Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#1076 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 03 decembrie 2010 - 07:53

Intrebam si noi intai aici, in achizitionarea anumitor produse de la persoane necunoscute am o oarecare reticienta, de exemplu.

Iau eu pentru cine are retineri, poftim. Si i-l vand cu acelasi pret. Am luat multe chestii de pe okazii, si nu ieftine (D0, 55-200VR, iPhone, samd). De pe eBay nu mai zic. Conteaza sa aibe multe calificative, si sa fie cam toate pozitive.

Normal
Imagine amplasata

M-ai spart, acu il caut si il pun :rolleyes:
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1077 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 03 decembrie 2010 - 07:58

am primit bonus pachet lemn. :P

Aproape ca am regurgitat :rolleyes:
  • 0

#1078 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 03 decembrie 2010 - 08:27

Si E52u lui Relu? :DD

e un telefon foarte bun, dar o stii pe aia "they don't make them as they used to..." :rolleyes:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1079 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 decembrie 2010 - 08:33

Normal, eu vreau TELEFON ! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
  • 0

#1080 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 04 decembrie 2010 - 03:41

acuma, poti tu sa tot vrei :rolleyes:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1081 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 07 decembrie 2010 - 12:48

Intreb si eu ca nu am habar.. la un telefon cu Android 1.6 poate fi facut upgrade la versiuni mai noi.. gen 2.1 sau 2.2?
Ma refer la SonyEricsson Xperia x8
Sau macar pareri despre acest telefon, pana mai caut eu(timpul....)
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#1082 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 07 decembrie 2010 - 01:50

M-am uitat si eu la X8 zilele trecute la Orange (ca acolo exponatele sunt reale si functionale, nu ca la VDF), mi-a placut telefonul. Oricum sunt fan SE... dar totusi displayul mi s-a parut cam inghesuit, cu pictogramele cam mici.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#1083 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 07 decembrie 2010 - 02:12

Si pentru X8 se poate face upate la 2.1 fara probleme. Toate telefoanele Android din gama SE au primit update-ul la "ecler"

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 07 decembrie 2010 - 02:16

  • 0

#1084 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 07 decembrie 2010 - 03:54

Se pot face update-uri. Oficiale atata timp cat SE va oferi aceasta posibilitate, neoficiale, hackuite de pe net, prin reinstalare custom de rom.

Si la 2.2 sau 2.3? :)
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1085 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 decembrie 2010 - 12:37

Ma bate gandul la o struto-camila din asta: LG Optimus 7

Ceva pareri?
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#1086 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 14 decembrie 2010 - 12:49

Daca ai neaparata nevoie de WM, atunci da (poate). E prea proaspat sa se stie ce bube are, daca are...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1087 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 14 decembrie 2010 - 01:04

Ia-ti, ca sa vedem si noi cum mere nou Win. :D
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1088 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 decembrie 2010 - 01:10

Ma bate gandul la o struto-camila din asta: LG Optimus 7

Ceva pareri?

Ai fost prea "calm" in ultima perioada ??? :D
  • 0

#1089 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 14 decembrie 2010 - 01:17

Daca-l prinzi la un pret bun de la Varzafone, cu fidelizare etc, de ce nu? Altfel, e cam 'bebe' softul si nici prea multe aplicatii compatibile nu sunt inca.
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1090 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 decembrie 2010 - 02:05

Referitor la aplicatii, ma gandeam ca ar trebui sa fie compatibile cele de WM6...AR TREBUI... :D

Nenea Relu, ai uitat ca eu sunt cam masochist? Inca mai am de la tine doua receivere GPS pe BT, Sysonchip, de care ma impiedic prin casa cand fac curat. Am dat o carca de bani pe ele la vremea aia si acum stau nefolosite. :D

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 14 decembrie 2010 - 02:06

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#1091 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 14 decembrie 2010 - 02:30

Nu prea mai sunt. Plus ca cica nu mai poti sa le pui decat printr-un program gen iTunes si nu stiu nici daca mai merg cele cracked. :D iPhone nonJB style all the way!
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1092 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 decembrie 2010 - 02:42

S-au faultat singuri.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1093 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 14 decembrie 2010 - 02:56

Au chiar si app store!!! :D

PLUS

wtf?

WP7-specific limitations

* No system-wide file manager
* No Bluetooth file transfers
* No USB mass storage mode
* Limited third-party apps availability
* No Flash (nor Silverlight) support in the browser
* Too dependent on Zune software for file management and syncing
* No video calls
* New ringtones available only through the Marketplace
* Music player lacks equalizer presets
* No multitasking
* No copy/paste
* No DivX/XviD video support (automatic transcoding provided by Zune software)
* No sign of free Bing maps Navigation so far
* No internet tethering support
* No handwriting recognition support

Limitari tipice iOS/iPhone, multe dintre ele inlaturate intre timp de Apple. :D :D :lol:


  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1094 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 decembrie 2010 - 03:10

.....
Nenea Relu, ai uitat ca eu sunt cam masochist? ..
...

Te vaz eu cautand un numar de telefon, sau bajbaind prin meniuri, dupa care nu raspunde la ce tastezi, se blocheaza, restart, si p-orma sa vezi cum il faci AVION !! :D
  • 0

#1095 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 14 decembrie 2010 - 03:35

folosesc si eu un HTC legend de cateva saptamani si concluzia e ca daca Nokia ar avea inglobat un browser web competent, m-as intoarce fara sa ezit.

singurul lucru care imi place (si pe care il folosesc) la acest HTC e partea de data. adica paginile se incarca repede si se vad bine, mailul la fel, iar navigarea pe pagina se face foarte ok. e cateva clase bune peste nokia e71

chestii care nu imi plac la HTC si carora le duc dorul pentru ca ma obisnuiesem cu ele la Nokia:
- tastele: eu nu reusesc sa scriu coerent si repede pe touchscreen, fie el si slide, amoled, capacitiv sau cum s-o numi
- bluetooth: are si asta, dar nu se conecteaza la calc, deci nu pot sa transfer fisiere sau sa sincronizez chestii fara cablu
- sincronizarea in sine: nu e embeded in telefon cum era la nokia, trebuia sa instalez niste aplicatii, iar asta ma enerveaza ca nu stau toata ziua sa caut o anumita aplicatie in zecile de mii disponibile pe market
- bateria: tine practic o zi, uneori si o noapte. niciodata mai mult
- accesibilitatea in masina: e practic imposibil de utilizat pt ca daca nu il folosesc un numar de secunde (cred ca 30 la mine) se inchide si se blocheaza (daca setez sa se inchida mai greu se consuma mai repede)
- mai sunt multe alte chestii mititele care apar in viata de zi cu zi si care nu imi vin acum in minte. una peste alta, mai potrivit pt mine si nevoile mele mi s-a parut nokia. mai predictibil si mai robust.

poate ar trebui sa ma implic mai mult in managementul telefonului, dar nu am atat de mult timp si nici nu ma pasioneaza ...
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#1096 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 14 decembrie 2010 - 03:57

folosesc si eu un HTC legend de cateva saptamani si concluzia e ca daca Nokia ar avea inglobat un browser web competent, m-as intoarce fara sa ezit.

singurul lucru care imi place (si pe care il folosesc) la acest HTC e partea de data. adica paginile se incarca repede si se vad bine, mailul la fel, iar navigarea pe pagina se face foarte ok. e cateva clase bune peste nokia e71

chestii care nu imi plac la HTC si carora le duc dorul pentru ca ma obisnuiesem cu ele la Nokia:
- tastele: eu nu reusesc sa scriu coerent si repede pe touchscreen, fie el si slide, amoled, capacitiv sau cum s-o numi
- bluetooth: are si asta, dar nu se conecteaza la calc, deci nu pot sa transfer fisiere sau sa sincronizez chestii fara cablu
- sincronizarea in sine: nu e embeded in telefon cum era la nokia, trebuia sa instalez niste aplicatii, iar asta ma enerveaza ca nu stau toata ziua sa caut o anumita aplicatie in zecile de mii disponibile pe market
- bateria: tine practic o zi, uneori si o noapte. niciodata mai mult
- accesibilitatea in masina: e practic imposibil de utilizat pt ca daca nu il folosesc un numar de secunde (cred ca 30 la mine) se inchide si se blocheaza (daca setez sa se inchida mai greu se consuma mai repede)
- mai sunt multe alte chestii mititele care apar in viata de zi cu zi si care nu imi vin acum in minte. una peste alta, mai potrivit pt mine si nevoile mele mi s-a parut nokia. mai predictibil si mai robust.

poate ar trebui sa ma implic mai mult in managementul telefonului, dar nu am atat de mult timp si nici nu ma pasioneaza ...


HTC-urile nu prea sunt pentru utilizatorii business. Daca vrei ceva de genul asta trebuia sa iei un Blackberry.
- tastele: vezi ca au un programel care te pune sa tastezi cateva fraze si pe baza acelui test iti configureaza tastatura astfel incat greselile de introducere sunt mult mai reduse. La fel facea si la mine pana l-am "invatat" cum tastez eu
- bluetooth: la mine merge fara probleme si am testat si telefon - calculator si telefon - telefon
- sincronizarea: e embeded daca te sincronizezi cu Google (gmail, contacts) si Facebook si permite chiar si sincronizarea cu Yahoo (instalezi pe el yahoo messenger si iti sincronizeaza tot). Pentru sincronizarea cu Outlook-ul exista HTC Sync 3.0 dar nu stiu daca e disponibil si pentru modelul tau.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#1097 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 decembrie 2010 - 04:09

DE CE sa instalezi TU ceva intr-un kakat pe care dai o poala de bani, sa-i faci nus ce puii mei, sa-l poti folosi omeneste ? Si poate nici atunci ...
Nu-i mai simplu sa-ti iei ceva ce functioneaza deja cand il scoti din cutie ? :D
Eu personal asa da cu un asemenea "obect" de primul perete care-mi iese in cale ! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
  • 0

#1098 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 14 decembrie 2010 - 04:16

Instalezi pe computer nu pe telefon. Sau la tine agenda telefonului se sincronizeaza cu agenda calculatorului fara nici un software aditional?
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#1099 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 14 decembrie 2010 - 04:18

Nu stie Relu ce e aia SINCRONIZARE!!! :D :D :D

El inca viseaza cu regret la rozeta de la telefon si tu-l intrebi de sincronizare? :lol:
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#1100 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 14 decembrie 2010 - 04:27

HTC-urile nu prea sunt pentru utilizatorii business. Daca vrei ceva de genul asta trebuia sa iei un Blackberry.
- tastele: vezi ca au un programel care te pune sa tastezi cateva fraze si pe baza acelui test iti configureaza tastatura astfel incat greselile de introducere sunt mult mai reduse. La fel facea si la mine pana l-am "invatat" cum tastez eu
- bluetooth: la mine merge fara probleme si am testat si telefon - calculator si telefon - telefon
- sincronizarea: e embeded daca te sincronizezi cu Google (gmail, contacts) si Facebook si permite chiar si sincronizarea cu Yahoo (instalezi pe el yahoo messenger si iti sincronizeaza tot). Pentru sincronizarea cu Outlook-ul exista HTC Sync 3.0 dar nu stiu daca e disponibil si pentru modelul tau.


colegii care au BB mi-au recomandat sa nu iau (nu mai stiu de ce)
am facut chestia cu tastele. merge, dar nu pot nici pe departe sa tastez la fel de repede ca la nokia
bluetooth-ul merge doar pt casti, in manual nu zice nimic de alte functionalitai iar aplicatia lui de sincronizare - HTC Sync - nu stie decat de cablu. un mare minus, dupa mintea mea.
sincronizarea prin gprs e ok, dar cu google e inutila pt mine, imi trebuie cu serverul de mail (care nu e Microsoft, e ceva proprietar). am pus ceva de pe market, merge accpetabil, dar doar pt mailuri si calendar (nu pot de ex sa trimit sau sa accept meeting request). pt sincronizarea contactelor n-am gasit nimic
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi