Salt la continut


Fotografie

TOYOTA-insemn international pt calitate?


  • Topic inchis Acest topic e inchis
2 replies to this topic

#1 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 18 martie 2004 - 10:22

In primul rand vreau sa mentionez ca nu sunt fan al niciuneia din aceste marci. Interesul meu se indreapta spre tinuturile bavareze si mai nou ...

Dar daca ar fi sa am vreodata o masina japoneza, ea cu siguranta ar fi Honda. Cineva a spus ce personalitate are un civic in fata unei celica sau supra ? (oricum comparatia nu este fair). Dar eu il intreb: Ce personalitate are o supra fata de un NSX-R ? hmm, cam zero.

Sau sunt curios si eu. La honda exista de ceva vreme indicativul Type-R pentru modele sport dar 'mai nou' a venit si toyota cu o gaselnita numita T Sport (sau asa ceva).

S-a mai pomenit si de Formula 1. Va spun ceva mai recent. De ce anul trecut toyota a fost poreclita Ferrari F2002 cu motor de toyota? Si daca asta ar fi fost o gluma rautacioasa, atunci de ce au fost anchetati cei de la toyota pentru spionaj ?

In ceea ce priveste coparatia accord - avensis din punctul meu de vedere nu exista. As lua accordul la orice ora din zi si nopate, este Mr. Personality fata de avensis.


Sper ca nu am deranjat pe nimeni deoarece nu aceasta a fost intentia mea. Tot ce am facut a fost sa-mi expun punctul de vedere.

Toate cele bune
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#2 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 19 martie 2004 - 12:17

Uitati ce va ruga omul asta....nu cred ca vroia sa aleaga intre civic si avensis...

Originally posted by bleunightdanger
Sunt un fan TOYOTA si Mercedes si ce ma intereseaza cel mai mult ar fi niste pareri despre TOYOTE.
Daca aveti jucarii cu sigla asta sau stiti de ele, dati-va cu parerea cat mai competent. Si are cineva idee unde gasesc si eu carti tehnice pdf pentru toyota?


  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#3 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 19 martie 2004 - 03:16

heh, ce stresata este lumea la noi ... dintr-un simplu topic se ajunge la tot felul de discutii :)

In ceea ce il priveste pe acordat, el este unul dintre cei mai obiectivi oameni de pe forum si in primul rand este un iubitor al automobilelor si de abia apoi un fan honda. Si ce este rau in asta? Omului ii place honda si din aceasta cauza si-a cumparat Honda spre deosebire de multi dintre noi care lauda ce au ... azi dacia, maine vw, poimanine daewoo, etc
Iar daca toti dintre noi am cunoaste macar 10% depre masina noastra din ce stie accordat despre marca sa preferata am fi un forum de meseriasi.

In ceea ce il priveste pe Chris, el in ultimul timp o luase razna rau de tot drept pentru care a fost banat 1 saptamana. Dupa aceea dus a fost, si mai grav este ca cineva din staff-ul nostru i-a sters posturile la cererea lui (vreo 4000 ) facand harababura pe forum, drept pentru care nici daca ar vrea sa se intoarca nu va fi primit.

Acestea fiind spuse, voi inchide topicul, si hai sa incercam sa fim mai intelegatori unii cu ceilalti.

[Edit]

Nu exista cea mai buna masina sau cea mai 'tare' marca, nu conteaza ca este facuta de nemtzoi blonzi si burtosi de la bere & carnatz sau de japonezi mici si constipati de la orez sau de americani obezi de la atat hamburgher. Fiecare marca/masina are plusuri si minusuri. Totul depinde de preferintele si gusturile noastre.

Numai Bine si PACE :)

[Edited on 19-3-2004 by aiculedtzu]
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi