Jump to content


Photo

VW Polo Sedan


  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 19 October 2002 - 11:24 PM

ce pret competitiv? nu ar avea sanse. nici acolo nu are multe.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#2 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 20 October 2002 - 03:31 PM

eu nu am pomenit nimic de cat de reusita e. dar nu are cum sa vina la un pret mic. pt asta exista skoda si seat.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 20 October 2002 - 05:09 PM

la vw e o brambureala totala. in afara de passat restul masinilor se vand foarte prost. eu in locul lor scoteam depasitul golf(masina nu ami atrage), investeam mai mult in bora(cu o varinta hatch) si polo asta arata bine. si passat moare usor, mai ales daca apare si 407.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#4 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,207 posts
Joined: 09-May 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Posted 21 October 2002 - 10:32 PM

oricum Golful se poate mandri ca a depasit VW Beetle ca vanzari. Peste 20.000.000 bucati in toata lumea vandute (de la Golf 1 pana azi in toate variantele - Eureopean, Nord American , Sud American sau African)
Ramane etalonul clasei compacte. Acum este depasit la opitonale de masini nou aparute precum Peugeot 307 sau Alfa 147 dar viitorul golf 5 se apropie si o sa vedem lista mare de optiuni ... dar si pret nemtesc (mare pentru noi romanii)
Oricum va ramane GenerationGolf.de :tongue:
Polo (ca sa nu fiu offtopic) deja e numit la nemti "micul Golf" Masina din spate seamana cu un G4 dar fata e mult diferita. Ca dimensiuni e peste nivelul de comfort al unui golf 2. Polo GTI cu motor de 1.6 100CP este o masina foarte energica.


[Edited on 27-1-2004 by voinea]
  • 0

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 21 October 2002 - 10:37 PM

in prezent golf nu mai e etalon la nimic. pacat...
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#6 voinea

    chiptuner

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1,207 posts
Joined: 09-May 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf R32
  • Motorizare:3.2 V6

Posted 21 October 2002 - 10:45 PM

cum Volvo a ramas etalon de siguranta in mintea tuturor (desi sunt si multe alte modele de masini foarte sigure) asa si Golful este privit in continuare ca un fruntas al clasei compacte. Majoritatea testelor comparative cu cel putin 4 masini compacte au 3 modele+Golf. Acum e cum am mai zis destul de invechit ca aspect si elemente optionale (cum sa zic care sa ia ochiu' clientului) dar un Golf IV cu ABS+ESP ramane o masina foarte buna pe orice drum care isi face toti banii. In europa este una dintre cele mai tunate masini alaturi de bimere si apoi restul (astra,206,merc ... )
  • 0

#7 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 22 October 2002 - 12:57 PM

dar un Golf IV cu ABS+ESP ramane o masina foarte buna pe orice drum care isi face toti banii


funny you say that... daca proprietarul unui astfel de golf nu ar fii facut masina praf, acum as fii fost fericitul posesor al unuia, dar nu avea ESP si asta e(acum are leon cu ESP si e multumit). deci nu pot fii acuzat de idei preconcepute. cate golfuri au ESP insa? passat domina acum clasa sa. in trecut golf domina clasa lui. acum golf nu mai domina nimic. sa spui ca masinilor renault le sar rotile e stupid!!! NO OFENCE!!! eu am spus ca vw sunt magari pt ca au folosit materiale proaste si au rechemat masini.Is masini bune, atata tot, care pun accentu pe calitate, nu pe design revolutionar si cacaturi dinastea, si totusi is masini frumoase

daca sareau rotile la renault sigur ajungeau in service, si nu am vazut nici una. de fapt symbol vin mai rar in service decat megane. deci cine are idei preconcepute aici???
crezy ca nuami bentley sunt garantate 250.000??? la valoarea lor ar si trebui. si japonezele alea amarate si ieftine (in comparatie) au asemenea garantii.
sa nu mai atacam asa...
nici nu pot fii acuzat ca nu-mi place polo (nu asta pus aici) sau noul golf. e preferinta mea.
golf e produsa in nr cel mai mare 736.426.
passat 486.023.(2001)
ce era rau daca il dezvoltau pe bora si il exterminau pe golf?

cat priveste tuningul al golf, altceva mai bun si mai ieftin nu era(nu tu japoneze). cum e oltcit la noi(am extrapolat mult aici)

si as fii oricand mandru sa am asa ceva.
Posted Image
Posted Image

dar parca asta e mai bine
Posted Image
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#8 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18,794 posts
Joined: 08-May 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Posted 22 October 2002 - 01:01 PM

pacat ca nu au produs si asa ceva. http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/256.gif
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#9 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19,058 posts
Joined: 16-May 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Posted 21 April 2003 - 11:45 PM

Abia acum am dat si eu peste topicul asta.
Arata cam urat Polo Sedan ala, mai urat decat Fabia Sedan. iar ca pret, sigur va fi prea scump ca sa conteze in clasa sa. Mai ales daca va fi importat, nu fabricat in Eu.
Cat despre Golf-ul ala cu fata de bora, arata super. Imi place mult mai mult asa. Poate si ptr ca nu-s obisnuit cu el, dar totusi...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users