Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Tester Lugoj


  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 rzv

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:
Inregistrat: 08-iunie 09
  • Marca:audi
  • Model:a3 8l 2002
  • Motorizare:1.8 i

Scris 08 iunie 2009 - 09:17

Salut, bine v-am gasit pe forum

Intentionez sa cumpar un audi a3 din lugoj si vrea sa aflu daca este vreun tester pe acolo. Persoana de la care cumpar se ocupa cu adusul de masini si masina are un pret foarte bun si mi-e frica sa nu aiba ceva ascuns, km sigur e dat inapoi el a spus 130k dar si asa 5000 eur pt a3 1.8 2002 e un pret f bun, este adus din Italia. Sunt din Bucuresti si nu stiu locurile pe acolo si ma gandesc ca daca ii spun dinainte sa aranjeze el manareste vreun tester local si iese basma curata.
Multumesc mult
  • 0

#2 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 08 iunie 2009 - 11:38

Ideea ar fi sa n-ai nevoie de tester.

Daca sunt ,,functionabili'' toti martorii si te pricepi cat de cat sa evaluezi ,,mecanica'',tabla masinii, nu vad necesitatea unui tester.

Musai cu cineva care se pricepe, pentru a mai reduce din ,,surprizele'' ulterioare.
  • 0

#3 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 08 iunie 2009 - 03:35

@mol ... nu e chiar asa. De ex, la A3'ul tatalui meu, desi in bord nu avea nici un martor aprins, la testate cu VagCom da eroare la un injector. De asemenea, era o eroare legata de alarma (trebea doar resetata), dar nici aia nu era indicata de vreun martor in bord. Plus ca exista posibilitatea ca martorul sa fie deconectat sau pur si simplu defect ...

Ptr A3 o scanare cu VagCom si o inspectie intr'un service unde ai incredere ar fi de ajuns ... Din pacate, la masinile din Italia, nu prea se poate verifica istoricul ...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi