Salt la continut


Fotografie
* * * * * 2 Voturi

X3


  • Please log in to reply
1060 replies to this topic

#501 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 septembrie 2010 - 04:40

Gata şi CASCO şi RCA, surprinzător, dar au scăzut tarifele, deşi la CASCO pe hârtie devalorizarea a fost doar cu 2-3k€, am plătit cu vreo 30% mai puţin (cu toate că l-am folosit) şi RCA-ul a scăzut foarte puţin, dar a scăzut. N-am folosit niciodată RCA-ul meu în 10 ani cred, nu ştiu pe ce perioadă iau ăştia durata fără daună.

Se simte criza.

Anii ăştia de lucru cu Omniasig (cam la 6 maşini) au fost până acum fără probleme, sper să fie la fel şi pe viitor. Am întrebat şi au schimbat iar ţarile unde nu am sigurare în caz de furt, Kosovo, Republica Moldova, Ukraina şi Rusia. Într-o vreme era doar Rep. Moldova şi Rusia sau Ukraina, nu mai reţin exact, a fost o perioadă şi Bulgaria. Cică aş avea asigurare şi în Turcia europeană.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#502 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 03 septembrie 2010 - 10:43

@pozele postate pe 17 aug: Parbrizul tau e chiar atat de roz/mov? :lol:
  • 0

#503 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 septembrie 2010 - 10:57

Nene, eu am mai spus că e ciudat, e folia aia (din fabrică). Nu apare la fel mereu, dar era şi în realitate, mai puţin accentuat decât ce vezi în poze, dar foarte aproape.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#504 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 07 septembrie 2010 - 11:44

Ce rol are folia aia?
Zilele trecute mi'am luat si eu o pereche de ochelari cu lentile polarizate si de'atunci cat i'am folosit am tot vazut la masini parbrizele mov (pe Vectra, seria 5, 406 etc). Fara ochelari nu se vede culoarea asta, deci probabil in poze iese asa datorita obiectuvului,
Sunt curios insa ce fel de parbrize sunt astea? Or fi alea cu filtru UV?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#505 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 08 septembrie 2010 - 10:59

Da şi Da.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#506 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2010 - 01:25

O poveste

Am plecat ca tot omul vineri după masă spre o locație pe lângă Bran, unde aveam o întâlnire. Nici nu am trecut bine de Otopeni și deja am prins coloană. Un accident la o trecere de pietoni. Desigur că la noi nu există informații despre trafic în timp real (dar vor exista, au anunțat la televizor) și stai și aștepți și aștepți și aștepți. Un român, om de bine, știa el că un pod este căzut și că putem ocoli puțin pe o stradă care are ieșire după pod. Desigur că nu era nici un pod distrus. Strada respectivă exista însă și cei care au luat-o pe acolo au ieșit câteva sute de metrii mai sus, după vreo 10 minute. Nu au lipsit nici șoferii care să se bage pe toate părțile, dar cu succese minore.
Într-un final trecem și de locul accidentului. Mergem încet, dar sigur. La Ploiești 99% dintre mașini aleg DN1. Eu am optat pentru DN1A. Doream să fac poze. N-am prea avut noroc. Nu a fost loc unde să opresc și să nu fie câini. Bicicliști prin munți nu sunt însă, pentru că la noi este teritoriul camioanelor, al tirurilor și probabil i-ar fi mâncat și câinii. TRIST!
Imagine amplasata
Imagine amplasata

Pe DN1A - cunoscut și sub numele de „Cheia” - accident. Într-un viraj cineva s-a înfipt într-un cap de pod și a turtit puțin autovehiculul. Tot felul de mașini de la medic legist, la SMURD, descarcerare, pompieri, poliție și altele pe care nici eu nu le știu. Iar am așteptat fără să știu dacă se poate trece peste o oră sau zece ore. Iar mașini pe contrasens, care culmea nu s-au mai întors, deci trag concluzia că au trecut cumva. Atunci de ce să nu facă așa mereu. Dacă îi trăgea poliția pe dreapta vreo 5 ore, altă dată ar fi stat la coadă.
Ajung aproape de pensiunea unde trebuia să ne cazăm. Este un sat lângă Bran, locație turistică, drum pe hartă, dar nimeni nu s-a obosit să treacă vreo adresă acolo. Păi ce să caute cineva acolo? Am menționat locație turistică? Mai mult, deși este într-o zonă plină de turiști, nu aveam semnal la Vodafone. Nu mai întreb la ce bun să am semnal.
Găsesc și pensiunea, până la urmă destul de simplu dacă ești din zonă. Probabil de asta nici nu exista vreo adresă, cam cât îți poate lua să o găsești și cu ocazia asta vizitezi zona. Pare o strategie bine gândită.
Amicii mei au ales să vină pe alt drum, liber, prin Târgoviște. Drumul este liber cu un motiv. Vorba aia, „există o explicație”. Este foarte prost. Amicii mei au ghinionul de a intra cu mașina într-o groapă. Rezultatul 2 anvelope rupte. DA, rupte!
Imagine amplasata

La vreo 11 noaptea, pe un drum liber, eu fără semnal, degeaba m-au sunat. Dintr-un noroc după o vreme a trecut pe acolo un taxi. Chiar noroc că a fost taxi și că știa zona. Pentru suma potrivită s-a rezolvat. Și așa, în loc să ajungă ca mine la o oră decentă, au ajuns la 3 dimineața la pensiune, desigur după multe încercări, fiind mai dificil să te orientezi pe întuneric și obosit.
A doua zi am avut intenția de a ajunge la Bolboci. O porțiune din drum este spre Târgoviște. Foarte prost. Nu vă recomand niciodată această alternativă de a ajunge pe Valea Prohovei. Drumul forestier spre Bolboci era închis. E drept că sus părea furtună, oricum ploua peste tot. Am revenit și am trecut prin Sinaia. Plin de turiști la plimbare. M-am plimbat și eu prin Sinaia de câteva ori în viața mea, mai cu seamă când nu mai suportam să stau la coadă la telecabină, dar să pleci din București doar să te plimbi prin stațiune ...
La Bran m-am dus prin Pârâul Rece. Vreme urâtă și nu erau grataragii. Doar gunoaiele lăsate de ei cu alte ocazii.
Imagine amplasata
Imagine amplasata

Multe gunoaie. Nici un biciclist, nici un alergător de cursă lungă. Opresc pentru câteva poze. Prin iarbă natura își face loc.
Imagine amplasata
In the grass by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Beauty of nature by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Colors of autumn by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Intelligence by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Clouds by c6t9, on Flickr

În Bran plin de turiști, deci ar fi lume care să poată alerga sau să se plimbe cu bicicleta. Eu nu pot alerga din cauza unui picior mai beteag și nici nu știu să merg cu bicicleta (nu sunt sigur că aș putea să merg oricum). Dar poate nu face parte din cultura noastră. Unii aleargă, noi facem grătare și lăsăm gunoi. Nu am cum să înțeleg de ce ar lăsa cineva gunoiul într-un loc în care în mod sigur revine. Care este mecanismul gândirii?
Am poposit la „Mama cozonacilor”.
Imagine amplasata
Food by c6t9, on Flickr

Am mai căutat lucruri de vizitat prin zonă, dar deși internetul e mare, n-am găsit nimic concret. Mare noroc cu un prieten din Brașov care mi-a povestit despre niște dealuri aproape de Bran. Ne-am cocoțat pe dealurile alea, unde sunt multe vile deja, dar puțini turiști, de fapt probabil nici un turist, toți erau jos în Bran. Aproape frumos, aproape liniște, cu excepția șoferilor de „raliu”, pardon, de Logan și a ATV-urilor care nu pot circula decât cu viteză maximă. Poate tot eu sunt defect, nici cu ATV-ul pe un drum public nu simt nevoia să mă plimb.
Imagine amplasata
Hay close up by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Cloud no 9? by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Fairytale by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Autumn panorama - Note inside by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Close to heaven by c6t9, on Flickr
Imagine amplasata
Autumn view by c6t9, on Flickr

Am zăbovit puțin pe acolo și ne-am întors acasă pe DN1, un drum plin de radare și foarte aglomerat, cu șoferi care merg fie sub viteza legală, fie peste. Așa că ai de ales și am ales ușa numărul 2.

Partea asta nu este pe blog.


X-drive-ul nu s-a plâns pe niște drumuri mai proaste, când am urcat pe niște pietre cu o văgăună în stânga mea. Hill descent este extrem de util când cobori și își face treaba foarte bine.
A, mașina nu este zgâriată, așa apare doar :)


Imagine amplasata
Imagine amplasata
Imagine amplasata
Imagine amplasata
Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#507 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 24 octombrie 2010 - 02:06

Pe unde zici ca sunt dealurile alea faine? La sfarsitul lui noiembrie o sa fiu si eu pe acolo cu niste amici straini.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#508 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2010 - 02:16

N 45.50703
E 25.26644
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#509 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 24 octombrie 2010 - 02:23

mersi frumos
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#510 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2010 - 02:36

Vezi că trebuie să te poziționeze undeva lângă Zărnești/Bran. Drumul există pe iGo.

Aceasta postare a fost editata de cata69: 24 octombrie 2010 - 06:02

  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#511 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 24 octombrie 2010 - 04:56

Prin alte parti sunt marcaje turistice, este civilizatie, angajatii se chinuie sa iti faca pe plac, dar DEGEABA. Ei nu au:

Imagine amplasata
  • 0

#512 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2010 - 06:05

Nu poți ajunge unde am fost eu decât dacă te duce cineva. Nici din greșeală nu mergi atât de mult să ajungi acolo. Și mai era drum.

Următoarea oprire va fi Bolboci, deja mai am un prieten care vrea să meargă (a mai fost).

Gunoiul lăsat mă depășește.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#513 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 24 octombrie 2010 - 06:15

Vreau si eu la Bolboci... :)
Cam pe cand excursia?
Doar sa-mi pun gumele de iarna ca astea de vara sunt deja slik-uri...
  • 0

#514 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2010 - 06:35

Încă n-am stabilit nimic. Condiția principală este vremea bună.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#515 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 24 octombrie 2010 - 06:53

Daca primiti si-un Mitsu la Photo-Safari pe la Bolboci sa ma anuntati si pe mine. :)
Poate, poate vin si eu.

LE. WE asta a fost vreme de vis!

Aceasta postare a fost editata de Monitor_R: 24 octombrie 2010 - 06:54

  • 0

#516 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2010 - 07:06

:) Dar n-am fost noi
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#517 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 decembrie 2010 - 07:45

Gata, mai devreme am reușit să schimb roțile. Poate să ningă cât o vrea.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#518 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 09 decembrie 2010 - 09:17

Adica asa?

Imagine amplasata
  • 0

#519 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 decembrie 2010 - 09:48

Unde ești?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#520 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 09 decembrie 2010 - 10:32

that odda be fun ... ;)
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#521 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 decembrie 2010 - 10:41

Ăsta e la Tihuța!
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#522 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 09 decembrie 2010 - 10:49

Traktoru ala il cauta pe ska ? :lol:
  • 0

#523 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 decembrie 2010 - 11:59

ma mai cauta si astia de la militie...
ii bai. da nu-i catastrofa...
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#524 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 10 decembrie 2010 - 12:10

Baieti, PLEASE nu va spalati inca masinile...

Mai am ceva de reparat pe acoperis la Predeal si nu vreau inca zapada, deja e cam multa! :lol:
  • 0

#525 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 decembrie 2010 - 12:14

roger that.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





4 useri citesc subiectul

0 membri, 4 vizitatori, 0 utilizatori anonimi