Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Opel Vectra C este un succes in romania?!


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 februarie 2003 - 02:06

Vreau si eu sa vad pe bune GTS-ul http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/014.gif

Imagine amplasata Imagine amplasata
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#2 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 03 februarie 2003 - 03:41

Cred ca tocmai d-aia nu am vazut pina acum in ROM versiunea in 5 usi. Si am vazut destule, ca de vreo 3 luni s-au inmultit destul de mult. Versiunea 2.2DTI conduce lejer.
  • 0

#3 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 07 martie 2003 - 02:45

Pai de ce te uimeste? Nu e normal ca aceleasi caracteristici ca impresioneze lumea? Plus/minus cateva chestii minore, insa per-total toti vor aprecia cam aceleasi lucruri. Oricum, se pare ca Opel sunt 'pe drumul ce bun' (parca am mai auzit asta undeva).
Aaaa, si ce te uimeste asa tare incat a trebuit sa postezi de 2 ori? http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/010.gif
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#4 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 16 martie 2003 - 07:07

Originally posted by ovidiu_boy
Sunt prea putine locurile unde poti profita de cei 100 CP. In Romania, in conditile in care apare cate o caruta din 500 in 500 de m si e plina soseaua de dacii care abia se taraie, autobuze de cand bunicu', rabe..., as putea sa spun ca sunt suficienti.

Pai tocmai ptr ca sunt puhoaie de autovehicule neidentificate pe drumurile noastre ti-ar trebui mai multi CP. Sa nu stai sa te chinui pana ai si tu un repriza mai de doamne ajuta, sa poti trece de unu cu bolidul de 1300 din '70. Ca de demaraj, nusht cati scot timpul dat de fabricant (sau incearca macar asta frecvent pe strazi, in circulatia de zi cu zi).
Eu tot astept Vectra Caravan, care cred ca va sustine succesul Vectrei C pe piata romaneasca.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 octombrie 2003 - 11:33

spin ai facut bine ca te-ai luat cu manutele de cap. nici eu nu priceput. un lucru este clar, renault sunt lucrate neingrijit. pe de alta parte, stabilitatea lor e foarte buna, ce-i drept pe lag2 trebuie sa schimbi gumele, ca e incaltata nu niste galosi. cred ca e aceeasi situatie si la meg2.

oare cum sta opel la service prin tara? stie cineva? noul astra promite?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#6 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 16 octombrie 2003 - 11:46

e destul de ciudat cum reuseste renault sa se mentina pe piata germana, cum de focus a fost declarat cel mai fiabil, cum de toyota are cei mai satisfacuti clienti etc.

ca fapt divers, clio+megane>golf+bora la vanzari. si totusi passat are o cifra de vanzari dubla fata de laguna.
are cineva niste statistici pe 2002/2003? astea sunt din 2001/2002.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#7 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 17 octombrie 2003 - 12:23

mai greieras, te suparasi nu gluma. imi place vectra C, imi place si opel. dar e departe de masina perfecta pe care o vezi. si de fapt multi vad in opel masina perfecta, dar nu e chiar asa, nu degeaba au dat faliment. noua generatie de opel nu mai are nimic in comun cu ce era opel pe vremuri, e o masina americana si asta se vede, si se pare ca e de bine. si ai dreptate, opel te atrage prin multe nimicuri care-ti fac viata mai usoara la bord, dar pe noi aici ne intereseaza calul putere mai mult, la 80 de ani voi intra in target, pana atunci bmw3, seat leon si megane2 (m3, R, RS)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#8 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 octombrie 2003 - 11:52

mai spin tu stii pe unde ne dispar posturile??? :)

frumos articol. http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/blow.gif
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#9 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 28 octombrie 2003 - 09:20

Greierasule, ai una bucata AVERTISMENT pentru limbaj. Invata sa respecti parererile celorlati membri chiar daca sunt contradictorii !

Numai bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#10 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 24 noiembrie 2003 - 09:18

Gata, le-am unit.
Greierasule, pe viitor mai multa atentie a butoane.

NEW TOPIC - Pt un subiect nou
POST REPLY - Pt a raspunde intr-un topic

Bafta!
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#11 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 22 august 2004 - 11:22

Nu, e dezvoltat "in house" de Opel si mi se pare un motor rezonabil: Turbo VTG, 4sup/cilindru, DOHC. Doar cu un chip ii vezi adevarata valoare(160cp si cam 400Nm). E cam zgomotos.
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi