Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Lancia


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 02 februarie 2003 - 03:37

Lancia acum? Design DEPASIT...masini uzate moral...bune pt nostalgici.....:cyanjumping:


hmm, te-ai uitat mai atent la designul noilor Lancia?? Sau la partea tehnica?? Chiar as vrea sa imi indici un element uzat moral.

Alta chestie. Delta nu are nici o legatura cu Impreza. Delta este peste Impreza cu citeva clase. Io zic ca daca luam Impreza dupa rezultate, este depasita si de Lancer Evo care nu a beneficiat de aura asta a lui Subaru.

Si mie imi place Subaru dar Lancia Delta Integrale e altceva.

[Edited on 2-2-2003 by EvilOne]
  • 0

#2 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 03 februarie 2003 - 01:55

Mai, Delta Integrale a iesit din scena cind a intrat Impreza. Oricum performantele lu Delta sint greu de egalat si daca e, doar Evo si Sport Quattro se pot compara.

Impreza a prins in inima oamenilor, un fel de BMW, adica rezultate in motorsport-pauza dar oamenilor li se pare super. Si este, dar nu asa cum i s-a dus buhu
  • 0

#3 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 10 februarie 2003 - 07:15

Greu de spus Markus ... imi place si nu-mi place. Inca nu am vazut una live si nu ma pronunt ...
Oricum este interesanta
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#4 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 11 februarie 2003 - 01:13

Thesis arata excelent, e altceva ( nu in sensul idiot gen Megane2 sau VelSatis). Pacat ca e foarte mult orientata spre confort. Nici motoarele nu sint cele mai noi. In schim e super echipata, cu o groaza de gadgeturi. Cred ca totusi trebuia sa fie mai usoara (acum are 1700kg) si sa aibe ceva mai mult spirit ITA, mai manevrabila si mai agila. Totusi sa ne gindim ca E reuseste sa imbine excelent toate chestiile spuse mai sus.
  • 0

#5 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 13 februarie 2003 - 11:36

In cazul in care GM vrea sa faca ceva bun, atunci sa stea dreacu deoparte si sa ii lase pe ITA sa isi faca treaba. Realmente folositori ar fi daca ar baga bani si nu si-ar baga nasul. Fara sasiuri comune cu rigiditate subtire, suspensii medii si motoare subtiri.
Normal ca un V8 Maserati detuned ar fi super insa trebuie sa tina si o cura de slabire serioasa masina aia, vreo 100-150 kg sa devina si mai agila. Nu e greu insa trebuie lasati adevaratii tehnicieni sa umble la masina, nu sa faca asta dupa "indicatiile pretioase" date de contabili sau de Dep de Marketing.
  • 0

#6 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 15 mai 2003 - 09:52

Eu ma refeream la partea tehnica a masinilor.
  • 0

#7 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 26 august 2003 - 11:18

N-am avut inca onoarea sa vad live un Thesis, pacat, insa ma entuziasmez la fiecare intilnire cu o Lybra. Arata excelent, si merge excelent...

Probabil nu e nevoie de un V8 GM. Mai bine ar pune V8 Ferrari Maserati, este absolut suficient, probabil detunat pe la vreo 350cp....

Si totusi, ceva mai mult Aluminiu pe ea nu ar strica. Daca ar pune 4x4 masina ar deveni un pietroi in toata regula.
  • 0

#8 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 28 august 2003 - 08:00

lazargigi, eu vreau Al acolo unde conteaza si unde poate a reduca greutatea cit mai mult. Nu vreau Al pe post de ornament de bord....asa e pasiunea maacina, in special cind vezi cit de orbi poti fi oamenii....

Thesis, are nevoie de un motor mare, de gen 4000 ca sa poata sa mentina bruma de concurenta pe care o face celorlalte masini de clasa mare. Asa e, pretul ar creste destul insa si marja de profit ar creste si ea. V8 4,2 e primul care mi-a venit in minte, un V8 de la GM ar fi mai ieftin insa are acvea nevoie de tuning serios....4x4 mi se pare "out of question", nu e nevoie de asa ceva.

Dani pe unde umbli dom'le sa vin si io....
  • 0

#9 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 01 septembrie 2003 - 12:10

Am vazut la Constanta o Thesis neagra cu o blonda la volan....ce sentimente contradictorii m-au cuprins:verystrange:. Incredibila senzatia pe care o lasa masina, parca e facuta dintr-o bucata, proportiile sint la fix, nimic nu deranjeaza ochiul. Culmea e ca la o zi diferenta am vazut aceeasi masina in Bucuresti. Astept urmatoare intilnire, poate prind vreuna parcata sa ma "lipesc" de ea

Misto conceptul Fulvia, platforma e de la Punto:director:sa speram ca o sa fie si ea revizuita la suspensii. Punctul care imi place cel mai mult: masina o sa aibe vreo 1000kg, excelent. Motorul e si el revizuit, dar parca are ceva vechime. Oricum 1,8 ala a fost apreciat pe Punto si pe Lybra. 140 cp e bine, probabil pretul o sa fie si el competitiv.

Asteptam cu nerabdare DELTA Integrale:bigeyes:
  • 0

#10 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 19 august 2006 - 06:51

lancia e o marca foarte putin cumparata in romania.
in italia mi s-a parut fantastic sa vad pe strada atatea lancia si alfa romeo!



Pai cam doar prin Italia le vezi. Poate �renaste� marca din propria cenusa, cine stie.

Am vazut acum vro 2 luni o Delta WRC, nu stiu exact care era modelul. Impresionanta. I-am facut poza, vroiam sa o pun pe ash, dar am pierdut telefonul in ziua aia. Poate o mai prind.
  • 0
Imagine amplasata




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi