Salt la continut


Fotografie
- - - - -

FREEZONE 10


  • Topic inchis Acest topic e inchis
2883 replies to this topic

#826 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 02:30

Deja pana la Craciun ma gandesc sa achizitionez ASTA .

Acum am facut din 2,5kg si recunosc ca nu mai sunt la prima tinerete...incepe sa se simta oboseala. Desi, tinand cont ca alta miscare nu prea mai fac...doar cu astea "casnice" sa ma mai intretin si eu. :lol:
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#827 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 14 aprilie 2012 - 02:40

Ar fi misto un d'ala, mai ales ca poti face 5KG in el. Cat o costa? Le si inchiriaza? :lol:
Problema mea cu facutul cozonacilor e una singura: CALDURA !!! :lol:
  • 0

#828 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 aprilie 2012 - 04:01

La cat de bun iese cel facut in casa, probabil ca merita chinul ... :lol:

Dar, la aia cu malaxorul, ma indoiesc ca merita cumparat pentru 3 cozonaci/an.
http://www.fimaxtrad...aluat-brat-fix/

Pe okazii s-a vandut cu 400 oiro !!
http://www.okazii.ro...-5-kg-a56658540

Aceasta postare a fost editata de Relu: 14 aprilie 2012 - 03:55

  • 0

#829 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 04:01

Poi, nene, hai sa calculam: colegele mele si-au luat cozanaci de la un oarece hotel din preajma, vreo 10-12 buc, in valoare de 60ron bucata.
Facand un calcul sumar, mie mi-a iesit pe la 30ron investiti, pentru 5 cozonaci.

Se merita sau nu sa investesc in productie de serie? :lol:

Faptul ca nu fac decat de 2 ori pe an, se datoreaza si, recunosc, greutatii framantatului. Bine, nu e nevoie sa fac de fiecare data cate 5 buc., dar...stiti cat de repede se termina? :lol:

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 14 aprilie 2012 - 04:03

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#830 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 aprilie 2012 - 04:03

........
Se merita sau nu sa investesc in productie de serie? :lol:

Si uite asa vei face suficienti bani sa-ti iei din nou Subaru ! :lol:
  • 0

#831 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 04:04

Oooo...DAAAA!

Desi, am vazut noul Avensis si-mi cam place. :lol:
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#832 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 14 aprilie 2012 - 04:05

Credeam ca esti om serios... :lol:
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#833 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 aprilie 2012 - 04:09

Aline, nu se poate framanta aluatul la masina de facut paine, asa cum framanti tu aluatul pentru lipii ?
  • 0

#834 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 04:15

Eu serios n-am fost niciodata si e cam greu sa ma mai schimb la varsta mea :lol:

Totusi, cica am inceput sa capat nitzica intelpciune. Ca idee, inchipuiti-va ca m-am lasat ieri convins de Relu ca sistemul meu Bose de pe salvare suna bine si nu se recomanda interventii la el...cica ar fi bani aruncati fara un castig substantial in calitate.

Asa o fi? Nu stiu...cert e ca deocamdata, voi directiona veniturile in alte scopuri.

Aline, nu se poate framanta aluatul la masina de facut paine, asa cum framanti tu aluatul pentru lipii ?


Probabil ca da, dar nu in cantitati mari. Pt 1kg merge framantat si intr-un mixer obisnuit, nitel mai dichisit (de la 600W in sus).
Eu aveam inainte un mixer Bosch care avea si functie de framantare. Tot ce era sub 1kg, faceam cu ala.

Dar iti spun ca nu se compara cu framantatul manual. Trebuie sa simti la mana aluatul, sa stii cat de vartos il faci, cand nu se mai lipeste si poate fi intins cu usurinta, etc...etc...

Anul asta, de ex., am avut aceeasi marca de faina pe care o folosesc de vreo 3 ani incoace. Nu a fost la fel...a trebuit sa consum cantitate dubla de lapte la framantat deoarece era aspra si nu se lega.

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 14 aprilie 2012 - 04:18

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#835 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 aprilie 2012 - 04:26

Atunci framanta-le in continuare manual. Ar fi pacat sa belesti aluatul, mai ales ca faci 1 data pe an !
  • 0

#836 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 14 aprilie 2012 - 05:29

Yeap, a sintetizat Aditzu perfect. Chiar am vrut anul asta sa facem la masina, dar sa amestecam initial ingredientele manual. Pai a durat atat de mult amestecatul (in special inglobarea untului topit, conform retetei pe care o face nevasta-mea) incat ne-am lipsit sa ne mai complicam cu masina.
Acum sunt la cuptor, si desi am uitat sa-i lasam sa se "odihneasca" inainte sa-i bagam la copt, au crescut mari si frumosi.

Aceasta postare a fost editata de Forester: 14 aprilie 2012 - 05:29

  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#837 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 14 aprilie 2012 - 05:38

Da cum se inglobeaza untul in reteta folosita de sotia ta? Faci tehnica respectiva sa para ca necesita cel putin o centura neagra cu 2 dani in arta martiala CO-ZO-NA-C! :lol:
  • 0

#838 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 14 aprilie 2012 - 06:15

Astia cu retete de cozonac reusite ... ia puneti si'aici ce si cum.
Noi am incercat de Craciun si'am facut doi cozonaci, insa desi aratau bine, n'au iesit prea pufosi si acum nu ne'am mai incumetat sa facem
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#839 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 14 aprilie 2012 - 06:18

Eu nu analizez (decat cand am chef, ceea ce inca nu s-a intamplat inca) reteta de cozonac. La un moment dat zice ca se inglobeaza treptat unt topit (nu fierbinte!) in aluat, iar acest pas dureaza intr-adevar pentru ca fiind gras se inglobeaza mai lent in coca.
Am intrebat-o care e problema daca pun untul topit la inceput, de exemplu odata cu maiaua, dar nevasta a mers pe principiu "nu schimba ce merge bine".
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#840 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 07:09

Andrei, cozonacii astia nu se fac asa usor cum cred unii... :lol:
Serios, nu degeaba se zice ca e una din cele mai grele dulciuri de facut. Practic, nu exista o solutie exacta, precisa.
La mine e cam asa:
- 8-10 oua (depinde de marimea lor);
- 1kg faina
- 1 pachet margarina
- 250gr zahar
- 200-300ml lapte
- coaja de portocala si lamaie
- sare dupa gust
- 50g drojdie proaspata (eu folosesc din aia ungureasca, BUDAFOK, la pachetele, dar cele cu ambalaj galben, nu argintiu)
- 30-40ml ulei

Asta pt aluat.
Pui drojdia cu o lingurita de zahar si putina sare intr-o cana, amesteci pana se topeste, efectiv, pui o lingura de faina si nitel lapte cald sa fie ca o smantana, si lasi la cald, aprox. 15-20 min. Asta e maiaua.
Foarte important, toate ingredientele trebuie sa fie la temperatura camerei, deci, scoase afara din frigider cu o seara inainte. Faina o cerni sa fie pufoasa, intr-un lighean (nu ala in care te speli pe picioare, bah...).
Intre timp, separi ouale albusul de galbenus (se folosesc DOAR galbenusurile). Galbenusurile, le bagi la mixer si le freci crema impreuna cu zaharul si putina sare pana se fac aproape maioneza.
Booon...acum, iei maiaua, o torni in mijlocul gramezii de faina in care ai facut un crater, tot acolo incepi sa torni usor si din galbenus. Dupa ce ai incorporat totul, treci la cosmarul lui Forester: margarina (sau untul). O topesti usor, nu o fierbi, intr-o tigaie (trebuie sa fie doar calduta). Cum spunea si doamna Forester, inmoi mana in unsoare si incet, incet, inglobezi totul. Mai pui si cate putin lapte caldut si, uite asa, incet incet, faci ceva muschi framantand. La final, pui si 2-3 linguri de albus batut spuma, dar nu e obligatoriu, si aprox. 2-3 linguri de ulei (ajuta sa se desprinda de pe degete si lighean aluatul).
In final, aluatul trebuie sa fie moale, pufos si sa faca bule cand il framanti (de la drojdie). Trebuie sa-l simti pufos, sa nu fie aspru, de parca ar avea nisip in el, deasemenea, daca tragi de el nu trebuie sa se rupa usor. Eh, daca toate astea sunt indeplinite, il dai deoparte, il acoperi cu-n prosop si-l lasi la caldura la dospit. Daca nu ai un cuptor destept cu functie de dospit, poti lasa ligheanul in ghiuveta, cu dopul pus si cu apa fierbinte.

In timpul asta, cureti nucile, aprox. 300gr, le macini, le amesteci cu o lingura jumate de cacao, esenta de rom, zahar si cateva linguri de albus batut spuma, ca la bezele. Trebuie sa fie ca o smantana groasa ca si consistenta. Acum, de dulce face fiecare cat vrea de mult. Mai poti pune stafide, esenta de vanilie...ce vrea muschiul tau.

Dupa aprox. 40 min - o ora, te uiti la aluat daca a crescut. Trebuie sa-si dubleze, cel putin, marimea.
Daca e asa, il imparti in 4 si treci la intins. Iei o parte, o pui pe un pat fin de faina pe masa ca sa nu se lipeasca, si faci o foaie cam de 1/2cm grosime. Nu mai subtire ca se rupe apoi. De intins, intingi astfel incat sa incapa in tava. O ungi apoi cu nuca, uniform peste tot, dar lasi cam 2cm la margini ca sa-l lipesti. daca ungi pana in capat, n-o sa poti lipi la final. Incepi sa rulezi foaia si obtii o prima parte. La fel cu partea a doua, dupa care, o impletesti cu prima.
Asta daca vrei sa-ti iasa impletiti. Poti sa-i faci si drepti (eu asa-i fac pe aia cu rahat), dar in cazul asta foaia va fi mai groasa. Ungi tava cu ulei, pe care apoi il scurgi bine, bine, o tapetezi cu faina, si pe laturi, pui cozonacul in tava si-l dai deoparte. Faci la fel si cu restul si obtii 2 cozonaci mari. Mai lasi la crescut la caldurica aprox. 20-30 min, apoi, ii pui in cuptorul incins in prealabil.
La mine e automat si pe programul de cozonaci fixeaza el la 190grd si 105min. :lol:

Eu fac din doua portii, pt ca am tavile mai mici si din 2kg faina imi ies la fix 5 cozonaci. Doar dintr-unul nu s-ar potrivi prea bine.

S-aveti pofta! :lol:

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 14 aprilie 2012 - 07:12

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#841 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 14 aprilie 2012 - 07:38

Apropo de pufosenia cozonacilor, e treaba de gusturi. Mie imi place sa fie ceva mai densi si consistenti. Bunicamea de ex ii face foarte aerati, lucru care imi displace teribil :lol:

Mie din 2kg de faina imi ies cam 6 cozonaci in niste tavi de dimensiune medie spre mica :lol:

Aceasta postare a fost editata de pejte: 14 aprilie 2012 - 07:40

  • 0

#842 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 07:53

Gata si fripturica - rulou de muschi de porc, umplut cu ciuperci, ardei, ceapa si usturoi.

Fisier atasat  DSC_0610.JPG   252,22KB   12 downloads

Va e fomica? :lol:

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 14 aprilie 2012 - 07:53

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#843 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 aprilie 2012 - 07:59

Nu mai mi-e foame, ca am halit deja. Cand oi avea dispozitie fac si io cateva pose ... :lol:
  • 0

#844 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 14 aprilie 2012 - 07:59

...
Va e fomica? :lol:


Da. Dar am scos păștile de la cuptor (cu branza si ciocolata) si am bagat friptura de curca (de tara) cu putin usturoi, rozmarin, piper si ulei de masline. Umblam ca niste zombi prin casa din cauza mirosului. :lol:

Aceasta postare a fost editata de Forester: 14 aprilie 2012 - 07:59

  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#845 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 aprilie 2012 - 08:02

Nu mai mi-e foame, ca am halit deja. Cand oi avea dispozitie fac si io cateva pose ... :lol:


Tu pentru ce sa faci? Ca oricum esti doar consumator... :lol:
Cand o sa faci si tu ceva folositor, atunci sa vorbesti. :lol:

Aline, te cred...AMR 3 ore... :lol:

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 14 aprilie 2012 - 08:03

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#846 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 14 aprilie 2012 - 08:03

Sa ma laud si eu, btw:
Fisier atasat  IMG_1662 - Copy.JPG   501,48KB   14 downloadsFisier atasat  IMG_1663 - Copy.JPG   462,28KB   13 downloadsFisier atasat  IMG_1664 - Copy.JPG   390,24KB   7 downloads
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#847 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 14 aprilie 2012 - 08:12

Raspandite nu inseamna neaparat si bun.
De vreo 14 ani folosesc exclusiv Lavazza Espresso Point. Aparatul e moka, dar trebuie sa consumi/cumperi minim 100 capsule/luna.
Am incercat in toti anii astia TOT ce a aparut pe piata, si am ajuns la concluzia ca e bine sa raman la varianta "espresso point", din toate punctele de vedere.
Sa cheltui 1000 lei pe un aparat de facut cafea, mi se pare cel putin aberant pentru uz privat/birou.
Cafeaua de care vorbesc costa putin sub 1,4 lei/doza. Insa, calitatea cafelei este exceptionala, si a ramas aceeasi de cand beau Lavazza !

Varianta cu aparat si cafea la punga e foarte ok, cu conditia sa folosesti cafea de foarte buna calitate, si sa nu te deranjeze spalatul cupei dupa fiecare cafea. DAR ! in cazul asta, garantez ca o ceasca de cafea nu va iesi mai ieftina decat varianta "capsula".

Acum fiecare alege ce i se "potriveste" mai bine ... :lol:


Solutia ta este excelenta (ca si cafeaua de altfel!) cand ai un consum important de cafele in casa.
Eu de exemplu pt o cafea dimineata si cateva cand am musafiri, nu pot cheltuii 120-150lei pe luna pe doze....

Drept pt care nu mai beau deloc :lol: . Folosesc un espressor bunicel cu cafea macinata cand am chef si pofta (cu cafea Lavazza sau Segafredo) dar de regula imi beau cafeaua la birou, la filtru cu Jacobs.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#848 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 aprilie 2012 - 08:40

Kitrosule ! :lol: :lol: :lol:

Da mah, io beau minim 3 capsule/zi, si clar ies bine din toate punctele de vedere. Daca as lua cafea la kil si as face espresso clasic, m-ar costa chiar mai mult. Solutia cu capsule e si fantastic de comoda ! Eu am cronometrat si de cand ma scol de pe canapea pana ma intorc inapoi cu cafeaua facuta, dureaza maxim 90 sec. ! :lol:
  • 0

#849 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 15 aprilie 2012 - 10:16

Eu va invit (sa-i priviti doar...evident :lol: )la niste cozonaci si pasca facuti manual ieri. Nu cred ca la masina pot iesi asa:


Sa ma laud si eu, btw:
Fisier atasat  IMG_1662 - Copy.JPG   501,48KB   14 downloadsFisier atasat  IMG_1663 - Copy.JPG   462,28KB   13 downloadsFisier atasat  IMG_1664 - Copy.JPG   390,24KB   7 downloads


Cozonacii vostrii arata demential. Cum i-am vazut m-am si dus sa halesc dintr-al meu (care nu arata in nici un caz asa de frumos ca al vostru).

@Adytzu
Masina aia de facut aluat e destul de mare. Are sora-mea la pizzerie si o foloseste odata la doua zile sa faca aluatul pentru pizza.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#850 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 15 aprilie 2012 - 10:46

Cu cat trebuie sa 'ung rotile' ca sa fac si eu rost de o reteta adevarata pentru blat de la sora ta? Evident, totul pe privat :lol:

Aceasta postare a fost editata de pejte: 15 aprilie 2012 - 10:47

  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi