Salt la continut


Fotografie

Citroen C3


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 mike.omega

    v.i,p.

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.310 Mesaje:
Inregistrat: 30-aprilie 03
  • Location:Constanta
  • Marca:Dacia
  • Model:Liberta L
  • Motorizare:1.4 62CP

Scris 06 octombrie 2003 - 04:20

Bine ai venit pe forum flo_123!
C3 este o masina simpatica dar cu putin loc in spate ;) sau cel putin din punctul meu de vedere ;)
Cutia sensodrive nu face decat calatoria si mai placuta :(
Uite aici un topic despre masinile din clasa mica ;)
  • 0
Pot sa pierd in viata tot! Nu imi pasa! Ma ridic la loc!

<a href="http://www.garajul.r...unce&f=15&id=1" target="_blank">Regulament</a>
<a href="http://www.imageshack.us/" target="_blank">Upload poze</a>

#2 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 28 septembrie 2010 - 06:47

Ce ati auzit pana acum despre C3?
Un amic a gasit un C3 din 2004, motor benzina 1.1, cumparat din .ro, vreo 50k km la 3700 euro. Oferta i se pare ok, dar nu stie nimic despre masina in sine, cum se comporta pe partea mecanica
Aveti ceva info?

Vreun loc unde ati recomanda un test cu un C3 din Buc?

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 28 septembrie 2010 - 06:54

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 28 septembrie 2010 - 07:25

eu gasisem un c3 din 2005 sau 06 la 3k, tot motorul ala dar s-a dat instant :unsure: Personal cred ca e mai de muieri decat alde c1,smart etc -_-
eu pot sa-ti fac legatura cu un "tester" pe parte motor si electrica + mecanica - vizual.
  • 0

#4 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 28 septembrie 2010 - 09:17

Pe autovit am mai gasit din 2008, tot motorul de 1.1, 38 k km, la 4150 euro. Decat ala din 2004, asta mi se pare mai ok, dar din pacate e din Ploiesti, nu din Buc cum ramasesem eu cu impresia (ma uitasem doar la nr de inmatriculare)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#5 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 28 septembrie 2010 - 09:31

De ce nu cauti "alt" brand ? ...
  • 0

#6 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 28 septembrie 2010 - 10:23

Nu e chitit pe nimic anume, C3'ul asta il vazuse azi intamplator intr'o parcare. El cauta doar ceva, de preferat clasa mica, dar nu musai, cat mai recent ca fabricatie si nu prea multi km. Nu conteaza benzina/diesel si nici prea mult cat de puternic e motorul. Ce conteaza e pretul ... 3-4k euro, si un pic mai mult daca merita
Daca aveti sugestii ... sunt bine'venite
Pana acum am vazut C3, Clio bicorp (pe mine nu ma incanta, e din 2002 parca, insa pe autovit e unu din Buc destul de bine dotat), Fiesta (se gasesc si 2007 la banii astia). In rest - Logan, Symbol (astea nu intra totusi in optiuni)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#7 MaNaY

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 17 Mesaje:
Inregistrat: 28-septembrie 10
  • Location:Constanta
  • Marca:Renault
  • Model:Megane Expression
  • Motorizare:1.5dci

Scris 29 septembrie 2010 - 10:56

Nu e chitit pe nimic anume, C3'ul asta il vazuse azi intamplator intr'o parcare. El cauta doar ceva, de preferat clasa mica, dar nu musai, cat mai recent ca fabricatie si nu prea multi km. Nu conteaza benzina/diesel si nici prea mult cat de puternic e motorul. Ce conteaza e pretul ... 3-4k euro, si un pic mai mult daca merita
Daca aveti sugestii ... sunt bine'venite
Pana acum am vazut C3, Clio bicorp (pe mine nu ma incanta, e din 2002 parca, insa pe autovit e unu din Buc destul de bine dotat), Fiesta (se gasesc si 2007 la banii astia). In rest - Logan, Symbol (astea nu intra totusi in optiuni)



- corect, ms pt ajutor 6! Recunosc ca sunt un pic in ceata, acu mi-au ramas ochii la asa ceva... http://autovit.ro/fo...-C15389273.html
Pareri? Taxa auto afisata pe autovit este calculata dupa "legile in vigoare"? Ca 280e acolo nu mi se pare mult. Sau nu stiu eu prea multe si pe langa taxa asta se mai aplica si multe altele cand vine vorba de inmatriculare? :)
  • 0

#8 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 29 septembrie 2010 - 08:02

un focus adus,are milioane de km la bord. Mai bine iei ceva mai nou si mai mic , ex : http://autovit.ro/hy...-C15418495.html sau http://autovit.ro/hy...-C15416012.html sau http://autovit.ro/re...-C15414892.html . Mai cauta si tu :lol:
  • 0

#9 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 29 septembrie 2010 - 08:56

Mai gasisem vreo 2-3 Megane'uri, unul chiar din 2007. Si mai erau cateva in 2 usi cam tot pe la banii astia
A aparut si posibilitatea de a face un drum in .de cu cineva care a mai luat cateva masini de'acolo, de la niste dealeri mai mari de SH ... e luata si posibilitatea asta in calcul.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#10 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 29 septembrie 2010 - 09:34

merita cheltuielile cu drumul la valoarea asta?
  • 0

#11 MaNaY

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 17 Mesaje:
Inregistrat: 28-septembrie 10
  • Location:Constanta
  • Marca:Renault
  • Model:Megane Expression
  • Motorizare:1.5dci

Scris 29 septembrie 2010 - 09:56

Ms pt sfaturi! Sincer si eu acum ma tot gandesc daca merita cheltuiala pana acolo... Pana la urma oricum ma gandeam sa dau piata auto din Cta pe cea din Mures, iar daca tot merg pana acolo probabil intru si in masina cu prietenii astia doi care merg dupa o masina in "nemtia"... Fac o excursie cu ei si daca vad ceva ce imi place, ii dau sms lui Andrei sa imi calculeze online taxa de prima inmatriculare :rolleyes:)
Mi s-a acrit oricum si de Focus, mi-a trecut repede febra cu el ca am primit multe pareri proaste, chiar de la mecanici ford :D... tot ei m-au sfatuit sa stau departe de Citroen, Alfa si Fiat... Opelul Corsa ala vechi e deja istorie, deci nu se merita, momentan singura optiune pe care o am in vizor e un MEgane de genul celui postat mai sus, arata bine, sper sa fie si fiabil ca din cate am inteles Renault arde la service.
  • 0

#12 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 29 septembrie 2010 - 09:59

Eu as zice, daca suma nu e prea mare (si nu cred sa fie) sa faci drumul ala, macar stai linistit dup'aia. Chiar daca nu gasesti nik sa'ti convina, stii ca intr'adevar, nu ai gasit.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#13 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 30 septembrie 2010 - 12:46

1.Eu cred ca ai pierde timpul. Am fost si prin arad sau tm acum vre-o luna. Auto scumpe. Buc e cea mai buna piata din tara.
2.Dupa parerea mea, nu trebuie sa-ti bati capul cu reprezentantele. Nu ai garantie, nu are rost sa faci revizii acolo. Orice mecanic BUN poate face asta mai repede,,ma ieftin si aceasi calitate daca nu chiar mai bine.
3.Incearca sa-ti faci o idee despre ce model ai prefera, cauta pe net preturile, calculeaza-ti cheltuielile de drum(cazare,mancare,carburant + taxe la intoarcere) si adauga taxa. Abia atunci vezi daca se merita sa pleci afara. Ia in calcul si faptul ca acolo iei masina la "ochi si ureche", mi-e greu sa cred ca o vei putea pune pe vre-un tester. Cam atat :rolleyes:

p.s. la 4-4500 chiar gasesti masini ok, doar rabdare sa ai. De ex, a fost acum cateva zile un rio crdi la 4500 prima strigare

Aceasta postare a fost editata de tibitu: 30 septembrie 2010 - 12:50

  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi