Salt la continut


Fotografie
* * * * * 1 Voturi

Accidentele, mai aproape decat crezi - partea a 3-a


  • Please log in to reply
2331 replies to this topic

#976 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 ianuarie 2012 - 12:29

Păi asta s-ar putea să fie adevărat :lol:

Acum serios, WTF? :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#977 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 ianuarie 2012 - 12:30

Eu am vorbit/scris foarte serios !
  • 0

#978 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 10 ianuarie 2012 - 12:32

Acum serios, WTF? :lol:

Poate omul are dreptate. Momentan e ce zice vatmanu vs ce zice Lucescu. Nu stiu sa fi comentat vreun martor.

Ca Lucescu a intors pe unde nu trebuia era clar, dar poate ca nu a intors chiar in fata tramvaiului. Poate vatmanul a avut timp destul sa opreasca. Poate ca a vrut sa vina la intimidare si n-a mai apucat sa opreasca. Cine stie...
  • 0

#979 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 ianuarie 2012 - 01:01

Eu am vorbit/scris foarte serios !


Nu la tine mă refeream.

Cred că am simțit ce va spune pejte. Clar-viziunea lui se ia :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#980 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 ianuarie 2012 - 01:13

Lucescu susține ca vatmanul a vrut să-l omoare.


http://www.timesnewr...tot-bucurestiul

De pe patul de spital, antrenorul Mircea Lucescu face noi dezvăluiri şocante despre accidentul în care a fost implicat vineri. “Vatmanul m-a urmărit cu tramvaiul prin tot oraşul, am fost victimă sigură! L-am zărit încă de când am scos gipul din curte, statea la semafor şi-l asculta pe Gigi Becali la radio Trinitas. A urmat o cursă nebună prin tot Bucureştiul, dar n-am reuşit să scap de el decât după ce am intrat pe nişte străduţe întortocheate", a spus Lucescu.

Se pare însă că vatmanul a reuşit să dea de celebrul antrenor român pe bulevardul Vasile Milea, moment în care efectiv şi-a pierdut capul. "Stăteam pe linia de tramvai de pe bulevardul Vasile Milea şi îmi beam apa minerală. Mă luase setea după o asemenea cursă. Cu coada ochiului am văzut cum vatmanul a accelerat şi m-a lovit în plin! Îl bănuiesc pe vatman că e stelist şi că s-a răzbunat pentru că n-am vrut să vin în vară la Steaua", a acuzat nea Mircea.

Poliţiştii de la Circulaţie au confirmat versiunea lui Mircea Lucescu după ce au discutat, în particular, cu băiatul acestuia, Răzvan. Vatmanul stelist a fost reţinut şi urmează să fie prezentat instanţei cu propunerea de arest preventiv. “Il Luce” a precizat, totuşi, că este dispus să renunţe la acuzaţii în schimbul modicei sume de 15 milioane de euro.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#981 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 ianuarie 2012 - 07:17

Spunea un nene din biucuresti ca de vatmani e bine sa te feresti mai ceva ca de dracu.
Probabil ca stie el ceva.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#982 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 ianuarie 2012 - 08:37

mastodontul ala nu are cum sa franeze normal sau pe distante rezonabile....
si cand poti si reusesti sa-i 'iei fata' e pt ca TU te misti mult mai repede decat el, altfel, cum este cazul lui Lucescu, ti-o trage intr-un mare mare fel.

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 10 ianuarie 2012 - 08:38

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#983 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 10 ianuarie 2012 - 10:38

Spunea un nene din biucuresti

... ceva dreptate avea si nenea asta ... in urma cu aproape 10 ani am vazut "in direct" aici un mic accident intre un tramvai si un Renault Kangoo cu numere de AR:

Imagine amplasata

Eu eram unde arata sageata galbena iar Renault-ul urma traseul indicat de sageata rosie. Am vazut ca Renault-ul semnalizeaza stinga ... mergea destul de incet si am crezut ca a vazut tramvaiu' ... nici tramvaiu' nu avea viteza pr. ca imediat dupa intersectie (in dreptu' celor 2 garduri) trebuia sa opreasca in statie. Din momentu' in care am vazut ca ala cu Renault-ul nu intentioneaza sa opreasca si am realizat ca tramvaiu' il va lovi si pina la momentu' loviturii nu cred ca au trecut mai mult de citeva secunde ... da' atunci mi s-a parut o vesnicie ... ma uitam la vatman si ma asteptam sa vad ca tramvaiu' incetineste ... da' nu s-a intimplat asa ... s-a oprit brusc dupa ce a lovit. Pagubele n-au fost mari ... aripa stinga fata si faru, usa n-a fost afectata ... Sint convins 99 % ca vatmanu' putea sa frineze in timp util si sa evite accidentu'.
Pe vremea aia era singura posibilitate de a face stinga in zona ... trebuie cedata trecerea la cele 2 tramvaie care vin din sensuri opuse, apoi cedata trecerea la masinile care vin din dreapta (cum e masina alba din care e facuta poza) si imediat este o trecere de pietoni unde iar trebuie sa cedezi trecerea:

Imagine amplasata

Intre timp ... la vreo 200 m mai in fata s-a facut un mic sens giratoriu unde trebuie sa fii atent doar la tramvaie si cind e aglomerat prefer sa ocolesc pe acolo ...

Aceasta postare a fost editata de adrian_r5: 10 ianuarie 2012 - 10:43

  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#984 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 10 ianuarie 2012 - 02:11

Spunea un nene din biucuresti ca de vatmani e bine sa te feresti mai ceva ca de dracu.
Probabil ca stie el ceva.


in urma cu circa 10 ani, am vazut un episod de m-am spart de ras :

la iesirea din pasajul lujerului spre b-dul timisoara, un bmw e39, smecherie pe atuncea, luat de curand de un interlop cunoscut din drumul taberei, daca retin bine ceva aghiotant de-al lui bleoju parca, statea sa faca stanga pe linia de tramvai, care tramvai vroia sa o ia si el inainte spre moghioros, vatmanul mai nervos din fire a dat el din tzaraitoare si pana la urma s-a oprit, usor, dar suficient sa indoaie masina, in masina ... la colt parcat echipaj de la sectia 22, la saormerie, pentru cine stie zona, ei bine soferul s-a dat jos din masina si s-a urcat direct in tramvai peste vatman, amicul soferului impreuna cu cei doi politisti incercand sa-l dea jos de pe vatman intr-o incercare relativ sortita esecului de a salva cat de cat vatmanul ... epic evenimentul, interlop mitocan cu masina busita de retard care era busit live.

am mai vazut si sofer de troleibuz batut in conditii similare *2

in esenta in ultimii ani s-au mai calmat si ei, nu de alta dar nu stii niciodata peste ce ninjalau dai care te bate rau de tot si politia are o jena sa-l caute ...

ps:cei mai periculosi sunt de departe taximeTRISTII, indiferent de cat de ninjalau esti tu cand se aduna o suta de tristi dinastia lucrurile se complica rau de tot, evident circula ca atare, si-au cumparat tot asfaltu si noua restul ne fac o favoare ca ne lasa sa intram si noi pe drum

Aceasta postare a fost editata de mecea: 10 ianuarie 2012 - 02:13

  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#985 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 ianuarie 2012 - 02:29

Foarte adevarat ( ma refer la reatebisti ), dar sa nu exageram si sa fim putin cerebrali:
In cazul fotbaliatorului, eu nu pot crede ca l-a lovit intentionat pentru simplul motiv ca l-a lovit FOARTE TARE !
Daca doar i-ar fi atins masina sau l-ar fi lovit usor, ar fi fost loc de interpretari.
  • 0

#986 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 ianuarie 2012 - 02:45

Ce mă miră e faptul că Lucescu se uita la tramvai cum vine spre el :blink:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#987 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 10 ianuarie 2012 - 02:50

Daca avea timp sa se si uite la tramvai cum vine spre el, poate si tramvaiul avea timp macar sa incetineasca... :blink:
  • 0

#988 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 ianuarie 2012 - 02:50

Fii convins ca n-a avut mult timp sa se uite.
  • 0

#989 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 ianuarie 2012 - 03:09

L-am zărit la zeci de metri distanţă și mi-am imaginat că va frîna. Avea timp suficient. Să mă ierte Dumnezeu, dar vatmanul parcă a vrut să dea peste mine


:blink:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#990 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 ianuarie 2012 - 04:17

de unde citezi, bre?

LE: acuma am inteles ce vrei sa zici.
Ma intreb insa ce dreacu a facut uitandu-se la tramvai? am inteles ca de pe contrasens i se facuse loc sa treaca..... Apropo, nu este nicio camera video in zona respectiva?

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 10 ianuarie 2012 - 04:23

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#991 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 ianuarie 2012 - 05:34

bah da-ma dracu, las-o-n galusca, ca-i tramvai, nu TREN. se opreste mai greu, da tot se opreste.
la cum arata masina lui el luce, a dat sanatos in el...
sau poate circula tramvaiul cu viteza neregulamentara :blink:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#992 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 ianuarie 2012 - 05:56

Eu am o bănuială. Acolo de vină sunt autoritățile (PMB și Poliție), conduse de niște imbecili. Mulți vor să întoarcă acolo pentru că e prea complicat să o faci în altă parte și se pun pe linia de tramvai în așteptarea celorlalți de pe contrasens pentru a întoarce. De multe chiar vezi tramvaiul la depărtare, dar tu te uiți să treacă ăia. Probabil vatmanul a presupus că Lucescu se va mișca și nu a încetinit din timp. În general o nenorocire are un cumul de factori, foarte rar unul singur. Până una alta, pentru mine de multă vreme zona a devenit un rahat maxim dacă nu mergi fix drept.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#993 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 10 ianuarie 2012 - 08:55

Tata ii da dreptate lui Lucescu, ca si in el a intrat un vatman acum 15 ani.

Eu zic ca tnroman are dreptate, vatmanul a intrat in el pentru ca nu e stelist si bine i-a facut.

Mai zic ca lucescu nu s-a asigurat si ca oricum vatmanul nu avea cum sa franeze. Ar fi culmea sa franeze de fiecare data cand incaleca cineva sinele. (sau ar avea probleme grave cu inima) Poate doar incetinesc si franeaza in ultima faza. Care e vina vatmaului ca l-a luat somnul pe mos pe sine?

Eu n-am avut probleme cu vatmanii. Doar cu taximentristii care imi dau flash-uri de cand am numere de arges. (asta seara am luat de la 3)

Aceasta postare a fost editata de lexus: 10 ianuarie 2012 - 08:58

  • 0
Imagine amplasata

#994 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 10 ianuarie 2012 - 08:58

Daca l-ati fi vazut cu ochii vostri macar o data in trafic, singura mirare ar fi fost ca de-abia acum l-a lovit cineva.
Si mai am cativa pe raboj, astept stiri cu tramvaie.
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#995 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 ianuarie 2012 - 09:03

Bai pilotii lu pejte prajit !
Daca fotbaliatorul ar fi fost PE LOC cand l-a lovit tramvaiul, NU l-ar fi aruncat 25 metri pana pe trotuar !! Sau tramvaiul circula cu 180/h !!!
Ma ingrozesc cand imi dau seama ca foarte multi de pe forum n-au nici cea mai mica legatura cu volanul !!!!

Aceasta postare a fost editata de Relu: 10 ianuarie 2012 - 09:04

  • 0

#996 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 10 ianuarie 2012 - 09:07

A facut brusc stanga fix pentru ca asa a vrut pixu lui.

Romanu' mai are o idee fixa in cap: "e, doar n-o da peste mine, ca doar ma vede"
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#997 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 10 ianuarie 2012 - 09:08

Ce s-a zis oficial? Era pe loc sau in miscare? Nu a filmat nici o camera stradala nimic?
  • 0
Imagine amplasata

#998 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 ianuarie 2012 - 09:12

E la mintea lu "cocoshu" ca era IN MERS !!!!
  • 0

#999 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 ianuarie 2012 - 09:15

RATB a remis astăzi un comunicat, preluat de mediafax, în care se spune că "vatmanul a utilizat toate sistemele de frînare cu care este dotat tramvaiul, frîna electrodinamică de serviciu, frîna electrohidraulică de oprire şi staţionare şi frîna electromagnetică cu patină, pentru situaţii deosebite, însă spaţiul redus dintre tramvai şi autoturism nu a permis oprirea tramvaiului şi evitarea totală a evenimentului de circulaţie".

NU ca m-ar interesa prea mult accidentu asta, dar ma intreb cam cat timp iti ia sa actionezi toate sistemele de franare cu care este prevazut tramvaiul.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1000 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 ianuarie 2012 - 09:29

Bai pilotii lu pejte prajit !
Daca fotbaliatorul ar fi fost PE LOC cand l-a lovit tramvaiul, NU l-ar fi aruncat 25 metri pana pe trotuar !! Sau tramvaiul circula cu 180/h !!!
Ma ingrozesc cand imi dau seama ca foarte multi de pe forum n-au nici cea mai mica legatura cu volanul !!!!


Un tramvai nu are nevoie de viteză prea mare să te facă praf. Ai văzut vreodată un astfel de accident? Îți spun eu că intră prin mașină ca prin brânză, am văzut așa ceva la viteze mici.

Hai să-ți aduc eu aminte ceva.

http://www.youtube.c...h?v=WVd64Ms8WDY

Dar îți dau dreptate din alt punct de vedere, modul cum a fost lovită mașina e cel puțin ciudat pentru a întoarce acolo. Deci nu cred că asta a vrut. Este lovită integral pe partea stângă.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi