Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Ce caini ati avut/aveti sau va plac?


  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#51 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 09:32

Revin cu intrebarea, aveti bunici care au grija de copii ?

Daca nu, abtineti-va, nu veniti cu teorii.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#52 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 septembrie 2013 - 09:40

AM bona de varsta unei bunici, si NU vin cu nicio teorie !!!

 

Daca persoana care iese cu copiii nu e in stare sa aibe grija de ei ( o fi tare greu sa-si foloseasca ochii ) sa-i lase pe altii sa se ocupe !


  • 0

#53 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 05 septembrie 2013 - 09:52

Chiar vi se pare firesc sa ai prin preajma haite de comunitari ? Exagerand nitel, e ca si cand te -ar ataca un tigru in parc.

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#54 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 septembrie 2013 - 09:56

Chiar vi se pare firesc sa ai prin preajma haite de comunitari ? Exagerand nitel, e ca si cand te -ar ataca un tigru in parc.

 

Chiar ai dreptate. Cine a zis altceva ???

 

Cainii aia sunt SALBATICI, si pentru EI, strada e TERITORIUL LOR !

Vinovati sunt aia care ii lasa liberi pe strazi !!!!!!


  • 0

#55 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 09:59

Relu, la chestiunea cu cainii ai dreptate 100% si sunt in aceeasi masura de acord cu tine.

La situatia cu bunica, e ok, nu ai deci nu stii. Bona de varta unei bunici nu se pune, ea are un job.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#56 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 septembrie 2013 - 10:01

Care e diferenta intre bona si bunica ?

Nu cumva aia ca bunica IN PLUS ii si IUBESTE ca pe copii ei ????



Daca bunica e chioara si nu vede la 2 metri, n-o lasati nene sa aibe grija de copii, sau asumati-va riscurile !

 

Chiar n-o spun cu rautate, ci cu revoltare !


  • 0

#57 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 septembrie 2013 - 11:20

tot nu ziceti nimic, daca in loc sa intre in acea curte, fugea in strada si-l calca masina, cine era de vina ??? soferu ? bunica ? 

 

daca bunica e incapabila sa aiba grija de ei corespunzator, de ce e lasata totusi cu ei ? nu s-au gandit ca nu au cu cine/unde sa-i lase cand i-au facut ? cine e de vina ? de fapt, daca bunica era asa de incapabila, de ce a iesit cu ei in strada ? de ce nu au asteptat sa vina parintii de la servici sa-i scoata in parc ? eu seara cand ajung acasa imi duc copilu in ior, indiferent de cat sunt de obosit si cat chef am de asta, si am bona platita peste zi.

 

da ma, cainii sunt de vina .... logica voastra o bate grav pe a mea, cu bata si toporu 



.....La situatia cu bunica, e ok, nu ai deci nu stii. Bona de varta unei bunici nu se pune, ea are un job.

noi avem din prima si n-o lasam ca suntem constienti ca nu duce ... referitor la a doua gasesti raspunsul mai sus


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#58 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 11:25

Si daca aveai doar prima varianta si nicio posibilitate materiala sa ai o bona ?

Ai vazut parintii copilului ? Conditie modesta, ca marea majoritate a oamenilor. Bona ? Nu, bunica, ca majoritatea.

Alternativa ? Unul din parinti sa renunte la serviciu ?

Sau sa nu mai faca copii ?


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#59 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 05 septembrie 2013 - 11:27

Treaba e un pic mai simpla, sau cel  putin asa vad eu lucrurile.

Cainii comunitari, in special cei in haita, reprezinta un real pericol la adresa oamenilor.

Dupa ce ii scoatem de pe strada, ADICA INDEPARTAM PERICOLUL, putem sa discutam si pedepsim si pe cei vinovati de prezenta lor in strada.

 

Nu putem face o comparatie intre cainii comunitari si masini. E aproape ridicol.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#60 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 septembrie 2013 - 11:28

sa nu mai faca copii 

 

si tot nu ai zis cum era daca era calcat de masina


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#61 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 05 septembrie 2013 - 11:29

VÍNĂ, vini, s.f. Faptă care constituie o abatere de la ceea ce este (considerat) drept sau bun; greșeală, vinovăție; păcat; culpă. ♢ Loc. adj. De vină = vinovat, responsabil.

VÍN//Ă ~i f. 1) Încălcare a unei legi sau norme morale.

 

E evident ca nu cainii sunt de vina.

Dar asta nu insemana ca pot fi tolerati in continuare pe strazi, in haite.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#62 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 septembrie 2013 - 11:37

...ADICA INDEPARTAM PERICOLUL...

hai sa interzicem circulatia masinilor, ce facem insa cu pedofilii care nu s-au dat in fapt inca ????? ca macar odata prinsi ....

 

ce alte pericole ar mai fi ??? copacii, pai sa-i taiem frate ca daca cad bietii copiii nesupravegheati din ei ???? fantanile sa le astupam ca intotdeauna poate sa cada un copil nesupravegheat in ele .... si favorita mea, sa taiem cablurile de inalta tensiune feroviare ca se pot urca bietii copiii nesupravegheati pe vagoane sa se joace ... sa dam jos stalpii cu cabluri de inalta tensiune ca uite ce se poate intampla > http://www.ziare.com...rocutat-1175639

 

sunteti idioti, asta ca sa nu va plangeti ca o dam in insute, daca va imaginati ca poti indeparta pericolele, asa ceva nu exista, nu degeaba se spune paza buna trece primejdia rea, vrei sa ai grija, il pazesti pana devine constient de pericole ca sa se poata pazi singur, il supraveghezi in permanenta, AI GRIJA DE EL DACA L-AI FACUT SI NU TE ASCUNZI DE RESPONSABILITATE ARUNCAND VINA PE ORICINE SI ORICE MAI PUTIN PE SINGURUL RESPONSABIL > PE TINE


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#63 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 05 septembrie 2013 - 11:44

Deci, din pct meu de vedere, toata lumea are dreptate, mai putin Swiby. :)

 

1. cainii nu au ce cauta pe strazi - eu am 500-700m pana la magazin si, ca sa iau paine, ma duc cu masina tot de frica comunitarilor (acum s-au mai imputinat, dar iarna trecuta erau si haite de 10-15)

2. copilul nu trebuie lasat nesupravegheat la joaca (noi avem curte, Relu stie, si cu toate astea, nici macar acolo nu sta singura...si are 8 ani, nu 4).

3. pentru Romania nu exista inca o solutie viabila la problema asta pentru ca se bat cap in cap prea multe si nimanui nu-i "pica" nimic din afacerea asta , sau prea putin, asa ca, nimeni nu-si bate capul serios.

 

Ia sa puna mUE la dispozitie vreo 50 milioane de iepuroi...sa vezi cum dispar...milioanele ...nu cainii. Aia, cel mult, ii vor ascunde pana cheltuie milioanele.


Aceasta postare a fost editata de adytzu: 05 septembrie 2013 - 11:45

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#64 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 05 septembrie 2013 - 11:51

hai sa interzicem circulatia masinilor, ce facem insa cu pedofilii care nu s-au dat in fapt inca ????? ca macar odata prinsi ....

 

 

De ce esti...copil ?

:)

Hai sa ne comparam cu state in care ne-ar placea sa traim. Aia au interzis masinile ?

Dar comunitarii nu au ce cauta pe strazi. Vorbind grosolan, nu aduc niciun beneficiu, doar mizierie si intamplari de genul acesteia.

Evident ca bunica era responsabila sa-si grijeasca copilul, dar deja discutia a plecat prin alte zone.

Scurt pe doi : daca ai avea de ales, ai prefera sa ramana maidanezii pe strazi au ba ?

Asta e subiectul, sau cel putin asa il vad eu.

Nu mai vorbim de faptul ca au fost atacati (chiari ieri, parca) adulti. No de aia cine trebuie sa aiba grija ?



Si inca ceva : plimbatul prin/pe langa parc e o activitate fireasca, normala. Urcatul pe tren sau vizitarea gradinii zoologice pe partea cealalta a zabrelelor nu prea.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#65 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 11:52

 

Cainii comunitari... reprezinta un real pericol la adresa oamenilor.

Dupa ce ii scoatem de pe strada, ADICA INDEPARTAM PERICOLUL, putem sa discutam si pedepsim si pe cei vinovati de prezenta lor in strada.

100% de acord.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#66 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 05 septembrie 2013 - 11:53

Mare filosofie...

A punctat foarte bine Relu, eu chiar inversez ordinea.

 

1. Vinovatul principal este persoana care-i cu ei, respectiv bunica(nici n-are importanta titulatura, desi ar trebui);

Copiii nu trebuie lasati nesupravegheati nici un minut, mai ales in locuri publice. Prioritara este siguranta, sanatatea lor si apoi celelalte. Ai o bunica incapabila din n motive, n-o lasi cu copiii. Evident ca nu poti fi chiar 100% cu ochii pe copii(desi ar trebui), dar in spatiu public, si-un minut mi se pare mult. Esti cu ochii pe el si-ti cade in fata, neputand reactiona...

2. Autoritatile, noi.

Cainii nu au ce cauta in haite (e greu de stapanit efectul de turma la oameni, daramite la necuvantatoare...), fara lesa (botnita), fara pungi ptr rahat in spatii publice. Daca-l lasi dezlegat in curte, atunci esti sigur ca n-ai gauri in gard. Daca-ti sare cineva gardul, este o alta problema. 


  • 0

#67 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 septembrie 2013 - 11:56

problema cainilor comunitari exista de cand hau si parau, cel putin in bucuresti, dar din cand in cand se intampla cate o drama si atuncea toata lumea isi aduce aminte de ei, de rezolvat nu se rezolva, acuma se cauta vinovati printr-un procedeu cunoscut generic sub denumirea de vanatoare de vrajitoare, se va finaliza cu orice mai putin tragerea la raspundere a celor vinovati 

 

nu sunt de acord cu eutanasierea comunitarilor, am doi in curte, si nu am loc de mai multi, ca as lua, maica-mea are unu si la curte la cluj am dus unu, asta e ce putem noi face, a nostrii sunt toti sterilizati, pe banii nostrii, vreo 600 ron distractia de animal.


  • 1
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#68 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 05 septembrie 2013 - 11:57

Poi daca continuam sa ne axam pe acest caz, n-am facut nimic.

Subiectul este cainii comunitari pe strada.

Evident, sensibilizati de cazul baietelului de 4 ani, dar subiectul il reprezinta cainii comunitari. Asta e topicul. Daca vreti sa discutati despre altceva, deschideti-va alt topic.

:P


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#69 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 12:02

, din pct meu de vedere, toata lumea are dreptate, mai putin Swiby. 

Asta-i punctul tau de vedere.

In mod evident, de copii trebuie sa ai grija, sa-i tii sub supraveghere.

Copilul ala era cu frate-sau mai mare, teoretic se jucau amandoi langa bunica.

Extrapoland, cand eram mic putea sa aiba grija o armata de mine, la 7 ani inotam cu mult peste linia digului din neptun, exemplele pot continua.

nu am contestat ca bunica nu are partea ei de vina.

 

Copii aia ar fi trebuit sa fie mustrati zdravan ca au plecat de langa bunica lor, nu sa-l gasesti pe unul din ei devorat de caini.

Cainii NU au ce cauta pe strazi. Iubesti cainii, ii tii acasa.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#70 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 septembrie 2013 - 12:02

nu exista solutie pentru ei la nivel de bucuresti, reprezinta o problema la nivel de tara si cata vreme nu exista o legilatie vizavi de caini restrictiva si cu niste amenzi usturatoare, care pe urma sa fe si aplicata nu va aparea o solutie

 

cainii nostrii vin de pe strada unde stateam, aveam o comunitara a strazii, pe care pittbull-ul de la spalatoria din capul strazii a calarit-o de doua ori pana sa ne mobilizam s ao ducem la sterilizare, daca proprietarul animalului e bou si-si lasa satisfacut animalu sa se reproduca oriunde cu orice .... noi am platit sterilizarea ei, si am luat puii care au ramas, baietii au disparut imediat, 4 fete le-am luat noi.


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#71 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 12:04

nu sunt de acord cu eutanasierea comunitarilor,

Nu ma lasa bunul simt sa-ti spun ce ti-as dori.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#72 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 05 septembrie 2013 - 12:04

...am copii, caine... chiar vreau sa cred ca sunt un iubitor de animale, facand vreo doi ani si de veterinara, avand animale in batatura.

Nu sunt pentru eutanasierea nici unui animal, dar daca nu se pot gasi fonduri pentru locuri amenajate pentru cainii comunitari, desi ar trebui, atunci, punand in balanta oamenii/cainii, evident ca sunt pentru eutanasierea cainilor. 

Sunt probleme mari cu plimbarea cainilor(indiferent de talie) avand stapani fara creier, dar nu a celor comunitari.

,,Interesul poarta fesul''.


  • 0

#73 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 septembrie 2013 - 12:09

...Copilul ala era cu frate-sau mai mare, teoretic se jucau amandoi langa bunica.

Extrapoland, cand eram mic putea sa aiba grija o armata de mine, la 7 ani inotam cu mult peste linia digului din neptun, exemplele pot continua.

nu am contestat ca bunica nu are partea ei de vina....

ce mare, iti dai seama 6 ani, frate cu 50% mai in varsta ...

 

si eu am cazut din copac si m-am ales cu o cicatrice de vreo 5 cm la un umar, cine era de vina ? copacu ? proprietaru copacului la care eram in viziata cu maica-mea ??? sau maica-mea ???? nu ma, erau cainii sa stii ....



....

Copii aia ar fi trebuit sa fie mustrati zdravan ca au plecat de langa bunica lor, nu sa-l gasesti pe unul din ei devorat de caini.

Cainii NU au ce cauta pe strazi. Iubesti cainii, ii tii acasa.

hai ca esti de panarama, pe ala cu vagonu ??? pe ala cu stalpu ??? pe ala calcat de masina ???? dupa cum ziceam esti de PANARAMA, iar atitudinea este de inconstient, toata lumea trebe sa-ti pazeasca tie copiii, numa tu nu ....

 

Nu ma lasa bunul simt sa-ti spun ce ti-as dori.

ce sa ma muste un comunitar ??? m-a muscat, m-am dus am facut antirabic si antitetanos, ma intreb insa de ce m-a muscat ???? parerea mea este din cauza animalelor bipede care ii chinuie, ii bat, ii alearga, aunca cu pietre in bietele animale 

 

era seara meream acasa si aveam o punga de mancare, ceva salam, banuiesc ca asta a mirosit, a venit la punga si am facut o miscare brusca tragand punga, caninele s-a speriat si m-a capsat de picior ... mare scofala 

 

cred ca mai am si acuma dovada de la bals, ca cica nu stiu cati ani dupa ce faci antirabic, daca se repeta un eveniment de gen nu mai faci decat o repetare.


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#74 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 05 septembrie 2013 - 12:10

ce mare, iti dai seama 6 ani, frate cu 50% mai in varsta ...

 

si eu am cazut din copac si m-am ales cu o cicatrice de vreo 5 cm la un umar, cine era de vina ? copacu ? proprietaru copacului la care eram in viziata cu maica-mea ??? sau maica-mea ???? nu ma, erau cainii sa stii ....

 

Tu, fiindca erai nazdravan, lipsit de rationament, chiar de-ai fi avut 2-3 ani...:)


  • 0

#75 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 septembrie 2013 - 12:16

Aberezi, te-ai contaminat de la krokontamon.

 

Nu suntem judecatori sa ne pronuntam cine este vinovat, oricum nu proprietarul terenului, administratorul parcului sau badigarzii, e o prostie tipic romaneasca sa gasesti un tap ispasitor.

 

Cert este ca NU au ce cauta caini pe stazi, PUNCT.

Iubesti cainii, vrei caine, il iei acasa si totodata si raspunderea corespondenta - e, de asta fug majoritatea "iubitorilor". Cu acte, carnet de sanatate, vaccinari, etc.

Au mai fost asemenea discutii pe forum, absolut toata lumea spunea ca vai, la Animal planet ce grija au aia de animale, ceva extraordinar. Dar, toti omiteau sa aminteasca de partea de final a emisiunilor, in care se spunea ca, din pacate, pentru cateii x si y nu s-au gasit familii dornice sa-i adopte, drept urmare au fost eutanasiati.

Eset ATAT de simplu: trebuie sa avem Momentul Zero, in care toti canii sunt colectati, triati, cine vrea ii adopta cu acte, daca nu, eutanasiati.

dupa aia, regula este extrem de simla: este identificat un caine pe strada, este ridicat de serviciul specializat, dus la un adapost de caini, facute formele si postate detaliile pe un portal dedicat, daca in 14 zile nu este adoptat, se eutanasiaza. Daca este identificat un caine care a fost adoptat anterior, dar eliberat pe strada, amenda maxima.


  • 1
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi