Salt la continut


Fotografie
* * * * * 1 Voturi

Accidentele, mai aproape decat crezi - partea a 3-a


  • Please log in to reply
2331 replies to this topic

#2126 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 24 septembrie 2013 - 08:15

In principiu, am o parere destul de buna vizavi de nivelul meu de limba romana. In mod cert, sotia mea ma depaseste.

Scapari avem cu totii, nimeni nu-i perfect. E oarecum lipsit de fair play, ca sa nu spun e grobian de-a dreptul, sa "ataci" persoane care nu-ti pot raspunde. Afla draga molule, cel care ai apelat nu odata la mine, ca sotia mea este o profesoara de engleza foarte bine vazuta in oras si detine functia (onorifica, deh) de sefa de catedra la cel de-al doilea liceu din judet. Fiind din alt judet, nu a avut nici macar o pila. Iar faptul ca a iesit din invatamant in cautarea jobului perfect a facut-o ca la intoarcere sa fie nevoita sa mai dea odata examenul de titularizare, clasandu-se pe unul din primele 3 locuri, ca sa nu spun ca a fost prima, fiindca nu mai retin exact si nu vreau sa mint.

 

In ceea ce priveste profesionalismul meu, nu ai nici cel mai mic habar despre el, dar iti permiti sa ma bagi intr-o oala. Pana la urma, glumita mea nu e departe de adevar.

 

P.S Chiar sunt curios vizavi de acel comentariu, care abunda in greseli grave de gramatica.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#2127 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 24 septembrie 2013 - 09:23

Este un subiect pe care l-am dezbatut multisor la momentul respectiv, cu exemple concrete si nu putem ajunge la un consens, orgoliile fiind imense. 

Fac, facem o groaza de greseli gramaticale, dar nu suntem cadre didactice, asadar sa zicem ca avem circumstante, fiindca orice om incearca sa-si acopere minusurile. Asa-i omul... daca i se atrage atentia, i se zgandareste orgoliul, devine agresiv, in loc sa-si asume greseala, sa faca ceva constructiv pentru indreptarea ei. 

Legat de faptul ca tu, multi farmacisti o fac si pe-a doftorul la locul de munca, am tastat cu totii aici...dialogand pe ast subiect la greu...Nu  aveti pregatirea sa sugerati medicamente. Punct. Ca sunt o groaza de medici doar cu numele, care prescriu copiilor doar antibiotice la orice viroza, ca nu trec si medicamente pentru refacerea florei intestinale...ar fi discutii inutile. 

 

Da, imi merit soarta fiindca nu iau atitudine cand vad ca unul plateste cu 2 ani moartea unui om, cand vad un dobitoc de medic, un farmacist amabil caruia de-i spun ca-s racit(n-o fac), imi vinde jumatate de farmacie...

 

Glumita ta, de se refera la problemele pe care le-am avut cu soata, nu mai exista...pentru mine copiii fiind prioritari, neinteresandu-ma altceva si...da, sunt misogin. Am cunoscut fie la facultate, fie ,,prin viata'' femei cu doctorate, cu...si, unele si recunosc, ,,au o alta logica'', ca sa fiu diplomat, spunandu-ti doar ca-mi place Freud...:)

 

Deci, m-a revoltat ca trecem impasibili chiar glumind pe langa o anormalitate ca cea postata de catre Adrian. Este strigator la cer cum soferi care omoara oameni pe treceri de pietoni nu patesc nimic...


  • 0

#2128 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 25 septembrie 2013 - 02:44

Orice ipochimen e indreptatit sa-si dea cu parerea, dar aia nu inseamna ca are dreptate de fiecare data.

Nu mai revin pe ideea cu profesionalismul sotiei, mai punctez doar faptul ca a avut mereu doar rezultate bune si foarte bune la scoala si facultate. Pentru ea, nota 7 era deja un mic dezastru. In scoala generala a si fost comandant de detasament, imi placea sa o tachinez spunandu-i ca daca nu venea revolutia ar fi ajuns o mare comunista. De aceea zic, cu exceptia unei scapari sau unui typo, m-as mira sincer ca ar fi putut posta un text " care abunda in grave greseli de gramatica".

Ce mi se pare mai de kakao e ca eu fac o glumita iar tu devii irascibil si dai in sotia mea. :)

 

Revenind la profesia mea, nu uita ca exista asa-numitele OTC-uri, care nu necesita prescriptie medicala. Pe alea am voie sa le recomand fara sa ma traga nimeni de urechi. Pentru afectiuni minore si-asa oamenii trec mai intai pragul farmaciei, abia apoi se duc la medic. Asta si din cauza profesionalismului celor cu stetoscop. Evident, cand situatia ma depaseste recomand mereu un consult de specialitate. Dar ajut si eu omul in limita competentelor. Din fericire, odata cu trecerea timpului petrecut in spatele tejghelei, am acumulat si eu o oarecare experienta. S-a intamplat nu odata ca omul care mi-a cerut sfatul sa se intoarca sa-mi multumeasca pentru el si sa-mi spuna ca situatia i s-a imbunatatit vizibil. Poate putini cred, dar am mari satisfactii in cazurile alea. In plus, la mine la farmacie nu ai sa vezi chestii gen target. Urasca asa ceva. SI de aceea 'iubesc' in mod deosebit farmaciile de lant, unde targetul este deja o componenta a cotindianului . Dar ma repet, e foarte usor sa-i arunci pe toti intr-o oala si apoi sa te plangi ca nu merge nimic.

Cat despre farmacistul ala care incarca sa-ti vanda juma de farmacie, pana la urma suntem oameni maturi, cu acces la informatie, educati. Nu trebuie sa cumperi tot ce-ti recomanda ala.

 

Vezi, tu crezi ca glumita mea se referea la problemele tale cu sotia...eu nu sunt asa, omule. Mi-ar fi rusine de mine sa ma leg de asa ceva. Chiar faptul ca te-ai putut gandi la asa ceva ma face sa ma simt jignit.

Cateodata parca imi pare rau ca ti-am acordat ajutorul meu, dar cum de cele mai multe ori am facut-o pentru copiii tai, imi trece. Multa sanatate piticilor tai !


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#2129 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 25 septembrie 2013 - 06:29

am scapat de mihnea dar se pare ca spiritul lui refuza sa ne paraseasca .... of la naiba


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#2130 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 25 septembrie 2013 - 07:14

Mecea, daca postandu-se un link cu o tragedie, facem glumite, daca sunt raniti, omorati oameni de catre caini, ne amuzam...citeste un articol sugerat de Monitor, un articol brici si vezi pe unde te regasesti, sentimental, rational...

 

Oaspete, evident ca va doresc sanatate, intelegere in familie fiindca, de-s doi adulti care au de impartit ceva, da-i in ma-sa de-s dobitoci, dar cand sunt la mijloc copiii, care nu au nici o vina, se schimba datele problemei... 

Eu mi-s mai putin tolerant si...poate d-aia...ori sunt tolerant, dar pe bani, vorba cuiva...

 

http://www.hotnews.r...iti-raspund.htm


  • 0

#2131 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 25 septembrie 2013 - 07:55

Mecea, daca postandu-se un link cu o tragedie, facem glumite, daca sunt raniti, omorati oameni de catre caini, ne amuzam...citeste un articol sugerat de Monitor, un articol brici si vezi pe unde te regasesti, sentimental, rational...

 

Mea culpa daca glumita mea te-a afectat intr-atat. Era ca o minge ridicata la fileu si nu m-am putut abtine. Ca facem mistouri unii de altii pe aici, se subintelege. Dar cand implicam persoane straine de acest forum, e deja de kakao.

In orice caz, cu sau fara glumita mea, care evident nu era legata de subiect, situatia tot aia ramane. Si tot asa ramane si daca ne aratam artagosi.

Numai bine !


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#2132 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 25 septembrie 2013 - 07:56

Imagini şocante!  O şoferiţă inconştientă ucide pe loc o tânără
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#2133 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 25 septembrie 2013 - 08:21

Proasta de la volan merita ACELASI tratament, numai ca totul sa se deruleze cu incetinitorul, sa simta tot.


  • 0

#2134 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 29 septembrie 2013 - 03:35

Accident urat de tot in fata la Casa Prostimii. Un hatch (n-am vazut ce marca dat parea un Clio), rasturnat si infipt cu totul in prima fantana.

N-am apucat sa fac poze ca e era nebunie...politie, smurd, toti care treceau circulau haotic de parca-i lovise strechea...


  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#2135 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 29 septembrie 2013 - 04:55

Imagine rara... reporteri handicapati.


Aceasta postare a fost editata de Forester: 29 septembrie 2013 - 04:56

  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#2136 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 03 octombrie 2013 - 10:22


  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#2137 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 03 octombrie 2013 - 11:14

Adriane, numai cu vesti rele vii  :mellow:


  • 0

#2138 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 03 octombrie 2013 - 11:30

Chiar, asta voiam sa-i zic si io timisoreanului...

Sunt satul de handicapati.... asadar aici vreau, in principiu, sa ma hlizesc...:)


  • 0

#2139 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 05 octombrie 2013 - 12:59

Ce stiti de Negru, e bine?


http://www.9am.ro/st...ewsletter-Alert
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2140 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 05 octombrie 2013 - 01:39

Sa speram ca e cat mai bine. O sa traga oleaca cu clavicula aia din pacate.


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#2141 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 05 octombrie 2013 - 05:07

Fereasca...de accidente... Avea experienta multisoara, dar...doua roti, atv-urile presupun riscuri maricele...

Frank, in calitate de om de media ne intrebi pe noi? :) Tu ar fi trebuit sa ne dai detalii...

 

Sanatate!


  • 0

#2142 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 06 octombrie 2013 - 07:03

http://www.evz.ro/de...er-1060644.html

Am ajuns la maxim 5 minute dupa producerea accidentului. Initial am vrut sa fac niste poze dar dupa ce am vazut-o pe femeie in ...restul de masina, m-am lasat pagubas.
Probabil ca neatentia si niste amortizoare proaste (e o curba la dreapta in panta) a facut-o sa intre pe contrasens. Omul cu masina mare a incercat sa o evite (a ajuns in afara carosabilului) dar nu a avut ce face. Pe langa impactul puternic initial, masina artistei a ricosat intr-un zid de protectie si s-a compactat la maxim.

http://someseanul.ro...ccident-rutier/


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#2143 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 06 octombrie 2013 - 09:57

Cred ca te-a marcat experienta... Mai era vie cand ai ajuns tu?


  • 0
Imagine amplasata

#2144 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 06 octombrie 2013 - 10:30

Din cauza handicapatilor mor altii, nevinovati... cand mor doar ei, D-zeu cu mila...


  • 0

#2145 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 07 octombrie 2013 - 02:59

Cred ca te-a marcat experienta... Mai era vie cand ai ajuns tu?

Nu stiu cum sa descriu, parca aveam miros de moarte in nari o vreme...

In orice caz, in afara de accidentul respectiv, sambata si duminica am mai trait/vazut

-o nunta

-alte 3 accidente

-un cutremur (pe care nu l-am simtit)

-un incendiu


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#2146 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 11 octombrie 2013 - 05:02

ACCIDENT! Traficul tramvaielor, blocat în centrul Timișoarei

În urma impactului nu au existat victime însă o piesă importantă a tramvaiului s-a rupt iar vehiculul nu a mai putut fi mișcat. - dat dracu Passatu' ala daca a reusit sa strice tramvaiu in halu' asta :P


  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#2147 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 11 octombrie 2013 - 11:24

Nu are nici o legatura passatu', e de vina Lucescu !

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk now Free


  • 0

#2148 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 12 octombrie 2013 - 11:41

azi am mers pana la Piatra Craiului ( spre Cluj )

cum e weekend cu trafic cat de cat si a  mai fost si renumitul targ de la Negreni ( imediat dupa Piatra Craiului, in Jud Cluj ) a fost ceva mai aglomerat decat deobicei.

planuisem sa merg lejer, ca era o sambata insorita de octombrie cu 25 grade afara :)
coloane la greu, am inceput sa-i mai dau in depasiri sa trec de "gatuire" si sa-mi vad dupaia linistit de drum...
eu ma tot bagam mai spre limita in depasiri ( limita adica sa incap eu nu si inca unu dupa mine... ) dar dupa mine se tot baga unul cu un opel vectra ( nu stiu ce motorizare, dar mai slaba ca a mea cu siguranta ) in care era un el pe la vreo 40 de ani, nevasta ( presupun ) si 2 copii in spate...

adica repet, eu mergeam tare si depaseam cam spre limita bunului simt sa ma pot replia linistit si sa nu se simta stresati cei de pe contrasens, si asta dupa mine...
l-am vazut ca se tot tine, am prins o portiune de drum mai drept si fara trafic si i-am dat 180-200kmh in ideea in care poate se potoleste... el, da-i dupa mine...
localitate... o las mai moale adica 80-100kmh... vine tare din spate si intr-o curba fara vizibilitate spre dreapta intra pe linie dubla continua si ma depaseste... cand l-am vazut in retrovizoare, de bun simt am franat ca am vazut ca se baga ca prostu...

nu ca eu as fi mai breaz, dar totusi cu familia dupa tine, din care 2 kinderi... ma rog, alte prioritati...
n-a fortat mai tare de 100-110 in localitate nici el. la iesire din localitate, linie dreapta. drum gol. ii da si el, ii dau si eu, am venit oarecum din spate mai tare, l-am depasit fara pb si i-am dat in continuare 160-180... pana am dat de trafic. el dupa mine...
inainte de ultimul sat pana spre Alesd, sunt niste portiuni cu suisuri si coborasuri in care nu depasesti asa usor ca nu vezi ce vine din "valea" urmatoare...

ne apropiam de ultima urcarea dintre "dealuri", avand ceva trafic in fata, stiam ca daca o tin in acceleratie ajung in spatele taficului exact in botul dealului, numai bine sa vad ce urmeaza, si daca-i liber sa am suficient "avant" sa pot depasi...
deci repet, eu eram in ACCELERATIE.

am calculat un pic gresit viteza si am ajuns la trafic un pic inainte de botul dealului asa ca a trebuit sa pisc un pic frana...
intre timp asta cu vectra se baga in depasire, din nou pe linie dubla continua, IN BOT DE DEAL, cu vizibilitate zero.

isi da seama ce a facut, si f*te o frana si da sa se replieze pe banda lui/mea, fix cand era in dreptul meu...
am presimtit ca urmeaza ceva de genul cand l-am vazut cum se baga, asa ca am fost pregatit si piciorul meu era in frana deja...

 

ce a urmat, e demn de filmuletele cu sicanari in trafic din rusia...
semne obscene, franat brusc in fata mea, pana aproape sa oprim, am incercat sa-l depasesc ( imediat dupa botul dealului ) dar imi taia calea... ca-n filme ( mai eram cu cineva in masina, deci cu martori, ca de eram singur poate zicea lumea ca-s nebun )

intr-un final m-am bagat cu tupeu pe langa el cu mana in claxon... omu era cu spume la gura urland prin geamul dat jos ( atunci am observat copii in spate si nevasta in dreapta ) si nu-mi venea sa cred...
 

l-am depasit si m-am dus in ale mele... n-a mai venit. cred ca l-o fi calmat nevasta-sa inainte sa faca vreo tragedie pe sosele...


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#2149 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 13 octombrie 2013 - 12:12

Postul tau cere nuia!

 

Unde nene ii dai tu 160-180 pe drum European?  Mai inteleg un 99 in localitate si un 140 extraurban pe European, dar si asta in situatie de urgenta de gradul 0 sau eventual pentru adrenalina! Da, te dai la masina, si eu ma dau, dar pe maxim 1-2 km ca sa vad daca mai sta pe sosea, sa vad cum trage, sau sa ma aleg cu vreunul, dar nu cu scopul sa merg sa ajung primul la destinatie. 

 

Ce a fost in capul tau sa ii dai 200 ca sa scapi de el? Daca vine unul mai breaz decat tine de pe contrasens cu 200? Daca sare un catel? Daca, daca...

 

Toturor ne place viteza, dar una e viteza mare si alta de viteza PREA mare.


Aceasta postare a fost editata de lexus: 13 octombrie 2013 - 12:15

  • 0
Imagine amplasata

#2150 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 13 octombrie 2013 - 12:21

nu ca eu as fi mai breaz...

 

eu n-am sustinut niciodata ca as fi piedestalul corectitudinii la volan.

stiu cum conduc, si imi cunosc limitele, atat ale mele cat si ale masinii.

unde-i loc ( drum drept, fara trafic, etc ) , ii mai dau. blanita, blana, depinde.

rar ce-i drept.

tot mai rar mai nou...

azi a fost una din exceptii...
 

ca eu nu-s cu toate ale mele, stiu bine ce am in cap. si stiu si cand sa ma opresc, sau cand e "prea mult" sau cand nu e loc...


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi