in care se aplica. Daca se aplica...
Restul e cancan.
  • 0

#1494 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 09:01

romanului ii e frica, nu e lenes. prefera cai ocolite decat o lupta directa. el fura statul nu il infrunta. e ceva tipic noua, asta ne caracterizeaza. acum ca suntem cativa care se plang, ghinion. fiecare popor are un specifil al sau. la noi e ce vedem.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1495 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 iunie 2009 - 09:05

Cu statul nu te poti infrunta decit intr-un singur fel, ca in '89. Si nici macar atunci nu ne-am infruntat ....

Aceasta postare a fost editata de Relu: 30 iunie 2009 - 09:06

  • 0

#1496 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 iunie 2009 - 09:08

bingo
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1497 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 30 iunie 2009 - 09:09

bai apropo ma uitam acum in ziarul financiar,brusc toti ciumetii astia din afaceri au aparut cu idei marete de salvare a economiei mai scadeti aia mai scadeti aailanta aici un pic dincolo un pic,nu zic ca guvernul e formati din genii dar de ce m****i m**ii nu s-au trezit l****ii aia din afaceri sa faca propunerile astea si cand le mergea bine?!~?!
brusc toata lumea isi face griji de "economia subterana" si alte rahaturi care ei le practicau pana acum.
PS: stiri Prost TV:nunta lui fisa lu rege tiganilor de la palatu de arama si mare zi de nastere a lui Bercea Mondialul(evaziune fisacal nimic grav) cu fara numar Salam branza si ce o mai fi,are cineva macar un AK47 in plus?:)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#1498 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 iunie 2009 - 09:18

.....,are cineva macar un AK47 in plus?:)


Cine ma ? Astia fac pe ei si daca-l vad...

Adicatelea le e frica sa aibe si o poza cu unu.... :)

Aceasta postare a fost editata de Relu: 30 iunie 2009 - 09:18

  • 0

#1499 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 30 iunie 2009 - 09:26

nu am ak,niste c4 daca vrei :)
  • 0

#1500 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 iunie 2009 - 09:41

Vor veni si vremuri mai bune. Eu nu cred sa le mai apuc din pacate.
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi