Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Opel Astra 2000 - 2002?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 05 mai 2003 - 08:40

salut evo,
sa sti ca preturi mari o sa ai si la Opel si la VW. Sunt preturi pentru un salariu din vest.
Masinile alea de acolo cu motoare pe benzina merita vazute. Ai grija sa nu fie prin samsari.
Eu sunt originar din Alexandria si pot sa-ti spun ca stiu msaina aia (prima din lista). Arata destul de bine e motor 1.6 - usor tuning exterior exista pe ea (pleoape faruri + stopuri, oglinzi M style, eleron) dar la km nu cred ca are atat de putini.
Masina a aparut in oras cu nr de satu mare sau bihor (nu mai stiu dar era ceva din nordul ardealului). A adus-o in tara actulul proprietar si cred ca are cam 100k km la bord chiar daca nu o zice pe ceas.
Merita sunat si tras de pret in jos ... cine stie poate lasa. Sigur nu e samsar dar e afacerist tipul si face bucuresti - alexandria foarte mult (l-am intalnit pe traseu in repetate randuri).
Gandeste-te si la varianta unui golf iv 1.6 benzina sau un SDI de 68CP. E o platforma foarte buna (doar s-au vandut milioane bune de Octavia, A3, TT, Leon pana acum)
  • 0

#2 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 august 2003 - 09:58

fiecare cu obsesiile lui.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.207 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Scris 23 septembrie 2003 - 11:10

la Augsburg incearca. Nu sunt originale dar sunt la fel .Pret mai mic.
  • 0

#4 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 15 octombrie 2003 - 01:03

Originally posted by viorelluta
... si mai am una: credeti ca placutele de frana spate (de fapt sunt ferodouri+saboti, nu-i asa?) trebuie inlocuite daca s-a circulat 4-5km cu frana de mana pe jumatate trasa? (suficient cat sa se incalzeasca bine de tot).

Nu radeti de mine, ca nu eu am facut asta!


sabotii e posibil sa nu se fi stricat de tot, dar oricum trebuie sa desfaci butucul si sa inspectezi. de la temperatura mare se topeste vaselina din rulmenti si curge, asa ca poti avea probleme mult mai mari. mergi la mecanic... si ia o vaselina speciala pentru rulmenti. sint niste tuburi de plastic, ca cele cu silicon pentru baie, vaselina este grafitata, e gri si scrie pe ea ca e pentru rulmenti.
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#5 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 30 iulie 2004 - 01:07

Are turbo, cred ca o auzi mai bine de afara.
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi