Salt la continut


Fotografie
- - - - -

MONOPOLY Live!


  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 28 iunie 2005 - 09:35

Nu am stiut unde sa incadrez minunea: e joc, dar e cu masini reale! Firma Hasbro, "mama" lui Monopoly, a creat un joc la scara foarte mare. Actiunea se petrece zilnic in Londra. Ai la dispozitie 18 taximetristi. Masinile lor sunt dotate cu GPS. Ideea e simpla si e fix ca in Monopoly pe tabla de joc: ai pentru inceput 15milioane lire sterline (virtual, doar...) cu care cumperi cartiere, obiective, etc. Mai ai gratuit 2 hoteluri si 7 apartamente, pe care sa ti le plasezi unde vrei. Ideea e simpla: cand unul din ceilalti 17 taximetristi duce o comanda in zona ta, castigi. Cand taximetristul tau are comanda in zona altuia, pierzi. Din pacate premiile reale ( http://www.monopolyl...com/prizes.html ) sunt doar pentru UK, dar jocul e funny. Eu joc deja de 3 sau 4 zile (ma rog, joaca singur) iar pe ziua de azi am castigat deja 304 milioane si mai sunt 11 ore din ziua de joc. Dupa 24 de ore reiei totul de la capat.

Adresa: http://www.monopolylive.com/

P.S. cred ca viitoarea emisiune de la Prima cu "taxiul care te plateste" este foarte inspirata din Monopoly Live...

[Edited on 28-6-2005 by VIPER]
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 29 iunie 2005 - 11:39

cum se joaca ? cumperi d-alea si apoi stai ca vita si astepti "next update" ? :)
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#3 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 29 iunie 2005 - 11:49

Exact asa. E doar de fun pentru non-UK, pentru ei insa premiile sunt chiar nervoase! Cum ar fi plata ipotecii, etc...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#4 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 29 iunie 2005 - 02:05

Originally posted by VIPER
Exact asa. E doar de fun pentru non-UK, pentru ei insa premiile sunt chiar nervoase! Cum ar fi plata ipotecii, etc...


adica.. sa inteleg bine: cumperi la inceput tot ce poti, si apoi astepti 24 ore sa vezi ce se intimpla ? nu poti sa vinzi sau sa cumperi pe parcurs ?
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#5 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 29 iunie 2005 - 02:25

Ba poti, cu diverse sms-uri sau apeluri taxate. Dar doar la ei. Jocul e pentru UK. Ca putem juca si noi, e alta discutie. Poti sa iei si un Chance, daca vrei, dar trebuie sa platesti. Cele 15 milioane, hotelurile si apartamentele de la inceput sunt gratis.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi