Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Platforma cu macara


  • Topic inchis Acest topic e inchis
18 replies to this topic

#1 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 06 februarie 2016 - 11:33

$_27.JPG

 

0015981093002.jpg?time=8082410

 

Ne-ar trebui ceva de genul la firma.

Platforma, capacitate cat mai mare de incarcare, obligatoriu cu macara, si ar fi bine sa poti urca si utilaje pe ea, fara a folosi macaraua ( deci cu rampa ), an incepand cu 2004-2005, pret pana spre 45-50000eur ( fara tva )

Macaraua e buna pentru a urca un container, de ex, sau alte chestii de genul.

Platforme simple, doar cu macara ( fara rampa ) am gasit cat de cat.

Obligatoriu macaraua sa fie langa cabina.

 

Aveti idee de site-uri de specialitate unde as putea gasi platforme de-astea?

Am cautat pe mobile, truckscout, auto-line, europa-camioane...


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#2 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 07 februarie 2016 - 10:03

Pentru Opel? :)

Intrebarea-i ...pentru a-l duce la curse sau ,,depanare"?
  • 0

#3 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 07 februarie 2016 - 03:14

doua foto cu doua tipuri de jucarii.Asemenea agregate se cumpara cu mult mai multe criterii de cautare si idei clare.Eu TIE iti percep comision pentru cautare,intermediere,inlesnire si tot tacimul aferent...


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#4 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 07 februarie 2016 - 04:50

n am spus ca trebuie sa-mi cauti.

am intrebat daca stiti site-uri unde as putea gasi platforme de genul.

cat despre comisioane... din nou iti arati caracterul infect.

daca poti ajuta bine, daca nu... din nou, te rog frumos sa-ti vezi de treaba.


  • 1

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#5 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 07 februarie 2016 - 06:10

Da,stiu sa caut si sa gasesc asa ceva.Caracter infect ai tu si cu rudele,dragii tai.Datorita cunoasterii,imi permit sa solicit un comision cretinilor ca tine,care nu numai ca nu stiu nici macar ce vor,dar nu stiu unde sa caute ceea ce ar vrea.Deja esti ajutat,exista o posibilitate pentru ceea ce cauti,are un pret dar EXISTA,macar nu mai cauti in necunostinta de cauza.Pe un ciine ce face foamea il ajut intr-un fel,ii dau sa manince,iar pe un babuin ca tine il ajut in alt fel.Si din nou iti amintesc ca tu ai inceput cu jignirile,facind aprecieri despre caracterul meu.Salutari.


Din ciclul-gura bate curul,daca nu mincai cacao si te comportai decent si umil,macar invatai ceva,adica macar diferentele intre fotografiile tale,te-ar fi ajutat macar la cautare.Asa iar nu ai invatat nimic.Bafta la incins netul...


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#6 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 07 februarie 2016 - 06:18

@ska: As incerca pe la firmele de leasing din afara sau atunci cand se fac licitatii. 


  • 0

#7 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 07 februarie 2016 - 06:28

Da,stiu sa caut si sa gasesc asa ceva.Caracter infect ai tu si cu rudele,dragii tai.Datorita cunoasterii,imi permit sa solicit un comision cretinilor ca tine,care nu numai ca nu stiu nici macar ce vor,dar nu stiu unde sa caute ceea ce ar vrea.Deja esti ajutat,exista o posibilitate pentru ceea ce cauti,are un pret dar EXISTA,macar nu mai cauti in necunostinta de cauza.Pe un ciine ce face foamea il ajut intr-un fel,ii dau sa manince,iar pe un babuin ca tine il ajut in alt fel.Si din nou iti amintesc ca tu ai inceput cu jignirile,facind aprecieri despre caracterul meu.Salutari.


Din ciclul-gura bate curul,daca nu mincai cacao si te comportai decent si umil,macar invatai ceva,adica macar diferentele intre fotografiile tale,te-ar fi ajutat macar la cautare.Asa iar nu ai invatat nimic.Bafta la incins netul...

 

degeaba ai ani de scoala, si degeaba ai plecat "in strainatate", ca ai ramas cu aceeasi atitudine si caracter de doi lei.

decent, umil? am cu cine in conversatiile cu tine?

daca poti ajuta, ajuta.

daca nu, nu te obosi sa-ti faci un ban de comision. si te mai intrebi de ce ai un caracter infect...


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#8 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 07 februarie 2016 - 08:52

Da,stiu sa caut si sa gasesc asa ceva.Caracter infect ai tu si cu rudele,dragii tai.Datorita cunoasterii,imi permit sa solicit un comision cretinilor ca tine,care nu numai ca nu stiu nici macar ce vor,dar nu stiu unde sa caute ceea ce ar vrea.Deja esti ajutat,exista o posibilitate pentru ceea ce cauti,are un pret dar EXISTA,macar nu mai cauti in necunostinta de cauza.Pe un ciine ce face foamea il ajut intr-un fel,ii dau sa manince,iar pe un babuin ca tine il ajut in alt fel.Si din nou iti amintesc ca tu ai inceput cu jignirile,facind aprecieri despre caracterul meu.Salutari.


Din ciclul-gura bate curul,daca nu mincai cacao si te comportai decent si umil,macar invatai ceva,adica macar diferentele intre fotografiile tale,te-ar fi ajutat macar la cautare.Asa iar nu ai invatat nimic.Bafta la incins netul...

 

DMihnea...:) 

N-am idee cum sa-ti explic, ca poate, poate...:) Una-i sa glumesti, alta-i sa jignesti. Io,ska....cu siguranta nu ne suparam pe tine, asadar incearca sa nu mai jignesti . 

Suntem putintei aici, unii ne stim de cca. 15 ani (desi nu mai posteaza toti aici, sunt prezenti pe facebook... si-s oameni, nu jignesc), asadar daca elimini jignirile, cred ca-i un mare plus. 

Daca ska, eu, altii gresim in niste afirmatii,  poti explica punctual, nu ...cretinilor. :) 


  • 0

#9 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 07 februarie 2016 - 10:58

de fiecare data am incercat sa port conversatii normale cu el.

ce asteptari si pretentii poti avea de la un om, care nici macar nu citeste ce i se spune/cere/sugereaza... ?

ce sa mai vorbim despre capacitatea lui de a intelege anumite lucruri?

uite-te ce comportament si atitudine are fata de orice forumist cu care interactioneaza.

aerul de superioritate pe care-l afiseaza, ii dauneaza grav sanatatii, si mai ales a celor din jur.

exprimarile si atitudinea lui fata de cei pe care-i poate ajuta ( precum sustine ) spune mult despre caracterul sau.

dar nu, el e pe baza de comision. smecheria romaneasca. tigania romaneasca. ciupeala romaneasca.

poti ajuta? ajuta fara sa astepti ceva la schimb. asta inseamna sa ai caracter si coloana vertebrala. sa fii om. dar pretentiile deja sunt prea mari.

asta e, de multe ori poti scoate omul din taranie, dar tarania din om niciodata.


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#10 Extremero

    Hakuna Matata

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.399 Mesaje:
Inregistrat: 12-iunie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsu
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.2

Scris 08 februarie 2016 - 12:44

De ce sarcina utila ai nevoie?


  • 0

#11 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 februarie 2016 - 02:37

Eu decid cum imi utilizez informatiile si cunostintele.Daca nu iti convine,ia-te de mina cu celalalt smiorcait,eventual treceti impreuna pe pastile mai eficiente.Iti amintesc doar ca cineva din umbră vede aceste labareli neproductive pentru nimeni.
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#12 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 08 februarie 2016 - 03:26

"Aveti idee de site-uri de specialitate unde as putea gasi platforme de-astea?"

 

Eu TIE iti percep comision pentru cautare,intermediere,inlesnire si tot tacimul aferent...

 

Mai Mihnea, daca nu poti citi ce am cerut, ce pretentii pot sa am?

Nu am rugat pe nimeni sa-mi caute nimic.

Nu am rugat pe nimeni sa-mi intermedieze nimic.

Cat despre utilizarea cunostintelor proprii si personale, e decizia ta.

Dar daca nu poti ajuta, abtine-te si nu-ti irosi timpul aiurea pentru a visa la comisioane, intermedieri si alte fantasmagorii de genul.

Ma rog, precum ziceam... oameni si "oameni".

 

 

Levi, undeva pe la 9-10TO (min)... sau cat se poate de mult sa se incadreze in gama de pret.


Aceasta postare a fost editata de ska: 08 februarie 2016 - 03:26

  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#13 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 februarie 2016 - 04:07

:) Eu nu visez,traiesc printre incapabili ca tine.CE SA FACI CU SITE-URI DE SPECIALITATE,DACA TU NU STII CE VREI?Pui doua foto cu doua masini diverse,si ii dai inainte cu limita de buget.... :lol: In cite alte moduri sa iti mai spun ca esti pe din afara subiectului?Nu faci parte din acele categorii defavorizate pe care Eu le ajut moka.Intr-o lume in care toti mai multi vor sa manince o farfurie de mincare calda,reusesc doar CEI CE SUNT IN STARE.Degeaba toate nulitatile doresc.Hai sa iti pun problema altfel-Am sarit peste labile mioritice si ti-am expus direct rezolvarea problemei,in viziunea mea.Apoi,daca postarea cu ciinele nu ti-a spus nimic,cind nu stii nimic despre un subiect,faci ca aia din reclama actuala la chips-uri.Ce sa faci cu site-uri cind nu stii ce sa cauti?Nici macar acea umilitate a incapabilului nu o ai.....Acea societate de care vorbesti,daca intii stia ce doreste,si apoi era intentionata sa cumpere,se adresa unui comisionar,asta nu e treaba de vreun Astra euro 4,fara vicii ascunse de gasit pe mobile.de...Nu sunt taran,nici tigan,sunt doar unul ce a petrecut timp sa invete cite ceva,plus citeva limbi straine,si se poate folosi de aceste cunostinte.Statistic vorbind,din 10 babuini ce cauta ceva,doi in final pricep ca sunt depasiti de chestiune si apeleaza la unul care sa si pricepe sa caute,iar restul de 8 doar :) incing netul ca babuinii...


Aceasta postare a fost editata de DMIHNEA: 08 februarie 2016 - 04:10

  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#14 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 08 februarie 2016 - 04:23

DMihnea, daca ai pastra nitica decenta , daca ai da exemple concrete de propuneri sau nu, dar nu jigniri, nu crezi ca ne-am distra toti, fiindca de asta intram aici, nu sa ne injuram. N-avem nimic de impartit, nu vad de unde atata ura la tine, in loc de veselie...


Legat de cele doua poze cu masini diferite si nu diverse cum ai scris, cred, singura diferenta este la rampa de incarcare, automata la prima. De fapt la a doua am vazut si cabina de dormit deasupra, cred. Vezi alte diferente notabile? 


Aceasta postare a fost editata de mol: 08 februarie 2016 - 04:25

  • 0

#15 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 februarie 2016 - 05:12

Daca iti specific diferentele,ii fac un serviciu lui ska,si nu merita.Restul,distrează-te.Era o expresie a unuia,zicea-Fericiti cei....
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#16 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 08 februarie 2016 - 05:19

:) Eu credeam, totusi, ca a fost o gluma legata de comision, dar tu chiar esti...serios. 

Ska, nu fi zgarcit, intreaba omul cat vrea, negociaza...ca mare-i platforma. 

Pai cum sa nu intru sa vad comentariile lui DMihnea? :) 

Sa nu ma intereseze masinile si-as intra doar pentru el...:) 


  • 0

#17 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 09 februarie 2016 - 12:02

Sa fim seriosi, e o autoutilitara, nu motor de racheta. Orice om cu mai mult de 2 neuroni poate sta sa se documenteze si la final sa cumpere la fel de informat ca un samsar  comisionar.


  • 0

#18 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 09 februarie 2016 - 06:19

Exista in tara si afara,comisionari.Samsarul e o cioara mioritica si mai nou si roman ne-cioara  ce cumpara o masina la un pret si dupa ce o spala o vinde la alt pret.Incercati sa intelegeti diferenta intre comisionar si samsar.Exista si altceva ce unii dintre voi nu cunosc sau nu inteleg.Exista clienti ce nu au timp sau nu stiu ce vor,sau doar prefera sa plateasca serviciile unui comisionar.


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#19 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 21 martie 2016 - 05:25

Am gasit, am cumparat.

Si pentru linistea lui Mihnea, totul s-a desfasurat fara COMISIOANE.

 

Se poate inchide.


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi