Salt la continut


Fotografie
- - - - -

iPhone PRO si CONTRA


  • Please log in to reply
1702 replies to this topic

#526 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 12:14

Bah, ifon n-o sa-mi iau niciodata pentru ca e prea voluminos ! De bagat ma bag pentru ca STIU cum functioneaza, m-am jucat o gramada cu MULTE, si pot spune ca am "lucrat" cu ele suficient cat sa-mi dau seama ca functioneaza deosebit de bine !
La fel si cu kakatu de handroid, pentru ca il AM pe a lui fiica-mea, o ajut de multe ori la diverse, si ma abtin din rasputeri sa nu dau cu el de pamant ...
Asa ca draga pejte, vezi-ti de trompeta aia in care stai toata ziua cu surubelnita, si nu te mai baga TU in aifoane, ca esti chiar esti PARALEL cu ele !!!
  • 0

#527 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 01 februarie 2012 - 12:15

aspira ma si el, ce naiba, nu te-ai prins ca aspira ? :(


deci e aspirator? :(

Draga Relule, aspirator sau aspirant - de fapt nu-ti iei ca e prea mare - iar faci comparatie intre o trompeta de 150 euro si un device de SUTE bune de euro?

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 01 februarie 2012 - 12:16

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#528 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 12:22

va rog sa remarcati diplomatia lu nenea relu, a raspuns la tot si toate mai putin aspectele de nefunctionalitate ale iCrapului

@bleu

nu e aspirator, e folositor de aspiratoare, aspiratoare de bani evident :(
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#529 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 12:25

Comparatia exista si va exista intotdeauna cand vorbim de APLICATII, indiferent de HW. In aifon nu stai ca la vindoze/handroid toata ziua cu "trusa de scule" sa instalezi/dezinstalezi, ba incepe sa mearga/ba se fute, ba nus ce update care merge sau nu merge, etc ....
Got it ?
  • 0

#530 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 12:28

Jane, m-ai vazut tu pe mine ca am zis ceva de rau de iPhone? Nu, evident. Faptul ca nu imi place nu implica automat sa incerc cu orice ocazie sa il fac de (cuvant urat), cum faci tu. Sigur are cateva puncte slabe device-ul, dar cum nu m-a interesat prea mult nu mi-am batut capul.

Cat a costat telefonul Anei? Cat costa cel mai ieftin iPhone 4 (sa nu fiu rau sa zic 4S) nou, neverlocked? Minim dublu (poate de la vreun prieten), in general triplu. In magazin chiar de 4 ori mai mult. Aha :(

Dar pana si janghina aia de telefon s-ar misca/ar arata mult mai bine cu un Android pur (vezi CyanogenMod 7.x), si fara (cuvant urat)-ul ala de interfata TouchWiz. Aici trebuie injurat Samsung ;) Apropo, macar i-ai facut upgrade-ul oficial la Android 2.3.x ?




Tu oricum esti in stare sa spui ca Photoshop-ul e de (cuvant urat)? De ce? Simplu. 1. ca nu e facut de Apple. 2. Ca nu stii sa il folosesti. 3. iPhoto se pisa pe el :(

Aceasta postare a fost editata de pejte: 01 februarie 2012 - 12:29

  • 0

#531 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 12:28

va rog sa remarcati diplomatia lu nenea relu, a raspuns la tot si toate mai putin aspectele de nefunctionalitate ale iCrapului

Asta e ca povestirile lu ala cu mazda 6, care zicea ca masina e naspa ca i se aburesc geamurile iarna, cu motoru si ventilatia oprita ! :( :( ;)
  • 0

#532 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 12:44

Jane, m-ai vazut tu pe mine ca am zis ceva de rau de iPhone? Nu, evident.

Atunci ce cauti pe topicu asta ?
In ZECI de posturi mananci castane vis-s-vis de aifoane !

Cat a costat telefonul Anei? Cat costa cel mai ieftin iPhone 4 (sa nu fiu rau sa zic 4S) nou, neverlocked? Minim dublu (poate de la vreun prieten), in general triplu. In magazin chiar de 4 ori mai mult. Aha :(

MI SE RUPE DE PRET ! Eu vorbesc de APLICATIII !!!

Dar pana si janghina aia de telefon s-ar misca/ar arata mult mai bine cu un Android pur (vezi CyanogenMod 7.x), si fara (cuvant urat)-ul ala de interfata TouchWiz. Aici trebuie injurat Samsung ;) Apropo, macar i-ai facut upgrade-ul oficial la Android 2.3.x ?

Nu vreau explicatii, ci doar sa functioneze CIVILIZAT !

Tu oricum esti in stare sa spui ca Photoshop-ul e de (cuvant urat)? De ce? Simplu. 1. ca nu e facut de Apple. 2. Ca nu stii sa il folosesti. 3. iPhoto se pisa pe el :(

Acu chiar esti papagal !
1- Photoshopul a fost gandit sa mearga in primul rand pe APPLE !
2- Normal ca nu stiu, pentru ca nu-s papagal ca majoritatea care vor sa mearga la birou pe Lipscani cu Porsche ! Sau isi cumpara aifon pentru alo-alo ! ;)
3- Iphoto e o aplicatie FORMIDABILA pentru un utilizator normal ca mine !
  • 0

#533 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 12:47

In ZECI de posturi mananci castane vis-s-vis de aifoane !

Ok. Atunci baga niste citate.

MI SE RUPE DE PRET ! Eu vorbesc de APLICATIII !!!

Aplicatii care sunt facute de diversi. Da in topicul dedicat exemple, poate te putem ajuta. Ori fi alternative mai bune la aplicatiile respective.

Nu vreau explicatii, ci doar sa functioneze CIVILIZAT !

Bai mor :(

Acu chiar esti papagal !

N-ai inteles deloc ideea :(

Aceasta postare a fost editata de pejte: 01 februarie 2012 - 12:48

  • 0

#534 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 01 februarie 2012 - 01:08

... Ce poate diferentia in primul rand aparatele este placa de baza, de la proiectare la productie, si aici se includ si componentele folosite (nu, nu au aceleasi "integrate"!)...



...intre inspiron si xps difera placa de baza, care oricum nu e fabricata de Dell, si nici proiectata de fapt ...

Ti-am lasat un pasaj din ce am scris, poate acum il vezi. In rest nu comentez ce ai scris, tu citeste ce gasesti cu search, eu raman la ce stiu "din teren".

am auzit ca la iCrap 5, pardon 4S, au pus doua antene ca sa aiba si fanii semnal sa poata folosi iCrap-urile ... cu toate astea pe toti cunoscutii mei ii aud ca se plang de semnal ...

Ai idee macar de ce sunt 2 antene? Ca e GSM + CDMA? Si fiind 2 standarde diferite trebuie 2 antene?

Da, e stiut deja ca sunt mii de aifoane 4s cu probleme de semnal. Se schimba pe loc. Chiar si la noi. Nimeni nu e perfect. Important e ca se schimba.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#535 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 01:14

Ok. Atunci baga niste citate.

Cauta-ti SINGUR posturile !

Aplicatii care sunt facute de diversi. Da in topicul dedicat exemple, poate te putem ajuta. Ori fi alternative mai bune la aplicatiile respective.

Ba esti culmea ! Adica sa caut EU aplicatii sa le INLOCUIESC pe alea care vin din fabrica ???
Inteleg sa ADAUG ! Dar sa fiu obligat sa INLOCUIESC, e cea mai mare imbecilitate !
  • 0

#536 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 01:21

si eu iti spun tot din teren ca foxconn lucreaza si pentru HP

degeaba schimbi un rahat nefunctional cu unul la fel de nefunctional ... iCrap are probleme cu semnalul, indiferent de versiune si upgrade-uri si numar de antene ... ca sunt unele la care nu functioneaza deloc ... alea sunt la toti producatorii, si peste tot se schimba daca sunt defecte

si in incheiere, te rog tot ce scriu ia si cu o doza de umor/mistocareala, pentru ca in definitiv discutam discutii

Ba esti culmea ! Adica sa caut EU aplicatii sa le INLOCUIESC pe alea care vin din fabrica ???
Inteleg sa ADAUG ! Dar sa fiu obligat sa INLOCUIESC, e cea mai mare imbecilitate !


aicea cam are dreptate domnu

Aceasta postare a fost editata de mecea: 01 februarie 2012 - 01:23

  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#537 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 01:21

Cauta-ti SINGUR posturile !

Tu ai venit cu acuzatiile, tu fa dovada lor :(

Ba esti culmea ! Adica sa caut EU aplicatii sa le INLOCUIESC pe alea care vin din fabrica ???
Inteleg sa ADAUG ! Dar sa fiu obligat sa INLOCUIESC, e cea mai mare imbecilitate !

Daca gandesti asa e clar ca un smartphone nu e pentru tine si orice alta discutie nu isi are rostul :(

De ce crezi ca exista jdemii de aplicatii pe market?




Cat despre problemele de semnal pot spune doar ca nu stiu pe cineva care sa aiba iPhone 4/4s si sa aiba probleme cu semnalul.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 01 februarie 2012 - 01:24

  • 0

#538 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 01:25

Cat despre problemele de semnal pot spune doar ca nu stiu pe cineva care sa aiba iPhone 4/4s si sa aiba probleme cu semnalul.


pentru ca intotdeauna de vina este vodafone/orange/cosmote si niciodata marul putred, nici in povestea de mai sus nu era buba la telefon ci de la vodafone, bb-ul era insa cu semnal de la vodafone fara problema
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#539 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 01 februarie 2012 - 01:27

si eu iti spun tot din teren ca foxconn lucreaza si pentru HP

degeaba schimbi un rahat nefunctional cu unul la fel de nefunctional ... iCrap are probleme cu semnalul, indiferent de versiune si upgrade-uri si numar de antene ... ca sunt unele la care nu functioneaza deloc ... alea sunt la toti producatorii, si peste tot se schimba daca sunt defecte

si in incheiere, te rog tot ce scriu ia si cu o doza de umor/mistocareala, pentru ca in definitiv discutam discutii

Nici o problema, nu (mai) pun la suflet ce se scrie in spatiul virtual :( Ar insemna sa fugaresc prin oras cu securea destui care scriu pe aici :(
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#540 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 01:29

Ar insemna sa fugaresc prin oras cu securea destui care scriu pe aici ;)

;) :( :(
  • 0

#541 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 01 februarie 2012 - 02:00

... iCrap are probleme cu semnalul, indiferent de versiune si upgrade-uri si numar de antene ...

Absolut toti cei pe care-i stiu cu ifonpatru/aifonpatrues au probleme de semnal, care nu s-au remediat sau imbunatatit dupa ce (unii) le-au inlocuit. Si cred ca stiu "cativa" mai multi.
Simpatici sunt cei care evita sa utilizeze supertelefonul in mai multe situatii, pentru a nu se face de cocoa.
O mare parte din cei care care au "dat cu nasul" de 4 sau 4s le-au vandut sau le-au schimbat cu N9 sau SII, si procentual vorbind mai multi decat cei care au pastrat idivaisurile.

Apropo, poti face ceva cu itelefonul daca nu ai aitiuns pe pisiu ? Asta pentru ca de exemplu eu refuz categoric sa instalez un soft ca ma obliga cineva (ipotetic vorbind, eu nu mi-as lua asa ceva nici in cel mai crunt cosmar).
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#542 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 01 februarie 2012 - 02:13

Orice ar fi un smart sa sa imi spui mie ca iti iei un ifone si ca merge cand NU ARE NICI AMCAR SEMNAL. Ma pis pe el, nu este posibil sa fi nevoit sa dai telefon si sa nu poti in anul 2012 ca exista probleme cu semnalul, ca se blocheaza. hw de calitate o fi la maci la ifone in niciun caz.
  • 0

#543 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 01 februarie 2012 - 02:43

Io cred ca Samsugi le-a tras-o la astia cu borhotu de mere ca sa le arate cine e sefu :(
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#544 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 01 februarie 2012 - 02:57

Bianca Dragusanu a fost vazuta in mall acum 2 ore, incredibil! ;):(:(;)
  • 0

#545 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 08:55

http://m.gizmodo.com...trangers-iphone
  • 0

#546 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 01 februarie 2012 - 09:38

io n-am inteles ce NU merge pe Androidul fetei lu Relu :lol: pusca mea, cumpara(aproape) cel mai ieftin device din gama respectiva si-l face de ras pe forum ca nu merge ca ifonul de 2500 lei :)
eu va garantez ca hAndroidele eftine, de pana in 200 euro nu merg bine deloc daca le compari cu hAndroidele SCUMPE!! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif unele merg si mai prost decat Symbianul....

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 01 februarie 2012 - 09:38

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#547 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 01 februarie 2012 - 09:42

Ambele Gio din casa merg foarte bine :lol: Atat cat stiu ele sa mearga, isi fac treaba.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#548 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 09:49

io n-am inteles ce NU merge pe Androidul fetei lu Relu :lol: ...
......
eu va garantez ca hAndroidele eftine, de pana in 200 euro nu merg bine deloc daca le compari cu hAndroidele SCUMPE!! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif unele merg si mai prost decat Symbianul....

Daca voi acceptati ca un divais INDIFERENT de pretul lui sa se blocheze si sa fie nevoie de restart zilnic, sa raspunda greu la comenzi, si sa se miste de multe ori "in reluare" pe aplicatiile care vin odata cu aparatul, inseamna ca va meritati soarta !
  • 0

#549 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 01 februarie 2012 - 09:52

se misca asa cum zici tu pentru ca este SUPRASOLICITAT de user. jocuri, apeluri, muzica, radio etc etc 10000 de functii in uz pe un aparat entry-level..... TU iti meriti soarta.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#550 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 09:56

Defapt ce ma mir. Pentru cine e invatat cu vindoze, si rahatul asta pare ok.
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi