Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#4326 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 12:11

Eu nu zic ca telefoanele nu au probleme, dar totusi nu am intalnit alti posesori de aifoane care sa se planga de faptul ca efectiv le fashaie ceva in telefon. Ceva e ciudat, dar am si semnal full si sunt in centrul Bucurestiului, unde nu se pune problema de semnal slab.

 

Problemele de semnal la aifon, inseamna practic ca acolo unde altii au o linie de semnal, eu nu am deloc sau nu pot vorbi deloc! This is not the case!


  • 0

#4327 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 05 august 2013 - 12:27

mda tu ai semnal full si iti fasaie in difuzor dupa care se intrerupe.  :lol:

e bun telefonul! :P


  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#4328 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 05 august 2013 - 12:28

Eu am pe masa acum in fata, unul langa altul, iphone 4 si un Nokia 6600i. Marul are 4 liniute, nokia 2.

Acu...ca liniutele n-or fi dimensionate la fel...nus ce sa zic.

Pt iphone pot sa ma strofoc sa caut ceva soft sa-mi zica exact dB-lii. Pt Nokia nu am cum.

 

LE: Gata, am gasit.

 

http://www.simonblog...nstead-of-bars/

 

La mine arata -85 acum, deci e good enough.


Aceasta postare a fost editata de adytzu: 05 august 2013 - 12:37

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#4329 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 12:36

Eu stiu ca aifone a manarit softul, sa arate semnal chiar si atunci cand NU ai! In capitala insa, in Piata Victoriei orice telefon are semnal, chiar maxim as putea spune!

 

@bleu: vezi ca inca ma abtin sa-ti mai zic vreo 2 (pe alte topicuri) care sa te usture, abtine-te ca pe urma iar te oftici :D


  • 0

#4330 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 august 2013 - 12:39

Toata planeta se plange de semnal slab la aifon, numa voi sunteti fericiti ca aveti semnal langa antenele operatorilor ! :lol: :lol: :lol:


  • 1

#4331 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 12:42

Toata planeta se plange de semnal slab la aifon, numa voi sunteti fericiti ca aveti semnal langa antenele operatorilor ! :lol: :lol: :lol:

 

Ba, nu mai fi capos, dar asta e in natura ta, e ca si cum ti-as zice sa nu mai fii Relu  :lol:  :lol:  :lol:

 

Nu sunt fericit ca am semnal langa antena, va spuneam ca semnalul (sau lipsa acestuia de fapt) nu e cauza problemei. In concediu, pe drumul printre munti, au fost cateva zone in care nu aveam semnal la telefon, dar destul de putine. Am initiat apeluri sa verific faptul ca softul nu raporteaza fals. Ce mi s-a parut dubios la telefon a fost faptul ca navigatia pierdea semnalul, (cuvant urat), cam prost chipul probabil. 


  • 0

#4332 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 august 2013 - 01:03

Da mah, ai dreptate. Aifonu e BETON la semnal ! :D


  • 0

#4333 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 01:07

Da mah, ai dreptate. Aifonu e BETON la semnal ! :D

 

Atunci de ce kakat mai lauzi ma aifoneul daca acum te iei de el? Relu, papagalul ce in permanenta simte nevoia sa se certe cu cineva....


  • 0

#4334 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 august 2013 - 01:12

Tu nu esti doar papagal, ci unul special, de sera !

 

Am zis intotdeauna ca aifonu e PROST, dar are cel mai bun/stabil OS si display !!!


Aceasta postare a fost editata de Relu: 05 august 2013 - 01:13

  • 0

#4335 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 01:24

Acum depinde fiecare ce prefera: hw prost adica aifone, sau soft de kakat adica handroid. De fapt hw prost doar la partea esentiala, de semnal. Cu toate astea, am facut un concediu prin RO si am putut vorbi la telefon peste tot pe unde am fost, prin urmare e ok semnalul pentru mine :D

 

Papgal de sera, papagal african get beget (adica tu) in esenta tot papagal si unul si altul :D


  • 0

#4336 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 05 august 2013 - 02:13

Ma sparge aia mare sa-i iau aifon ! :angry: :angry: :angry:



Am zis intotdeauna ca aifonu e PROST

Si nu reusesti s-o convingi pe "aia mare" ca "aifonu e PROST" ???


  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#4337 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 05 august 2013 - 02:19

Degeaba, ca tot n-ati inteles nimc!!! :lol:


  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#4338 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 05 august 2013 - 02:41

Relu, tehnic vorbind, Android-ul este probabil cel mai bun OS la ora actuala. Ruleaza pe un numar impresionant de device-uri, iar pe cele de top o face foarte fluent. Normal ca e imposibil sa se miste la fel si pe un low-end si pe ultimul Samsung sau HTC, dar eu nu am vazut telefon cu Android caruia sa nu ii poti folosi functiile de baza cum o faci pe un dispozitiv de top. Nu ma poate impresiona un OS care ruleaza doar pe cateva terminale de top si merge fluent doar pentru ca producatorul restrictioneaza actiunile utilizatorului. :) La fel cum pentru pasionati Subaru chiar reprezinta ceva, iar pentru ceilalti e doar o masina cu interior naspa si motor cu nume de caine. E vorba doar de perspectiva aici si iti garantez ca vei fi la fel de fericit cu un HTC One cat ai fi cu un iPhone 5.

 

Ce mi se par acum extrem de interesante sunt telefoanele cu Windows 8. Cand mi-am luat HTC-ul am fost foarte aproape sa imi iau Lumnia 920 cu Windows 8. Am inteles ca OS-ul asta e pur si simplu perfect echilibrat, iti ofera posibilitatile de modificare din Android si stabilitatea iOS-ului.


  • 0

#4339 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 05 august 2013 - 02:44

Eu auzisem ca ifonu are antena inghesuita intr-un colt. Daca il tineai de acolo pierdea semnalul , in rest mergea destul de bine. 


  • 0

#4340 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 02:59

Relu, tehnic vorbind, Android-ul este probabil cel mai bun OS la ora actuala.

 

 

Exagerezi, fara suparare. Azi am vorbit cu un posesor si de aifon si de sgs3. Concluzia lui era ca sgs3 se blocheaza frecvent, cand pui diverse aplicatii pe el merge cu fundul efectiv, desi are nush cate core-uri uneori merge asa de lent de parca ar avea cpu la 1mhz.

 

Omul asta le are pe amandoua, spre deosebire de multi altii pe aici care au doar unul si il lauda pe ala pe care il au ei, asta chiar a facut o comparatie dezinteresata si mult mai obiectiva.


  • 0

#4341 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 05 august 2013 - 03:06

Mda si amicul meu frantuzit are ifone 5 si SG3 si zice la fel, ca coreanul e in spate si ca are ca avantaj doar dimensiunea ecranului. Acum o fi vorba si de afinitatea fiecaruia...


  • 0

#4342 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 05 august 2013 - 03:07

Pentru un feedback pertinent ar trebui sa fie comparate doua telefoane comparabile, top-mid-etc, cu aplicatii si legaturi la net identice.

Altfel "nu pusca".



5 si SG3...

SIII il poate compara cu un 4


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#4343 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 05 august 2013 - 03:32

Colegul meu a comparat 4 sau 4S cu SGS3. Trecand insa peste asta, omul NU a comparat performantele, ci usability. Nu e genul care sa faca benchmarkuri sa vada ce telefon are cpu-ul mai performant. Pana la urma mie mi se rupe de asta. Vreau insa sa se miste bine, sa imi mearga aplicatiile si telefonul ca lumea. Ca are CPU-ul mai lent... so what?


  • 0

#4344 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 05 august 2013 - 04:04

kng, de asta am spus tehnic. Sa faci un OS care sa mearga pe o gama atat de larga de telefoane este infinit mai greu decat unul care sa mearga perfect pe trei. :)


  • 0

#4345 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 august 2013 - 04:27

kng, de asta am spus tehnic. Sa faci un OS care sa mearga pe o gama atat de larga de telefoane este infinit mai greu decat unul care sa mearga perfect pe trei. :)

 

Asta e si scuza idioata a vidozelui !!! :lol: :lol: :lol:

 

Mi se rupe DE CE, important e ca NU merge bine !

 

Si daca tot am ajuns la "de ce", apai buba kakatului de handroid e ca sta foarte prost la partea de gestionare a aplicatiilor si a memoriei !

Restul e cancan ....


  • 0

#4346 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 05 august 2013 - 06:11

 Ooooo daaa. La gestionarea memoriei sta execrabil. Eu n-am niciun program instalat pe SG1, decat cu ce a venit softul original , iar memoria e mare, cred ca de 1Gb si totusi ramane nu foarte rar fara memorie suficienta. :D  Ma rog, are si Androidul avantajele luic, corect, dar nici nu stiu daca merita sa i se ridice statuie.


  • 0

#4347 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 05 august 2013 - 06:14

greiere, cum iti dai seama ca ramane fara memorie?

 

PS: Singura problema a Android-ului este ca permite orice aplicatie pe market. Eu cred ca cea mai mare parte a lag-ului vine din aplicatiile de 2 lei facute de unii si instalate pe urma de bune. Cand mi-am luat One X+ -ul, telefonul nu avea lag absolut deloc. In plus, este incorect sa se compare la performante telefoane 3rd party (Samsung, HTC) cu telefoanele producatorului de OS (iPhone). Daca vreti sa vedeti Android-ul, comparati Nexus cu iPhone-ul echivalent.

 

PS: Eu va inteleg frustrarea, ei au facut niste compromisuri pentru a atrage o cota de piata cat mai mare si asta le-a reusit foarte bine, dar compromisurile au ramas. Puteau foarte bine sa lanseze numai Nexus-uri si sa nu le poata reprosa nimeni nimic dpdv al performantei, dar ar mai fi facut oare la fel de multi bani? :) Nu cred. Repet, tehnic vorbind, pentru cineva care intelege ce se ascunde acolo, ce au facut baietii astia e remarcabil. 


Aceasta postare a fost editata de alexx_elf: 05 august 2013 - 06:17

  • 0

#4348 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 05 august 2013 - 07:01

Merite ? Pentru ca fac compromisuri pe banii si nervii clientilor pentru castigul lor ?

 

Asa ca aia cu tehnicul sa si-o bage-n kur, si sa-si ia toate lulile-n gura pe care si le merita !

 

 

l.e.

Apropo, ai vazut mega magaria pe care a facut-o gugal cu playstore ? Pana acum 2-3 saptamani puteai sa citesti comentariile la aplicatii functie de divaisu pe care au fost instalate. Dar au scos functia, pentru ca lemurianu sa dea banu mai intai, si sa mearga la "ghici" !

Asa ca nu mai incerca sa le iei apararea, ca isi merita toate stromelegele in TOATE gaurile pe care le au !!!!


Aceasta postare a fost editata de Relu: 05 august 2013 - 07:02

  • 0

#4349 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 05 august 2013 - 07:24

Ok, asta chiar e bullshit! O sa trec pe windoze phone next time (pe aifone tot nu trec! :) )


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#4350 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 05 august 2013 - 08:13

 Ooooo daaa. La gestionarea memoriei sta execrabil. Eu n-am niciun program instalat pe SG1, decat cu ce a venit softul original , iar memoria e mare, cred ca de 1Gb si totusi ramane nu foarte rar fara memorie suficienta. :D  Ma rog, are si Androidul avantajele luic, corect, dar nici nu stiu daca merita sa i se ridice statuie.

 

Lucrezi in IT? Ce spui mai sus e ca si cum ai zice ca mai bine faci autostrada cu 5 benzi ca sa fie mereu 3 goale decat sa faci cu 2 benzi ca sunt oricum mereu pline. Important e sa folosesti cat mai mult din memoria aia nu sa o ti goala ca altfel o platesti degeaba.



Apropo, ai vazut mega magaria pe care a facut-o gugal cu playstore ? Pana acum 2-3 saptamani puteai sa citesti comentariile la aplicatii functie de divaisu pe care au fost instalate. Dar au scos functia, pentru ca lemurianu sa dea banu mai intai, si sa mearga la "ghici" !

Asa ca nu mai incerca sa le iei apararea, ca isi merita toate stromelegele in TOATE gaurile pe care le au !!!!

 

Nu'sh ce sa zic dar eu pe telefon vad comentariile la aplicatii inainte sa o instalez/cumpar. Daca nu ma crezi iti fac screenshot.


  • 0

Life must be taken one disaster at a time





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi