Salt la continut


Fotografie
- - - - -

E-55 AMG cel mai tare!


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 28 septembrie 2002 - 08:20

Dragul meu drag,

Esti nou pe aici ... se vede. Intr-adevar noul e55 amg este mai performant ca si actualul M5. Dar mai asteapta putzin ca vine noul M5 care va avea motor v10 aspirat (repet aspirat si nu biturbo) de peste 500 CP care va fi mai bun ca si e55. Daca vrei facem un pariu :P (joke)

Numai Bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#2 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 28 septembrie 2002 - 08:53

Dragul meu drag

cu user-ul "aiculedtzu" sunt aici de pe 23 aug ... so .. nu ca ar conta ... dar aparentele pot insela.

Numai bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#3 EvilOne

    shapeshifting master

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.082 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Bucuresti/Alexandria

Scris 10 octombrie 2002 - 01:06

Are motor puternic si frine excelente da' il strica nenorocita aia de cutie automata. Si oricum parca e mai mult orientata spre confort decit M5.

Oricum am vazut foarte putine AMG comparat cu numarul "imens" de M in Romania, si nu cred ca in strainatate situatia e mai roza.
  • 0

#4 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 12 octombrie 2002 - 06:29

Dragul meu drag, Geakana,

Asa cum zici tu, imaginea BMW are de suferit in urma acelei atitudini de tine mentionate ... dar numai la noi, in eterna si fascinanta ROMANIE. Aici, in general, lumea are o mentalitat defecta, cum are unul 10.000 USD fuge si-si ia o masina de 11.000 USD ( cu o mie se imprunuta). Si de ce? Putini sunt cei ca noi carora le place cu adevarat o anumita marca pentru ceea ce este ea cu adevarat. Pentru altii (majoritatea) este un mijloc de a fi remarcati. Suna patetic ... dar asta este adevarul !
Intre BMW si Mercedes, eu as alege fara ezitare BMW, nu pentru ca are o imagine mai buna, ci pentru ca mie imi place aceasta marca si caracteristicile ei. Si un lucru este clar ... Mercedes este o limizina lux, accentul fiind orientat spre confort. BMW este o limuzina sport, unde performante dinamice primeaza in fata confortului. Asa a fost mereu si asa va si fi. Dar ambele sunt masini extraordinare, la fel de scumpe, iar diferenta este facuta de gustul clientilor. Asa ar fi normal sa fie, dar la noi in Romania prejudecatile si "figurile"sunt in floare !!!

Numai Bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 octombrie 2002 - 05:47

poza asta puteam sa o pun si la streetracing, dar in ea e un E55, deci o pun aici.
sa fie cutia automata un avantaj la liniute???
a castigat E55, by the way...
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#6 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 octombrie 2002 - 05:49

daca va intrebati unde e poza, uite-o aici.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#7 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 octombrie 2002 - 05:58

Mercedes Benz C32 AMG vs. BMW M3
e singurul test vazut de mine. castiga M3-ul, desi AMG e ceva mai puternic.


[url=http://www.motortrend.com/april02/m5/1.html]M5 vs. E55 AMG[/url]

nimic de comentat. si aici scrie ceva de spatele lui 55.

[Edited on 13-10-2002 by cata69]
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#8 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 octombrie 2002 - 10:08

scuze. nu s-a precizat. noul E55 sigur nu a fost testat imp lui M5, care sub tuning de undeva, sigur ajunge la putere mai mare. a abia a fost lansat. momentan benz au motoare foarte bune. sa vedem replicile bmw.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#9 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 14 octombrie 2002 - 01:47

Dragii mei dragi,

Fara nici o suparare, dar sa pui ca o masina de 450 de CP este mai performanta decat una de 400 CP fara a avea si alt argument este o TZARANIE si o ABERATIE fara pereche!
Cand comparam 2 masini ... una de 100 si alta de 150 CP este cu totul altceva, in acest caz 50 CP reprezentand o superioritate de 50%.
Dar 50 de CP nu inseamna prea mult cand vorbim de puteri de ordinul a 400 CP. Si in plus aceasta putere trebuie transmisa si tinuta in frau ! Atentie mare !!!

Tocmai am in mana o revista din ungaria AUTOTREND, care este o apreciata revista de tuning. Tot aici este prezentat un test intre batranelul M5 de doar "400 CP", Audi RS6 de 450 CP si Jaguar S-type R de 395 CP.
Iar acum va prezint concluziile acestui test pentru a va demostra ca in acest caz 50CP nu inseamna prea mult !!!
Jaguar iese pe 3, fiind clar surclasat la toate capitolele.
Dar uite surpriza:
0-100: RS6: 5,3 sec
M5: 5,4 sec
0-140 RS6: 9,1sec
M5: 9,4 sec
Deci ... in acest caz diferentele sunt minore.
Iar pe de alta parte M5 are o stabilitate in curbe mai buna ca si rs6 (asta pe uscat), iar feelingul este mult mai accentuat la M5. In timp ce cutia automata de pe rs6 strica "meciul". Castigatorul testului M5, la mica distanta vine rs6 !
So ... nu neapara mai puternic inseamna si mai performant !!! Deci este perfect plauzibil ceea ce a zis ZUK.

Numai Bine
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi