Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Fiat Stilo


  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#376 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 10 aprilie 2012 - 03:42

Am fost azi sa imi schimb anvelopele cu cele de vara (2 Dunlop mai noi - 2 Vredestein un pic mai vechi). La schimbare, jantele care fusesera pe fata au avut nevoie de multi plumbi (in special partea stanga), baiatul de acolo spunandu-mi ca ar cam trebui sa o duc la rolluit.

Problema e ca, dupa schimbare, masina trage destul de pronuntat stanga. De batut, nu bate nimic, dar se simte ca trage stanga. Habar n-am ce sa fac exact, daca sa stau sa invart rotile de pe o parte pe alta, fata-spate pana nimeresc ceva mai bun, sa ma duc cu jantele la rolluit si la re-echilibrat. Ceva sfaturi?

In alta ordine de idei, service-urile o sa castige o mica avere de pe urma mea in viitorul apropiat: reincarcat/reparat circuitul de aer conditionat, revizia de an, schimbat un set marisor de becuri si de facut distributia (vreo 1200 ron). :lol:

Oricum, pentru o masina care face 11 ani in mai, cred ca sta destul de bine. Daca mai tinem cont si de marca... :lol:



Sper sa nu se considere reclama insa daca vrei poti incerca si la noi pentru o oferta, iti pot zice ca ai iesi mult mai iefitn :lol:
EX: Distributia, cureaua + rolele = 290 ron (Contitech)

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 10 aprilie 2012 - 03:44

  • 0

#377 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 08 mai 2012 - 11:31

Mersi pentru oferta, dar trebuie sa fac si o reparatie destul de complicata la variatorul de faza, iar baietii de acolo sunt specializati pe Fiat si Alfa. :) In cazul in care se intampla ce voi detalia mai jos, ma voi gandi serios la oferta ta (ar mai trebui pusa si pompa de apa).

Ideea e ca ma gandesc sa o vand. Faptul ca a facut 11 ani fara vreo problema tehnica majora (cine ar fi crezut la un Fiat?) si ca deja de acum probabil o sa pice din ce in ce mai multe chestii la ea, dar mai ales ca inca pot scoate un pret decent, m-au facut sa iau decizia asta. Bineinteles, e si ideea ca as vrea ceva un pic mai calitativ, Undeva la 3200 euro vad pretul ei si, evident, prefer sa o dau cuiva care sa aiba grija de ea, nu vreunui reisar care nici uleiul nu-l schimba.

Inlocuitoarea? Intr-o ordine pseudo-aleatoare: Alfa 159, GTI, Leon, Mazda 3, Type-R si alte variante la care nu m-am gandit pana acum. Prefer benzinarele, iar turbo ar fi ideal. De la Impreza sau Forrester mi-am cam luat gandul pentru ca sunt la fel de rare ca si Fiat-ul meu de 11 ani si +100k km. :lol:
  • 0

#378 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 09 mai 2012 - 06:40

Sa inteleg ca toata lumea s-a oprit cand a citit Alfa 159? :lol:

Cerintele ar fi: benzinara, preferabil turbo, cu performante dinamice decente, preferabil 4/5 usi, portbagaj decent pentru 4 persoane. Bugetul e undeva la 12.000, iar masina va fi SH.

PS: Daca cunoasteti pe cineva care vrea o masina buna pe la 3200 euro, stiu eu un Fiat Stilo 1.8, benzina, fara probleme, cu ~130.000 km la bord.

Aceasta postare a fost editata de alexx_elf: 09 mai 2012 - 06:42

  • 0

#379 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 09 mai 2012 - 10:09

Sincer si eu m-am blocat putin cand am citit de Alfa 159 :D si eu sunt un mare amator de masini italienesti, dar NU in Romania :lol:
Ideea este ca 159 gasesti destul de multicele si la preturi foarte tentante. Majoritatea sunt aduse de 'afara' de samsari, dar probabil poti gasi un exemplar in toate mintiile lui.....
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#380 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 09 mai 2012 - 06:43

Pai, am Fiat-ul Stilo, care teoretic este mult mai putin fiabil decat 159 si m-am descurcat ok cu el. Cunosc si un service specializat pe masini italiene, deci acomodarea nu ar fi asa grea. Ce nu imi place la 159 sunt gabaritul, performantele modeste (cel putin pe hartie) pentru ce motorizari sunt pe ea, precum si senzatia de "pretios" pe care o are interiorul. In niciun caz nu imi bat joc de masini, dar mi se pare exagerat interior crem, piele crem in Bucuresti, Romania. Si din pacate varianta asta e pe majoritatea Alfelor 159 pe care le-am vazut eu la vanzare. In plus, toate motorizarile interesante sunt peste 2l, deci un punct in minus.

Totusi, masina imi place la nebunie cum arata, o gasesc in conditii destul de bune cu kilometri si bani mai putini, astea ca plusuri. Mai am si o legatura prin care pot sa aduc una in stare buna din afara, dar ramane problema taxei.

O alta varianta care mi-a sarit in ochi acum este Type-R. Chiar azi mi-a aratat pejtele unul interesant pe autovit (http://www.autovit.r...-C24008763.html) care are cam tot ce imi doresc, plus un portbagaj urias de +400 litri.
  • 0

#381 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 09 mai 2012 - 09:06

Pai, am Fiat-ul Stilo, care teoretic este mult mai putin fiabil decat 159 si m-am descurcat ok cu el. Cunosc si un service specializat pe masini italiene, deci acomodarea nu ar fi asa grea. ..
....


Bah, tu chiar esti masochist ??? :angry:
  • 0

#382 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 09 mai 2012 - 10:06

In plus, toate motorizarile interesante sunt peste 2l, deci un punct in minus.


taci mah ca motorul ala de 1,8 TBi e piesa rau de tot. ( 200cp/320nm )
un motor foarte laudat.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#383 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 09 mai 2012 - 11:01

O alta varianta care mi-a sarit in ochi acum este Type-R. Chiar azi mi-a aratat pejtele unul interesant pe autovit (http://www.autovit.r...-C24008763.html) care are cam tot ce imi doresc, plus un portbagaj urias de +400 litri.

Eu m-as gandi serios la ala daca as avea acum bugetul si... fizicul. Ca eu nu intru in scaunele alea de orezari :)

La nevoie ma gandesc ca se poate afla cat de cat despre starea masinii de pe autovit

Aceasta postare a fost editata de pejte: 09 mai 2012 - 11:02

  • 0

#384 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 09 mai 2012 - 11:24

@Relu: Da, inca imi doresc sa demontez jumatate de masina ca sa schimb un bec :) In plus, nu poti nega ca la 159 primesti "mai multa masina" decat la oricare dintre celelalte variante. Bineinteles, fundatia habar n-am cum se compara si e f posibil ca 159 sa fie varza pe sosea, dar sa ia ochii prin design-ul interior/exterior.

@ska: L-am vazut si eu, din pacate doar prin cataloage. Nu am gasit ceva in bugetul meu cu motorul asta. Ar fi fost de departe cea mai buna varianta pt 159.

@pejte: Da, in momentul asta si eu inclin spre Honda. Puncteaza la toate capitolele mai putin la unul: numarul de usi. In rest, fiabilitate cred ca peste medie, motor aspirat, iar i-VTEC-ul stiu ca e destul de laudat, desi nu mi-e foarte clar acum cum functioneaza. Daca mai pun si portbagajul nesimtit de mare pentru clasa sa, pare un best-buy. Un mare dezavantaj este ca sunt destul de putine la vanzare, dar cu rabdare sigur gasesc ceva.

Prioritar acum, daca tot ma hotarasc sa fac achizitia, este sa vand Stilo-ul. In afara de clasicul Autovit si, eventual, pe ceva forumuri, exista alte variante pentru a o vinde mai rapid?
  • 0

#385 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 09 mai 2012 - 11:31

In afara de clasicul Autovit si, eventual, pe ceva forumuri, exista alte variante pentru a o vinde mai rapid?


La samsari, dar pret foarte mic. Sau la dealeri de 2nd cu procent din vanzare sau taxa/zi.
  • 0

#386 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 09 mai 2012 - 11:38

@Relu: Da, inca imi doresc sa demontez jumatate de masina ca sa schimb un bec :) In plus, nu poti nega ca la 159 primesti "mai multa masina" decat la oricare dintre celelalte variante. ...


Daca ai primi masina, ar fi bine. Numa ca alfele in afara de faptul ca ( unele ) sunt bine desenate, sunt MUCI la orice capitol vrei tu !
  • 0

#387 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 mai 2012 - 08:54

Alex, tocmai pt ca ai avut experienta asta placuta cu Stilo (unul dintre cele mai putin fiabile FIAT-uri ever :)) ), eu zic sa nu fortezi destinul, sa nu intinzi coarda, ca se rupe.
159 fara interior bej degeaba il iei. Asta este o masina de imagine, cu performante oneste/decente si atat. Impresioneaza prin design, dimensiunile de nava amiral si interiorul cu pretentii premium. Si o masina italieneasca fara piele si 100 de gadgeturi e aproape ca un Logan :lol:

Eu in locul tau m-as baga pe japoneze. cat mai sportiva posibil, cat mai noua si cu km cat mai putini.

Nu conteaza de unde vin banii si cine i-a muncit, ideea e sa obtii cat mai mult cu cat mai putini bani. Si sa fie ceva care sa-ti placa.

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 10 mai 2012 - 08:55

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#388 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 10 mai 2012 - 09:05

Sincer, eu am condus si mers cu un numar limitat de masini si Alfa 159 nu se afla printre ele. Am aflat ca e mai fiabila decat 156, dar cumva asta nu ma linisteste foarte mult. :lol: Intr-adevar, daca iei de pe ea gadget-urile si interiorul nu ramai cu mare lucru. Tocmai asta ma ingrijoreaza oarecum. Interiorul eu il vad ca un minus, e f greu de intretinut pentru o persoana care vede masina ca un mijloc de transport, nu ca o sufragerie in care intra descult. Ma rog, e faina ca are 4 usi, portbagaj mare si performante ok.

Ah, daca as gasi un GTI nealergat la ~12-13.000 ar fi ideal. Stiu, este ca si cum as cauta virginie pe centura :(.

PS: Tibitu, ai ceva recomandari?
PPS: Fanatic, stiu ca tu ai Type-R, cum se simte ca masina de zi cu zi? Ma gandesc la probleme din cauza garzii la sol mici, spatiul din spate, etc.
  • 0

#389 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 10 mai 2012 - 11:37

Am primit o oferta de la tipul care mi-a vandut masina, sa o tina la el in parc si, atunci cand o vand, sa-i dau un comision de 300-500 euro. Din start suma as vrea sa o negociez, iar el sa se ocupe de toata agitatia cu vizionarile. Nu mi se pare un deal extraordinar de bun pentru mine, dar am incredere in el si m-ar scapa de orele pierdute prin service-uri, testari, oameni nehotarati, etc.

Sincer, nu am vandut nici o masina pana acum si habar n-am cum decurge de obicei, daca merita sa fac treaba asta singur sau nu. Cat timp se pierde, cam care sunt politeturile cu posibilul cumparator: il lasi sa conduca de la inceput, din parcare? il plimbi tu cu masina pana la un loc potrivit si acolo il lasi sa se desfasoare? testarile cum se fac de obicei?

Aceasta postare a fost editata de alexx_elf: 10 mai 2012 - 11:44

  • 0

#390 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 mai 2012 - 11:44

cel mai simplu mi se pare sa te intalnesti intotdeauna cu clientul in parcarea unui mare centru comercial, si acolo il poti si lasa sa conduca. e mai ferit si trafic mai putin, macar in cursul saptamanii.

gandeste-te ca omuletzul care ti-o ia la el in parc s-ar putea sa nu fie foarte interesat sa o vanda si sa nu isi dea prea mult silinta, plus ca ramai si fara masina .....

eu in locul tau as incerca sa o vand singur.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#391 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 11 mai 2012 - 05:15

Pentru inceput, pune si tu anunturi in toate locurile posibile (online, normal).
Daca nu se intampla nimic vreme de 2-3 luni, poti apela si la nenea ala.

Ca fapt divers, eu inca mai primesc telefoane de la curiosi care intreaba de MPS. Bine ca atunci cand am vrut sa o vand nu s-a anuntat mai nimeni.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#392 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 11 mai 2012 - 10:46

Da, probabil ca voi apela la el doar in ultima instanta desi, daca nu reusesc sa o vand eu care am tot interesul, ma indoiesc ca o va da el fara vreun supliment financiar din partea mea.

In fine, o sa pun eu anunturi, acum urmeaza procesul cel mai dificil: cum decurge de obicei o intalnire cu un cumparator, ce e normal si ce nu sa ceara, in ce ordine se fac actele a.i. sa fiu sigur ca nu iau teapa si o gramada de alte intrebari care nu imi vin acum in minte. In alta ordine de idei, l-am contactat pe baiatul cu Type-R de mai sus si a zis ca inca mai e valabila oferta, desi masina a disparut de pe Autovit. Taman bine :)
  • 0

#393 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 11 mai 2012 - 11:07

  • nu te du niciodata singur la intalnirile cu cumparatorii! Motiv: pt ca nici ei nu vin niciodata singuri...
  • nu da niciodata actele originale ale masinii, este ABSOLUT INTERZIS sa umblii cu cartea de identitate a masinii in original dupa tine
  • nu da niciodata cheia din mana
  • daca ti se pare ca omul te ia la misto sau e samsar versat, tii la pret si pui capat intalnirii
Daca gasesti musteriu si v-ati inteles la pret:
  • mergi la o ghereta de facut acte auto (langa Vitan, la Udriste sau la Politie pe Pipera - eu astea le stiu!)
  • cumparatorul plateste 50-60 lei pentru redactarea actelor necesare tranzactiei + toate xerox-urile necesare.
  • ii iei banii si semnezi contractul - pastrezi exemplarul tau dupa ce semneaza si el - ii poti da talonul
  • mergi la ADMIN.Financiara de care apartii TU - pentru a scoate masina de pe rol-ul tau fiscal. Iti vor stampila fisa de inmatriculare si ii poti da omului si CARTEA DE IDENTITATE a masinii
  • strangeri de maini, ii urezi bafta si te duci sa-ti cumperi Type-R-ul :D

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#394 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 11 mai 2012 - 01:24

1. verifica pe google numarul de telefon al potentialului cumparator. Daca e samsar, anuleaza intalnirea, 99% e timp pierdut . Va face o oferta proasta si-ti va desfinta masina.

2. anuntul doar pe autovit.ro (anuntul de 6 euro cu plasare+chenar) si mobile.ro, restul vor prelua ele. Te vor suna si alte site-uri de plasat anunturi auto. Mai poti incerca si in anuntul telefonic editia tiparita, 20lei - 5 aparitii parca ( la orice posta ). In anunt, poze cat mai artisitce ( parcare supermarket fara masini pe langa, unghiuri favorabile, faruri aprinse etc ) , romanul inca mai pune botul la asa ceva.

3. ia-ti o cartela cu numar , dupa ce vinzi masina o arunci, altfel te vor suna si dupa luni bune cum zicea oaspetele. Eventual poti da numarul tau permanent cumparatorului final, poate mai are ceva intrebari dupa.

4. actele si cheile le dai din mana dupa ce iei banii, aici sfatul sa mai aduci pe cineva e f bun. Desigur conteaza si cui vinzi.

In rest s-a scris mai sus. Personal cunosc un singur dealer de 2nd prin pipera, daca vrei iti fac legatura. Eu as vinde-o singur, urmand sfaturile de mai sus, mai ales cel cu copii dupa acte la vizionare si verificat telefonul potentialului client pe google.
  • 0

#395 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 11 mai 2012 - 02:05

Bravo Tibitu! Uitasem de verificarea numarului de telefon. E valabil si cand cumperi si cand vinzi.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#396 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 11 mai 2012 - 04:25

Excelente sfaturi, va multumesc! :)

Intre timp l-am bazait la cap pe Fanatic, caruia ii multumesc mult pentru informatii. Nu pot spune ca ce mi-a zis m-a descurajat, dar impresia mea este ca Type-R este o masina orientata mai mult catre un track-day decat catre un shopping day. Da, cred ca este incredibil de stabila si foarte fasneata la turatii inalte, dar degeaba daca pe multe strazi din Bucuresti nu poti intra sau daca orice groapa inseamna si o lovitura directa in janta. Trebuie sa mai investighez. Ar trebui sa raman totusi in cap si cu o masina general-purpose, dar cu un motor mai potent gen Golf GT.
  • 0

#397 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 11 mai 2012 - 04:30

Eu as face acest compromis pentru Type R :)
  • 0

#398 Fanatic

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.610 Mesaje:
Inregistrat: 28-august 03
  • Location:Cacapitala Romaniei
  • Marca:Porsche
  • Model:Boxster 981
  • Motorizare:2.7

Scris 11 mai 2012 - 04:57

Si eu la varsta lui Alex am facut compromisul asta :).
Azi nu stiu daca as mai face .... ma rog ... asta si pentru ca acum as vrea ceva si mai suparat :lol: :lol:
  • 0

Ex-FN2 owner


#399 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 11 mai 2012 - 05:03

Toti am facut greseli "copilaresti", tocmai pentru ca eram "cruzi" si fara experienta.
Dar sa nu inveti din greselile altora cand ti se pun pe tava, e mai mult decat pacat ....
  • 0

#400 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 11 mai 2012 - 05:07

Come on, daca nici la 23 de ani sa nu iti iei o masina sport atunci cand sa iti iei, cand ai 3.5 copii?

Eu daca mi-as permite acum mi-as lua un HH. Ca e Clio RS, ca e Type R (daca slabesc vreo 35 de kile), ca e vreun GTi, sau altceva :)

Aceasta postare a fost editata de pejte: 11 mai 2012 - 05:08

  • 0




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi