Salt la continut


Fotografie
* * * * * 1 Voturi

Autostrazile din Romania


  • Please log in to reply
1395 replies to this topic

#526 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 03 septembrie 2011 - 11:04

Oarecum tipic romanesc ... vindem blana ursului din padure ... n-avem autostrazi da' visam la taxe pt. autostrada :lol: :P :P

Singura data cind am fost controlat pt. vinieta a fost pe 11.07.2009 - mergeam spre Beograd si la iesirea din tara un nenea cu un catastif in mina s-a uitat pe parbriz sa vada daca am sau nu minunea de abtibild. Ok ... asta e ... s-a hotarit sa platim vinieta ... platim ... da' mi se pare cam ciudat ca la mine in tara sa circul pe un E70 ca dupa bombardament si pe linga taxa de drum din benzina sa platesc si vinieta iar la sirbi, pe acelasi E70 da' de data asta "ca in palma", sa pot circula pe gratis.


Taxa de drum ( daca nu stiai ) exista in toate tarile lumii. Ca e colectata sub o forma sau alta, e cu totul alta poveste.

Si cam care ar fi formele alea sub care e colectata ?

Aceasta postare a fost editata de adrian_r5: 03 septembrie 2011 - 11:05

  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#527 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 03 septembrie 2011 - 11:42

De obicei, in pretul de la pompa al benzinei/motorinei.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#528 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 03 septembrie 2011 - 12:25

De obicei, in pretul de la pompa al benzinei/motorinei.

Stiu ... da' voiam raspuns de la uica Relu :lol:

Tm - Beograd - Tm sint cam 330 km ... deci nu bag benzina de la sirbi ... sau altfel spus la ei merg gratis pe E70 ...
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#529 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 septembrie 2011 - 01:32

Lasa nene, sa puna taxe, macar de le-ar face. Cica anul asta sunt gata peste 100km de autostrada in Romania. Cine-mi spune unde?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#530 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 03 septembrie 2011 - 01:53

simplu
5 aici, 7 acolo, 3 dincolo, 14 mai la vest, 9 la primarie...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#531 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 septembrie 2011 - 02:24

:lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#532 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 04 septembrie 2011 - 01:46

"Autostrada nu este farmacie"
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#533 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 04 septembrie 2011 - 02:36

Eh, ca tot sunt aici in China inca, hai sa discutam la alta scara.
Beijing-ul asta e impanzit de autostrazi pe toate partile dupa cate inteleg eu. Si totusi, chiar azi cand m-am intors dupa o vizita la GreatWall, autostrada pe care am mers o bucatica era full (dar tot se mergea, mai a1-a, mai a doua, mai stateai) in timp ce altele cu care ne mai intersectam erau cam goale. Explicatia: asta plina era si cea care ducea pe la/pe langa aeroport si era FARA TAXE, asa ca tot chinezul vrea sa mearga moca. Pe alte autostrazi am vazut taxe de genul 10 yuani, adica vreo 5 lei. Dar e one time, nu e cu abonament. Nu stiu daca exista abonament.
Asta e una. Dar ca as aveti o imagine corecta, se mai face un exercitiu de imagine: se ia toata polulatia Romaniei, adica vreo 20 de milioane, si se baga in sectorul Ilfov. Cu tot cu masini, adica vreo 5 milioane. Asta e Beijingul.

Cu ocazia zilei de azi m-am convins ca astia chiar au drumuri bune, si in afara nu doar in Beijing. Am trecut printr-o zona puternic rurala, si soselele erau tot ca-n palma. Mai mult de atat, sunt foarte frumos amenajate si ingrijite pe margini, copaci, iarba, incredibil!
Sunt convins ca exista si zone sarace si naspa prin China, dar eu totusi ma voi intoarce cu alta parere despre aceasta tara.
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#534 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 06 septembrie 2011 - 10:30

http://www.catavenci...rtii_0_659.html

Pe drumul mării, în localitatea Murfatlar – locul de naştere al preşedintelui României –, nimic nu-ţi dă de bănuit că în apropiere s-ar afla o autostradă. Cu o echipă de detectivi buni poţi totuşi să descoperi un indicator verde, de mărimea unui plic poştal, ascuns după un agent de circulaţie uitat în intersecţie din anii ’80. Pe plic scrie cu alb „A2“, deşi formatul e A5. De aici şi pînă la autostrada dintre Murfatlar şi Agigea, aia pe care a anunţat-o Boagiu la televizor ca şi cum ar fi anunţat inaugurarea podului Bucureşti-Paris-New York, e cale lungă.

Să zicem că pînă la urmă ieşi din labirintul prăfuit, nesemnalizat şi plin de gropi, şi intri pe autostradă. În cazul ăsta ar fi bine să ieşi imediat sau să dai în marşarier mai tare decît TIR-ul care vine pe contrasens şi care, spre deosebire de tine, ştie deja că autostrada e, de fapt, o şosea simplă, cu o bandă pe sens. Şanse să scapi ar fi, fiindcă basculantele pline cu pietriş nu depăşesc 120 la oră din cauza bitumului vălurit, iar tot ce ai tu de făcut e să te fereşti de bolovanii care sar din remorci şi ţi se rostogolesc spre parbriz cu a doua viteză cosmică. Odată trecut de primul şoc, supravieţuieşti: n-ai cum să atingi o viteză la care să-ţi poţi cauza rău pe o suprafaţă atît de denivelată. Sînt porţiuni unde peste asfaltul de bază, topit de un soare care nu pricepe infrastructură, nu s-a mai turnat pelicula finală, protectoare, iar utilajele de şantier, care se întrepătrund cu circulaţia spre Litoral, sapă în şosea, în cîrdăşie cu gravitaţia, un relief nou. Dar visul noii autostrăzi nu durează mult. După 20 de kilometri se sfîrşeşte, aşa cum orice coşmar are obiceiul, cu o imagine tare. Pe două picioare de beton se reazemă un biscuit armat. E o secvenţă de pod în sine, o verigă care nu uneşte nimic altceva decît două coclauri, o vertebră din coloana unei auto­străzi-dinozaur, dispărută încă înainte să apară. Cei care trec pe sub acest monument al cretinismului trebuie să creadă că „se lucrează“, că „e aproape gata“, că, în fine, „vom avea autostrăzi“. Dacă Guvernul e în stare să dea în folosinţă o asemenea ambuscadă auto, înseamnă că disperarea are planuri mari. Ca să nu se mai dărîme noaptea ceea ce se fură ziua, Mitul Meşterului Emil cere noi sacrificii umane: cele obţinute cu modernizarea statului par să nu fie de-ajuns.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#535 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 07 septembrie 2011 - 08:34

Mananca (cuvant urat) stimatul ziarist. NU este o simpla sosea, ci un singur sens de autostrada deschis publicului provizoriu pt circulatia pe ambele sensuri. Si acum doua saptamani nu era niciun astfalt valurit, din contra se mergea ca-n palma. Fara exagerari.
Si da, indicatorul este mic, in sensul ca nu este mare, dar nu e microscopic (daca l-am vazut eu, care ratez si iesirile de pe autostrada in Italia, va dati seama!!!!).

Asta ma enerveaza cumplit in tara asta de rahat cu oameni de doi lei: si cand se face un lucru bun, romanul tot e nemultumit.

Tronsonul ala Murfatlar-Agigea te scapa la modul real de o groaza de nervi care ti-i faci trecand prin Constanta si toate localitatile ce o preced.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#536 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 07 septembrie 2011 - 08:41

.....
Asta ma enerveaza cumplit in tara asta de rahat cu oameni de doi lei: si cand se face un lucru bun, romanul tot e nemultumit.
.....

Bah, inceteaza cu tara de rahat si oameni de 2 lei ! Tu n-ai inteles ca numa oaspetele are voie sa le zica asa ? http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
  • 0

#537 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 07 septembrie 2011 - 08:45

Aici n-am ce spune, n-am fost pe magistrala asta, nu ma bag.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#538 Fuscobal

    Membru

  • VIP Members
  • PipPipPip
  • 368 Mesaje:
Inregistrat: 20-februarie 03
  • Location:PLOIESTI, BUCURESTI
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf V, Polo 6R
  • Motorizare:GTI, GTI

Scris 16 septembrie 2011 - 10:47

Mananca (cuvant urat) stimatul ziarist. NU este o simpla sosea, ci un singur sens de autostrada deschis publicului provizoriu pt circulatia pe ambele sensuri. Si acum doua saptamani nu era niciun astfalt valurit, din contra se mergea ca-n palma. Fara exagerari.
Si da, indicatorul este mic, in sensul ca nu este mare, dar nu e microscopic (daca l-am vazut eu, care ratez si iesirile de pe autostrada in Italia, va dati seama!!!!).

Asta ma enerveaza cumplit in tara asta de rahat cu oameni de doi lei: si cand se face un lucru bun, romanul tot e nemultumit.

Tronsonul ala Murfatlar-Agigea te scapa la modul real de o groaza de nervi care ti-i faci trecand prin Constanta si toate localitatile ce o preced.


Corect. Oamenii ajung sa minta gratuit numa sa faca o stire sa para cat mai tragica. Asfaltul e foarte bun, doar ca autostrada nu e terminata si nimeni n-a zis ca n-ar fi asa. Cu putina rabdare va fi gata toata in maxim 2 ani (segmentul Cernavoda - Medgidia de pe care a fost dat afara Colas, a fost atribuit acum vreo saptamana lui Astaldi & Max Boegl) ! Am zis 2 ani pentru ca am luat in calcul si posibile contestatii la castigarea licitatiei de pe ultimul loc. Daca totul merge curat, termenul este 1 an de acum (tronsonul nu e chiar virgin, Colas a apucat sa faca cate ceva decopertari pe acolo + descarcari arheologice) !
  • 0

#539 Fuscobal

    Membru

  • VIP Members
  • PipPipPip
  • 368 Mesaje:
Inregistrat: 20-februarie 03
  • Location:PLOIESTI, BUCURESTI
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf V, Polo 6R
  • Motorizare:GTI, GTI

Scris 24 septembrie 2011 - 09:51

Autostrada Arad - Timisoara + Bypass Arad > stadiu fizic 85-90% >

http://www.youtube.c...player_embedded

Aceasta postare a fost editata de Fuscobal: 24 septembrie 2011 - 09:51

  • 0

#540 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 24 septembrie 2011 - 10:24

M-am uitat pe repede inainte (versiunea de 1.00 a clipului) si n-am zarit decat 1 sau 2 poduri, o usoara curbura a drumului...tradus un teren propice de a face o autostrada. Macar asta sa fie bine construita si sa tina.
Desi la cat circul eu intre Arad si Timisoara, nu ma prea incalzeste. Da sa speram ca a veni si vremea noastra...doar sa mia pot conduce masina pe atunci.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#541 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 24 septembrie 2011 - 03:27

Autostrada Arad - Timisoara + Bypass Arad > stadiu fizic 85-90% >

http://www.youtube.c...player_embedded

lucrezi la MT cumva?asa pentru cultura noastra generala cati km are "autostrada| si cand s-au inceput lucrarile?
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#542 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 24 septembrie 2011 - 03:39

http://www.gandul.in...elalalt-8787024
Lucrările la autostrada Timişoara-Arad au început pe 26 ianuarie 2009 şi sunt gata în proporţie de 80%. Ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, a declarat iniţial că aceasta va fi dată în folosinţă până la sfârşitul acestui an. Ulterior, ministerul a revenit asupra termenul de finalizare, stabilit pentru jumătatea anului viitor.
inapoi


Valoarea totală a investiţiei se ridică la peste un miliard de lei. Cât de repede poţi să parcurgi autostrada?

Lucrările la autostrada Timişoara-Arad au început pe 26 ianuarie 2009 şi sunt gata în proporţie de 80%. Ministrul Transporturilor, Anca Boagiu, a declarat iniţial că aceasta va fi dată în folosinţă până la sfârşitul acestui an. Ulterior, ministerul a revenit asupra termenul de finalizare, stabilit pentru jumătatea anului viitor.



Valoarea totală a investiţiei se ridică la peste un miliard de lei (circa 250 de milioane de euro, la un curs mediu de 4,2 lei/euro) şi cuprinde cei 32 de kilometri ai autostrăzii şi alţi 12 kilometri ai variantei de ocolire a Aradului.

Licitaţia de construcţie pentru autostradă a fost câştigată de consorţiul format din firmele Astaldi, din Italia, şi FCC Construccion, din Spania. Autostrada Arad-Timişoara face parte din Coridorul IV pan-european.

Lucrările la şoseaua de centură au început pe 24 aprilie 2009 şi sunt gata în proporţie de 65%.Cele două firme care au câştigat licitaţia de construcţie sunt FCC Construccion şi PORR Technoban.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#543 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 24 septembrie 2011 - 08:22

http://www.antena3.r...tii-137827.html

Autostrada Turda-Gilău este deja în reparaţii, deşi n-au trecut nici doi ani de când a fost inaugurată. O porţiune de aproape 500 de metri a fost afectată de inflitraţii. Un kilometru de autostradă a costat nu mai puţin de 13 milioane de euro.

Porţiunea de autostradă Gilău-Turda a fost inaugurată pe 1 decembrie 2009. Astăzi, o bandă de mers se află deja în lucru. Compania americană care a construit autostrada se ocupă de reparaţii.

Când a fost inaugurată, premierul a ţinut să îi felicite pe constructori pentru calitatea lucrărilor, deşi asfaltul încă nici nu se răcise bine. La fel de mândru era şi ministrul Transporturilor de atunci, Radu Berceanu.

Sumele alocate iniţial pentru acest proiect au fost suplimentate de mai multe ori. Aşa a ajuns statul să plătească pentru un singur kilometru de autostradă aproximativ 13 milioane de euro.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#544 Fuscobal

    Membru

  • VIP Members
  • PipPipPip
  • 368 Mesaje:
Inregistrat: 20-februarie 03
  • Location:PLOIESTI, BUCURESTI
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf V, Polo 6R
  • Motorizare:GTI, GTI

Scris 25 septembrie 2011 - 08:59

oaspetele, intr-adevar pentru noi nu e prea utila acum cand e izolata ci va deveni utila doar cand vor fi gata si celelalte segmente pana la Sibiu. In acest moment se lucreaza si la Nadlac - Arad, Timisoara - Lugoj (un tronson) si Deva - Orastie. alex230ro, nu lucrez la MT dar am lucrat acum vreo 5ani vreo 6 luni acolo si n-am putut sa mai suport statul degeaba asa ca am plecat(80% din angajatii de acolo nu faceau mai nimic, era si pe vremea cand la autostrazi chiar nu se lucra)!

Aceasta postare a fost editata de Fuscobal: 25 septembrie 2011 - 08:59

  • 0

#545 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 25 septembrie 2011 - 09:08

Fusco, poate pentru voi va fi utila. Eu unul astept cu nerabdare finalizarea lui A3 (cel putin Cluj-Bors, desi de real folos va fi si Tg Mures- Brasov, asta daca se va face vreodata) sau macar reabilitarea lui Dej - Baia Mare.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#546 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 25 septembrie 2011 - 11:41

80% din angajatii de acolo nu faceau mai nimic


80% dintre angajații tuturor ministerelor nu fac nimic.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#547 Fuscobal

    Membru

  • VIP Members
  • PipPipPip
  • 368 Mesaje:
Inregistrat: 20-februarie 03
  • Location:PLOIESTI, BUCURESTI
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf V, Polo 6R
  • Motorizare:GTI, GTI

Scris 25 septembrie 2011 - 02:42

Deva - Orastie >

http://www.youtube.c...h?v=ISsMZuuSbGE

Au avansat ceva lucrarile si aici ! ;)
  • 0

#548 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 25 septembrie 2011 - 02:55

Odata cu crearea de autosatrazi va creste mortalitatea din accidente,va avea rominul unde sa alerge............;)
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#549 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 25 septembrie 2011 - 07:46

Odata cu crearea de autosatrazi va creste mortalitatea din accidente,va avea rominul unde sa alerge............:)


Uite ca n-am niste statistici clare la indemana, dar impresia mea e ca numarul de accidente (mai ales mortale) scade. Principala situatie mortala in RO (si cred ca peste tot in lume) e urmatoarea: bizonul depaseste ca prostul, nefericitul din fata nu are timp/inspiratie/talent sa se fereasca => accident mortal. Autostrada nu permite asta.

La noi soferii nu stiu sa conduca pe autostrada, asta e problema. Sunt o gramada de bivoli care se baga in fundul tau mergand cu 150 km/h si cu flashuri (astea sunt bonus).
  • 0

#550 Fuscobal

    Membru

  • VIP Members
  • PipPipPip
  • 368 Mesaje:
Inregistrat: 20-februarie 03
  • Location:PLOIESTI, BUCURESTI
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf V, Polo 6R
  • Motorizare:GTI, GTI

Scris 26 septembrie 2011 - 06:54

Odata cu crearea de autosatrazi va creste mortalitatea din accidente,va avea rominul unde sa alerge............:lol:


O concluzie cum nu se poate mai eronata. Numarul de accidente va scadea clar datorita sigurantei deosebite pe care o ofera autostrada. Cu siguranta ca se va merge mult mai tare, asta e si ideea. Pe de alta parte e mult mai safe sa mergi cu 130kmh fara sa existe posibilitate de accident frontal, animale care sa iasa in fata, sate pe drum, intoarceri pe dubla continua, carute, treceri de pietoni...
  • 0




3 useri citesc subiectul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi