Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Orgolii...Fiindca-mi pasa, ,,dezertorilor''! :)


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#26 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 24 februarie 2014 - 01:58

batar daca gramatica ar fi cea mai mare problema 


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#27 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 24 februarie 2014 - 03:34

Uuuuu, Mihnea iz bac! :D

Teoretic sper ca nu treceti iar la ascutitul poolilor ca sa vi le bagati iarasi pe ici-colo, insa practic ar trebui sa-mi pregatesc popcorn-ul, heh? :lol:

 

Mai e o chestie: intotdeauna eu am avut retineri mult mai mari in a ataca/jigni/supara pe cineva pe care il cunosc si in afara forumului. Exceptand cazul cand incepe el. -_- Asa ca imi pare rau ca n-ati venit mai multi data trecuta sa va "masurati" verbal in direct cu Mihnea.

Pis tu iu ol! :D


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#28 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 24 februarie 2014 - 03:56

Nu sta nimeni sa dezbata de ce postez iarasi,daca pot posta ca atitudinea mea este utila forumului sau nu.Ca numai trei de aici m-au cunoscut,e alegerea lor....Eu am fost disponibil mereu pentru discutii civilizate live...Dar sa subliniez ca aici e pravalia cuiva,si nu un messenger,din pacate....Deci sunt interese......deja posesorul pravaliei si-a luat un minus la reputatie cind a anuntat ca a dat drumu' la urs,adica pot sa postez......In rest,ciinii latra,ursu isi vede de drumul sau,like always.....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#29 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 24 februarie 2014 - 04:27

 DMihnea...deja ai inrosit forumul, nu degeaba ai acel avatar...:)

Bine ai revenit si...poate-l convingi si pe Relu.

Eu am o vorba ,,profunda'': ,,este bine sa te simti bine in pielea ta'', asadar daca-ti place sa dai cu pixul aici, cat iti este permis, de ce nu?

Ca unii sunt extremisti, se cred ,,superiori intelectual'' si nu numai...n-are importanta, avem loc cu totii. Se vor blegi ei...:)


  • 0

#30 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 24 februarie 2014 - 04:38

Cred ca voi schimba avatarul,anii au trecut,cumpatarea isi face loc odata cu virsta,stilul de condus si el s-a asezat cumva...Rolul avatarului era legat de tema auto.Revedeam deunazi cu placere Ronin,unde era un tip pensionat,intr-un castel din zona Frantei ce imi cam place,inconjurat de ceva ciini dresati,omul s-a retras in solitudine,si facea machete de lupte intre samurai......foarte sugestiv,dragut mod de a incheia o viata.....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#31 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 24 februarie 2014 - 04:53

Desi ambalezi ,,ciudat'' cateodata, ai potential, dar unii...Batman, nu cred, neperceptand potentialul...:) Imi place profunzimea scrierii :) ,

D-le, ca fapt divers, imi plac unele alegeri de ale tale, ca S-ul, rulota...desi sunt carcotasi care-s pro conserva mai noua, desi-i cu mult inferioara tehnic... 

Chiar zilele trecute am vazut un episod din ,,Fifth Gear'' in care au testat un S si-un Allroad de cca. 5 mii de lire, fiind impresionati de ele, spunand ca-s net superioare fata de o masina noua de cca.7 mii de lire(respectiva fiind prima ca accesibilitate la nou).

N-am idee care-s taxele in Italia, dar in Germania am vazut ,,uitate'' in colturile unor parcuri auto niste benzinare mari de inghiteam in sec...Punandu-le gaz, unora,  se schimba datele problemei.


  • 0

#32 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 04 martie 2014 - 07:54

Tot il vad pomenit pe Relu (grinch, mecea) si ma enervez...

Care are sange in instalatie sa raspunda, sa-l intrebe ?

 

Presupun ca mai vine la intalnirile voastre, l-ati intrebat de ce nu vrea sa mai posteze?

Desi-i suparat si pe mine(desi el a inceput...), tre' sa ma enervez, sa-l sun...

Aveam doua numere de telefon, parca...

Viata-i scurta...


Aceasta postare a fost editata de mol: 04 martie 2014 - 07:54

  • 0

#33 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 04 martie 2014 - 08:12

Eu ma mai aud cu el,presupun ca i s-a taiat de ineptii,sau cine stie de ce nu mai posteaza.....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#34 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 04 martie 2014 - 08:25

Pai cam da.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#35 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 04 martie 2014 - 08:35

Penultimul post. Cautati-l si pe ultimul...


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#36 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 04 martie 2014 - 09:45

DMihnea sau care mai vorbiti, va intalniti cu el...n-aveti curajul (vi se pare anormal) sa-l intrebati, sa-l determinati sa revina? 

Aha, deci Oaspetele cu Mecea l-au enervat decisiv...:)

Mecea il facea papagal si-n tot felul la orice post. Ar fi anormal sa revina si moderatorii sa accepte sa fie jignit. 


  • 0

#37 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 04 martie 2014 - 10:00

Relu era si el moderator. Cat despre chestia cu "papagal" ... de la cine incepuse?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#38 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 04 martie 2014 - 10:16

Era tratat ca un cur de catre unii de pe aici,dar nu sunt convins ca de asta nu mai posteaza...Aici nu e o bodega unde vii sa semnezi condica.Se presupune ca gasesti oarece informatii,dezbateri,sau altceva util.Dar mai nou nu mai gasesti mare lucru.Parerea mea e ca din pricina scaderii calitatii oamenilor pe aici.E inutil sa cautam motivul pentru care nu mai posteaza Relu aici-de gasit informatii nu cred ca are ce gasi,iar de impartasit informatiile ce detinea cu altii -nu erau binevenite,multi  faceau misto de el si postarile sale.....NUMAI UN PROST FACE MISTO DE UN OM IN VIRSTA,IN LOC SA IL RESPECTE,MACAR PENTRU FAPTUL CA A TRECUT PRIN VIATA MAI MULT DECIT EI....Dar asta cu respectul vine de la gradul de cultura si cunoastere,SI NU DE LA VENITURI.Deci molule,pune mina pe telefon si suna-l daca iti lipseste....


Aceasta postare a fost editata de DMIHNEA: 04 martie 2014 - 10:24

  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#39 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 04 martie 2014 - 10:17

Pai tocmai asta e, daca il deranja neaparat careva, ori il putea sanctiona ca moderator, ori il putea pune pe ignore etc ... solutii erau.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#40 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 04 martie 2014 - 10:26

Cred ca daca se ajunge sa te deranjeze mai multi,pentru 2-3 cu care te intelegi,nu merita sa ii suporti pe ceilalti.....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#41 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 04 martie 2014 - 10:29

Deci, care-l abordeaza, discuta cu el  despre acest subiect ? Ideal ar fi sa posteze Relu, sa-si spuna pasul...El a trecut prin niste perioade foarte proaste (n-am idee cum ii este acum, sper ca bine). Concret, chiar inainte de a ma dulcegari si eu cu el pe aici, am mai spus-o, era un alt Relu, pesimist, deprimat, obosit...

Eu, desi mi-s spurcat la gura uneori, mi-s,,mamos'' si-mi pasa, mai ales de el...


  • 0

#42 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 martie 2014 - 12:29

iRealu, supranumit si papagalu reAlu pescaru de la Real, e asa de trist ca s-a inchis real si nu mai are unde sa pescuiasca ca de nervi a spart tastatura la mac si acuma nu mai are de pe ce sa posteze, dar duminica vine la intalniri deci cu certitudine pe aia de vin duminica la el in sufragerie ii accepta/tolereaza chiar daca ei in esenta lor sunt niste papagali inepti asa cum nu conteneste sa le zica 


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#43 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 05 martie 2014 - 01:15

...una-i cu ironiile fine legate de pescuit si alta-i cu ,,papagalul'', ,,pescarul''...

N-am nimic personal cu Mecea sau cu altcineva, dar ma deranjeaza aroganta lui fata de DMihnea, Relu, Danger...

Unii de pe aici suntem prezenti de la infiintarea garajului.Este usor, oarescum logic, sa spunem ca unii s-au retras din cauza calitatii discutiilor...a intereselor. Unii, Voinea de exemplu, care posta la inceputuri pe aici, si-a facut forum(vwforum) si mai aparea sporadic pe aici. Altii, orgoliosi, poate pe buna dreptate (LaScurt) si-au facut un alt forum si-au continuat acolo joaca...Altii, din n motive nu mai apar aici...Pe unii,,fosti'' ii am ,,prieteni'' pe Facebook, dialogam...Nu i-am intrebat ,,de ce'' nu mai posteaza aici, desi ar trebui. Cu siguranta multi dintre fostii, orgoliosi, ne urmaresc din umbra. Asta a facut si DMihnea, presupun, citindu-ne, desi nu posta. De la fiecare avem ce invata, nu suntem superiori nimanui, si-i frumos sa dialogam, sa invatam, sa radem... 


  • 0

#44 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 05 martie 2014 - 06:17

Io numa ma rad cand vad ca se isca discutii legate de calitatea posturilor.

:D

Cat despre Relu, nu cred ca s-a suparat de la postul meu. Refuz sa cred ca un om cerebral se poate comporta asa.

Cum spuneam in acel topic, pe ast forum am fost jignit GRAV de cel putin 3 ori. Fiindca in general imi plac oamenii de aici si atmosfera, am inghitit in sec si gata.

In mod cert altele au fost motivele lui Relu.


Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 05 martie 2014 - 06:17

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#45 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 martie 2014 - 07:21

Poate putina liniste ?

Eu am ales, dupa 12 ani, sa utilizez pentru prima data functia "ignore". Credeti-ma, chiar functioneaza. Nu-i pot intelege pe cei care prin excelenta posteaza aproape numai dupa Mihnea sau Mol, vanandu-le practic postarile, replicile fiind aproximativ aceleasi si continand apropouri mai directe sau nu catre: oligofren, tampit, agramat, iq redus, taran, sarac, avar, incompetent si altele mai mult sau mai putin asemanatoare. Dar situatia se va schimba.

Asa si cu Relu, poate ca i-a ajuns omului ca, in conditiile in care posta despre paine, cabluri sau masini sa primeasca numai reply-uri la misto, care, chiar daca multe veneau de la prieteni si si le permiteau, de la un moment dat incolo te cam saturi.

Parerea mea.


  • 2
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#46 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 05 martie 2014 - 07:30

Swiby a rezumat cel mai plastic situatia actuala! Trist dar adevarat.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#47 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 05 martie 2014 - 10:57

il sun eu pe relu diseara si il santajez sa revina pe garaj.


  • 1

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#48 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 martie 2014 - 11:06

...Cat despre Relu...om cerebral ...

la partea cu om m-ai bagat in ceata, cand am ajuns la cerebral am inceput s arad in hohote si m-am prins ca te tii de glume  :lol:  :lol:  :lol:


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#49 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 05 martie 2014 - 11:08

Am mai tot incercat si eu discret sa-i mai dau cate un ghiont catre forum lui Relu dar fara succes.

E cineva care a sintetizat mai sus foarte bine motivul lui Relu. Culmea, (unii) ar trebui sa-l scoateti de pe ignore ca sa vedeti ce a zis. :lol: :lol:


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#50 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 martie 2014 - 11:16

Poate putina liniste ?

Eu am ales, dupa 12 ani, sa utilizez pentru prima data functia "ignore". Credeti-ma, chiar functioneaza. Nu-i pot intelege pe cei care prin excelenta posteaza aproape numai dupa Mihnea sau Mol, vanandu-le practic postarile, replicile fiind aproximativ aceleasi si continand apropouri mai directe sau nu catre: oligofren, tampit, agramat, iq redus, taran, sarac, avar, incompetent si altele mai mult sau mai putin asemanatoare. Dar situatia se va schimba.

Asa si cu Relu, poate ca i-a ajuns omului ca, in conditiile in care posta despre paine, cabluri sau masini sa primeasca numai reply-uri la misto, care, chiar daca multe veneau de la prieteni si si le permiteau, de la un moment dat incolo te cam saturi.

Parerea mea.

parerea ta ar fi buna daca ai veni la o intalnire, pana atuncea se poate numi in cel mai fericit caz o banala speculatie, eu i-as zice o noua aberatie, cei care vin la intalniri stiu si de ce zic asta 



Swiby a rezumat cel mai plastic situatia actuala! Trist dar adevarat.

si tu stii asta ca vii cu noi, si cu relu, in fiecare duminica sa vezi ce frumos si argumentat, si fara nici un fel de epitete, fara strigate, tipete, etc, reusim sa interactionam aproape duminica de duminica, nu-i asa ? sau poate pentru ca-ti place sa te bagi ca musca in (cuvant urat) mai ceva ca la o musca ? zi tu care din cele doua variante e solutia castigatoare



Am mai tot incercat si eu discret sa-i mai dau cate un ghiont catre forum lui Relu dar fara succes.

E cineva care a sintetizat mai sus foarte bine motivul lui Relu. Culmea, (unii) ar trebui sa-l scoateti de pe ignore ca sa vedeti ce a zis. :lol: :lol:

daca le desenezi si le dai si "hinturi" si tot nu au sa priceapa

 

ultima oara cand a fost provocat irealu(care de altfel e tot timpul printre noi, doar ca e invizibil si nu se face simtit) a bolborosit ceva de moluste, atentie, nu papagali, pe care nu le mai suporta, ca la papagali le face si fata si spate, si pe urma necontrolat intr-un acces de tourette (cuvant urat), rahat, nerecunoscatori, boi, etc 



eu nu am inteles un singur lucru totusi, de ce in toata aceasta perioada in care eu am disparut irealu nu a reaparut ?!?!? 


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi