Salt la continut


Fotografie
* * - - - 3 Voturi

Volkswagen Golf 6 R DSG 5 usi 270 CP


  • Please log in to reply
861 replies to this topic

#376 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 18 ianuarie 2013 - 12:02

ce aveti bre ? daca-l dau pe om banii pe dinafara ... de niste spinnere forjate ce zici ? ca vad ca bujetu nu-i o problema.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#377 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 ianuarie 2013 - 01:02

Mă faci să râd. Niște roți OEM pentru X5 te pot duce lejer la 4-5k €, fără extravaganțe (alea sunt vreo 10). Eu am în plan mult sub sumele astea. Mi se pare o prostie mai mare să iei o anumită mașină și să pui roți de 3 lei și anvelope de 2 pe motiv că nu te dau banii afară din casă. Ce spanac ai mai luat mașina?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#378 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 18 ianuarie 2013 - 04:41

am eu niste BBS compuse,de vinzare,ieftin.......au fost pe A8,si sunt deosebit de usoare.......dai doi bani pe ele,sunt 5 buc,si apoi comanzi miezurile noi,,cheie pentru ele si cosmetica sa iasa noi........si tot dai 2 bani pe tot.....Las-o balta cu jante pe comanda,cobori de la x3sd la ricsa aia de vw si pui jante pe comanda.....te ride lumea sau cel putin eu si cel putin inca unul.....Ma rog.....



Ca sa nu mai zic ca ori cumperi bashinile alea de ALUTEC ori cumperi jante pe comanda?Ori te umezesti la gindul ca te costa putin cum ai afirmat pe pagina precedenta,ori nu te uiti la bani?Ca eu nu prea inteleg....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#379 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 18 ianuarie 2013 - 04:54

mi se pare ca discutam drobul de sare.

 

Vrei jante dupa bunul plac, si nu prea scumpe, accepta ideea de "inel de centrare", nu ai sa gasesti altfel la aftermarket, si nu e nici o problema in avea inele de centrare.

 

Vrei fara inele de centrare, atunci du-te la Po Ro sau la Volkswagen in Germania si comanda-ti jante din catalog. Daca ei coteaza si dimensiunile alea mai mici (si implicit cu talon mai mare), or avea si ceva jante de oferit pe dimensiunea aia.


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#380 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 18 ianuarie 2013 - 04:59

la mine la cazan cand am "urcat" la 17 am cautat asa:

1.OEM

2.BBS

restul fiind irelevante,mai erau niste jante ciumegi dar erau rare si de race

Am ajuns pana la urma cu style 68-uri.personal asa as recomanda oricui.

@Frank-cred ca la el culoarea e problema,desi am vazut ca e cam 600-800 ron un vopsit bun.


Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 18 ianuarie 2013 - 05:00

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#381 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:16

Ptr 17-18" este 500-550 un vopsit electrostatic simplu. Daca se adauga irizarii in vopsea, lac extra si mai stiu eu ce tot nu cred ca sare de 7-800 ron.

Dar Cata (deocamdata?) nu ia in calcul varianta asta, desi i'ar largi gama de jante compatibile asa

 

Eu as cauta tot ceva OEM


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#382 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:17

n-ai ce face cu JANTELE mele,sunt pe 18 din pacate....Adica stea....http://www.mk5golfgt...p?topic=38538.0


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#383 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:27

am eu niste BBS compuse,de vinzare,ieftin.......au fost pe A8,si sunt deosebit de usoare.......dai doi bani pe ele,sunt 5 buc,si apoi comanzi miezurile noi,,cheie pentru ele si cosmetica sa iasa noi........si tot dai 2 bani pe tot.....Las-o balta cu jante pe comanda,cobori de la x3sd la ricsa aia de vw si pui jante pe comanda.....te ride lumea sau cel putin eu si cel putin inca unul.....Ma rog.....



Ca sa nu mai zic ca ori cumperi bashinile alea de ALUTEC ori cumperi jante pe comanda?Ori te umezesti la gindul ca te costa putin cum ai afirmat pe pagina precedenta,ori nu te uiti la bani?Ca eu nu prea inteleg....

 

Nu toată lumea are bani de Mercedes.



mi se pare ca discutam drobul de sare.

 

Vrei jante dupa bunul plac, si nu prea scumpe, accepta ideea de "inel de centrare", nu ai sa gasesti altfel la aftermarket, si nu e nici o problema in avea inele de centrare.

 

Vrei fara inele de centrare, atunci du-te la Po Ro sau la Volkswagen in Germania si comanda-ti jante din catalog. Daca ei coteaza si dimensiunile alea mai mici (si implicit cu talon mai mare), or avea si ceva jante de oferit pe dimensiunea aia.

 

Am inele la BMW. Nu vreau să mai aud de așa ceva.

 

E fals ce spui, există AM fără modificări de la BBS, OZ sau alții. De fapt eu nici n-am pus problema inelelor, până să pui janta pe ceva, contează ce dimensiuni are ea. Jantele nu se măsoară doar în 18", ura și la gară.



n-ai ce face cu JANTELE mele,sunt pe 18 din pacate....Adica stea....http://www.mk5golfgt...p?topic=38538.0

 

Eu vreau pe 22. Chiar n-am ce face cu ele.


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#384 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:36

da alea negre care sunt acum pe masina sunt OEM? poate ca se fac la fel si pe 18....


  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#385 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:43

Nu se fac și la fel nici nu aș lua. O să-ți povestesc de ce când ne vedem.

 

Văd că lumea se ține de glume. Asta e, am încă o mașină nașpa, nu mi-am luat X5, acum nu am luat Bentley, mă înjosesc numai cu rudele cele mai sărace.


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#386 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:50

Incerc sa trec peste ironiile tale ce se vor subtile.Macar eu am o linie,nu bat cimpii.Da,dimensiunea 22 e chiar recomandata pentru soselele patriei.De fapt toata masina e ce trebuie pentru RO.Adevarul ca,la citi lasa evacuarile complete si alte acareturi in urma,ce mai conteaza,That's the spirit...............Sport nene,nu conteaza ca n-ai unde... :D Mai mult,sunt sute de victime ale vitezei la medico-legal la stiri ce se cred afara pe hirtoapele mioritice...ma opresc ca deja poluez....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#387 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 ianuarie 2013 - 05:58

ma opresc ca deja poluez....

 

Cel mai inteligent post al tau din ultimele 6luni


  • 0

#388 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 18 ianuarie 2013 - 06:03

pejte,sa citez pe unul de la Kanal D-matale faci sex pe sistemu'digestiv? :D oricum topicul omului e deja poluat,in afara de slavirile citorva restul am poluat....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#389 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 18 ianuarie 2013 - 07:17

lasă bre ca nici prin vest nu curge miere. maşina asta s-ar fi simţit la fel şi în Florenţa sau Milano că şi pe acolo sunt gropi. Doar că ai DN-uri mai libere şi autostrăzi unde îi dai în linie dreaptă sau te abţii de frica Tutor-ului.....
maşinile sport nu sunt o alegere rationala ci pasionala... în orice ţară....
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#390 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 18 ianuarie 2013 - 07:25

Am inele la BMW. Nu vreau să mai aud de așa ceva.
 

Asta ar fi interesant de dezvoltat, acum d-abia am inteles ca nu vrei inele de centrare. Why?


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#391 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 18 ianuarie 2013 - 07:39

Man is what he eats.


  • 0
Imagine amplasata

#392 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 18 ianuarie 2013 - 08:02

BLEU,prin vest sunt masini sport,sau cu suspensii sport,dar ai unde sa mergi.Ce se face in tara e ca si cum ai fuma unde nu ai voie,adica alearga ca disperatii,nu picep de ce.Ori scoti oole si pleci in lumea larga,unde alergi dupa plac,ori te adaptezi la Romanica....Si inele de centrare sunt in toata lumea...................Altfel spus,ori iei jante OEM,ori daca nu iti place desenul,cauti la mari firme de jante,sau cobori la compromisuri...Ce atita tamtam pentru un Golf?Ne-am prostit sau e vreo nava spatiala?


Aceasta postare a fost editata de DMIHNEA: 18 ianuarie 2013 - 08:03

  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#393 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 18 ianuarie 2013 - 08:29

Bai, ia nu il mai fortati pe Dmihnea sa posteze pe topicuri unde face alergii!!!


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#394 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 ianuarie 2013 - 08:32

Ce alergii nene, omu' doar isi spune parerea ! :)


  • 0

#395 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 18 ianuarie 2013 - 08:54

da bre Mihnea, în opinia mea adică după gusturile mele R20 e navetă spatială. indiferent ca are sau nu unde sa alege cu ea. unii după >12 ore de muncă intelectuala mai au şi ei placerea sa aibe sub cuur 270CP....da, în drumul scurt spre casa! şi e păcat sa nu o facă, atâta timp cât si-o permit!
tu de ce nu vii de la sapă cu un Punto din 94 în loc de S-Klasse?
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#396 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 18 ianuarie 2013 - 09:13

s-a ales prafu si de topicu omului.......Io vin de la sapa in ce ma simt sigur,la ce nennorociri vad aici pe strada mi-e frica...de aia am luat balenoiu,si ce va urma va fi tot ceva safe,sper...Dar sa ai acei cai ce zici tu si sa nu poti sa te misti de sleauri,gauri,canale,nameti si alte alea,parca nu e afacere.Ma rog,nu discutam alegerea omului,ca oricum e tardiv,chiar daca ar vrea sa  dezbatem.Ca nuanta pe mine m-au deranjat aspectele urmatoare-faptul ca nu admite ca e pas inapoi alegerea golfului dupa sd.si faptul ca nu se ntelege nimic din jantele ce vrea spera,doreste,viseaza,se pregateste sa cumpere....Sincer caii imi plac multi dar ii prefer din 6 sau 8 cil decit din golf R20,asta e sunt retrograd....Mai grav e dupa sd,se umezeste la karting cu 4 cil,deci no offence,dar ori minte,si nu recunoaste ca a luat-o la vale,si implicit imi jigneste inteligenta,ori nu a priceput nimic din masinile conduse....E ca si cum as da scirbetele meu,as lua vreun Golf 2 sau 3 sau 4 tunat si as deschide si topic de prezentare sustinind ca am facut un pas lateral :D Macar eu am admis ca rumeg sa scap de ce am si sa inchiriez vreun smart cu 15 euro pe zi....Altfel spus,in definitiv...ca masina,daca ii place lui,restul suntem cu latratul.


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#397 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 18 ianuarie 2013 - 09:22

Vrea jante negre/gri care sa se potriveasca cat mai bine masinii lui ca si caracteristici, nimic mai mult. Si nu vrea distantiere, flanse centrare etc si de preferat ceva cat mai solide

 

Iar asta cu pasul inapoi sau in lateral sau mai stiu eu ce ... fiecare stie ce'l coafeaza in momentul respectiv. Daca el a vrut R20 inseamna ca aia a fost masina potrivita pentru el. Nu X3'ul, nu Cayenne sau altele pe care altii sa le vada ca pasi inainte


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#398 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 ianuarie 2013 - 09:50

Jante FARA inele de centrare nu sunt decat cele OEM, sau custom !

 

PUNCT !!!!


  • 0

#399 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 ianuarie 2013 - 09:51

ba, una e sa-ti dai cu parerea vizavi de o masina, cu totul alta e sa psihanalizezi alegerea cuiva.

cireasa de pe tort e atunci cand tu stii sigur ce i se potriveste omului...coregrafia aia cu un pas in lateral si unu inapoi e doar aperitivul.

 

si culmea, ai certitudini vizavi de lucruri pe care tot ce-i posibil ca nu o sa pui mana veci.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#400 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 ianuarie 2013 - 10:36

Mi-e lene să mă mai explic, pentru că oricum nu are sens. E clar că diferă modul în care vedem lucrurile, fiecare e blocat în propriile nemulțumiri. Dacă nu aș fi scris deja despre cum s-a ajuns la mașină, mai ziceam...


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi