Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Problema inchidere centralizata


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Mugur Achitei

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 13-septembrie 15
  • Location:bucuresti
  • Marca:renault
  • Model:laguna
  • Motorizare:1.6 16v 107CP

Scris 13 septembrie 2015 - 02:44

Va rog frumos daca ma poate ajuta si pe mine cineva sa sincronizez o cheie pentru inchiderea centralizata RF la o laguna 1 1999.
Cand o sincronizez la primul apasat pe telecomanda se aude un tacanit in actuatori si la a doua apasare nu se mai aude nimic, la fiecare sincrozizare este la fel, in timp ce o sincronizez ma uit in ddt2000 si imi zice ca s-a sincronizat si imi arata ca semnalul este ok iar codul aleatoriu care il genereaza se schimba si el la fiecare apasare a cheii, dar nimic mai mult.


  • 0

#2 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 13 septembrie 2015 - 06:25

Stand in masina, cu portierele inchise, apesi butonul inchiderii centralizate cateva secunde pana se aude cum se inchid, apoi se deschid toate portierele. Apoi, imediat, apesi butonul de la telecomanda cateva secunde. Ar trebui sa inchida portierele. Daca nu functioneaza, schimba bateriile chiar daca se aprinde ledul la apasare, chiar daca vreun meserias verifica cheia apasand butonul si-ti spune ca-s bune bateriile. Daca nici dupa schimbarea bateriilor nu functioneaza, varianta ieftina ar fi sa pui o alarma ieftina de la care folosesti telecomanda pentru centralizata. Am detinut Laguna 1 undeva la 10 ani.
  • 0

#3 Mugur Achitei

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 13-septembrie 15
  • Location:bucuresti
  • Marca:renault
  • Model:laguna
  • Motorizare:1.6 16v 107CP

Scris 13 septembrie 2015 - 09:24

Exact ce am spus mai sus ca am incercat sa fac sincronizare iar bateriile sunt schimbate, acum am o inchidere centralizata separata pe ea montata de mine, cineva mi-a spus pe un alt forum ceva de oscilatorul din telecomanda dar nu a mai raspuns la intrebari.... . Totusi vroiam sa vada daca pot face telecomanda masinii.


  • 0

#4 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 13 septembrie 2015 - 11:30

Iti recomand reno.ro. Acolo poti primi raspunsuri pertinente , fiind si electricieni, mecanici si in functie de costuri, concluzionezi.
Eu, mai demult, am patit sa nu-mi deschida din cheie, desi un ,,meserias" a probat-o pe banc si emitea. Dupa el trebuia sa ma apuc sa cheltuiesc milioane. Am schimbat bateriile, desi se aprindea ledul, si a functionat brici in continuare. Bafta!
  • 0

#5 Mugur Achitei

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 13-septembrie 15
  • Location:bucuresti
  • Marca:renault
  • Model:laguna
  • Motorizare:1.6 16v 107CP

Scris 13 septembrie 2015 - 10:50

Stiu de reno.ro sunt activ acolo din 2012 de cand am masina si nu a reusit nimeni sa ma ajute asa ca mai astept niste sfaturi de la niste electronisti priceputi pe partea auto.


  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi