Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Top Gear - BBC - cea mai buna emisiune auto?


  • Please log in to reply
975 replies to this topic

#376 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 22 septembrie 2009 - 08:46

Am vorbit cu un coleg de pe CF si mi-a zis ca i-au vazut cand au iesit de la Casa Poporului si s-au dus la Mariott: Ferrari rosu, Lambo negru si un Aston Martin alb decapotabil.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#377 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 22 septembrie 2009 - 09:16

hoaradie e foarte faina, cel tarziu la anul se anunta o vizita cu tot familionul.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#378 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 septembrie 2009 - 09:38

vorbim
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#379 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 22 septembrie 2009 - 09:58

@viper am vazut la A3....california rosu, dbs volante argintiu si gallardo spyder negru :D....si may intarziase, inseamna ca atunci l-a vazut :o
LE: hamster - california, clarkie - dbs si may - gallardo :P
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#380 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 22 septembrie 2009 - 10:09

Am vazut si eu masinile, dar din pacate nu si pe ei :o
  • 0

#381 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 12:23

http://www.evz.ro/ar...Transfagarasan/

http://www.antena3.r...ania_80860.html

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 23 septembrie 2009 - 12:25

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#382 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 23 septembrie 2009 - 09:05

Cica au mers putin pe la Unirea unde au ramas blocati in trafic si au fost asaltati de spalatorii de parbrize. Hamster i-a spus celui care se napustise sa-i ude bijuteria pe patru roti ca in Aston Martin-ul gri de alaturi e un nene mult mai intelegator, care da bacsisuri foarte grase. :o ...am auzit la radio, nu stiu cat de true e.
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#383 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 23 septembrie 2009 - 10:44

Imagine amplasata

Imagine amplasata
TACTICA. Pilotul din Ferrari, Richard Hammond, i-a fentat pe cersetori, trimitandu-i la colegul sau din Aston Martin

Imagine amplasata
EXPLICATII. Jeremy Clarkson, pilotul din Aston Martin, i-a explicat unui sofer ca manusile verzi pe care le poarta il ajuta sa determine nivelul poluarii

Imagine amplasata
MANGIARE. Chiar daca fata care spala parbrize i s-a adresat in italiana unuia dintre realizatori, spunandu-i ca ii este foame, nu s-a ales cu nimic


Realizatorii celebrei emisiuni Top Gear, aflati in Bucuresti pentru a filma un drive test, au avut ieri de intampinat o mare problema, aglomeratia din Capitala, ramanand blocati cu un Ferrari California si un Aston Martin DBS la semafor.

http://www.cancan.ro...dul-Unirii.html

Cei doi piloti au fost surprinsi de fotoreporterii CANCAN in zona Mall Vitan, acestia conducand doi bolizi care valoreaza impreuna 420 de mii de euro. Cu toate ca cele doua bijuterii pe patru roti pot atinge viteze ametitoare, realizatorii emisiunii au ales sa faca drive testul prin traficul infernal din Bucuresti mergand normal. Astfel, de la Mall Vitan cei doi piloti s-au indreptat spre Casa Poporului, insa s-au blocat in trafic, fiind nevoiti sa opreasca de zeci de ori din cauza aglomeratiei, drumul fiind parcurs in aproximativ 45 de minute. Pe bulevardul Unirii, realizatorii Top Gear au avut de infruntat o alta problema, fiind luati cu asalt de cersetori, care s-au postat langa pilotii celor doi bolizi, cerandu-le bani. Pilotul din Ferrari i-a fentat, trimitandu-i la colegul sau din Aston Martin. Sperand ca acesta va fi mai darnic, cersetorii au apelat chiar si la cuvinte straine, in speranta ca vor capata ceva. Mangiare, mangiare, i-a spus o fata care se ocupa cu spalatul parbrizelor pilotului din Aston, frecandu-se pe burta in speranta ca va scoate bani de la acesta. Insa pilotul a ramas impasibil, studiindu-si cu atentie manusile verzi pe care le avea. Intrebat de un sofer de ce a ales aceasta culoare, pilotul i-a explicat ca manusile il ajuta sa determine nivelul poluarii, culoarea acestora schimbandu-se in functie de cat de mare este aceasta. Dupa ce au scapat de cersetori, realizatorii emisiunii au ocolit de doua ori Palatul Parlamentului, dupa care au intrat in subsolurile cladirii.
Filmeaza si la Vidraru

Emisiunea, care are in jur de 350 de milioane de telespectatori in intreaga lume, va fi difuzata in 90 de tari si va ajuta la promovarea imaginii Romaniei, la noi putand fi vazuta pe Antena 3. In zilele urmatoare, realizatorii emisiunii vor filma in cateva statiuni de pe litoral si pe Transfagarasan. Maine, trio-ul Jeremy Clarkson, Richard Hammond si James May va fi pe Barajul Vidraru, locatie unde au tinut sa filmeze in mod special.

--
MANGIARE! :D

http://www.cancan.ro...hp#galerie_foto

Aceasta postare a fost editata de the1: 23 septembrie 2009 - 10:39

  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#384 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 23 septembrie 2009 - 11:00

Si 2 pareri, din perspective diferite, de pe softpedia. :D

Imagine amplasata

''acum am venit si eu de acolo. putin dezamagit, atat de organizare cat si de atitudinea reprezentatilor de la TG romania. am fost in jur de 100 de persoane acolo, iar in jur de 21:30 dupa ce masinile au aparut de cateva ori la una dintre iesiri, au plecat si asta a fost. practic cat am stat pe acolo totul a fost o cursa intre cele 2 intrari. pe una dintre ele (nu cea unde au aparut dupa gard bolizii) l-am vazut iesind intr-un Range Rover negru pe Clarkson pe la ora 19:30, dupa aceea, nu l-am mai vazut prin zona. Au avut discretie maxima, dar puteau sa iasa macar 20 de minute cu fanii care i-au asteptat, asta referitor la organizarea celor care i-au adus in rom.''

vs.

''eu am fost in parcarea subterana a parlamentului . am avut invitatie . acolo au fost super de treaba : am vorbit cu ei , le-am cerut autografele , poze si filmulete cu ei si masinile cu motoare V12 turate bestial intr-un tunel de sub casa poporului biggrin.gif
pot sa spun ca au dat autografe si au vb cu cei de acolo cam 20 de min la inceput si inca vre-o 10-15 la final , in conditiile in care erau relativ putine persoane in afara staff-ului lor .

daca ii prindeti la vidraru sau pe TFG sunt sanse mari sa luati autografe


pt cei interesati , iata desfasurarea evenimentului : pe la ora 17-18 au filmat putin la una dintre scarile casei poporului , cea de la intrarea de pe partea cu bd-ul unirii . apoi au mers in parcarea subterana , ocolind casa poporului si mergand prin fata hotelului marriot , iar apoi coborand pe 13 septembrie pana la intrarea , de la parcare , care este vis-a-vis de sediul oracle (parca)
ca fapt divers : primul a intrat richard (F. california) , al doilea jeremy (aston) iar james (lambo).... a ratat intrarea biggrin.gif si a facut un ocol de 5 min pana la primul semafor , cel de la parcul izvor ( semaforul dinspre facultatea de medicina veterinara ) ; si mai era si un ambuteiaj... toti soferii erau cu ochii cat cepele smile.gif

au intrat in parcarea subterana destul de repede : autografe , conversatii , glume , erau instalate camerele in masina , etc. , apoi au inceput filmarile

inregistrarile s-au facut doar intr-un tunel . au dat fiecare cam 2-3 ture nebune cu motoarele urland si cu anvelope chinuite . se pare ca le-a placut tunelul pt ca era f. mult praf , praf care s-a ridicat de la prima masina care a demarat . am inteles ca voiau mult praf ( si a fost doar mai putin ca in episodul din africa biggrin.gif ) pentru a face cursa mai extrema .

dupa inregistrari inca o sesiune de poze , autografe , etc. , iar la ~19:30 si-au luat bagajele ( fiecare avea bagajele in partbagajul bolidului pe care il conducea ) si au plecat .''
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#385 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 septembrie 2009 - 11:40

cand va fi emisiunea?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#386 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 11:54

In Noiembrie incepe sezonul 14. Am inteles ca episodul cu RO ar fi ultimul din sezon?
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#387 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 23 septembrie 2009 - 12:06

bai acum fara misto unde mama dracu pe Transfagarasan merg aia ma???in afara de partea Sibiu-Balea in rest e praf,chiar si partea Sibiu Balea anu asta prin febr martie necesita atentie(ma rog cat era deschis eu am urcat pana la telecabina)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#388 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 01:35

Daca dadeai click pe linkul pus de mine aveai, culmea, si raspunsul...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#389 rzv74

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 Mesaje:
Inregistrat: 28-octombrie 02
  • Location:bacau

Scris 23 septembrie 2009 - 02:01

partea de la vidraru spre bilea o reparau la sfirsitul lui august. acum nu stiu cit din ea . in tuneluri era varza.

Aceasta postare a fost editata de rzv74: 23 septembrie 2009 - 02:01

  • 0

#390 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 02:02

Nene, dati click... Scrie clar, zona inchisa va fi intre Balea Cascada si Balea Lac...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#391 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 23 septembrie 2009 - 02:20

M-ar tenta sa dau o fuga maine pana acolo... ;)
  • 0

#392 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 02:25

Si pe mine, faza e ca pe CF zice unul ca i-au vazut azi pe A1 tragand niste cadre... Plus ca nu se stie cand vor ajunge acolo, se stie ca drumurile sunt inchise cam asa:

"Cei trei realizatori ai emisiunii vor fi prezenţi �n zonă joi şi vineri. �n prima zi de filmări, drumul naţional va fi �nchis �ntre orele 11 şi 19 iar �n cea de-a doua, �ntre orele 6 şi 13.

Primăria municipiului Sibiu a emis un comunicat de presă referitor la �nchiderea drumului naţional, fără să specifice �nsă cine va realiza filmările. �Biroul de Promovare şi Dezvoltare �n Turism
din cadrul Primăriei Municipiului Sibiu anunţă �nchiderea DN 7C � pe tronsonul B�lea Lac � B�lea Cascadă � pentru realizarea filmărilor unei emisiuni de televiziune �n condiţii maxime de siguranţă�, se arată �ntr-un comunicat de presă transmis de Primăria Sibiu."
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#393 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 23 septembrie 2009 - 02:30

Daca am fi avut pe cineva care sa ne zica macar intre ce ore sa-i gasim pentru autografe/poze/aleaalea 100%eram acolo
  • 0

#394 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 septembrie 2009 - 02:37

de ce? sunt doar niste oameni.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#395 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 02:43

Invidios? ;) Bine, fie, unde te gasesc sa-mi dai un autograf? ;)
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#396 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 septembrie 2009 - 03:19

invidios? de ce?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#397 Mugur_Cosma

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 969 Mesaje:
Inregistrat: 19-februarie 05
  • Location:Piatra Neamt
  • Marca:Toyota
  • Model:PRIUS
  • Motorizare:Hybrid

Scris 23 septembrie 2009 - 06:21

Ceva poze cu cei trei aici:

http://forum.softped...t...gear&st=594
  • 0

#398 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 23 septembrie 2009 - 06:43

N-am cont, si nici nu-mi fac ;)
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#399 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 septembrie 2009 - 06:58

am cont, dar nu ma loghez doar pt asta. astept emisiunile, imi plac.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#400 Mugur_Cosma

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 969 Mesaje:
Inregistrat: 19-februarie 05
  • Location:Piatra Neamt
  • Marca:Toyota
  • Model:PRIUS
  • Motorizare:Hybrid

Scris 23 septembrie 2009 - 07:20

Video:

http://www.youtube.c...feature=related

http://www.youtube.c...feature=related
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi