Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Ce ziceti de acest Opel vectra?


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 23 octombrie 2002 - 06:51

Dragul meu drag,

Ce sa spun ... kilometrii aia sunt cam multi !
Dar oricum, inainte sa o iei ar fi bine sa mergi cu ea la un mecanic sa se uite bine la ea nu cumva sa te trezesti cu surprize ... caci ele costa, si nu putin.

Numai Bine
P.S. Chris, merci pentru sfat. Nici nu-ti inchipui ce mult m-ai ajutat cu el, mi-ai deschis noi orizonturi ... acum viatza are un nou sens pentru mine http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/010.gif
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#2 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 octombrie 2002 - 09:26

nr de kilometri e irelevant daca a fost intretinuta si reparata la timp. o verificare e ok.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 23 octombrie 2002 - 11:59

tot nu consider ca e mult la o masina ingrijita.
mercedes din 85, are cam 500.000 (bine reparat, dar caroserie originala, nu pic de rugina sau altceva, si merge ok. nu a fost fortat niciodata, luata de noua, deci toti facuti 70% la noi).
e mult 18.000 in romania.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#4 aiculedtzu

    demisionat

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.730 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 02
  • Location:Oradea

Scris 24 octombrie 2002 - 09:19

Dragilor dragi,

Cata, itzi dau dreptate partiala cu privire la numarul de kilometri parcursi. Normal ca daca masina a fost reparata, uleiul folosit a fost de buna calitate si schimbat la timp, motorina folosita a fost buna ... atunci probleme mari nu ar trebui sa aiba.
Dar oricum aici vorbim de un Opel, de un motor de 1700cmc si in acest caz cei 195.000km sunt "cam" multi orice motorina ai folosi. Si in plus masina a parcurs 18.000km in tara, unde cu totzii cunoastem calitatea drumurior si a motorinei. Asa ca, sfatul meu este sa merga cu masina la un service si sa-i faca o verificare "serioasa".

Numai Bine

[Edited on 24-10-2002 by aiculedtzu]
  • 0
Alfa Romeo 147 2.0 TS a.k.a. The Black Pearl

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 24 octombrie 2002 - 10:21

asta am spus cu totii... sa mearga la service.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi