Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Sunet ciudat la franare


  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Dieter-Adrian Ardelean

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:
Inregistrat: 10-februarie 16
  • Location:Bacau
  • Marca:Hyundai
  • Model:Matrix GLS 2002
  • Motorizare:1.6 Benzina

Scris 10 februarie 2016 - 06:51

Buna seara

Am si eu o problema ingrijoratoare pentru mine,fiind prima mea masina,ne-avand deloc experienta in domeniul mecanicii,masina e un Hyundai Matrix Gls,2002,motor 1.6 benzina.

Problema a aparut in dimineata asta,in drum spre munca,mi s-a aprins martorul de la ABS,pur si simplu. Cand am franat,am simtit o vibrare puternica in pedala si parca mi-o arunca inapoi si scotea un huruit destul de puternic ca si cand ar fi intrat ceva intre disc si placute. Asa se manifesta doar cand franez la viteza mica,si atunci trebuie sa apas de mai multe ori pe pedala ca sa ma pot opri.

Imi poate spune cineva despre ce e vorba,si daca pot circula cu ea macar saptamana asta fara sa am probleme? 

 


  • 0

#2 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 10 februarie 2016 - 08:30

...Asa se manifesta doar cand franez la viteza mica,si atunci trebuie sa apas de mai multe ori pe pedala ca sa ma pot opri.
Imi poate spune cineva despre ce e vorba,si daca pot circula cu ea macar saptamana asta fara sa am probleme?


Pe bune? Mai simti nevoia sa pui intrebarea daca poti sa mai circuli o saptamana?
Fii responsabil si du-te urgent si rezolva problema, poate ca data viitoare cand nu poti sa franezi, nu te vei opri intr-o alta masina ci poate intr-un pieton.


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi