Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Totul despre Android


  • Please log in to reply
1995 replies to this topic

#1 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 10:31

Topic dedicat sistemului de operara Android, fie ca este pe un smartphone, pe o tableta sau pe un frigider. :o

Se accepta doar parerile celor care au folosit astfel de device-uri (Relu, cu tine vorbesc :P)
  • 0

#2 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 25 octombrie 2011 - 10:53

.... (Relu, cu tine vorbesc :))

Deci pot sa-ti raspund:

Ok, ma "pish" pe android ! :D
  • 0

#3 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 25 octombrie 2011 - 10:58

Tableta de 180 euro. 1GHz procesor, etc. Android 2.2. Clientul o trimite retur pe motiv ca nu poate instala nici un fel de Flash Player, si ca nu poate folosi Android Market-ul. Culmea, cu link instalat pe aparat. In mintea mea zic ca e clientul copac. Si ma pun pe treaba. Dupa vreo 2 ore de timp pierdut aiurea, NU am reusit sa instalez nici un fel de flash player (fie el de la Adobe, fie de la altii). Mai mult, Android Market nu imi recunostea aparatul. Si de aici cucu instalare la multe chestii. Nu are sens sa zic ce senzatie de catifea a fost sa lucrez cu bomba aia. a, stiu, o sa ziceti ca tableta era de vina (nu dau nume ca in zona aia de pret sunt N facute chiar de firme onorabile). Ei bine, pe hardware-ul ala ar fi trebuit sa am o experienta placuta OUT OF THE BOX. Am avut un spanac.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#4 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 25 octombrie 2011 - 11:04

Ok, ma "pish" pe android ! :)

Steve Jobs, in biografia autorizata: Android este o mare hotie! O sa il distrug

Aceasta postare a fost editata de adrian_r5: 25 octombrie 2011 - 11:04

  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 25 octombrie 2011 - 11:05

Și tu judeci Androidul? Ce vină are că au pus un soft nepotrivit. Mașina ta merge cu ECU de Subaru?

C'mon people, ce dracu se întâmplă pe planetă?????????
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#6 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:09

@1Q: Sper ca totusi vobesti de un BRAND si nu de vreo chinezarie de aici. Poate imi zici pe privat despre ce tableta era vorba.

Problema unui sistem de operare open source e ca va fi pus pe toate janghinele de tablete facute pe vapor. De exemplu pe telefonul meu, din cauza procesorului de (cuvant urat), nu merge Flash-ul. http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif

Tabletele adevarate au Android 3.0, dedicat tabletelor.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 25 octombrie 2011 - 11:09

  • 0

#7 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 25 octombrie 2011 - 11:12

Și tu judeci Androidul? Ce vină are că au pus un soft nepotrivit. Mașina ta merge cu ECU de Subaru?

C'mon people, ce dracu se întâmplă pe planetă?????????

MI se rupe cine a facut HW ( apropo, softul e Subaru ), atata timp cat MERGE ! :)
  • 0

#8 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:13

Pai ce sa judec nepoate? Zi-mi tu, ca eu nu stiu, se pare. Cand pui un OS inclin sa cred ca vorbesti si cu cel care face OS-ul. Nu il arunci acolo si gata treaba. Si inca o data zic, e vorba de o firma nu tocmai de 2 bani. Unde e suportul Flash mult laudat? Ca de la 2.2 trebuia sa fie, nu? Unde e usurinta de folosire a Android Market? Eu nu le-am vazut.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#9 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:17

@1Q; iti dau telefonu meu cateva zile sa il folosesti si sa imi spui parerea ( ca e buna, ca e rea sau dezastroasa) dupa. Merge?
  • 0

#10 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:18

M-am jucat cu SGS-uri, impresia a fost pozitiva. De ce sa mint. Dar uite ca nu toate sculele cu Android iti ofera placere in utilizare...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#11 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:21

Da. Foarte corect. Nu toate, dar cele la pret similar cu iphone-ul se comporta cel putin decent.
Samsungul i5500 al prietenei mele e de (cuvant urat) :D
  • 0

#12 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:47

Cand iti iei un device, e bine sa studiezi un pic piata inante de achizitie. Vezi problemele de incepator pe care le-a avut Adytzu cu al sau iPhone 4 primit cadou. Sugestia la momentul respectiv a fost de a citi pe net cum se foloseste una-alta :D


Repet, au si device-urile cu Android problemele lor, mai mici sau mai mari, in functie de buget, dar nu poti afirma ca TOATE sunt de (cuvant urat). :lol:
  • 0

#13 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:55

Eu unul nu am afirmat. Dar si asta cu informatul inainte e cam subtire si nu tine. Vorbim de o masa de 90% dintre potentialii utilizatori care cumpara produse atrasi de marketing. Si care acasa realizeaza ca au aruncat aiurea banii.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#14 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 11:57

Eu unul nu am afirmat.

Nu ma refeream la tine, ci in general :lol:

Din aceeasi categorie sunt si lemurienii care afirma ca iPhone4 e naspa ca e scump :D

Si care acasa realizeaza ca au aruncat aiurea banii.

Cunoastem :lol:
  • 0

#15 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 25 octombrie 2011 - 12:13

M-am jucat si eu cu o tableta Android facuta de Prestigio si am ramas foarte dezamagit. Era cumparata pentru un pusti si am incercat sa-i instalez Flash-ul. Normal ca nu a mers (desi pe telefonul meu Android Flashul functioneaza cat se poate de bine). Abia la vreo 6 luni dupa achizitia tabletei au dat drumul la un nou firmware si a mers in final si Flash-ul. Cu alte cuvinte nu OS-ul e de vina ci implementarea lui de catre manufacturer. E ca la Linux, mie unul imi place Slackware-ul (sau mai nou SuSE) dar e posibil ca altuia sa nu-i placa faptul ca n-are nici un fel de wizard de instalare sau configurare (Slackware-ul fiind cunoscut ca fiind unul dintre cele mai spartane Linux-uri).
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#16 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 25 octombrie 2011 - 12:31

Stai ca nu inteleg (sau ma fac ca nu inteleg :D): de ce e de vina hardware-ul? Nu exista o lista cu hardware minim si acceptat de Android? Nu ar trebui sa mearga tot ce se zice ca merge de cum ii dai drumul? Ca vorbim aici de OS instalat de fabricant. A, e fabricantul de vina ca producatorul OS-ului are dureri in dos si nu ii pasa unde ii ajunse OS-ul instalat. OK, e de vina fabricantul tabletei ca nu a testat toate chestiile. Dar... De ce NU e recunoscut aparatul de Android Market?! Nu e un aparat cu Android? Nu e un aparat pentru care Google a dat OK-ul sa se instaleze Android? Sau... Pai vorba aia, ori suntem cei mai tari, ori nu mai suntem. Uite ca "deschiderea" asta a Andoridului nu e tocmai cea mai inteligenta miscare a lor. Clientul vrea sa ii mearga scula de cum o scoate din cutie. Nu sa astepte N luni sa ii mearga ceva ce este spus dinainte ca o sa-i mearga. Voi ziceti ca e de vina fabricantul de hardware. Eu zic ca vina e comuna.

L.E.: ca tot zicea Cata pe topicul celalalt de ECU si de masina. Pai e de vina masina ca softul din ECU nu da ce trebuie? Sau cumva trebuie customizat acel soft sa se muleze pe hardware-ul existent?

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 25 octombrie 2011 - 12:34

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#17 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 01:08

Sunt curios daca toate device-urile cu android chiar au aprobare de la gugal. Unele probleme enuntate mai sus sunt inacceptabile... asta daca in specificatii apare ca merge flash-ul. La mine stiam din start ca nu merge.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 25 octombrie 2011 - 01:09

  • 0

#18 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 25 octombrie 2011 - 01:34

Bai, ( ca nu pot sa ma abtin ) !
Cand iti cumperi un divais, nu poti decat sa citesti ( si bunul simt te obliga sa citesti ) inainte o lista cu aplicatiile pe care le are la livrare, si daca te macina dorinta pentru "dotari", vezi ce mai poti instala dupa.
Daca tot dai bani pe acel divais, mi se pare cel putin de bunsimt ( sa nu zic obligatoriu ), ca toate aplicatiile care vin "la pachet" sa functioneze, si cele pe care dai bani ( sau nu ) si sunt pentru el, sa fie la fel, FUNCTIONALE !
Eu nu suport KAKATU asta de android, tocmai pentru faptul ca o gramada de aplicatii facute pentru el NU MERG !!!

Voua nu vi s-a facut lehamite de aplicatiile gen "vindoze", care ne-au facut pe fiecare sa pierdem ore/zile/nopti pentru ca un program SA FUNCTIONEZE ? Aveti macar PRETENTIA ca pentru BANII DATI sa primiti un divais FUNCTIONAL ! Cat de prietenos e, n-are importanta, dar sa FUNCTIONEZE !

Faceti gat ca nus ce masina care arde becu de la numar e proasta, si ca vezi Doamne e inadmisibil asa ceva ! Dar o PORCARIE pe care dati o CARCA de BANI, o luati in brate ! Si asta pentru ca va OFTICATI ca aifonu MERGE ( dar n-aveti bani sa-l cumparati ), si ale voastre NU !

Intelegeti o data pentru totdeauna ca EXISTA pe pamantul asta softuri/HW care NU se blocheaza, FUNCTIONEAZA imediat cum le-ai instalat, si asta e starea de normalitate pentru orice aplicatie oficial lansata, INDIFERENT cum se cheama OS-ul !

Aceasta postare a fost editata de Relu: 25 octombrie 2011 - 01:36

  • 0

#19 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 25 octombrie 2011 - 01:40

de acord cu relu aici.

hai haterii sa imi zica ca d'aia zic de bmw ca e prost pentru ca nu imi permit . sa vezi flacari si pe topicul asta :lol: :D
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#20 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 25 octombrie 2011 - 01:49

@Viper
NU are nici o vina hardware-ul ci implementarea OS-ului de catre manufacturer. E ca si cum ai zice ca toate aplicatiile windows ar trebui sa functioneze ok pentru ca toate folosesc acelasi API (functii sistem) dar adevarul e ca exista si programatori varza. Avantajul la software e ca poti sa repari fara sa fi nevoit sa te duci la service (firmware update).

Nu stiu de ce va legati de Flash ca iPhone-ul nu face play la Flash desi dai o groaza de bani pe el si inca nu s-a plans nimeni de asta :D

@Relu
Exista o diferenta majora intre iOS si restul (Windows/Android) care se pare ca tie si celorlalti utilizatori Apple iti/le cam scapa. iOS este gandit sa mearga si este optimizat pentru un hardware bine definit in timp ce Windows/Android sunt gandite sa functioneze pe orice hardware compatibil (unde compatibil asta este un termen foarte larg bazat pe specificatii pe hartie gen USB, IDE, etc). Ambele situatii au avantaje si dezavantaje dar parerea mea proprie si personala este ca Apple cu al lor iOS nu erau unde sunt acum daca Windows nu ducea conceptul de personal computer (cu al lor sistem de operare care functioneaza pe orice hardware compatibil) acolo unde este el acum. Probabil ca fara Windows computerul ar fi fost si acum o unealta destinata unei categorii restranse de utilizatori folosit cu precadere in laboratoare. Acelasi lucru il pot spune si despre Linux care a dus Unix-ul si in special sistemele de operare pentru servere acolo unde Windows-ul nu a putut sa mearga niciodata. Cam 90% din serverele care tin Internetul sunt Unix/Linux based.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#21 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 25 octombrie 2011 - 01:53

Sa iei o tableta de 180E si sa ai pretentia sa si functioneze perfect... cand un ipad sau un galaxy tab sunt de 3 ori mai scumpe... pana mea.

Asta e si vina celor de la Google ca lasa pe toti doreii sa fabrice/vanda device-uri cu sistemul lor de operare cand hw-ul e facut pe vapor si se pupa ca calu cu gaina...
  • 0

#22 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 25 octombrie 2011 - 02:12

Tocmai va ziceam ieri ca imi merge Androidul. Azi caut un nr in agenda si formez. O laie. Kies sau cum ii zice mi-a salvat contactele in .csv, buuuun, eu le-am importat in tilifon, buuuuun.
Dreacu a observat ca Excelul a modificat formatul coloanei nr tel si a scos zero-ul din fata numarului...... :lol: :D :lol:
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#23 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 25 octombrie 2011 - 02:17

@Viper
Nu stiu de ce va legati de Flash ca iPhone-ul nu face play la Flash desi dai o groaza de bani pe el si inca nu s-a plans nimeni de asta :D

Pierzi total din vedere esenta, si anume ca Android se lauda ca Flash-ul MERGE!
S-au plans destui, dar cel mai mult s-au plans cei ce NU au aifoane. Culmea, nu?

Sa iei o tableta de 180E si sa ai pretentia sa si functioneze perfect... cand un ipad sau un galaxy tab sunt de 3 ori mai scumpe... pana mea.

Da, chiar, ce tupeu sa ai cumparand ceva si sa si mearga... Da-i dracu de 180 de euro... Ti-ai luat Logan? Cum poti avea pretentia sa si functioneze perfect... E ieftin, zi mersi ca merge... Nu suna cam aiurea? Zic si io...

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 25 octombrie 2011 - 02:17

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#24 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 25 octombrie 2011 - 02:24

Tableta aia era un (cuvant urat) daca nu putea sa ruleze un amarat de flash, orice telefond e la Samsung Sony Ericsson sau LG cu Flash player instalat pe el ruleaza fara probleme orice filmulet, iar optimus 3d si Galaxy S2 fara probleme clipurile HD 1080p de pe youtube.

Eu consider Androidul un sistem de operare foarte ok insa facut mai mult pentru cei carora le au cu it-ul si el place sa isi bage nasul in el. De asta IOS-ul e foarte laudat ca face 2-3 chestii si ATAT, este un soft extrem de limitat tocmai ca oricine sa il poata folosi si sa nu isi prinda degetele in el.
Relu vb de programe inutile care nu merg pe Android, dar oare pentru IOS cate programe inutile si cretine care iti balaresc telefonul nu sunt?
Iar tot legat de ce zice Relu cu balaria de IOS si faptul ca merge, nu nu merge atata timp cat dau niste bani pe un device si device se comporta cum vrea el si ma obliga sa folosesc cacaturile lui programe ca sa imi fac treaba si nu tot felul de interdictii de rahat ca vezi chipurile altfel pleaca sistemul mi se pare o chestie de tot rahatul. Asa ramanea mai bine in picioare Symbianul care pe partea de telefon se chisa pe orice IOS 7

Da e adevarat cand pe ifone flash playerul e ceva de domeniul SF, normal ca e usor sa aruncam cu rahat si in ceialalti ca de ce nu merge cand ei se lauda ca merge. Este ca si cum mi-as lua un Suzukuri sport care imi sustine constructorul ca are frane facute de Brembo si am pretentia sa franeze ca un Porsche 911 GT3 ca doar ce, tot Brembo a facut sistemul de franare si se lauda ca sunt cei mai buni.
Asa cum spune si Grinch e problema tableteli nu a sistemului de operare, am avut trei telefoane Android, la toate au mers flashul perfect!

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 25 octombrie 2011 - 02:32

  • 0

#25 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 25 octombrie 2011 - 02:25

Android nu se lauda ca Flashul merge ci ca poti sa instalezi orice aplicatie vrei tu pe telefon in conditiile in care dai o bifa in settings ca esti de acord sa instalezi aplicatii care nu sunt pe Market, fara sa pierzi garantia. La iPhone instalezi doar ce vor ei.

Daca pe alte device-uri cu Android merge flashul e clar ca problema e la device-ul respectiv nu la sistemul de operare.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time





2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi