Salt la continut


Fotografie
- - - - -

4x4 ieftin da' bun? :)


  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#1 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 07:22

Stiu ca sunteti pro masini noi, pro benzinare turbo de la Subaru, pro masinile detinute (acum, in trecut ), DAR...

la un buget  de cca. 5-7mii ce 4x4 v-ati lua? 

 

Deci, in viitorul mai mult sau mai putin indepartat (in functie de zapada de iarna asta, aici in nord iarna nu-i ca vara) vreau:

-4x4(crossover, suv, offroad, pickup)

-diesel

-motor de maxim 2500cmc

-garda la sol de minim 20cm

-roti cu un diametru cat mai mare

-piele,ar fi un plus pentru mine, automata, poate, desi cresc riscurile :)

-,,luxoasa'', adica confortabila.

-fiabila, economica :) .

 

Pana in prezent vad:

1. Audi allroad 

2. Land Rover Freelander(5 usi).

 

Ce alte marci, modele ar mai fi?

 

Ca titlu de prezentare, poate nu stiati cum arata niste babe...

 

http://www.auto.ro/a...ad/1835054.html

 

http://www.auto.ro/l...er/1834060.html


Aceasta postare a fost editata de mol: 02 septembrie 2013 - 07:28

  • 0

#2 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 02 septembrie 2013 - 07:29

Deja din start pleci instabil.......Allroad e o masina de strada,cosmetizata-cu ceva pretentii offroad,Freelander e un 4x4 spartan rau de tot,ce pretinde ca stie si pe strada,parerea mea ca nu face nimic bine nicaieri,doar are meritul ca fuse printre primele cica suv cu motoare de 2 litri.....Stabileste mai strict ce vrei.....cel putin pentru mine.....Simbata am vrut sa iau alt gunoi,dadea o pizhda foarte ieftin un Wrangler Sport cu motor de 2.8crd,automata,un gunoi rigid rau....botzita peste tot,neagra,interior bine,km putini,dar carutza......


Aceasta postare a fost editata de DMIHNEA: 02 septembrie 2013 - 07:32

  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#3 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 02 septembrie 2013 - 07:32

crezi ca alea 2 se califica la fiabila si economica ?


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#4 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 02 septembrie 2013 - 07:42

eh..........usor,usor  isi clarifica ideile..........important e ca e dispus sa ia si vechituri ca sa ramina in parametrii impusi....deja in bugetul mentionat la Allroad intra doar cel v6,ce e cam pretentios,zic eu.... :)


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#5 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 02 septembrie 2013 - 07:44

crezi ca alea 2 se califica la fiabila si economica ?

 

Excelenta retorica...

 

Freelander e renumit pentru "bubele" lui...

 

Iar Allroad-ul avea probleme clasice cu suspensia pneumatica (care aveau)...e greu de crezut ca la banii aia, iei un Audi in mintile lui.

 

La bugetul precizat ar trebui sa te uiti la Suzuki Jimny (sunt si diesel 4x4 cu motorizare 1.5 dci de la Renault) sau alte tiribombe asemenea gen Vitara...


  • 0

#6 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 02 septembrie 2013 - 07:47

Sunt ceva optiuni, important e sa iti placa. Multe din ele le poti lua din .ro chiar mai ieftin http://suchen.mobile...OUR_WHEEL_DRIVE


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#7 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 02 septembrie 2013 - 07:51

Audi nu e e de Romania,e o masina de mers afara,fragila in toate.Acolo,e de Subaru si similare,a se citi japoneze,sau masini vechi,doar alea tin....trecind peste detaliul ca nu stiu ce vrea de la o masina si cit isi permite sa intretina la o masina,as lua vreo jigodie de Japoneza,diesel sau gazata,dupa pretentii....Sunt ushurele si merg peste tot,intretinerea e omeneasca,nu te lasa in chiloti....pareri....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#8 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 08:03

Am scris mai sus ce vreau, adica se mai pot face compromisuri la unele, se poate discuta...

Allroad-ul se misca binisor si-n offroad light

http://www.youtube.c...h?v=qJtdeOiR9ec

 

 

crezi ca alea 2 se califica la fiabila si economica ?

 

 

 

Ba, deja ai inceput scandalul? :)

Fii constructiv! Ti-am citit pe vwforum postarile legate de Allroad... ale lui Sharanel... :)

Am citit despre ambele, unii posesori le lauda, altii(neposesori) le hulesc, deh, ca aici... :)

 

Ia baga matale o sugestie, desi nu agreezi, n-ai nevoie de 4x4.

 

 

eh..........usor,usor  isi clarifica ideile..........important e ca e dispus sa ia si vechituri ca sa ramina in parametrii impusi....deja in bugetul mentionat la Allroad intra doar cel v6,ce e cam pretentios,zic eu.... :)

 

 

 

Da matale ce prospatura ai, recomanzi? :)

Concret, link catre o japoneza agreata de catre tine?

 

 

Sunt ceva optiuni, important e sa iti placa. Multe din ele le poti lua din .ro chiar mai ieftin http://suchen.mobile...OUR_WHEEL_DRIVE

 

 

 

Mi-au atras atentia cateva. Am sa le mentionez, in functie de taxa... plus ca stiu drumul.... :)

 

Diesel, marimea conteaza, si asa Freelanderul este la limita... :)


Aceasta postare a fost editata de mol: 02 septembrie 2013 - 08:04

  • 0

#9 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 02 septembrie 2013 - 08:03

Eu umblu cu vechituri,cu mamutzi.......ti-am zis mai sus,daca e imperios necesar awd,as lua ceva ieftin,chiar daca te poti intinde pina la 5000.....Deja intram pe teren alunecos,ai copii........ma rog....ceva pe gpl sau diesel de 2 litri.....Nu spui ce nevoi de km ai,pe an,luna,etc....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#10 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 02 septembrie 2013 - 08:45

Fiat Panda 16 (adica 4x4) :lol:

N-am condus, inteleg ca e cam spartana - o Vitara ceva. Numai ca vad tu tragi mai catre nemtesti/europene. Oi gasi tu cateva conduse de cate o nemtzoaica odata pe luna sa-si ia pitrenjel de la piata...


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#11 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 02 septembrie 2013 - 08:50

Panda ?

:) :)

 

http://www.youtube.c...h?v=fAg4DdXAp7Y



:)

 

http://www.youtube.c...h?v=yErwvDAnWY8


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#12 rares_dan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 730 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 03
  • Location:Cluj-Napoca
  • Marca:RENAULT
  • Model:Koleos 2017
  • Motorizare:2.0dCi 175 CVT

Scris 02 septembrie 2013 - 08:50

Allroad-ul vizat nu stiu cum sta insa cel care are la baza A6-le modelul urmator il stiu bine si pot sa iti spun ca din toate masinile de peste 30k euro care mi-au trecut prin mana in activitatea de administrare parc auto este de departe cea mai dezastruoasa ca si fiabilitate. Nu mai spun ca la mer simti ca ai sub cur un tanc cu efecte intarziate: masina merge pe oriunde, merge tare, insa senzatia de incredere care ar trebui sa ti-o ofere este inexistenta si ori ca mergi tare pe sosea, pe macadam sau o ridici la maxim din perne si o bagi pe hartoape ai mereu senzatia ca vei iesi in decor la orice schimbare brusca de directie, franare sau atacare a vreunei denivelari mai pronuntate.

 

Legat la achizitie suma de care dispui este prea mica sa iti iei ceva mai nou sau ceva premium mai vechi in toate mintile. Eu m-as focusa pe un SUV de generatie 2000, pe benzina, cu cat mai putini km insa bine intretinut. Nu e greu sa dai 6k euro pe un suv diesel din 2003-2004 si dupa un deviz ca la carte sa ajungi sa mai bagi inca 60% din valoarea achizitiei in diverse "maruntisuri" esentiale. 


  • 0

#13 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 02 septembrie 2013 - 08:51

Padurene,Fiat 16 sau Panda 4x4?
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#14 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 septembrie 2013 - 09:02

Stim si noi cum arata niste babe, dar trebuie sa iei in calcul ce a zis rares_dan: "Nu e greu sa dai 6k euro pe un suv diesel din 2003-2004 si dupa un deviz ca la carte sa ajungi sa mai bagi inca 60% din valoarea achizitiei in diverse "maruntisuri" esentiale."

Eu, de exemplu, pe schimbat bielete, bucsi, placute, filtre si uleiuri am de dat cam 1000 euro acum. La anu, cu amortizoare si distributie, mai dau tot p'acolo. Evident, la cat merg eu, as mai putea trage de masina vreun an, insa cheltuielile nu ar disparea.

Asta la o masina de 5 ani, <90k km

 

La una de 8-9 ani, chiar daca la verificare poate fi totul ok, te poti astepta oricand sa mai pice ceva si fiind masini mai vechi nu inseamna ca piesele's ieftine, iar cele din dezmembrari nu prea sunt ceva pe care sa te poti baza pe termen lung


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#15 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 02 septembrie 2013 - 09:23

Mihnea, nu te mai descurci cu matematici inferioare? :D :D

Ma refeream desigur la Panda 4x4. Am intors putin pe dos deja mult obosita gluma cu 4x4=16 -_-


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#16 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 09:52

Swiby, mi-ai dat de lucru. Nu credeam sa se incadreze masini din Germania,acum sa vad ce-i si cu taxa asta, ca nu m-a interesat fenomenul.

Am condus Panda. Este o gluma...

Daca DMihnea are Mertan S, io de ce n-as lua RR vechi, ca acum oricum nu se mai fac masini. Asa-i Relu? Iti dau voie sa te distrezi aici, chiar te invit, facandu-mi placere...:)

http://suchen.mobile...icCapacity=2600

 

Pana in prezent mi-au trecut prin mana cu mult peste 100 de masini, am adus din Germania...am ,,ales'' de aici(pentru cunostinte) si inca nu m-am fript cu surprize, de la Ford Ka pana la LC120 manual. Totul are un inceput...:)

Nu mai fiti asa prapastiosi cu sh-urile. Am o cunostinta buna care are de peste 5 ani Allroad (este la al doilea Allroad1). A avut probleme cu pernele, dar sh sunt in jur de 6-7 mil/buc, compresorul sh 10 mil. Motorul este invechit, dar nu ma intereseaza, putea fi si SDI...:) 

 

Ar fi un versus intre Audi allroad si restul, rest insemnand (din ceea ce-am vazut in linkul pus de Swiby): Rav 4Kia Sorento, LR Discovery (am condus, mi-a placut, nu ma asteptam), LR Freelander, Nissan XTRAIL, RR? :), Opel Frontera (am condus multisor in anii'90 benzinarul---imi lasase o impresie proasta, dar intre timp poate mi-am schimbat-o :) ).

 

Problema ar fi ca nu vad ce ar aduce in plus fata de un Allroad celelalte, care ar excela la consum, fiabilitate, costuri piese?


  • 0

#17 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 septembrie 2013 - 10:12

Cat au garda la sol astea? Poate Allroad sa fie peste 20cm ridicat la maxim, insa Freelander'ul cred ca e mai jos, totusi ...

 

Referitor la RR ala, decat un diesel ca ala care sa consume oficial urban 14%, mai degraba altceva benzinar, eventual pe gaz, mai ales daca'l aduci de'afara conteaza la taxa


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#18 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 10:16

Audi nu e e de Romania,e o masina de mers afara,fragila in toate.Acolo,e de Subaru si similare,a se citi japoneze,sau masini vechi,doar alea tin....trecind peste detaliul ca nu stiu ce vrea de la o masina si cit isi permite sa intretina la o masina,as lua vreo jigodie de Japoneza,diesel sau gazata,dupa pretentii....Sunt ushurele si merg peste tot,intretinerea e omeneasca,nu te lasa in chiloti....pareri....

 

Chiar asa pica imi porti, de-mi recomanzi Subaru? 

Am scris, vreau 4x4. :)

 

http://www.youtube.c...h?v=p4bdXXgJU1U

 

Andrei, cu gazul am experienta de la 1.8T, 4X4. 

Am cuvinte doar de lauda la GPL, dar ce ,,gipan'' cu gaz vezi, avand un motor de maxim 2500cmc?

 

Cine ma saboteaza de nu merge linkul cu Subaru? :)

 


Aceasta postare a fost editata de andrei041: 02 septembrie 2013 - 10:27

  • 0

#19 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 septembrie 2013 - 10:32

Nusht ce'o fi avut, acum dupa ce am modificat eu al doilea link, mie'mi apare si primul ...

 

Ca raspuns la intrebarea ta: Outlander 2.0 cu GPL, sunt cateva pe autovit

Eu as cauta insa ceva de genul asta :) Bine, la banii aia gasesti si Forester, care, cu motorul de 2.0 si reductor face fata binisor si in offroad :D Dar musai cu gaz, altfel nu mai e economia ceruta

 

Asta cred totusi ca ar fi o alegere potrivita. Depinde acum ce presupune declararea ei ca autoutilitare, pentru ca taxa sa fie 210 euro, cum zice in anunt


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#20 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 10:35

Aha, deci nu Outback-ul, ci Forester-ul este potentul marcii. Se aude symmetrical, cred, chiar surround. Pot pune si cu versiuni mai noi. :)

 

http://www.youtube.c...h?v=q94o_JEvA7A

 

Grand-ul, de ar fi mai mare...ca asa nu are nici volumul unui break...

Cu Rav 4 n-am mers, n-am idee de spatiul interior, pentru mine contand volumul interior foarte mult.


Aceasta postare a fost editata de mol: 02 septembrie 2013 - 10:39

  • 0

#21 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 02 septembrie 2013 - 10:43

Omule am 2 intrebari.......ambele cu surisul pe buze....Ai luat pastilele altuia in loc de ale tale?Si 2-mai mult o concluzie,daca ai avut peste 100 de masini,ai adus,ai experienta in domeniu,pai sa te consult cind am de schimbat vreun cazan.....ce nevoie ai de pareri pe aici? :D  :D :D  


Aceasta postare a fost editata de DMIHNEA: 02 septembrie 2013 - 10:44

  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#22 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 septembrie 2013 - 10:45

Pai daca e vorba de spatiu, nici Freelander'ul nu mi se pare ca ar excela la capitolul asta


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#23 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 11:02

DMihnea, crezi ca mai poti vinde S-ul? :)

Pai uite, sunt dealde Swiby(mai ales), Andrei care au sugerat niste 4x4 pe care nu le luasem in calcul.

 

Andrei, Freelander-ul il pusesem fiindca se incadra in suma. Vizual, exteriorul imi place. Interiorul ba, pare spartan, cu portiere subtiri...:). Iti dai seama de o masina de-i masina, numai deschizandu-i, vazandu-i interiorul portierei...:) Testul real este cand o conduci nitel, cum o simti.

D'aia scrisesem ca Loganul (am avut 2 ani un Laureate) numai a masina nu se simte. LC120(dar sare de 10 mii), Discovery... desi-s barci, tractoare si ce mai vrei, apesi acceleratia, auzi tacanitul si intr-un tarziu incepe sa se miste... imi plac prin prisma spatiului interior, a sigurantei mai mult sau mai putin reale pe care mi-o dau.


  • 0

#24 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 septembrie 2013 - 11:10

Uite'o p'asta.

 

MOTORUL ESTE OK, doar ca MASINA ARE PROBLEME LA CHIULOASA, probabil chiulasa din portbagaj :lol:


Foresterul nu exceleaza la capitolul portbagaj. Fara a umfla ruloul, spatiul e ceva sub 400 litri, insa pasajele rotilor il compartimenteaza cam aiurea


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#25 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 02 septembrie 2013 - 11:11

Allroad-ul vizat nu stiu cum sta insa cel care are la baza A6-le modelul urmator il stiu bine si pot sa iti spun ca din toate masinile de peste 30k euro care mi-au trecut prin mana in activitatea de administrare parc auto este de departe cea mai dezastruoasa ca si fiabilitate. Nu mai spun ca la mer simti ca ai sub cur un tanc cu efecte intarziate: masina merge pe oriunde, merge tare, insa senzatia de incredere care ar trebui sa ti-o ofere este inexistenta si ori ca mergi tare pe sosea, pe macadam sau o ridici la maxim din perne si o bagi pe hartoape ai mereu senzatia ca vei iesi in decor la orice schimbare brusca de directie, franare sau atacare a vreunei denivelari mai pronuntate.

 

Legat la achizitie suma de care dispui este prea mica sa iti iei ceva mai nou sau ceva premium mai vechi in toate mintile. Eu m-as focusa pe un SUV de generatie 2000, pe benzina, cu cat mai putini km insa bine intretinut. Nu e greu sa dai 6k euro pe un suv diesel din 2003-2004 si dupa un deviz ca la carte sa ajungi sa mai bagi inca 60% din valoarea achizitiei in diverse "maruntisuri" esentiale. 

 

Audi Allroad 1, dupa cunostintele mele, s-a facut inclusiv in 2005. Te referi la urmatoarele, da? N-am idee, dar cred ca s-a ajuns la Allroad3 sau 2 cu facelift...Benzinar 4x4, cam complicat...Am avut o experienta. Ar fi gpl, dar musai rezervor toroidal, autonomie pe gaz mica...

De la Renault m-a atras rx4 diesel, dar este mic la interior, sub o Octavie... 

 

Andrei, da, de n-ar fi avut probleme. Este plin netul de tipi care vand masini ,,ca noi'', fara probleme, dar trebuie schimbat calculatorul, motorul este ok, dar chiulasa de la transmisie are probleme...Eu presupun ca gasesc fraieri cu siguranta...


Aceasta postare a fost editata de mol: 02 septembrie 2013 - 11:15

  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi