Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#2276 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 08 august 2011 - 02:51

eu cred ca nu schimb foarte des telefonul , cam o data la 2 - 3 ani ... e des ?
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#2277 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 august 2011 - 03:08

io zic ca e rezonabil

nimic personal pejte,de multe ori concentrez deductiile prea bine,in prezumtia ca si participantii la dialog sunt la fel de rapizi in gindire ca mine.........mea colpa......
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#2278 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 03:10

la fel de rapizi in gindire ca mine.........mea colpa......

Tu zici rapid, eu zic haotic, dezordonat, lipsit de logica.
  • 0

#2279 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 08 august 2011 - 03:14

Daca ma gandesc bine, daca nu erau retarzii aia de americani, noi acum nu aveam pe ce scrie pe net ;) Si poate nici net. Asta ca tot ii dau unii sus si tare ca ce retardati sunt aia (chiar daca o zic cu "perdea"). Dragilor, avem si noi retarzii nostri, nu va faceti griji, poate mai multi ca alte tari "civilizate". La noi insa mai e o chestie, ca ai nostri mai sunt si fuduli...

Revenind la topic:
@DMIHNEA: crede-ma, eram ANTI mere, nu stiu de ce (spirit de turma cred, pentru apple-hater-i). Pana am pus mana pe unu. Apoi pe altu. Si tot asa. Acum regret ca nu mi-am luat mai demult. Si acum stam seara de seara sa ne hotaram daca urmatoarea achizitie va fi ipad 1 sau 2. Si de ce. Sau, de ce nu?

Si eu sunt haotic in gandire, dar cred ca ma va intelege careva :)

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 08 august 2011 - 03:15

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2280 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 03:20

Unchiule, e o diferenta intre 'facut pentru americani'(cu referire la mase) si 'facut de americani'.

Sa fii anti mere e o prostie. Sa fii fanatic mere iar e o prostie. Extremismul nu e bun.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 08 august 2011 - 03:20

  • 0

#2281 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 august 2011 - 03:23

daca am fi la fel toti nu ar avea nici un farmec.Cit despre mere,inca mai cuget...............Viper-daca nu te depaseste da-mi o parere pe topicul de IT...
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#2282 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 03:34

Imagine amplasata
  • 0

#2283 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 08 august 2011 - 03:49

ba, io nu inteleg o chestie: de ce sa-mi pun capul la contributie "sa rezolv problema" cand pot da bani pe altceva care nu face "probleme"? partea nasoala e ca lucrurile BUNE intotdeauna COSTA... si nu mereu iti permiti :)
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#2284 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 04:19

Discutia iOS Vs. Android e una din familia 'Diesel Vs. Benzina'. Toate au parti bune, toate au parti rele. Nu exista nici un castigator clar, iar discutiile pot fi interminabile.
  • 0

#2285 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 08 august 2011 - 04:32

Doar ca iOS hater-ii sunt mult mai multi decat ceilalti. Sa fie de la struguri oare?!
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2286 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 august 2011 - 06:14

N-am afirmat NICIODATA ca Android-ul ar fi la fel de intuitiv ca iOS.
....

Daca o aplicatie nu e intuitiva, singurul lucru pe care poti sa-l faci e sa te PISHI pe ea !

......
Sau, varianta a3a, nu sunt in stare sa faca/modifice ceva care nu e ACOLO, si afirma ca sistemul respectiv de operare e de (cuvant urat), in loc sa isi puna putin capul la contributie si sa rezolve problema :)

In momentul in care imi dai o aplicatie pentru care trebuie sa caut o "trusa de scule" s-o pot face sa functioneze, iar MA PISH PE EA !
Daca ceri un ban pe ceva, livreaza-l nene FUNCTIONAL 100% !!

Discutia iOS Vs. Android e una din familia 'Diesel Vs. Benzina'. Toate au parti bune, toate au parti rele. Nu exista nici un castigator clar, iar discutiile pot fi interminabile.

Total GRESIT ! In cazul nostru, unul merge din START ( si inca PERFECT ! ), altul iti FUCTE creierii sa-l faci sa functioneze, dupa care restartezi cand ti-e lumea mai draga ! ;)

ba, io nu inteleg o chestie: de ce sa-mi pun capul la contributie "sa rezolv problema" cand pot da bani pe altceva care nu face "probleme"? partea nasoala e ca lucrurile BUNE intotdeauna COSTA... si nu mereu iti permiti ;)

Asta e ESENTA !!!!!
  • 0

#2287 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 07:49

Relu, ce ziceai tu atunci cand noi ne dadeam cu parerea despre diverse supercar-uri? Ca nu suntem in 'publicul tinta' si ca ne masturbam?
E, in cazul asta, ghici cine nu e in publicul tinta al smartphoen-urilor...

De data asta tu esti ala care vorbeste 'din carti', 'de pe net', 'din auzite'. Oricum nu cunosc pe cineva mai subiectiv ca tine cand vine vorba de mere. Asta spune tot.


N-ai cum sa vorbesti sau sa compari 2 lucruri cand habar n-ai cu ce se mananca :) Acum inteleg ce 'simti' cand se dau altii cunoscatori in domenii in care tu ai cunostinte cu mult peste medie ;)

Aceasta postare a fost editata de pejte: 08 august 2011 - 07:53

  • 0

#2288 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 08 august 2011 - 07:58

Eu am un telefon de vreo 400 ron cu android. Merge perfect scos din cutie. M-a intrebat pejtele de nush ce customizari, nu i-am facut absolut nimic. Ah, am instalat aplicatii ca asa mi s-a sculat mie, dar scos din cutie functiona perfect.

Chiar nu inteleg de unde pana unde Android e mai slab decat iOS. Doar pentru ca nu pozeaza in device-ul coborat din ceruri? Google baga la fel de multi bani in el, are oameni la fel de capabili. De unde diferenta?

mihnea: daca nu te atrage maxim iPhone-ul, eu zic sa iti iei ce iti place mai mult cu Android. Chiar nu o sa simti diferenta. Cu alte cuvinte, alege ce telefon iti place, indiferent ca are Android sau iOS. Pentru un user nou, mi se pare imposibil ca durata de invatare sa fie mai mare pe unul din sisteme decat pe celalalt.
  • 0

#2289 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 august 2011 - 08:28

Pejte,
Tu esti exact ca fostii posesori de dacii 1300 care au trecut la logan, si sustin ca masina lor e nemaipomenita, si ca oricare alta mai scumpa nu inseamna decat bani aruncati. Partial au dreptate, pentru ca masina chiar le satisface nevoile ( modeste ).
La produsele IT, lucrurile stau la fel, doar ca ( din nefericire pentru cei ca tine ), concurenta pentru mere inca nu s-a inventat.
Cand ( si daca ) vei avea vreodata ceva cu OS adevarat, o sa-ti musti degetele ca ai tastat asemenea aberatii.
Pana atunci, ciocu mic si joc de glezne ... ;)

.....
Revenind la topic:
@DMIHNEA: crede-ma, eram ANTI mere, nu stiu de ce (spirit de turma cred, pentru apple-hater-i). Pana am pus mana pe unu. Apoi pe altu. Si tot asa. Acum regret ca nu mi-am luat mai demult. Si acum stam seara de seara sa ne hotaram daca urmatoarea achizitie va fi ipad 1 sau 2. Si de ce. Sau, de ce nu?
.....

Hai zii acu ca nici 1Q-u nu se pricepe la aiti ! :)
Las' ca te faci tu mare ( mere ;) ;) ) .. ;)

Aceasta postare a fost editata de Relu: 08 august 2011 - 08:34

  • 0

#2290 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 august 2011 - 08:38

Eu am bunul simt sa afirm ca sunt ramas in urma,deoarece nu m-a pasionat telefonul mobil,mai mult decit pina la un punct.Am o gramada de fosile prin sertar,acum folosesc de sunat si mesaje sms un antic si vajnic V3XX,ce fuse luat ca sa fie utilizat ca modem,era si ramase un super bun modem,la vremea lui halea HSDPA,si altii nu.Poate de aceea nu ma atrage nimic cu touch screen.Prin sertar este si un V9,ma dispera ca din motive de touch screen se descarca bateria rapid,la orice atingere in buzunar,cu toate ca era blocata tastatura.Deci sa nu aud de touch screen,vreau sa apas eu pe buton.AM DEVENIT CA MOSII,CONSERVATOR.Ma uit si la la HTC,SE,MOTOROLA,NOKIA,dar nu inclin spre ceva,,,,,,,,,,,,,,,,,,,inca...

Aceasta postare a fost editata de DMIHNEA: 08 august 2011 - 08:39

  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#2291 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 08 august 2011 - 08:39

apropo de mere,care stie cum pot sa rulez cevax exe pe saracia aia :) cica nu ar mere

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 08 august 2011 - 08:41

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#2292 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 august 2011 - 08:42

Bagi vindoze pe mar, si sa vezi cum "mere" si exe :)
  • 0

#2293 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 08 august 2011 - 08:43

secs lasa bre ca o arunc pe acer ca ala are veioza pe el :) da asa m-am sucarit un pic
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#2294 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 08:47

Relu, aici vorbeam de telefoanele mobile.
Da-mi macar 2-3 argumente pentru care iti place un iPhone. Din experienta proprie, altceva nu se accepta. La fel, da-mi si cateva argumente pentru care nu iti place un device cu Android.

Afirmatii de genul asta nu ajuta pe nimeni si demonstreaza ca esti doar un fanatic Apple care altceva nu vede.

Total GRESIT ! In cazul nostru, unul merge din START ( si inca PERFECT ! ), altul iti FUCTE creierii sa-l faci sa functioneze, dupa care restartezi cand ti-e lumea mai draga ! !


Aceasta postare a fost editata de pejte: 08 august 2011 - 08:51

  • 0

#2295 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 august 2011 - 08:51

Nu sunt eu fanatic, ci esti tu ignorant ! Pentru cultura ta generala, si ifonu foloseste tot un OS, nu merge cu roti dintate.
Ti-a explicat unchiu in 2 vorbe, dar se pare ca ai nevoie si de desene...
Defapt ce-mi pierd eu timpul sa te scot la lumina ca n-am niciun interes :)
  • 0

#2296 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 08:52

Deci cand vine vorba sa vii cu argumente te faci ca ploua? :rolleyes:

le: 1Q nu a venit cu nici un argument, a spus doar ca lui ii plac merele si atat. Nu a zis de ce, nu a zis ca Androidul e de (cuvant urat) sau mai stiu eu ce.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 08 august 2011 - 08:53

  • 0

#2297 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 08 august 2011 - 08:57

Hai ca iese cu scantei iarasi :rolleyes:

Parerea mea si repet, e doar a mea si nu oblig pe nimeni sa o adopte.

In cazul calculatoarelor personale, treaba e simpla. Cand Apple a trecut de la arhitectura PowerPC la x86 (Intel adica) a fost ca si cum un ai ridica capota unui Ferrari de 180k euro si ai vedea ca are ACELEASI piese cu o masina de 50k. Pentru ca, ghiciti ce, sunt ACELEASI piese. Da, carcasa e mai misto, dar maruntaiele sunt la fel. Puteti sa va uitati pe orice lista de piese si ajungeti la aceeasi concluzie. Toata diferenta de performanta vine din sist de operare. Care nici el nu e vreo descoperire epocala in domeniu (nici nu ar avea cum) ci este pur si simplu foarte bine optimizat pentru cele cateva configuraii hardware disponibile. Cel mai simplu exemplu este un coleg care si-a 'tunat' Linuxul sa i se incarce mai repede decat dura sa ii faca BIOS-ul testele de la inceput.
  • 0

#2298 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 august 2011 - 09:04

......
Afirmatii de genul asta nu ajuta pe nimeni si demonstreaza ca esti doar un fanatic Apple care altceva nu vede.

Facerea de bine e futere de mamica. Tu ai descoperit tastatura acum 3 ani si vrei sa dai lectii. Altii au folosit zilnic kakaturile lu bill ( si alti idioti ) ANI buni, timp in care si-au consumat nervii si au pierdut ( uneori ) date importante ( pentru ca n-au JOCURI ca tine pe hard !!! ), si s-au SATURAT !!
Si DA, recunosc ca am fost un foarte mare FRAIER ca n-am trecut pe mar mai demult, sa scap de corvoada softurilor de KAKAT pe care cei ca tine le divinizeaza !
Ramai nene in negura voastra, bucurati-va ca aveti jocuri, si ca n-aveti ce pierde in caz de virusare, reinstalare, etc ....
Pentru ca in final, tu nu ai avut NICIODATA tangenta cu ce inseamna defapt un calculator personal, si cat de important poate fi.
Eu am inceiat orice discutie pe tema asta. Nu te obosi sa-mi raspunzi, ca nu voi mai citi aberatiile tale copilaresti.
  • 0

#2299 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 august 2011 - 09:18

Ce-ai bre, nu mai ai palinca, sau ai baut prea multa? :rolleyes:
Ce treaba are Windowsu cu ce discutam mai sus?
Eu ti-am cerut parerea despre un iPhone si un telefon cu Android. Tu ai dat argumentul clasic de fanatic apple, dupa care te-ai enervat ca ti-am cerut si alte argumente. E chiar atat de greu sa imi spui de ce ti se pare un telefon cu Android de (cuvant urat)? Primul ar fi ca nu e mar. Dar celelalte?

N-oi folosi eu calculator de atat de mult timp ca altii de pe aici, dar din '95 ma tot chinui si io sa-l butonez pentru diverse chestii. O fi mult, o fi putin, cine stie. Faptul ca nu l-am folosit pentru munca in clasa 1 (cand ma jucam Aladin si Bomberman) nu e scuzabil, stiu, dar ce sa fac :)

Eu n-am zis niciodata ca produsele Apple sunt de (cuvant urat), la fel cum nu am spus ca sunt nici cele mai bune. Au si puncte forte, au si puncte slabe. Ca orice alt produs din orice alta categorie/industrie. Dar unii parca sunt hipnotizati de Saint Steve si nu pot percepe ca merele au si puncte slabe, sau ca existe si alte device-uri care au plus-urile lor.
  • 0

#2300 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 august 2011 - 09:26

parca ma repet,prin anul 98-00,eram in tara si am butonat un program pe mar,reteaua RENAULT avea programul de piese pe asa ceva.Mi s-a parut intuitiv si foarte stabil...Prima oara vazusem la cumnatu macaronaru in 1994 un G7 POWERBOOK si am facut ochii mari,se plingea ca nu existau programe,nici cu plata.....atunci.Si asa am luat windows......dar cred ca cine accepta progresul,daca e REAL,nu greseste.
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi