Salt la continut


Fotografie
- - - - -

ww passat b6 2007


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Mi Silviu

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 23-noiembrie 15
  • Location:iasi
  • Marca:Volkswagen
  • Model:passat b6 2007
  • Motorizare:1.9tdi 105 cp

Scris 23 noiembrie 2015 - 08:57

buna seara....am o problema la ww passat b6 2007 ,105 cp,  acum 2 zile mi-a aparut o eroare in bord: SISTEM COLUMN ERROR ... nu am bagat de seama....si am mers mai departe.....pana azi...cand a inceput sa ploua torential...stergatoare....eee stergaoarele nu mai merg....m-am mai uitat pe site-uri.... si pare a fi de la sigurante sau de la contactele manetei....

   as dori sa stiu o parere...pt ca nu sunt in tara ...si tin sa mentionez ca am fost pe la tot felul de mecanici.....care se dau mari....mi-au cerut niste preturi astronomice....dar problema...e ca ei nici macar nu stiu ce are masina!!!!!

  intreb...ca pana a arunca cu bani....sau a ma pune a cumpara motorase, brate, sau alte piese....

  adica sincer cum ar putea un "mecanic" sa isi dea cu parerea ce are masina daca nici nu a pus un creion de tensiune sau un tester....sau un computer sa citeasca eroarea aia....si pe deasupra sa aiba si tupeul sa ceara 400 de euro!!!! asta se inampla in italia baieti...

 astept pareri!!!! multumesc

 

 

 


  • 0

#2 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 23 noiembrie 2015 - 11:25

In primul rind,in afara Romaniei,NU AI CE SA PRETINZI.Mai explicit de atit,cind iesi din tara,iti iei bani cu tine si la nevoie te adresezi unde crezi ca e mai bine.mici ateliere sau reteaua de asistenta a marcii masinii.Mai mult de atit,nu mai cumparati masini ce nu puteti repara,baneste vorbind.Sau daca le puteti sustine financiar reparatiile doar in tara,nu mai iesiti din tara.....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#3 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 23 noiembrie 2015 - 11:37

Mai explicit de atit,sunt in afara tarii din 99,si pentru problemele ce ma depasesc la masinile ce avem,am doi mecanici ce lucreaza in reteaua de asistenta ale celor doua marci auto ce detinem.Cind am nevoie ii platesc si rezolv problemele...Tu nu cunosti asemenea persoane,deci la necaz,intri in service-ul vw de zona,platesti si rezolvi..Punct!!!


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#4 Mi Silviu

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 23-noiembrie 15
  • Location:iasi
  • Marca:Volkswagen
  • Model:passat b6 2007
  • Motorizare:1.9tdi 105 cp

Scris 23 noiembrie 2015 - 11:45

In primul rind,in afara Romaniei,NU AI CE SA PRETINZI.Mai explicit de atit,cind iesi din tara,iti iei bani cu tine si la nevoie te adresezi unde crezi ca e mai bine.mici ateliere sau reteaua de asistenta a marcii masinii.Mai mult de atit,nu mai cumparati masini ce nu puteti repara,baneste vorbind.Sau daca le puteti sustine financiar reparatiile doar in tara,nu mai iesiti din tara.....

NU CRED ca ai inteles intrebarea....cat despre comentariul tau....nu am ce sa zic....e vorba ca atunci cand te prinde o ploaie torentiala si nu iti merg stergatoarele e cam nasol.... pur si simplu ceream o informatie!!! daca i sa mai intamplat cuiva... oricum maine am programare la ww....problema e colegul meu ca nici prost nu sunt sa ma jetmaneasca unu de 400.....cand de fapt toata defectiunea intr-un service autorizat al marcii costa cam la jumatate schimbat motoras cu brat cu tot....asa..ca lauda asta cu banii...ca vezi "domle" le puteai pastra pentru tine!!!! am cerut o informatie si doar atat...multumesc oricum


NU CRED ca ai inteles intrebarea....cat despre comentariul tau....nu am ce sa zic....e vorba ca atunci cand te prinde o ploaie torentiala si nu iti merg stergatoarele e cam nasol.... pur si simplu ceream o informatie!!! daca i sa mai intamplat cuiva... oricum maine am programare la ww....problema e colegul meu ca nici prost nu sunt sa ma jetmaneasca unu de 400.....cand de fapt toata defectiunea intr-un service autorizat al marcii costa cam la jumatate schimbat motoras cu brat cu tot....asa..ca lauda asta cu banii...ca vezi "domle" le puteai pastra pentru tine!!!! am cerut o informatie si doar atat...multumesc oricum

asta zic in caz ca ar fi dus motorasul....dar nu e....e o chestie de soft si contacte ale comenzilor....care acel mecanic....probabil face asa cu toti clientii....


  • 0

#5 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 23 noiembrie 2015 - 11:48

Tinere,bati cimpii,iata de ce.....reparatia in visele tale erotice costa doi bani....Vw e un gunoi de masina,parerea mea,chiar daca avem in familie un exemplar din grupul VAG.Cine ti-a raspuns de 400 euro,s-a exprimat,stiind cit il costa diagnoza plus ce e de schimbat,si a pus o marja de eroare,in functie de mai multi factori....Afara nu e ca la Iasi,cine are chef si timp sa se uite la masina ta vrea sa fie platit. :) Mai mult,uite matale ce zic astia,deci estimeaza singur ce ar fi de schimbat plus manopera....http://wiki.ross-tec...index.php/02861


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#6 Mi Silviu

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 23-noiembrie 15
  • Location:iasi
  • Marca:Volkswagen
  • Model:passat b6 2007
  • Motorizare:1.9tdi 105 cp

Scris 23 noiembrie 2015 - 11:55

NU CRED ca ai inteles intrebarea....cat despre comentariul tau....nu am ce sa zic....e vorba ca atunci cand te prinde o ploaie torentiala si nu iti merg stergatoarele e cam nasol.... pur si simplu ceream o informatie!!! daca i sa mai intamplat cuiva... oricum maine am programare la ww....problema e colegul meu ca nici prost nu sunt sa ma jetmaneasca unu de 400.....cand de fapt toata defectiunea intr-un service autorizat al marcii costa cam la jumatate schimbat motoras cu brat cu tot....asa..ca lauda asta cu banii...ca vezi "domle" le puteai pastra pentru tine!!!! am cerut o informatie si doar atat...multumesc oricum


asta zic in caz ca ar fi dus motorasul....dar nu e....e o chestie de soft si contacte ale comenzilor....care acel mecanic....probabil face asa cu toti clientii....

????tinere???? hai sa incheiem subiecul domnul stie tot!!! ca merge intr-o alta directie!!! ma repet frumos si foarte educat....de la iasi, italia, anglia,spania, sau bucuresi....de unde vrei.....sa lasam balta.....diagnoza domnule....printre altele prin 99 prin familie aveam pe cineva care era cel mai mare comerciant de piese auto....cat despre diagnoze si alte discutii....le puteti face unde doriti...si cum doriti!!!!o seara buna 


????tinere???? hai sa incheiem subiecul domnul stie tot!!! ca merge intr-o alta directie!!! ma repet frumos si foarte educat....de la iasi, italia, anglia,spania, sau bucuresi....de unde vrei.....sa lasam balta.....diagnoza domnule....printre altele prin 99 prin familie aveam pe cineva care era cel mai mare comerciant de piese auto....cat despre diagnoze si alte discutii....le puteti face unde doriti...si cum doriti!!!!o seara buna 

iar afaraaaaa.......afara e frig....e cald....depinde de zona....


  • 0

#7 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 23 noiembrie 2015 - 11:58

ai dreptate,pierd timpul cu tine,bafta in continuare....Rog pe un moderator sa stearga interventiile mele pe acest topic....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi